ceste prehlade,virusi
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   DECA -> Deca od 1.-3. godineFormat poruke

XLAGUNA
Poslato 31/3/2011 12:11 (#758152)
Naslov: ceste prehlade,virusi

Elitni Član

Poruka: 759
5001001002525
Otvaram ovu temu jer prosto vise ne znam sta da radim.....
Imam devojcicu od 16 meseci,koja nikad do god dana nije bila bolesna ali od kad smo krenuli u jaslice to je vise za poludeti.
Meni je porodiljski istekao i vratila sam se na posao,dete ide u jaslice,ali ispada da vise ne ide nego sto ide,jer nikad od Nove god do sad nije sastavila da je isla 15 dana a da se ne razboli.
Vise ne znam sta cu,nema ko da je pricuva ni te dane kad je bolesna suprug i ja radimo oboje,nekad uzmem bolovanje nekad on,ponekad je pripazi neko iz komsiluka ma haos,bas se mucimo.
A meni stvar koja nije jasna su nasi lekari.Dete se prehladi curi nos,temperatura odemo kod lekara svaki put Panklav sirup i fizioloski i to je to,od Panklava nikad ne prodje tako da evo vuce se kasalj 10 dana dr rekla ako dobije temp dodjite i evo posle 10 dana evo jutros temperatura,da poludis pa nista drugo.
Ne znam iskreno sta raditi,kako prebroditi te prehlade sta je to,nenormalno mi je da dete nije ni dve nedelje zdravo bez obzira sto ide u jaslice,iako dok nije u njih krenula nikad nista nije bilo.
Vise nisam pametna ni dali da idem danas sa njom kod lekara ili sta da radim,jer sledeci problem je njena dr je radila prvu smenu,znaci u drugoj smeni je drugi lekar koji ce da se dere zasto smo dosli ako pripadamo kod druge dr,i tako bla,bla,nikakva korist.....debelo se razmisljam da sama detetu kupim hemomicin antibiotik u apoteci i zdravo jer od njih i njihovog Panklava nista koristi
Vrh stranice Dno stranice
XLAGUNA
Poslato 31/3/2011 12:17 (#758154 - je odgovor na #758152)
Naslov: Re: ceste prehlade,virusi

Elitni Član

5001001002525
Strasan je problem kad se mala deca tako razboljevaju nije lako ni njima ni nama....
Meni je ogroman problem to sto nema ko da nam uskoci ni za te dane kad je bolesna,suprug radi kod privatnika koji mu jedva da jedan slobodan dan u 15 dana,ja radim u drzavnoj firmi ali sefovica mi je nagovestila diskretno da bi trebalo da smanjim koristenje dana od godisnjeg i bolovanje-briga nekog sto meni enma ko dete da pricuva posao je jedno a privatne stvari drugo i to je to,dzaba sto se po zakonu ima pravo na bolovanje.
Tako da ne samo da su mi problem ti dani kad je bolesna nego i odlazak kod lekara ako lekar radi pre podne nema sanse da je odvedem i zato bi trebalo na poslu da pitam da me puste.,haos.
Da je to jednom u dva meseca pa ajde nista to nije problem,ali ja sam jedva 7 dana sastavila na poslu da dolazim i eto opet temperatura i kasall.I jutros sam rekla na poslu da mi beba ima tem kao izadji ranije ako trebas,a sutra vidi nekako da se iskombinujes pa da dodjes ujutro bar ovo jutarnje da se odradi do 12-13,strasnooo,a gde ce ona meni bolesna biti to nikog ne zanima naravno((
MilicaCale
Poslato 31/3/2011 13:10 (#758155 - je odgovor na #758154)

Expert

Poruka: 3986
20001000500100100100100252525
xlaguna, saosecam sve smo to preziveli pre godinu i po.
dakle, ovako smo mi nase preziveli: nadji pod hitno nekog da je cuva, ali na duze vreme (tipa tri, cetiri nedelje). Znaci, dovuci kod sebe bilo koga iz bilo kog grada, a ako ne mozes, nadji nekog lekara da ti napise bolovanje ( i izmisli ozbiljnu svoju bolest na poslu, pa im se onda ne javljaj). BIlo sta, samo da sedi kod kuce dovoljno dugo.

drugi korak: izleci dete. Znaci, na dva dana posecuj lekare, ako treba. Da pronadjete lek koji treba. A ako nije ozbiljan slucaj, moze da prodje i bez antibiotika. Bolesti prestanu i same od sebe. Nasa dr, kod tristotog crvenog grla za tri meseca je rekla: nema vise antibiotika, cuvaj ga kod kuce dok ne ozdravi, i posle jos neko vreme. Pa smo nasli dobitnu kombinaciju: tantum verde u grlo, propolis kapi u nos i nesto za jacanje imuniteta (prosle godine je to bila revita, ove godine neki propolis i maticni mlec). I dete se dovede u red.
posle toga, kad zdravo krene u vrtic, svakog jutra, pre vrtica i kad se vrati iz vrtica raditi to isto. Jer zaraza ulazi kroz nos, a od kaslja prvo strada grlo.

i, jos nesto: mozda joj je pocela alergija? od toga bude zapusen nos, ili curi a od nosa se kaslje. Od kaslja se iziritira grlo, pa se zacreni. Tu ti pomaze tantum verde. Ako kaslje, a grlo nije crveno, velika je verovatnoca da jeste alergija, pa ce to dr da prepozna (ili ti predlozi) a to se jednostavno leci sirupom.

navijam za tebe, proci ce i to, jednog dana.

Promenjeno od MilicaCale 31/3/2011 13:26
XLAGUNA
Poslato 31/3/2011 13:15 (#758158 - je odgovor na #758152)

Elitni Član

5001001002525
Svaki put kad odemo ista prica crveno grlo i to je to,tantum verde smo prskali nista ne pomaze.....
Dala nam je i Aerius za alergiju ako je kao mozda alergija pila je i to ma jok kakva alergija nije alergija dete ima temp i curi joj nos i kaslje klasicna prehlada.
A sto se tice mene i bolovanja,veruj mi nema sanse,jedino da rizikujem radno mesto.Suprug je u svojoj firmi od skoro od pre 3 meseca tako da i od njega nista,a mama i svekrva obe rade i dolaze kuci posle podne tako da i od njih nista.Tako da nista od tog duzeg sedenja kuci.Ne znam iskreno sta cu,nisam pametna dali da je vodim danas kod lekara ili sta cu
MilicaCale
Poslato 31/3/2011 13:29 (#758160 - je odgovor na #758152)

Expert

Poruka: 3986
20001000500100100100100252525
aerius deluje duze vreme, znaci, treba vam nekoliko dana da bi prestao nos da curi, a onda prestane i kasalj. Njemu, ipak, treba dati vise dana fore da deluje.
poslednje crveno grlo smo izlecili bez antibiotika, sam cekali da prodje.
imas mozda neku tetku, tetkinu babu, sestru, .... brata, ujaka... Seti se cele familije. POznanicu, drugaricu, druga... Ili startuj neku komsinicu, poznanicu, ili pronadji tetu cuvalicu, za kratko vreme tesko, ali ako se mora... To ti je jedini nacin. Niko te ne pita da li moras, jednostavno, moras.
bez duzeg sedenja kuci nista neces da uradis.
vodi je obavezno kod lekara, mozda promeni terapiju.
XLAGUNA
Poslato 31/3/2011 13:40 (#758161 - je odgovor na #758152)

Elitni Član

5001001002525
Pila je aerius 10 dana ma nista nije to alergija cim nije pomoglo.Odvescu je danas kod lekara opet.
Ma veruj mi da nemam nikog ko bi mogao da uskoci pogotovo ne za neki duzi period za dan dva bih i mogla da se snadjem ali za 2-3 nedelje tesko.A zena neka da cuva,mislim.....skup sport sta da ti kazem tesko da u ovim vremenima mozemo sebi to da priustimo.Nista vodicu je kod lekara pa cemo da vidimo sutra je petak,pa vikend ja vikendom ne radim pa valjda ce do ponedeljka malo da se sredi,bas se nerviram.Em mi zao nje em se nerviram oko tog cuvanja.....ma samo da nema temperaturu ali eto,ma zelene sline kasalj temperatura sve je to znak da je bolesna nema sta
Administrator
Poslato (#758169)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

njamiii
Poslato 31/3/2011 16:03 (#758169 - je odgovor na #758161)

Elitni Član

Poruka: 968
5001001001001002525
nikako detetu antibiotike na svoju ruku. Dete sa temp. vodi kod bilo kog lekara, od toga ne treba da se ustrucavas, niti da se osecas kao da radis nesto pogresno, a ako krenu da pametuju krajnje nadrnano im stavi do znanja da nisu jedini koji imaju posao i radne obaveze i spustice loptu. Konsultuj se sa lekarom da nakon zavrsene terapije uradite birs nosa, grla (moja preporuka je da tih 3 dana koliki je min. da prodje od poslednjeg antibiotika do brisa ne ide u kolektiv). Mada, to ti je sto ti je. Vecina se muci s tim. Mi smo u istoj situaciji kao vi. Sada smo uspeli da izguramo 3 nedelje, mada je poslednju vec curkao nos. Prvo smo uradili bris nosa, pa onda poceli da pijemo antib. po antibiogramu i da stavljamo antibiotske kapi u nos. Po zavrsetku terapije smo uradili kontrolni bris nosa i idalje ista bakterija u velikom broju plus jos jedna u malom, a bio je na ab i nije isao u kolektiv. I naravno opet smo pili ab. Sada cekamo da uradimo opet bris.
Savetujem ti da dobro razmislis o zeni, taman davala celu platu na nju, jer je daleko skuplji sport da ostanes bez posla, a dete ti bude stalno bolesno. nama isto nema ko da uleti, za ove 2,5 godine dever i njegova devojka su ga pricuvali 2 puta na 3 sata u kasno popodnevnim/vecernjim satima i to je maksimum koji mozemo da ocekujemo. Ali zbog toga ja jos uvek nisam pocela da radim. Kada je kretao u jalice bavila sam se zavrsavanjem fakulteta, a onda su krenuli problemi i svi planovi su stopirani. nadam se da ce situcija u narednih godinu dana stabilizovati kada doraste za operaciju krajnika. U svakom slucaju ja sam prilicno resena da kada krenem da radim (citaj primam platu) nadjem neku baku koja ce ga cuvati kada je bolestan i ne ide u vrtic, a kada ide uzimati ga odmah posle rucka i izvoditi napolje dok mi ne dodjemo sa posla.
Facebook
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi