Posesivna teta
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   DECA -> VaspitanjeFormat poruke

babyM
Poslato 3/1/2011 21:19 (#750139)
Naslov: Posesivna teta

Slučajni prolaznik

Poruka: 1

Cao cure
Unaprijed se izvinjavam za pravopisne gresaka jer nije moj materni jezik, pisem vam iz Skopje.
Dapace, ovo je moj prvi post pa nadam se na razumevanje, u buducnost sigurno ce mi biti lakse
Da ne duzim...imam cerkicu od tri godine, omiljena u nasu celu porodicu. Radujem se sta je tako.
Uopste nisam posesivna, volim da mi djete raste sa opkruzenje poznatih a i nepoznatih ljudima.
Nisam ni sama sigurna dali je to nekakav problem i kako ce to uteciti na rast i razvoj moja maza ali moja seka t.e njena teta je toliko napadna iskazivanje ljubavi svojoj unuku sta cesto se sama pitam sta zeli sa tome postignuti
Dacu vam primjeri da me bolje svatiti sta zelim reci:
1.Teta, kazi da me volis najvise?-volim te teta(tivak glas)-Ne,ne, ne nisam te cula, kazi glasnije da svi cuju
2.Ti si najsrecnija kod meni!!!
3.Teta te najvise vole, vise i od mama
I jos milion primera, da ne nabrajam, mislim da je dovolno.
Dosad stvarno mi nije ni palo napamet na predupredjivanje ili sta ja znam sta, curka je stvarno vezana za meni i cujam po stoti put MAMA VOLIM TE, al to je iz srca, nisam joj ja rekla kazi to i to, ili aj sad ljubi me po licu dok se neumoris.E bas tu je i problem.Sta se dogadja u njenu malu pametnu glavicu kad dobije poruke od ovakav karakter.Volim da sve radi po volju a ne po zapovjed.Neugodno joj je i to mi vec kaze da joj teta gnjave i da necu vise kod nje u gostiju.
Da kazem mojoj voljenu seku sigurna sam da cu se naljutiti, a na to nisam spremna, ona je moja jedina seka
Kako se postaviti, jeste li imali primjeri od dosadasni majcinski staz.Bicu vam mnogo zahvalna.
Pozdrav cure i ocekujem odgovore
Vrh stranice Dno stranice
Hopeful
Poslato 16/2/2011 20:43 (#754985 - je odgovor na #750139)
Naslov: Re: Posesivna teta

Elitni Član

Poruka: 849
50010010010025
nisam najbolje shvatila sta je teta, verovatno baka posto kazes uknuku. Ako se radi o baki jednostavno kazi pred njom "niko na svetu ne moze da voli svoje dete vise od mame duso da znas to, i ko god ti kaze drugacije laze jer je ljubormoran" Dete je malo da bi shvatilo a teta dovoljno velika da shvati. Pa ako joj nije dosta kazi joj direktno, NISTA na svetu ne sme da te izjeda, tebi sva snaga treba za dete, tako da svoju ISTINU uvek treba iskreno da kazes! KO se ljuti njegov problem, ti nikome ne diras zivot, samo ne das da neko dira tvoj!
secer
Poslato 16/2/2011 23:21 (#754995 - je odgovor na #754985)

Expert

Poruka: 1490
1000100100100100252525
Kao prvo meni bi smetalo to "voli te vise od mame". Mislim da bih morala da joj kazem, naravno kad dete nije tu nesto kao "nemoj tako da joj govoris, possto dete dobija pogrene poruke".
Ali ipak ti nam nisi rekla koliko ti sestra iam godina. AKo je mlada tj klinka onda je mozda i 'razumljivo' sto tako govori, ali ako je devojka ili zena onda ne kontam koja je poenta takve price.
Ivana B.
Poslato 16/2/2011 23:40 (#755001 - je odgovor na #750139)

Član Veteran

Poruka: 237
10010025
Izvinjavam se što se upadam, ali meni su kumovi makedonci, pa sam ukapirala da babyM govori o svojoj sestri, koja je znači tetka njene ćerke....a u makedoniji za sestričnu, sestrića, bratanića, brataničnu govore vnuk - unuk!!! Znači nije u pitanju relacija baba-unuka, nego tetka-sestrična!!!
Hopeful
Poslato 17/2/2011 10:34 (#755035 - je odgovor na #750139)

Elitni Član

Poruka: 849
50010010010025
ja sam pogresno shvatila da je to u pitanju svekrva, baka, posto sam za takve slucajeve cula i ranije. Ako je sestra u pitanju mislim da stvarno treba da joj otvoreno kazes koliko ti i zasto to smeta, i koliko to moze lose uticati na dete, nema razloga da se neko ljuti. Uostalom shvatice kad i ona dobije dete!
hippeia
Poslato 18/2/2011 23:23 (#755224 - je odgovor na #755035)

Expert

Poruka: 4341
2000200010010010025
Na tvom mjestu bih skrenula paznju tvojoj sestri da to nije u redu. Ja kad sam dobila sestrica mislila se ne moze voljeti vise od toga, ali tek kad sam rodila svoju djecu vidjela sam da ne postoji veca ljubav od majcine. Tvoja sestra ne samo da ne zna o cemu govori dok ne dobije svoju djecu, nego nije ni svjesna koliko tebe to povredjuje. I koliko zbunjuje curicu koja ima tek tri godine i mama je cijeli njen svijet jos uvijek. Porazgovaraj s njom. Ja bih mojoj sestri imala slobodu reci tako nesto, nadam se da ces i ti moci porazgovarati s njom i da cete to lijepo rijesiti.
Kad se rodila moja mladja sestra, mamina sestra-moja tetka- je bila kod nas i cuvala ju. Tetka je bila srednjoskolka-klinka. Nakon nekog vremena, moja sestra je toliko navikla na tetkino prisustvo da je cesto iz maminog narucja pruzala ruke ka tetki i htjela kod nje, na sta se tetka smijala i zezala moju mamu kako beba vise voli nju nego rodjenu majku. Mama je plakala zbog toga, znam da ju je to povredjivalo. I tako...pricaj sa sekom.
MikaMaca
Poslato 26/2/2011 22:59 (#755975 - je odgovor na #750139)

Expert

Poruka: 5410
5000100100100100
Trebas obavezno da porazgovaras sa svojom sestrom kao sto su ti vec svi i rekli jer zaista zbunjuje dete jer ono ima samo tri godine. sto kaze Hippeia ti si za nju jos uvek ceo njen svet ali shvati CEO!!! Tako da hitno porazgovaraj sa svojom sestrom a ako se naljuti e to je vec onda njen problem jer nju dete niti vvoli niti moze da voli kao tebe tj rodjenu majku
Administrator
Poslato (#756173)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

MissGak
Poslato 2/3/2011 01:40 (#756173 - je odgovor na #755975)

Expert

Poruka: 2308
2000100100100
Nevezano za to koliko tvoja seka ima godina,mislim da treba da porazgovaras s njom,prvo zbog toga sto takve izjave zbunjuju decu,a onda i zbog toga sto to sve i tebe vredja.Sestra ti je,nadam se da ce razumeti.Ako ne sada,sigurna sam da ce razumeti kada bude imala svoju decu.
Facebook
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi