Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Lepljiva Klub trudnica - trece tromesecje
Pređi na stranu: < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... >
Nalazite se na strani 25 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> TrudnoćaFormat poruke

sanjas
Poslato 4/1/2011 11:05 (#750189 - je odgovor na #745141)
Naslov: RE: Klub trudnica - trece tromesecje

Expert

Poruka: 2708
2000500100100
Saky znaci jos si tu?Znam kako izgleda to iscekivanje.
Ja sam bila jutros da izvadim krv na zuticu,rezultat za dva dana.Bila sam i na CTG-u i otkucaji su ok.Ne ocitava kontrakcije.Posle toga sam bila na kontroli kod dr u porodilistu.Stanje je isto,postoji uvecanje mozdanih komora i dr je obavestila dr sa neonatologije da obrate paznju kad se beban rodi.Verovatno ce odmah raditi uz glave i ne znam sta jos.Beban ima 2650g i po uz je nedelju dana manje nego po menstruaciji.Kontrolu imam za dve nedelje,ali nadam se da cu se do tad poroditi.Inace,posle CTG, sestra mi je merila pritisak koji je bio 155/85 pa mi je dr rekao da dodjem opet za dva dana,verovatno zbog toga.
Nocas sam jako slabo spavala,pa jedva cekam da legnem,ali moram se strpiti dok se i Marku prispava.
Suncice kakav je tebi bio pritisak posle CTG-a?Kad ti ides opet?

trudnice!
Vrh stranice Dno stranice
Saky
Poslato 4/1/2011 11:08 (#750190 - je odgovor na #745141)
Naslov: Re: Klub trudnica - trece tromesecje

Član Veteran

Poruka: 105
100
Jao Katarina iz tvojih usta u Bozije usi ali dr. kaze sve zatvoreno,cvrsto-nece to skoro
p.s.ako ti je za utehu ja sam na +19

Promenjeno od Saky 4/1/2011 11:09
suncica01
Poslato 4/1/2011 12:55 (#750199 - je odgovor na #745141)

Član Veteran

Poruka: 205
100100
evo i mene
ja sam pala u deprsiju kad sam stala na vagu sad posle novaka,dobila sam 2 kg za 2 dana.uzas,ne znam da li se to sad zadrzava voda malo vise ili sam bas toliko jela.ja imam osecaj da ne izmokravam ni pola od kolicine tecnosti koju popijem u toku dana.ja ne znam kako vi al ja u zadnjih par dana pijem sigurno 3l vode i soka. nocu idem samo jednom u wc a u toku dana isto kao i kad sam pila nesto manje tecnosti.
Sanjas ja sutra idem na CTG.
inace kod mene nista posebno sem sto nekad lose spavam,stalno se vrtim po krevetu i pojacano se znojim u toku noci.skoro svaku noc moram da presvucem majicu jer kad se probudim sva je mokra oko vrata.eto to su uglavnom moje muke.jos se krecem prilicno dobro al ne mogu dugo,tesko mi je da se obujem pa sam to prepustila mm,kucne poslove,sem usisavanja i alje obavljam sama i eto tako.
javljajte sta ima novo.
kiss za sve
Saky
Poslato 4/1/2011 17:10 (#750209 - je odgovor na #745141)

Član Veteran

100
Sanjas draga nisam ni videla tvoj post danas evo tek sad,znam da je lako reci ali probaj da se opustis,bice sve ok
katarina
Poslato 4/1/2011 18:01 (#750217 - je odgovor na #745141)

Expert

Poruka: 4011
20002000
Sanja pritisak ti skocio verovatno od straha...pa kome ne bi kad te stalno nesto cimaju..bice sve ok misli pozitivno,odmaraj do porodjaja a i za dva dana znaces vise...
Suncice ne pominji mi kg pazila ili ne oni se lepe pa lepe..ja opet imam problema sa zatvorom i jos skuplja mi se voda i to vecinom u noge..al sam zato danas setala..izasla sam u 1 i po gradu gledala izloge kupila sebi i muzu parfem,pa detetu neki magicni kofer da sama izvodi trikove cc bice odusevljena..oko 4 otisla kuci rucak i wc pa ponovo grad i sad dodjoh..setala sam baaaas i kupila muzu cizme bile na snizenju,svratila do turske prodavnice kupila kore za pitu za bozic da napravim,pa opet setnja ..videla sam lepu koznu crnu kratku jaknu na snizenju za 50e i htela sam da je uzmem al ne znam koji broj sad ne mogu nista da probam a bas je dobra uuhh
i tako ja setala dooobrih 6 sati i potrosila paricee..
JovanaV
Poslato 4/1/2011 18:28 (#750224 - je odgovor na #745141)

Ekstremni Član

Poruka: 430
10010010010025
samo da vas pozdravim i zahvalim na komplimentima ...
poceli smo da se mucimo sa grcicima a izgleda da smo se nazalost i prehladili. sva sreca te sutra idemo na kontrolu...
inace devojke secate se koliko sam kukala za kilazu, e pa eto za dve nedelje sam spala sa 91kg na 77kg. nadam se da ce se tako i nastaviti...

sve vas ljubim i vreme je da se selimo na bebe...

Inace zelim vam svima brz i lak porodjaj da ne bude ni blizu mog...
Jako sam se namucila, napatila i naplakala, verujte da me je sve zakacilo, samo imam srece sto mi bebu nisu vadili vakumom ili forcepsom... ali na srecu sve se dobro zavrsilo... inace u transfuziji su mi pogresili krvnu grupu, umesto "O"negativne ja sam pozitivna, a bila sam baksuz bas da dodjem u situaciju da mi treba transfuzija i to 4 boce, jer sam iskrvarila nenormalno zbog velike epiziotomije. imam 7 savova koliko sam ja izbrojala, a oni naravno nece da kazu. Na stolu posle porodjaja sam lezala jos 12 sati. Iskreno ja mislim da je to sve zbog epidurala.
Beba se nije spustila i to nije predrasuda, noge su mi bile oduzete i nisam mogla da setam da je spustim, zato sam na kolenima klecala na podu i napinjala se bez napona. Kada je epi prestao da deluje nisu mi vise davali bas zbog nogu i sve sam osecala, a i bila je prevelika doza jer am ga dobijala od 12.
U jednom momentu je prestao da deluje na levoj strani (kod jajnika) pa su ubrizgavali dok nije i to prestalo da boli. Celo telo me je svrbelo (rekli su da je od toga, to su jedino rekli) naravno imala sam kateter od koga sada imam urinarku i otuda i temperatura (nije od grudi, na sta sam ja sumnjala).

Inace (vracam se na pocetak price) ja sam taj dan trebala da idem kuci jer sam lezala 4 dana bez bolova, kad ja pregledu, ja otvorena 3-4 prsta, grlic mek, 0,5 duzine. Kaze dr ti se danas poradjas. Dobijem spasmex i u 11 kontrolni pregled, otvorena 5 prstiju, presele me u salu i u 12 sati sam presla u porodiliste, dobila epi i indukciju. U 15h sam bila kompletna, ali beba nije krenula... Izasla je tako sto je dr Vajs izbio laktom iz treceg puta. Verujte da taj deo kod zeluca nisam osecala danima, bio je razbijen. posle porodjaja mi je pritisak pao na 40 sa 60. a puls preko 100. Sta da vam kazem bilo je katastrofalno. Mucili su me hmoroidi, epiziotomija, urinarka (plakala sam dok sam piskila) nisam mogla iz kreveta, bila sam slaba zbog gubitka krvi i anestezije. U grudima mi se sve kidalo od iznemoglosti. Pregledi su bili kao da pregledaju zivotinju a ne zenu sa savova koja nije u stanju ni na sto da se popne. Direktno su mi zabadali prst u ranu, a nije moralo jer je jedan lekar izvrsio preled bas pazljivo...

To je sve, mada ima jos dosta toga, ali dosta je...

Pozdrav za sve...

duble mom
Poslato 4/1/2011 18:43 (#750227 - je odgovor na #745141)

Član Veteran

Poruka: 195
100252525
Da vam se javim i ja sa kontrakcijama,neka boli,neka ne.Nocas sam sanjala da sam se porodila koliko me je boleo stomak,krecem se kao da imam motku u ledjima od bolova (to nije od juce),pijem ovaj partusisten,a najradije bih ga bacila... A sto sam nervozna......huh...zato me i nema.

Saky , nece beba napolje ,ali ce na kraju krajeva morati.

Pozdrav,trudnicice!
beby
Poslato 4/1/2011 20:11 (#750243 - je odgovor na #745141)

Član Veteran

Poruka: 241
10010025
Prvo da cestitam na novim bebama nek su zive i zdrave sto godina dobro nam dosle,sretna nova godina i svi ostali praznici.Jovana jako mi je zao sto si se tako namucila ja sam prvi porodaj sa epijem imala ali iskustvo skroz suprotno od tvog ja sam zadovoljna.Kod mene ne znam sta da vam kazem polako guramo , sve neka klasika malena suta li suta.Jedino nisam se javljala malena mi imala gnojnu anginu i sad je uhvatilo i mene tako da sam od juce na antibioticima i sirupu.Bas sam bila ljuta i jos sam kumovima klinci krenili u vrtic i stalno su bolesni i onda ih dovedu takve ,ne mogu to da shvatim ja kod odraslih ne idem bolesna a kamoli kod malog djeteta i trudnice.Nova godina prosla u kucnom ambijentu tu su mi svake godine svekar i svekrva tako da ja novu godinu prakticno ni ne nemam.Eto toliko od mene nisam bas u elementu za ove praznike.
Pozdrav i
lance
Poslato 4/1/2011 21:12 (#750250 - je odgovor na #745141)

Član Veteran

Poruka: 201
100100
Hello drage moje!

Sanjas tebe su bas doktori isprepadali.Ja mislim da ti je pritisak visok od stresa.Misli pozitivno
Saky ako ne krene prirodno kad planiraju indukciju?sretno!
Suncica i ja imam bas isti osjecaj kao i ti da mi se zadrzava voda,tj da vise pijem nego sto mokrim.Naravno i noge su mi malo natekle i ruke.Ja sam za dvije nedelje dobila oko 1,4 kg ali pazila sam se kao
Katarina i ja sam mislila da necu pregurati 12 kg ali eto pregurah a imam jos cetri sedmice
Jovana ti bas lose prosla ali sve se to zaboravi kad se vidi mali andjeo

Mi smo bili kod doktora, uradili uz i rekli opet da je glavica dole i spremna je za porod.Sve ostalo je u redu samo sto mi je rekao da moram piti zeljezo a ja ne znam kako cu ponovo da ga uzimam jer bas mi ne prija nikako.Kaze dok da trebam da napravim rezerve zeljeza u organizmu prije poroda jer se tokom porodjaja gubi dosta krvi.

Promenjeno od lance 4/1/2011 21:15
kriki25
Poslato 4/1/2011 21:50 (#750258 - je odgovor na #745141)

Expert

Poruka: 1392
1000100100100252525
Ehej trudnice!

Evo i mi da se javnemo malo. Joj Jovana, najezih se kad procitah tvoje iskustvo. Samo da se ti oporavis od porodjaja i bice sve ok. A devojcica ti je preslatka!

Ja sam dobro, beba bas sutira, danas me boli pod levim rebrom, kao da mi je tu zabio nogicu. Tako je i sa Stefanom bilo, gurao se pod levo rebro. Ovako sam dobro, bas sam aktivna, svi me kritikuju da moram malo da se smirim, a ja da dizem bebu od skoro 12kg non stop. Sta cu, mali je, jos ne hoda i moram. Vec zna da u maminom stomaku ima mala beba, a kad ga pitam gde je velika beba, onda mazi svoju glavicu. Mnogo mi je sasav!

Ja sam pocela polako sa kupovinom sto bebecih stvarcica, sto meni za porodiliste. Izvadila sam i Stefanove stvari koje cu da preperem i ispeglam. Treba ovih dana da narucimo kolevku i dusek. I tako... Primice se, pa hocemo da budemo spremni, jer smo prvi put bili k'o pali s marsa.

Odoh jos malo da cituckam, ljubim vas sve, mazite tibe, pa se kuckamo sutra...
Saky
Poslato 4/1/2011 21:51 (#750259 - je odgovor na #745141)

Član Veteran

100
Uh Jovana ti se bas namuci,i ja sam sa Lukom primala transfuziju doduse pre porodjaja jer sam bila malokrvna a imala sam osam spoljasnih i pet unutrasnjih konaca(na samom grlicu,popucao je) tako da vrlo dobro znam kako ti je.Ovo o epiduralu necu da komentarisem inace cu se predomisliti u vezi istog.Sta da ti kazem,sad je to sve iza tebe,mala princeza uz tebe pa ces sve to zaboraviti veruj mi veoma brzo.Ja sam vec posle mesec dana od Lukinog rodjenja pozelela jednu devojcicu al eto nije mi s dalo sve do sad.
Lance super za kontrolu
Duble mom pricuvaj se malo,jer ima ko da te odmeni malo sto se kucnih poslova tice?Bila sam juce kod dr.Pedje Jakovljevica jer ga znas?Kako ti se on cini?
Beby ima nas svakakvih,meni npr. dolazi stalno jedan drug(jedno vreme je i bio kod nas dok nije nasao stan,pisala sam o njemu) od mm koji mnogo pusi,ugusi me i rekla sam mu da mi smeta ali dzabe.Pre neko vece sam na onom minusu drzala otvoren prozor sve vreme dok je bio kod nas ne bi li skapirao koliko mi smeta a da ne pricam da retko koje vece preskoci a da ne dodje,uzas
za sve
duble mom
Poslato 4/1/2011 22:13 (#750268 - je odgovor na #745141)

Član Veteran

Poruka: 195
100252525
Pedja je ok koliko sam ga skapirala i on je vise za prirodan tok stvari,tipa da je protiv lekova za odrzavanje trudnoce i indukcije osim ako nije opravdano. Ako planiras da nastavis kod njega da ides,mogu detaljnije da ti se raspitam.
Dorothy
Poslato 5/1/2011 15:22 (#750310 - je odgovor na #745141)

Expert

Poruka: 2601
2000500100
Evo i mene, prvo svima hvala na cestitkama i lepim zeljama :-))))
Sada pisem samo na brzinu, a ako nekog nesto posebno zanima neka pita.
Otisla sam po dogovoru sa babicom 1.1. na pregled, ja otvorena 5 prstiju, bez kontri. Ukljucuju mi indukciju u 15 i 30 i dalje nista, mislim bez bolova do 16 i 30. Onda mi prokidaju vodenjak i pojacavaju indukciju na 10 kapi i pocinju kontre ali potpuno izdrzljive, u 17 i 10 ja otvorena 6 prstiju i polako pocinje mesana faza sa naponima. U 17 i 36 bebe rodjena iz drugog napona, bez epiziotomije, bez pucanja, nisam stigla ni drugu nogu da postavim na drzac :-)))) Babica kaze kao na filmu, tom brzinom je islo, i ja sam bukvalno imala nekih 40-ak minuta jakih bolova, sto je potpuno izdrzljivo.
Beba 3.570 gr i 51 cm, ocene 9 i 10. Zove se Lana.
Saky
Poslato 5/1/2011 17:34 (#750318 - je odgovor na #745141)

Član Veteran

100
Dorothy kakav porodjaj WOW.....eh kad bih i ja tako,a ja jos camim kuci i cekam
Ljubac veliki za tebe i Lanicu....kako vam ide dojenje?
Kao sto vidite jos uvek sam tu,nista se ne desava......bas sam se smorila vise
Duble mom,ma nemam pojma idem sutra ponovo na pregled pa ko mi se padne,sad nema zakazivanja kod izabranog zbog praznika,nadam se da ce dr.Pedja opet biti tamo.Sinoc sam se cula sa jednom drugaricom koja se porodila proslog januara u dm i kaze mi da ga poznaje i da je super doca.
Ostale devojke gde ste?Kako ste?

Promenjeno od Saky 5/1/2011 17:36
sanjas
Poslato 5/1/2011 21:30 (#750335 - je odgovor na #745141)

Expert

2000500100100
Dorothy prelepo iskustvo!Hocu i ja tako!
Jovana ti si se bas namucila,ali vazno da je to sve sad iza tebe!
Lance super da je sve ok.

Ja sam veceras popila zadnju dozu gyniprala.Sad cemo videti kako ce se dalje stvari odvijati.
SUtra idem po rezultat krvi na zuticu i na CTG.
Kuckamo se.
katarina
Poslato 6/1/2011 10:51 (#750365 - je odgovor na #745141)

Expert

Poruka: 4011
20002000
Doroty bas lep porodjaj ...
Ja se sad vratila od dr..bebica je ok sada ima 2260 grama po uz sam vec 34 nedelja..glavica dole,svi organi ok..urin ok,cekam rezultate krvi da vidim kakvo je stanje sa gvozdjem jer ga ove nedelje nisam pila na svoju ruku(problemi sa stolicom),posto moj dr nije vise u sali za porodjaje danas sam upoznala glavnog dr koji je baaass mlad jaoo kako sam se iznenadila ja ocekujem nekog cikicu kad dodje a on mozda moje god oko 30..dogovorili se oko maticnih celija,oko epidurala i sad idem na kontrole svake 2 nedelje pa februara na nedelju..
Pitala sam dr oko kilaze oko 13 kg sam sada u plusu uuhhh rece mi da ne brinem pritisak i tezina bebe je ok a kilazu ne mogu da kontrolisem takav mi je organizam...(jedem umereno)..utesio me recenicom da se ne sekiram kg cu lako skinuti..prepone me bole jer glavica pritiska..eto to je to
sanjas
Poslato 6/1/2011 12:11 (#750374 - je odgovor na #745141)

Expert

2000500100100
Katarina super da je sve ok.
Dorothy kako ti se cine prvi dani sa bebom?Kako su sestre reagovale?

Ja sam bila na ctg-u i kod mene ne moze bez nerviranja.Tj,moglo bi da dr hoce da lepo pojasne,medjutim situacija je drugacija.Dr je rekao da danas dodjem na kontrolu posto je ctg bio dosta ravan,tj.beba je spavala.Danas opet i rekao mi da se javim u porodiliste da mi tamo ponovo urade ctg,koji je posle bio u redu.Bila sam i do moje dr i merila je bebu i kaze da ima sigurno 3kg,a pre dva dana ona druga dr je merila 2650g.Znam da je to sve okvirno,ali nije mala razlika.Samo samo zahvaljujem Bogu kad sam danas dosla kuci,pa sad porodjaj nek krene kad hoce.Ovo mi je sve nesto bilo iznenada i neocekivano da me danas zadrze.

sanjas
Poslato 6/1/2011 12:13 (#750375 - je odgovor na #745141)

Expert

2000500100100
Saky jel ima novosti kod tebe?Kako je prosla kontrola?
Administrator
Poslato (#750379)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Lekii
Poslato 6/1/2011 12:41 (#750379 - je odgovor na #750365)

Elitni Član

Poruka: 1003
1000
Ćao trudnice, samo da vidim kako ste!

Dorothz, super za lep porođaj!

Jovana, važno da si pregurala, sve se to brzo zaboravi, uživajte sa bebicama!

Saky, georgino, nadam se da je i kod tebe krenulo.

Sanja, stvarno te stalno nešto stresiraju, za težinu nemoj puno da se brineš, znaju oni i te kako da omaše, meni su za oba deteta prognozirali manje nego što jeste, pa za Đorđa je po ultrazvuku ispadalo da je dan pred porođaj bio 36+5, a ja sam bila 38+5, kaže dr biće sitna beba, a on 3650, a dug 52.
JovanaV
Poslato 6/1/2011 14:01 (#750396 - je odgovor na #745141)

Ekstremni Član

Poruka: 430
10010010010025
Samo da vas pozdravim i pozelim srecan praznik...

E Dorozy blago tebi, tako je i kod mene sve brzo islo, od 12 do 15h ja sa pet prstiju otvorim se na 10. Za tri sata, bez bolova (uz epi od 5) a do pet nisam nista osecala, samo neki pritisak u ledjima... A posle da Bog sacuva.

Saky mogu da zamislim kako je tebi bilo sa jos vise savova. Da ti kazem ja sam izbrojala 5 spoljasnjih i koliko vidim dva unutra, a koliko stvarno ima nemam pojma. Niko to nece da kaze. Stalno se nesto domundjavaju. Danas sam isla da povucem istoriju bolesti, da pronadjem stari kartoncic od krvne grupe, nigde ga nema, kad on u transfuziji i naravno nedaju mi. Objasnili su mi usmeno da to nije bila greska oko KG vec da je to tako. Budala sam sto nisam napismeno trazila, ali trazicu objasnjenje na papiru. U ponedeljak idem da mi uzmu bris lohija pa cu tad traziti. Inace ne znam ni da li sam primila rogan. Nista ljudi ne znam.

Inace verujem da se sve brzo zaboravi, bolova se vise ni ne secam, ali mi je stalno ta slika pred ocima, nije bilo lako. Kad se samo setim kroz sta sam sve prosla plakala bih iz sveg glasa.

Htedoh jos nesto da napise, li sam zaboravila, ako se setim, vracam se.

Facebook
Pređi na stranu: < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... >
Nalazite se na strani 25 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi