Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Kako izbeci obaveznu vakcinaciju ?
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 ... >
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   DECA -> Zdravlje DeceFormat poruke

aleksina mama
Poslato 15/4/2010 17:57 (#700535)
Naslov: Kako izbeci obaveznu vakcinaciju ?

Član

Poruka: 7

Pozdrav mame...
Uskoro ocekujemo bebu i intenzivno tragamo za mogucnoscu izbegavanja svih vakcinacija, od rodjenja pa na dalje.
Procitala sam na forumu da su neke mame uspele izbeci MMR, a mene interesuje Vase iskustvo za ostale vakcine?

Vrh stranice Dno stranice
dialectica
Poslato 15/4/2010 18:07 (#700537 - je odgovor na #700535)
Naslov: Re: Kako izbeci obaveznu vakcinaciju ?

Ekstremni Član

Poruka: 359
1001001002525
I ja sam cula razne price, ovde na forumu i na drugim mestima. Ja ne vakcinisem, a ne idem u dom zdravlje. Nisam drzavljanin Srbije, ali, ukoliko sam mogla da vidim po zakonima, uopste ne postoji zakonska obaveza za vakcinaciju. U raznim ustanovima, kao sto je vrtic i skola, traze dokumentaciju u vezi vakcinacije, ali su to njihova pravila, a ne i republicki zakon. Na pitanje "kako izbeci" jednostavno mogu da odgovorim da ne trazim od lekara da decu prime neku vakcinu, pa ih i ne dobijaju. Sa tim mogu da kazem da sam se porodila kod kuce, pa mi nije naisla situacija da se borim sa lekarima u porodiliste u vezi toga.

Mozart
Poslato 15/4/2010 18:55 (#700548 - je odgovor na #700537)

Expert

Poruka: 1212
1000100100
A zasto da se izbegne vakcinacija?Pogotovo ona vakcina koja je protiv decije paralize.Nije mi jasno.
MikaMaca
Poslato 15/4/2010 18:58 (#700550 - je odgovor na #700535)

Expert

Poruka: 5410
5000100100100100
Ja cu sao reci No comment jer mi nije zaista jasno
Ivina mama
Poslato 15/4/2010 19:13 (#700559 - je odgovor na #700535)
Naslov: RE: Kako izbeci obaveznu vakcinaciju ?

Član Veteran

Poruka: 157
1002525
Izbegavati vakcine?! Ne razumem... Pa hvala Bogu kada su nam dostupne!!!!!!!!!!!!!!!
MikaMaca
Poslato 15/4/2010 22:11 (#700622 - je odgovor na #700535)

Expert

5000100100100100
POo meni je to neodgovornost roditelja
A za porodjaj u kuci necu nida pricam zaista, sem naravno ako se slucajno desilo, mada je i to nezamislivo al ajde. Pored svega sto nam 21 vek pruza, ugoziti kao prvo bebino zdravje tj zivot a posle i svoj, je meni ne razumljivo. Naravno sva od nas dok je trudna (mozda ne bas svaka) razmislja o tome da se porosdi kuci, bar ja jer mrzim bolnice ali to samo pomislis i prodjete. Ali nemoj da se vracamo na to kao kako su nase prabake i bake mogle a mi ne mozemo... mislim to je prevazidjeno zaista. Ok mogle su svaka om cast super ali niko se ne pita koliko se tada rodilo zdrave dece a koliko ih je umrlo pri porordjaj ili rodjenju kako god
Opet da se vratim na vakcine, ok one stete, zavisi kako se gleda, ali opet bolje i tu stetu prirediti detetu nego ne daj Boze nesto gore sto moze da se desi ao ne prime vakcinu
Ma samo se iznreviram kad pricam o tome tako da to je to od mene
dialectica
Poslato 15/4/2010 22:52 (#700646 - je odgovor na #700535)

Ekstremni Član

1001001002525
Svesna sam da je vakcinacija kontroverzijalna tema, a nisam napisala svoje iskustvo kao poziv da me svi napadaju.

Ali, mogu da postavim jedno pitanje. Da ste vi u situaciji da je jedan clan sire porodice skoro umro od reakcije na sastojke vakcine, a da znate da se takve alergije cesto ponavaljaju u drugim clanovima iste porodice, da li smatrate da je neodgovornost NE dati vakcinu, ili da li je zapravo odgovornost prihvatiti da dete primi vakcinu? Na kraju, kao roditelji, odgovorni smo u svakom slucaju.

Da li vakcine stete? Itekako mogu da stete. Ne treba da budete nestabilna osoba koja veruje sve sto cita usput negde na netu da biste ubedjeni u to, vec treba samo da citate ono sto proizvodjac najavljuje u papiru koji ide uz svake vakcine.

Uz to, da li je svaka bolest protiv koju se danas vakcinise opasna, ako je osoba zdrava a ima funkciolan sistem imuniteta? Da li znate kakve su simptome svih tig bolesti, kakvi mogu stvarno biti trajne posledice te bolesti? Jeste li to ikada istrazivali? Rizik je nevakcinisati, u to sam ubedjena. Rizik je i vakcinisati, u to sam takodje ubedjena. Na prvom mestu, bitno je da svi imamo dosput pravim informacijama o tome.

Promenjeno od dialectica 15/4/2010 22:58
MikaMaca
Poslato 15/4/2010 23:03 (#700649 - je odgovor na #700535)

Expert

5000100100100100
Dialectica ja sam lepo napisala da vakcine stete ali sam isto tako reklada treba pogledati koliko su one krisne. Kao prvo niko te ne napada vec ovde svi iznosimo svoja misljenja i ako ti se moje ne dopada ne znaci da te napadam. Dobrodosla si ovde kao i svaka druga majka, vec iznosim svoje misljenje bas kao i ti. Imam i ja dva slucaja gde su beebi dali jacu dozu jer su je pogresno izmerili pa se jedva spasla jer su jo zlede podiljale ali mi pricamo o jednom i milion . A mozda je neki drugi problem posredi a ne samo vakcine. Sto se tice ne rihvaiti ili prihvatiti vakcinu slazem se da smo odgovrni jer so odgovorni u svakom sluvcaju. Ali ja ne zeli8m da dovedem sebe u stanje sbb kbb. Jednostavno sva deca ih primaju bas kao i generaxije pre nas i evo nas tu smo
I niko do nas ovde nije nestabilna osoba koja veruje samo necemu sto nacuje ili krajickom oka procita na netu, svi smo mi roditelji i bas kao sto NIKO NIJE BOLJI RODITELJ OD MENE isto tako i NIKO NIJE BOLJI RODITELJ DO TEBE. Nadam se da si me razumeloa
dialectica
Poslato 15/4/2010 23:12 (#700652 - je odgovor na #700535)

Ekstremni Član

1001001002525
MikiMaca, to sto sam napisala bas i nije bilo zato sto se osecam napadnutom, vec jer znam kako se ove diskusije obicno razvijaju , pa tako unapred napisem odgovore na ono sto cesto sledi. Ovde sam nova, ali ucestvujem u americkim forumima godinama. Sve je to vec vidjeno .

Naravno da svi imamo svoje stavove, i svi pravimo svoje odluke. Izbor vakcinacije je bez sumnje vec poznato mami koja je otvorila temu, ali ocigledno nije bila sigurna da li postoji i ta druga opcija. Zato sam i odgovorila - jer, da, postoji i drugi izbor.
MikaMaca
Poslato 15/4/2010 23:18 (#700655 - je odgovor na #700535)

Expert

5000100100100100
Dialectia pa ako si vec na tim americkim forumima i sve ti je vec vidjeno onda ne znam sta sta ces uopste ovde??? Ne kazem da ne treba da budes na forumu vec tvoja recenica je nebulozna
dialectica
Poslato 15/4/2010 23:41 (#700660 - je odgovor na #700655)

Ekstremni Član

1001001002525
MikaMaca - 15/4/2010 23:18

Dialectia pa ako si vec na tim americkim forumima i sve ti je vec vidjeno onda ne znam sta sta ces uopste ovde??? Ne kazem da ne treba da budes na forumu vec tvoja recenica je nebulozna

Halo, cekaj... pricam, naravno, o "raspravi" u vezi vakcinacije. Diskusije na toj temi su skoro uvek veoma slicne tamo gde se nadju dve strane, ona koja misli da su neophodne, i ona koja veruje da je rizik veci od prednosti. Zasto je problem reci da ucestvujem u nekim drugim forumima? Internet je veliki, ali diskusije u vakcinacijama vrlo slicne. Htela sam da to istaknem, a pominjem druge forume jer mislim da ovde nije vec bila takva tema.

Sta cu uopste ovde? Joj, pa sada se zaista osecam napadnutom. Pa, valjda iz istih razloga kao i ti, da razmenim iskustva, da vidim sta druge misle i kazu, za dobre diskusije, i da doprinesem nesto. Kao na ovoj temi, gde zena pita da li ima neko ko ne vakcinise - pa eto ja.

Pa mozda jos jednom da dodajem, da i posle par godina u Srbiji lose govorim jezik. Moguce da si progresno tumacila ono sto sam htela da kazem, zbog toga. (Vec rasmisljam da li uopste to da dodajem, valjda i to izazove problem? Svakako, imam najnormalnije namere, pa da me ne shvatis pogresno! )

Promenjeno od dialectica 15/4/2010 23:46
MikaMaca
Poslato 15/4/2010 23:48 (#700661 - je odgovor na #700535)

Expert

5000100100100100
Nije problem vci jer na svim forumima loigicno postoji i diskusija pa tome i sluze i ne vidim cemu bilo kakvo poredjenje, svi smo mi ljudi
Ma ne shvatam te pogresno sve ok ai kako to da posle par glodina u srbiji ti ne govoris srpki normalno
poogotovo ako si odavde. I ja sam 10 godina yivela u moskvi pa opet pricam srpski normaklno. Ali to nije tema tako da nije ni bitn o. Oslobodi se te amerike i yivi yivotom kakav mi yivimo ovde a i nasa deca
Poydrav
MikaMaca
Poslato 15/4/2010 23:50 (#700662 - je odgovor na #700535)

Expert

5000100100100100
Jos jednom da naglasim nisi napadnuta i dobrodolsla si naravo
sanjas
Poslato 16/4/2010 08:18 (#700695 - je odgovor na #700535)

Expert

Poruka: 2708
2000500100100
Ni meni nije jasan razlog.......Volela bih da cujem...
Jasno mi je da su vakcine stetne,ali mislim da je mnogo veca steta ako se ne prime,nego u drugom slucaju...
dialectica
Poslato 16/4/2010 09:16 (#700719 - je odgovor na #700661)

Ekstremni Član

1001001002525
MikaMaca - 15/4/2010 23:48

Nije problem vci jer na svim forumima loigicno postoji i diskusija pa tome i sluze i ne vidim cemu bilo kakvo poredjenje, svi smo mi ljudi
Ma ne shvatam te pogresno sve ok ai kako to da posle par glodina u srbiji ti ne govoris srpki normalno
poogotovo ako si odavde. I ja sam 10 godina yivela u moskvi pa opet pricam srpski normaklno. Ali to nije tema tako da nije ni bitn o. Oslobodi se te amerike i yivi yivotom kakav mi yivimo ovde a i nasa deca
Poydrav

Ne, nisam odavde , a sprski pricam kao peti jezik. Naravno da ga mogu upotrbljavati, ali uvek nedostaju neke male stvari. Znaci, ako si mislila da sam odavde pa samo zivela u drogoj zemlji, da i nije da tako lose govorim jezik . Tu sam, i tu zivim, zapravo jer jesam se oslobidala Amerike, a uglavnom mi se veomo svidja u Srbiji, zato i ostajem.

Kada pricamo o vakcinaciji, mislim da ne neophodno da gledamo na druge zemlje, makar za mene. Ovde mi je veomo tesko da dobijem ikakve informacije o tome, pa to nalazim na drugom mestu. Diskusije na ovoj temi se takodje ne vode u Srbiji, ukoliko ja vidim (i mozda gresim), jer ovde ima veoma mali broj ljudi koji se ne odluci za vakcinaciju. U Americi postoji mnogo veci broj ljudi koji pravi tu odluku. Ima tamo cak "Federal Vacinne Court", op kome se moze viditi kakva steta vakcina zaista nanosi nekada.

Onima koji se dvoume da li da vakcinisu ili ne, preporucujem da skuplaju informacije za svaku vakcinu posebdno. Otprilike ono sto sam ja gledala je:

1. Opis bolesti
2. Trajanja bolesti od zarazanje do kraja svih simptoma
3. Period mogucustnost zarazenja drugih
4. Obicni simptomi bolesti
5. Poznate komplikacije i trajne posledice moguce
6. Procenat zarazenih koji razvija ozbiljne posledice
7. Moguce nacine da se bolest rarazi
8. Prisustvo bolesti
9. Lecenje bolesti, i efikastnost tog lecenja
10. Relevanta istrazivanja bolesti
11. Ime vakcina
12. Proizvodjac vakcina
13. Sastojke vakcina
14. Da li vakcina zivi ili ne
15. Istorija razvijanja vakcine
16. Poznate reackije na vakcinu, i koliko cesto se pojavljaju
17. Moguce reakcije jos ne priznate sa strane proizvodjaca
18. Relevantne istrazivanja (studije) te vakcine
19. Koliko efikasno je vakcina u prevenciji bolesti
20. Cemu sluzi vakcina (mnoge vakcine ne sprecavaju infekciju, niti da pojedinac moze da zarazi druge)
21. Broj slucajeva bolesti na godisnjem nivou
22. Broj smrti na godisnjem nivou, i za prirodnu bolest i za vakcinu protiv nje (odvojeno, naravno )

miljacka
Poslato 16/4/2010 09:58 (#700733 - je odgovor na #700535)

Član

Poruka: 43
25
Moj sin nije vakcinisan...niti jednom vakcinom,osim one koju je primio u porodilištu ( i zua koju me naravno niko nije pitao ) da jeste ,ne bi sigurno ni tu primio!!!...zašto??..odgovor je jasan...niti smo MM niti ja,niti moj brat,niti njegova djeca ( ima ih troje ) vakcinisani niti jednom vakcinom,i eto...živi,smo,zdravi,bez ikakvih posljedica!!...medicinski sam radnik..pedijatar sam dječiji i vrlo dobro znam šta pričam...znači mi jednostavno ne želimo da se vakcinišemo,ja sam prebolovala većinu dječijih bolesti,tipa,rubeola,krzamak,pljuskavice,šarlah,veliki i mali kašalj,zaušnjake i evo me...bez ikakvih posljedica i problema...mislim da se svako treba zapitati kada dovede djete na vakcinu ( ŠTA SE NALAZI U TOJ ISTOJ VAKCINI )???..svak ima pravo izbora...ovo je naš izbor....
miljacka
Poslato 16/4/2010 10:02 (#700735 - je odgovor na #700622)

Član

Poruka: 43
25
MikaMaca - 15/4/2010 22:11

Opet da se vratim na vakcine, ok one stete, zavisi kako se gleda, ali opet bolje i tu stetu prirediti detetu nego ne daj Boze nesto gore sto moze da se desi ao ne prime vakcinu

Ner slažem se uopšte sa tobom MikaMaca...šteta od primljene vakcine može biti nepovratna ( znam iz iskustva ) dok za djecu koja nisu vakcinisana najveća šteta od toga može biti da dobiju dječiju bolest,preboluju vrlo lako ( ja sam bolovala većinu ),i steknu trajni imunitet!!!
dialectica
Poslato 16/4/2010 10:14 (#700744 - je odgovor na #700733)

Ekstremni Član

1001001002525
miljacka - 16/4/2010 09:58

Moj sin nije vakcinisan...niti jednom vakcinom,osim one koju je primio u porodilištu ( i zua koju me naravno niko nije pitao ) da jeste ,ne bi sigurno ni tu primio!!!...zašto??..odgovor je jasan...niti smo MM niti ja,niti moj brat,niti njegova djeca ( ima ih troje ) vakcinisani niti jednom vakcinom,i eto...živi,smo,zdravi,bez ikakvih posljedica!!...medicinski sam radnik..pedijatar sam dječiji i vrlo dobro znam šta pričam...znači mi jednostavno ne želimo da se vakcinišemo,ja sam prebolovala većinu dječijih bolesti,tipa,rubeola,krzamak,pljuskavice,šarlah,veliki i mali kašalj,zaušnjake i evo me...bez ikakvih posljedica i problema...mislim da se svako treba zapitati kada dovede djete na vakcinu ( ŠTA SE NALAZI U TOJ ISTOJ VAKCINI )???..svak ima pravo izbora...ovo je naš izbor....

Dobro mi je da cujem da ima istomisljenika! Steta od vakcine je nesto sto je 100 posto sprecljivo.

Jedno pitanje za tebe ako moze - da li treba da ocekujem probleme ili izazove bilo koje vrste pri upis u skolu? Ili jednostavno najavljujem da deca nisu vakcinisane kada traze taj "karton", i to je to? Znacili bi mi da cujem iskustva!
Administrator
Poslato (#700750)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

aleksina mama
Poslato 16/4/2010 10:31 (#700750 - je odgovor na #700535)

Član

Poruka: 7

Za neobavstene mame, evo mojih razloga protiv vakcinacije...
http://dzonson.wordpress.com/2009/12/page/3/
a za one koji zele malo sire da procitaju, evo sajta....http://www.ivantic.net/Zdravlje.htm
I mislim da smo malo skrenuli sa teme jer tema nije bila vakcinacija da ili ne, vec kako je izbeci....pa ako neko ima informacije mnogo bi mi bio od pomoci...
jelenadj3
Poslato 16/4/2010 10:58 (#700763 - je odgovor na #700537)

Član

Poruka: 39
25
Upravo tako, ne postoji zakonska obaveza da se vakcinišete. Mi smo svesno izbegli vakcinaciju ćerke i najmlađeg sina MMR vakcinom (pisala sam već o tome), doktorka je priznala da ni ona sina nije revakcinisala,potpisali smo u karton da ne želimo vakcinu i kraj. Baš bih volela da vidim da neko ne upiše dete u školu zbog toga, jer škola je obavezna po zakonu, a što se vrtića tiče ne znam jer moji nisu išli a ako je baš do vrtića uvek imaš privatne.
I evo pročešljala sam malo Zakon o zaštiti od zaraznih bolesti http://www.rzzo.gov.rs/download/zakon_zastita_od_zaraznih_bolesti.p...
i Pravilnik o imunizaciji http://www.rzzo.gov.rs/download/Pravilnik_imunizacija11-06.pdf
i ni u jednom se ne spominje kažnjavanje fizičkog lica sem novčano i to u iznosu od 20.000 din-50.000. dinara ako ne znam šta ali se ne pominje imunizacija kao takva već odbijanje podvrgavanju medicinskih ispitivanje (šta god to bilo). Napominjem da sam možda preskočila nešto ali mi se čini da je to -to. A pominju i komisiju koja može utvrditi rizik ili već nešto slično za vakcinaciju pa možda i po tom osnovu možeš nešto da uradiš.
Facebook
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 ... >
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi