Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Cavrljanje mama dece od 1-3 godine
[Zamrznuta]

Pređi na stranu: < ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... >
Nalazite se na strani 128 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
Zamrznuta    ARHIVA -> DecaFormat poruke

rozga
Poslato 24/9/2010 08:42 (#734880 - je odgovor na #688384)
Naslov: Re: Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

Expert

Poruka: 2572
20005002525
Nekako sam uspela, na jedvite jade. Bas me zeza ovaj forum.
E, MakaLolo divim se i ja tvojoj organizaciji ali ti i mnooogo zavidim na pomoci koju imas...Bas pricam sa svekrvom pre neki dan i kazem ja rodila bih petoro samo da znam da ima ko da mi uskoci bar malo..Ali sta cu. Ovako sa poslom i Beogradom ne znam kako bih sa dvoje. Ali bice i to zdravlje Boze pa cemo da se dovijamo kako mozemo. Ja sam htela manju razliku, ali nije nam se dalo. Tako da ce, zdravlje Boze biti veca razlika, ali ce onda valjda i biti malo lakse. Gledam Marka i shvatam kako mu sve manje trebam...sto se tice pomoci. Ali hvala Bogu tako i treba da bude, ali nekako mi zao.
Djiki ma njima dodje zuta minuta, nama dodje zuta minuta...ne valja kad dodju u isto vreme Ali sta ces, sve to u opisu posla.
Kicun dodje im tako da se vezu. Jos i ona shvata i oseca da se nesto menja, sto se tice dolaska bebe
Jasmina verovatno si od danas na bolovanju. Uzivaj I odmaraj
Meni Marko dobro. I sinoc se lepo igrao u parku i uzivao. Ima jedna devojcica od koje se toliko stidi. A znaju se od kad su imali nekoliko meseci. Ali je od pre par meseci poceo da se stidi od nje i bezi, i uvek kad je vidi pobegne i pocne da se penje na igracke...Kao da se zaljubio Ali ja sve mislila da je rano, ali izgleda da nije. Tako mi bar kazu starije mame

Vrh stranice Dno stranice
kicun
Poslato 24/9/2010 10:08 (#734894 - je odgovor na #734880)

Expert

Poruka: 1981
1000500100100100100252525
Maki srce malo nam se zajubio! Nije rano rozga osecaju oni to isto kao i mi.
Jasmina Babic
Poslato 24/9/2010 10:45 (#734910 - je odgovor na #688384)
Naslov: RE: Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

Expert

Poruka: 1205
1000100100

Evo me drage moje, opet na poslu!

Rozga, nisam na bolovanju danas jos radim, ali BAS radim. Milion nekih obaveza pre odlaska. Ali zato od sutra, uzivanjac! a za aljubljivanje, nije rano. Moj Marko ima "Cuju Maiju" i stalno prica o njoj. Kad se vozimo koliam od nazad u sedistu nesto mrmlj, ja ga slusam "maija, maija, de si bila, nemoj pakati, idi kod maka, voji tebe mako" i sve tako nesto. Slatki su mnogooo!

Moram raditi, a tako bih rado kuckala sa vama. Ljubim vas sve pa se cujemo kasnije

MilicaCale
Poslato 24/9/2010 11:24 (#734923 - je odgovor na #688384)

Expert

Poruka: 3986
20001000500100100100100252525
Pooozdrav. Konacno i ja da stignem na posao.
Nocas sam spavala, ali zato juce popila samo dve kafe. Danas jos nisam. Od pre neki dan me boli zeludac, od kafe, pa sad ne znam sta je gore: da li da me boli glava bez kafe, ili zeludac ida ne spavam od. Ja odabrala prvo, a glava ce morati da se navikne (nizak pritisak)
Rozga, nije rano. Sava od letos ima Andjelu, devojcicu koja je sad posla u skolu (ali bebastu). Stalno prica o njoj, ali se stidi kad je vidi i kao bezi, pa se posle sprijatelje, druze i cak i poljube. Mi ne insistiramo na tome da mu je to devojka, ali je sladak, i smesan...
Jasmina, jos danas pa uzivanje... Javi se po nekad.
Djiki, isti slucaj. A ja sam jos i protivnik fizickog kaznjavanja, pa ga izbegavam (mada, dodje zuta minuta jednom mesecno, mozda, pa ga i pljusnem, ali, nepotrebno).
Super i sto su nam decica zauzeta, druze se... I mi smo sinoc isli kod kumice. Prvi put su se lepo organizovali i nismo morali da intervenisemo, tokom cele posete. Vristali su i trcali, ali bili dobri (bez neke stete)
Ja sam jos malo na poslu, pa mi dolazi seka (iz cuprije). U nedelju idemo kod bake na rucak, casti, dobila je penziju. Pred nama je uzbudljiv vikend (nadam se da cu da zaboravim da jedem, jer sam juce baaaas krizirala)
rozga
Poslato 24/9/2010 11:58 (#734939 - je odgovor na #688384)

Expert

20005002525
Ma ko med je Ja kad ga gledam topim se. Ali bas se od nje samo stidi. Sa ostalim devojcicama se igra. Ni mi ne insistiramo devojka i te stvari. Vreme bas leti...
Merilend
Poslato 24/9/2010 13:00 (#734958 - je odgovor na #688384)

Elitni Član

Poruka: 634
50010025

evo i nas, nadam se da nas niste zaboravili...

jasmina jos si tu, ja mislila da ti se tiker promenio 

kod nas po starom, jutros isli do vrtica u koji bi trebao ici, posto so primljeni vristao je cim smo usli, sta li ce biti kad ga ostavim? jako se tuzno osecam zbog svega toga, nadam se da cemo izgurati celu situaciju, na poslu se javljaju novi momenti ovih dana cemo viditi dali ce nesto novo biti na tom polju...andrej je dobar i takoc...odoh citati sta ste piale poisto nas stvarno dugo nije bilo...

Mikac
Poslato 24/9/2010 13:54 (#734969 - je odgovor na #688384)

Expert

Poruka: 1730
100050010010025
Cao mamike, evo i mene, dosla s posla pa da ugrabim neki minut dok on jos uvek spavka.
Djiki, pricaj mi o tome. Ja podjem da ga lupim po guzi kada pocne da se ponasa opasno po zdravlje, stvarno, zapeo juce da stavi stolicicu na njegov sto da se tu popne da sedi, padaju mu lude stvari na pamet. I kad ga pljusnem ili cupnem, bude mi zao, ali nema ni svrhe, on misli da je to sala pa i on pocne mene da cupka ili da me ugrize jos gore, to nikako da prodje, ma treba imati zivce ko konopce. Jos kad sam ceo dan sa decom od 7 do 17 god u skoli, stvarno mi nekad pukne film, ali se suzdrzavam maksimalno. A i mm nema bas strpljenja, za njega nase dete nista ne razume i nista ne zeli da shvati, a ne razume da je jos mali i da treba da mu objasni nesto na nacin na koji ce on razumeti, ja to dobro znam i svaki dan se susrecem sa tim.
Mi ovih dana stalno negde setamo, u parkic najvise voli, ali trci i ne pazi se od starije dece koja se ponasaju kao divljaci po nekad i igrajus e sa igrackama za malu decu silom. Danas je sestri 15 god braka pa idemo do njih popodne, sutra imamo vecernju svadbu, a praznine cu ja da upotpunim sa casovima, sredjivanjem kuce i setnjom sa muskima
A juce smo bili na fantastican koncert, klasika ovog puta, on je ostao sa mojoj mamom i pokusavao da je izbaci iz stana, blesavo dete

Bravo za Makija i Savu, resili decaci da se zaljube, veliki su to momci
Jasmina , mislimo na tebe duso
Mlolo, valjda je A bolje, jel prestao proliv, bas bezveze tako da se desi. Bitno da si se ti bar koliko toliko spremila za svadbu, ja jos nemam pojma sta da obucem za sutra, imam par haljina, ali nesto nisam odlucna.
I sve kad hoccu nesto da kupim od plate, iskrsne neko slavlje i pare odu na drugu stranu,a i plata nije neka pa sta ima od toga.
Nego razmisljam se sada da li da ga dajem u drzavno ili privatno obd. razlika u ceni ce biti mala, ima vremena, raspitacu se dobro i razmisliti.
On je inace kao navijen, ljudi moji, ali on pravi kolut napred na krevetu za peticu, moj tata koji je zavrsio dif se cudi od njegove fizicke spremnosti, mozda je povuko na deku, ko zna.
Merilend, samo budi cvrsta i jaka, kaze Cale da je prvih mesec dana najteze, posle se naviku i nece da krenu kuci.
Kicun, ima i Peca takve dane kada kao a mu nije ni do cega, pa kao i svi mi, prodje i to, pa bude kao nov.
Mikac
Poslato 24/9/2010 13:59 (#734972 - je odgovor na #688384)

Expert

100050010010025
E da, i osisali smo se i to bas kratko muski, ali je toliko plakao da za malo i ja da pocnema da jecam sa njim, srce mi je prepuklo. Rekla sam nema sisanja da proleca, neka mu subara greje glavu, sisacemo sako siske sami da ne ocoravi
Merilend
Poslato 24/9/2010 14:20 (#734976 - je odgovor na #688384)

Elitni Član

50010025
mikac lik si... subara...ma narasce kosa bice to super....hvala na recima podrske, ja se nadam da ce sve biti ok,valjda cu preziveti...inace nista od posla uglavila se neka, sad su mi javili, bem ti moju preporuku...bem ti zivot
zek4pek4
Poslato 24/9/2010 14:34 (#734981 - je odgovor na #688384)

Expert

Poruka: 2659
20005001002525
Zdravo mame,evo i nas.Bilo je super u vrticu,nedelja je prosla odlicno.Evo ja sada da oribam wc i kadu pa cemo malo sa klincima napolje.Jeste da duva neki vetar,ali je toplo.
U ponedeljak idem u bolnicu da mi pregledaju zglob koji me boli vec vise od 2 meseca. Neznam kako sam izdrzala do sada?
Za Davida cemo da zakazemo termin kod logopeda,nista nas ne kosta,a znacice mi puno.
Prepala sam se citajuci za onaj autizam i malo se prepala.Verujem da to sigurno nije slucaj kod nas,ali verujte da sam nocas plakala zato sto nece da pricaju.Pocela sam krivim sebe,a to nije ok.

Jasmina,svaka ti cast. 9 mesec,a radis u najvece.

MIkac,uzivajte danas.I mm ima malo manje razumevanja za decu.Sve misli kako ono nece da ga slusaju,ali oni su ustvari mali ,pa neke stvari jos ne shvataju.

Djiki,moji takodje obozavaju da gledaju crtace na komp.To im vise odgovara nego na tv,ali vise nema ni jedno,ni drugo,jer me plasi da ih to ne zbunjuje u pricanju.,jer su svi crtaci nemackom,a mi pricamo kuci srpski.Imam neki nas na srpskom,pa cu da im sada pustam crtace samo na nasem jeziku.
Odoh da ribam wc,pa se kuckamo kasnije ili sutra.
Maka Lola
Poslato 25/9/2010 13:17 (#735129 - je odgovor na #688384)

Elitni Član

Poruka: 989
500100100100100252525
Dobar dan,ako je dobar,napolju je tmurno,duva vetar,bas je stvarno stigla jesen.
MM krenuo u svatove,odveo A.kod moje majke,a ja malo dovela kucu u red,privodim kraju feniranje.Otici cu u restoran kad stignem,tj.kad A.ustane i ruca,pa dokle izdrzim.
Nesto me par dana boli neki nerv oko levog kuka,pa se bol prenosi na celu nogu.Mm kaze da mi je to od stikli koje sam nosila par dana po kuci da bih razgazila sandale za svadbu,a sad necu ni da ih obujem.
Zene,polako sa logopedima,sacekajte,ne panicite,toliko primera ima da su deca kasnila sa pricom.
PECO,SRECAN RODJENDAN,da si ziv,zdrav i napredan.Mikac,sta bih ja dala da A.oce da se sisa.
rozga
Poslato 25/9/2010 21:10 (#735186 - je odgovor na #688384)

Expert

20005002525
Srecan rodjendan Peco i da si nam ziv, zdrav i veseo decak
in bbnjnnnnnnnjj..........................-ovo je cestitka od Marka

Jovana03
Poslato 26/9/2010 11:32 (#735260 - je odgovor na #688384)

Ekstremni Član

Poruka: 500
500
Meni se cini da je Peci rodjendan bio vec, samo tiker stoji u mestu, ali mozda i gresim.
Uglavnom evo i nas, od Sergeja covek ne moze da stigne na red za komp.
Sergej je krenuo u vrtic, ali sve mi se cini da cu ga ispisati, ide vec dve sedmice ali place kao i prvi dan, nista tamo nece da jede, tako da je smrsao, a i pokupio virus pa se i on i Ivona razboleli, tako da su na antibioticima, toliko o tome, koliko prednosti toliko i mana, a ja sam ga stavila samo 2 dana cisto radi druzenja i da se malo odvoji od mene,ali je i veliki problem sto ih nista ne razume......
Inace Ivonu jako muce zubici, slabo spava po noci a po danu neda da se spusti ni sekunde, tako da se moje kilice samo tope, uvukla sam se u farmerke koje sam kupila kad sam cura bila, hehehe
Inace standardno, poso-kuca, kuca-poso
Jasmina jos malo, jedva cekamooo malu smizlicu
Sanja samo hrabro, bice to sve ok
Ljubimo vas sve punoooo
Maka Lola
Poslato 26/9/2010 16:07 (#735301 - je odgovor na #688384)

Elitni Član

500100100100100252525
Jovana ,bas mi je zao,nagrabusise deca od tog virusa.Nikako ne odustaj od vrtica.Mozda mislis da je i zbog jezika,ali veruj mi kod svih tako ide sa privikavanjem.Meni se i A.i dan danas buni kad mu pomenemo vaspitacice,ali tamo bude dobar.Psihicki se pripremi i na viruse,u ovom periodu je to normalno,a njih je puno i imunitet im jos nije jak.Izdrzi,veruj mi,bolje stvari od obdanista nema i za njega a i za tebe,da koliko toliko odmoris,bar sa 1detetom manje u toku dana.Mnogo je rano za ispisivanje,ja cini mi se jos nisam cula za neki tako drastican primer da je moralo da dodje do toga.
Mm ceo dan na turniru u stonom tenisu,ja bila sa klincima do 12h,izigrala se sa A.pa otisao kod moje majke,jer kod nje zaspi bez problema a mene drnda,a muka je uspavati ga pored Vuka.Sad cekam mm,pa da vidim sta cemo raditi ostatak dana svi cetvoro.
Mi se inace svakog dana iznenadjujemo muzikalnoscu Alexe.Ima gitaru,neke mini klavijature,trubu,saksofon,masu pesmica peva,pogadja melodije...E sad,juce na svadbi drzi ga mm,a ide pesma A gde je Natasa,muci me to....(to je moje ime)Vrati nas mm da dojim Vuka,kuci bile obe babe,a on uzima gitaru,namesta kao violinu i poce Nasasa jo jo jo....Ja u soku,ne mogu da ispricam babama koliko sam ostala bez texta.On je znaci odmah zapamtio i to pogodio melodiju odmah.Ne moz da omane,nesto ce biti vezano za muziku.A Mikac,sta kazes.....
Na svadbi je bilo super,koliko mi je malo dete i dugo sam bila....
Gde ste zene..
Mikac
Poslato 26/9/2010 19:19 (#735317 - je odgovor na #688384)

Expert

100050010010025
Cao drustvance, evo sami smo Predrag i ja, tata nam otiso na sport, trebalo je da idem sa sestrom do Merka, ali smo otkzale, bar sam sredila kucu koliko toliko
Da da, bio nam je rodjendan ali je tiker blokirao pa smo sada stavili novi, ali hvala sve jedno drage drugarice i drugari
Mi bili na svadbi sinoc, bilo je super, ja sam se bas extra namontirala, stavila Lorealov casting za kosu boje cokolade, ima prelep odsjaj, isfenirala sam se sama super, bolje nego frizeri, oni mi uvek slepe kosu, a i toliko imam stvarcica za negu kose da nije ni cudo, obukla lep komplet, visoke ali udobne stikle, nakit, sminka, i izgledala sam extra, ne volim da se hvalim ali tako bejase
Peca je dobar, standardno, danas je otkrio riblju corbu i bio je odusevljen, pojeo je pun tanjir a jos je bila i malo ljuckasta, ma voli dete pikantno na majku
Jovana, jaooooj, nadam se da cete biti bolje brzo i a ce se cela situacija srediti, sigurno je tesko za njega ako ne razume jezik, to je zaista otezavajuca okolnost, srce malo. Zelim ti da brzo ozdrave i da se on adaptira na vrtic.
Mlolo, sigurno jeste muzikalan kada je tako brzo zapamtio melodiju i ritam, negujte to i pevajte sa njim, pa jednog dana pravac na upis u muzicku, to je stvarno jako lepo za decu, da znaju bar malo da barataju nekim instrumentom, profesionalno zanimanje time je veliko odricanje, fakultet je jako tezak i zahteva svakodnevno vezbanje od 5 - 6 sati, bez raspusta, odmora itd, sem max nedelju dana. Ali kad je neko rodjen za to, onda je to glavno, i da li ima neceg lepseg od muzike i umetnosti uopste, samo koliko je isplativo kod nas, to je tuzna prica
I tako , idem da ga hranim, sredjujem, pa da vidimo sta cemo mm i ja veceras, mozda neki film itd...
malena89
Poslato 27/9/2010 00:10 (#735389 - je odgovor na #735317)

Expert

Poruka: 2092
2000252525
caos mame kako ste vi vasa decica... evo ja kad uspem da uskladim vreme da se malo i vama javim...
do malopre je andrej imao grceve.. u roku od pola sata je dva puta sisao a patronazna sestra mi je rekla da ne sme mnogo cesto zbog grceva pa sam mu dala mleko koje sam izmuzla na flasicu i evo 100 ml popio i zaspao... e sad dokle ce ne znam... ali nadam se da ce grcevi prestati...
anja vec spava od 23h... evo da vam ispricam jedan njen biser... pre neko jutro se budi u 6.30h... cula da budim mm za posao koji inace nema vise posto gazda nije isplatio radnike... i posao obustavljen... strasno kakvi privatnici postoje.... i tako ona ustaje i kaze... uuu, kolko je sati? hehe...
inace ovako smo dobro... seka i dalje dobra... ljubi i mazi batu... oce da ga drzi itd.. danas ja njega stavila na stomak i legla na krevet a i ona bi tako pa pokusava da legne pored njega... pa ulazi i lezi u njegovim kolicima... ali ovako je super...
Merilend
Poslato 27/9/2010 11:02 (#735454 - je odgovor na #688384)

Elitni Član

50010025

i mi krenuli u jaslice, doduse danas je bio samo sat  i po na privikavanju, plakao je kao kisa, a i ja sam plakala kad sam izasla van, jako mi je bilo tesko i sad zaplacem pri samoj pomisli kakav je bio kad sam ga preuzela, sam musav od plakanja, pratila sam mu trag od suza cak do brade, nisu ga ni obrisali, kaze da je na momente plakao pa se umiri i tako, Jovana ne znam sta da ti kazem, mi do klope jos nismo ni stigli ne smem ni da pomislim sta ce biti kad krenu sa spavanjem tamo...uf....znam da je to dobro za njega, nadam se da ove vaspitacice nece biti stoke prema njemu, bas se nadam jer od svega toga zavisi i privikavanje i sam ostanak, ako mu je lepo volece da ide ako nije....ja cu da stisnem zube pa cemo videti

peco dragi sa zakasnjenjem poljubac za rodjendan sve najbolje...

pozdrav ostalima...

MilicaCale
Poslato 27/9/2010 11:03 (#735455 - je odgovor na #688384)

Expert

Poruka: 3986
20001000500100100100100252525
Pooozdrav.
Malena, ako je rekla ne cesto sisanje, isto se odnosi i na flasicu. Znaci, ne sme da jede cesto (kazu da tu pomaze cucla).
Mi smo se vratili iz cuprije. Bila sam baki konobar, sto se isplatilo, jer nisam morala da jedem. Jesam sinoc, ali sam kao pazila i jutros, 300g manje nego kad smo posli. Jeeeee, nisam pokvarila dijetu.
Cava standardaan.novo je da zna da se igra sa decom, pa je proveo dan sa sekom bez svadje. Prica, peva (melodije hvata odlicno).
E, makalolo, pa nece ni peca ni sava da se sisaju. Sisamo ih na silu.
Administrator
Poslato (#735469)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

rozga
Poslato 27/9/2010 11:46 (#735469 - je odgovor na #735455)

Expert

20005002525
Evo i mene. Ma ja se setih da je Peci bio rodjendan, ali nism obrisala poruku. Ali ajde, od viska glava ne boli
Mi smo dobro, Maki je ustao posle 10 jutros, vec smo ko tinejdzeri Bili juce u Tempu, istrcao se samo tako. A toliko je pun energije, ne staje. Volela bih da ga vodim negde stalno gde ce potrositi visak energije. Mada svaki dan po dva puta dnevno idemo u park i igra se, ali to mu nije dovoljno. Kad odemo kod s&s na selo on predje kilometre, ali bukvalno, dnevno i ne spava popodne i opet se ne umori. A rano nam je za neki sport.
Malena ja ne znam, meni je babica, kad sam dojila Marka, rekla da uvek kad ga boli stomacic i ima grceve , da mu dam da sisa jer se tako opusti i to lakse prodje. Mi smo tako i radili i bilo je ok.
Merilend, bice bolje. Taj period je najtezi, bar tako kazu
Jovana zato ja jos ne dajem u vrtic. On je plus ekstra osetljiv sa tim inhalacijama i cudima. Poljubac za njih dvoje
Maka Lola
Poslato 27/9/2010 12:07 (#735475 - je odgovor na #688384)

Elitni Član

500100100100100252525
Milice,svaka cast kad racunas i grame.Ja se posle A>nisam ni trudila puno,znala sam da ce nekako samo da ode,a ustvari znala sam da me opet ceka gojenje.
Merilend,izdrzi,sve je to normalno.Nista im nece skoditi kod vaspitacice.A.ima jednu stariju vaspitacicu,dosta nas je bilo sumnjicavo,ali ona je stara skola,a deci treba bar jedna da bude autoritet.
Ja nesto listam onu knjigu Od 1.obroka do skolske uzine,da vidim imal neko novo jelo...
Malena,i mi mucimo muku sa grcevima,al spasava nas ovaj termofor za bebi grceve,uz kombinaciju sa espumisanom.Ja ga i tad stavljam da doji i tako se uspava,tj.smiri.
Jutros se zadrzali kod dr mm i A. isli po potvrdu,pa sam zvala vaspitacicu da mu ostave dorucak.Kaze mm da je plakao i kod dr i kod vaspitacice.Ako,tako mu i treba,nije se decko naspavao,jer je posle ponoci zaspao.I pricala price i mazila i grdila,al ne vredi,dok on ne zaspi,dzabe teram.Jos se u jednom trenutku razderem pa spavaj Alexa,a on zazmuri i kaze evo spavam.
Facebook
Pređi na stranu: < ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... >
Nalazite se na strani 128 [20 poruka po stani]
Zamrznuta
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi