Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana
[Zamrznuta]

Pređi na stranu: < ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... >
Nalazite se na strani 65 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
Zamrznuta    ARHIVA -> DecaFormat poruke

villma
Poslato 13/5/2010 19:57 (#706572 - je odgovor na #681919)
Naslov: Re: Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Elitni Član

Poruka: 835
50010010010025
moguce da je neki stomacni virus, mi ga upravo imamo, prvo je povracala, a sad ima proliv, dr nam je rekao samo probiotik, i orosal rastvor da pije, to je neka vrsta infuzije, proveri joj i temperaturu!

sad spava, mucio je proliv ceo dan ali je bila raspolozena..

Lence kako je bebac?
Vrh stranice Dno stranice
smajlic
Poslato 13/5/2010 20:03 (#706574 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

Poruka: 686
500100252525
Suncokret,mozda je neki stomacni virus,jel ima proliv mozda?Kakva joj je stolica?
Daj joj sto vise tecnosti da ne dehidrira,tako je bilo i sa mojim bebcem,samo sto ja nisam znala da treba davati sto vise tecnosti,pa je dehidrirao i zavrsili smo u bolnici i primali infuziju
Ali da te ne pasim,sto vise tecnosti,imas i u apoteci elektrolite koji se rastvaraju u vodi to je kao infuzija nadoknadjuje izgubljene elektrolite,ne znam tacno kako se zove,pitaj u apoteci znaju oni.Ako ne moze da jede nemoj da je teras,trazice kad bude mogla.
Ne brini tu smo uz tebe,prati stanje i javljaj nam kako je malecka
smajlic
Poslato 13/5/2010 20:07 (#706576 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

500100252525
Vilma me podsetila orasal rastvor se zove to je bas dobro,daje se na svakih pet minuta po kasicica.I sto kaze vilma prati temperaturu,e dobre su i lineks kapi,mi smo i to pili.
Srecno mame,i izdrzite sa tim virusom,ne bi trebalo da traje dugo.
mimipet
Poslato 13/5/2010 22:16 (#706604 - je odgovor na #681919)
Naslov: RE: Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ekstremni Član

Poruka: 417
100100100100

Ma da suncokret, i meni to lici na virus . Devojke su sve rekle! Da je beba malo veca pa da joj das supicu iz kesice ako nece nista drugo, ali veruj, beba moje dobre drugarice je bas skoro imala uzasan stomacni virus, i posto nije a ma bas nista htela da jede, da nije sikila, verovatno bi zavrsila u bolnici... Zato za pocetak, samo ti njoj daj da siki pa i ako povrati, nesto ce ostati u stomacicu.

Hm, vidis, sve to je bez temperature... Samo ti nju prati! O Boze, kako je ovo stresno kad su tako mali i dok jos ne pricaju , pa kad moras da pratis svaki simptom ...

Pored Orosala imas i kesice Humana - Elektrolyt sa ukusom banane, moj sin je to uvek vise voleo. Ista fora za nadoknadjivanje elektrolita, samo je drugi proizvodjac...
Sta je bre ovo sve neki virusi napali bebice...?

Lence
Poslato 14/5/2010 10:15 (#706695 - je odgovor na #681919)

Član Veteran

Poruka: 286
100100252525
Evo i mi da se pridružimo stomačnom virusu,mimipet tebi u kljucanju

Do juče je češće kakio,a od juče je def proliv,guza mu već nadražena,uzela sam mu niveinu kremu sa cinkom,pavlovićeva mi nešto ne pomaže,zvala sinoć halo bebu-poremećena crevna flora-dobro to i ja znam,ali šta raditi?Nekad mi se javi neka super ljubazna,a nekad samo da te otkači ,čitam sad orosal,probiotik,nešto ću da probam,pitaću u apoteci,ne znam dal da ga vodim opet kod dr.
Temp mu trenutno 37.6,noćas standardno,s tim što se posle sirupa u neko doba preznojio,pa bio sav mokar,čim sam primetila presvukla ga,posle opet proliv pa prešlo i na bodi i na pižamu,a jadničku se spava,šta ću moram da ga presvučem,malo pre sam napunila mašinu njegovim stvarčicama,kad kaki sve ode sa strane na bodić i trenerkice,što se jela tiče-ič,juče dva puta svega pio mleko pola od uobičajene kol,pred spavanje nije hteo, samo malko vode,noćas opet vodu,baš je bio vruć,od jutros nije hteo mleko,opet vodu,pa zadremao kratko,probudio ga zapušen nosić

Vilma,izem ti viruse,znam da moramo sa tim da se suočavamo,sve ide uz malu decu,ali opet sam

Aleksandra,znači i ti si neka zvrkenda?Ovaj moj ti je po principu-ne diraj lava dok se igra,uglavnom me traži kad je usran,žedan,sad je ređe gladan ili kad mu se spava,kad sedim na tepihu pored njega,stane pored mene pa digne rukice,stoji desetak sekundi pa se uhvati za mene,za sve voli da se pohvali sa sve nekim usklicima,ja uvek moram -bravoooooo-on sav sećan,a padao je,iiiiiiiih,pa uglavnom na glavu,čelenka mu strada,pa i sad ponekad kad se zanese,ali šta ću,sve to mora da prođe,tek će da pada
ire
Poslato 14/5/2010 11:00 (#706705 - je odgovor na #681919)

Član Veteran

Poruka: 102
100

Evo i mi da vam se prikljucimo ovde

Vidim da pricate o stolicama za hranjenje, pa je neko pomenuo i Aksu. Mi smo bili u sredu u Aksi u Medaku i kupili stolicu. Aleksandru interesuje Bertoni, ali tamo nisam videla nista od Bertonija. Mozda u nekoj drugoj radnji ima, u Medaku nema. Mi smo kupili ovu: 

http://www.hauckuk.com/highchairs/upn-down-m/up-n-down-m-660270.html

ali ne tu plavu nego bez.

To je bio najbolji izbor. Bile su neke jednostavnije i jeftinije, ali vrlo neprakticne. Ili onaj posluzavnik ne moze da se izvuce pa bebu moras da uvlacis u stolicu (sto Aleksandri definitivno ne odgovara, kao ni meni ) ili je sediste mnogo uspravljeno (pod 90 stepeni, pa beba sedi nagnuta na napred). Bila je PegPerego stolica koja nije losa, ali nije nista bolje od ove a skuplja 3-4000. Ono sto mi kod ove mozda malo smeta je sto je sediste od platna pa ne moze samo da se prebrise, ali moze da se skine pa opere u masini. One sto su imale plasticna sedista su sve neudobne.

I ova stolica ima onaj dzojstik izmedju nogu i mislila sam se zbog toga da li da kupim ili ne. Srecom, povela sam brata sa sobom koji je pregledao celu stolicu i video da dzojstik moze da se odsrafi i skine (btw ni prodavac nije znao da moze da se skine).  Trenutno mi odgovara sto ga ima, jer ne moram da ga vezujem jos uvek.

Lence, Suncokret obavezno uzmite te elektrolite sto su vam mame vec rekle. I Matija je sa 16 dana zavrsio u Tirsovoj (bez mene ) sa infuzijom jer je ucestalo bljuckao i kakio, pa da ne bi dehidrirao zadrzali su ga.

Bas sam se raspisala, vidi se da mi je dete odvalilo ovo prepodnevno spavanje 

aleksandraps
Poslato 14/5/2010 11:51 (#706722 - je odgovor na #706604)

Ekstremni Član

Poruka: 330
10010010025
Dobar dan
Kako su mali drugari? Vi mame?
Suncokret, daj bebi da siki sto cesce. Mozes da jos pozoves halo bebu za neki savet. Nadam se da je proslo.

Nije ni cudo da su bebane bolesne, pogledajte vreme kakvo je. Moj sin se sinoc tako oznojio da sam mu i bodic i sve menjala. Skroz je lagano obucen, tanko cebe za pokrivanje, ali je ogromna sparina, posle one kise sinoc. Mada dosta cesto im i mi nesto prenesemo ljubljenjem kazu doktori.

Nemirko moj ne staje, kako da mu objasnim da su kablovi opasni i da je to struja. Ne mozes sve da sklonis, pa tako patroliram za njim. Postaje bas zamorno.

U medjuvremenu sam ga vozila napolje i on je zaspao. Nisam mogla vise da se vrtim u krug po parku i onako je vrucina i cim smo dosli on se razbudio i evo vec sjeo u krevetac. Ko zna kakav ce biti danas. Skroz se promenio kada se ne naspava bude ah sta bih dala za par sati sna

p.s. jutros sam pocela da kuckam a sad zavrsila
aleksandraps
Poslato 14/5/2010 12:26 (#706738 - je odgovor na #706695)

Ekstremni Član

Poruka: 330
10010010025
Lence, ako slabije pije mleko mozda da odete do dr da ne bi dehidrirao? Mada pije vodu. Ne znam, bolje neku iskusnu mamu poslusaj. Posle 3 dana temperature preporucuju opet kod dr. Moja bebana ne stoji, pokusava da se kaci po meni. Voli da koraca kad ga drzis, ali to ne praktikujem kad ne moze sam. Ali zato vristi kad ga stavim da sjedne.

Sad je usao u neku fazu da je toliko nemiran i nece na ledja ni dok mu pampers stavljam, bude borba dva lava.

Mi smo jutros isli na Institut na kontrolu kod ocnog. Imao neko kaze infekciju, neko kaze cmicak, neko ekcem, na doljnjem kapku. Mazanje nekim mastima, pedoijatar i ocni u dz, pa opet pedijatar i ocni na Institutu. Bogu hvala nalaz brisa je ok, ali uradili su ga posle mesec dana! Smirilo se od silnog mazanja ali je kapak jos otecen. Kazu ako se opet pojavi da idemo kod koznog. Uvek ima nesto da se sekiras i brines. Nisu izgleda dzabe rekli ako je sve taman stavi kamen u cipelu da te zulja.

Ire, sjutra definitivno moram da kupim neku stolicu. Mi smo u Zemunu pacemo ici u Aksu na nbg verovatno. Mada sam cula da ima neka radnja u Karlovackoj ovde, ako uspem mm da nagovorim i da vidim one sto je Marija u Tosinom bunaru pominjala. Da li svim jeftinijim stolicama se podize onaj poklopac preko glave?
suncokret
Poslato 14/5/2010 16:03 (#706768 - je odgovor na #681919)

Član Veteran

Poruka: 164
1002525
Hvala vam narode, da ne nabrajam da nekoga ne izostavim slucajno

i kod nas je vrijeme da se prosto ´´samoubijes´´, kisa lije 3 dana bez prestanka.
Nismo lose spavali,kao i inace i mala samo siki,..nije imala temperaturicu tj 37,3 ali ja to ne racunam u temperaturu, grijesim li?
cini mi se od 38,5 se skida. Imam neke cepice za guzu (sistem paracetamol)...Za ne daj Boze.

Tvrda stolica nas ubi,nema proliva ni u najavi.Siinoc se probudila gladna i sikila pa pojela par kasikica pahuljica 8rizinih) i zaspala, to nije izbacila.
Danas samo siki i 2-3 kasicice brokoli-krompiric kasice je pojela.
Eno je u hodalici,svirucka, nije super raspolozena ali nije ni nemoguca, jos imamo temperaturicu malo povisenu (37,2 maloprije provjereno)
Balavi,ruke u ustima i opet se pocinjem nadati tom prvom zubicu ali ko ce ga znati...

Cime vi mjerite temperaturu bebama, tj znam toplomjerom, ali kakvim?

Ja imam onaj digitalni (15ak sec i izmjereno), ide u guzu, ali me jako nervira,...u debelom crijevu uvijek kakica koju ubodem i koja je vruca pa mi pokaze vecu temperaturu nego sto jeste. jednom prilikom sam joj mjerila a temp. raste li raste, ja se preznojila, kad ono hop gurnu kakica toplomjer i sve zajedno izletjelo van. Poslije toga temp 36,6

A sa zivom stari najvise volim, ali je komplikovan zbog duzine trajanja mjerenja, to samo kad spava primjenim...
Onaj sto ide u uho cujem nije pouzdan.....

Izvinjavam se ako ste vec pisale o tome...

Cuvajte bebice, nadam se lijepom vremenu opet

K@j@
Poslato 14/5/2010 17:22 (#706781 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

Poruka: 641
50010025
Cao mame, evo i nas konacno, nismo imali net od juce posto ovde naravno cim dune vetar nestane svega, od struje pa na dalje

suncokret kako ste?
Stvarno mi nije jasno sta se to desava, kakav ih to virus napada, nadam se da nece i Elenu, tuzno mi samo kad slusam o drugim bebama..

Mi smo juce isli u Tempo u kupovinu pa poveli i nju, vozila se na kolicima tamo gde je predvidjeno za decu, onako okrenuta prema meni, uzivala je samo tako, sva srecna i nasmejana, valjda sto na visokom onako sedi pa sve razgleda, pruza ruke na sve crveno sto vidi, jedino mi bila smesna kad sam stavila persun u kesu i drzim to da dohvatim jos nesto, a njoj ono ispred nosa, gleda ona, krene da uhvati, a ja slucajno pomerim kad skoci dete, samo sto nije zaplakala, posle ga je sve vreme u cudjenju gledala, ja joj priblizim, a ona sve sklanja ruke, kako mi je slatka bila

aleksandraps javi ako nadjete nesto zanimljivo

Sta li se desava sa Marijom i Kajom?
Nema nam ni Faye....

Cmokic za sve
K@j@
Poslato 14/5/2010 17:28 (#706783 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

Poruka: 641
50010025
suncokret, mi temp merimo sa obicnim toplomerom sa zivom, jeste da malo duze traje ali drzim je nekako tih 5 min, a u pocetku smo koristili onaj digitalni, zbog nje smo ga i kupili ali cini mi se da nije tacan, jednom smo joj sa oba izmerili i razlicito pokazuju, vise poverenja imam u onaj klasicni, a vidim sad ima da se kupi bas za bebe cucla-toplomer, deluje bas prakticno za nemirne bece
smajlic
Poslato 14/5/2010 18:25 (#706792 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

500100252525
Mame,kako ste?Kako su bebice,lence,suncokret?Da li im je bolje?
Kajo,mi imamo taj toplomer-cuclu i bas je dobra stvar,vrlo je praktican,bas sam zadovoljna sa njim,jer mom bebcu nema sanse da izmerim temperaturu onim klasicnim.
Sto se tice stolica za hranjenje mi smo za krstenje dobili CAMOVU i rezadovoljna sam ima kajsice da ne moze da ispadne i tabla se skida,bas je super.
Danas kod nas lepo vreme,pa smo setali,kazu od nedelje zahladjene
villma
Poslato 14/5/2010 20:58 (#706819 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

50010010010025
jaoj muke sa merenjem t, ja sam prvo merila u guzu, ali mi je to bzv, pa sam pocela pod misku (obican zivin), posto je nemirna i stalno ga hvata, nasla sam sistem da joj pustim muziku na mob tel i pevam, pa je tako umirim, dr mi je rekla da ima neki mali toplomer zivin kod koga se t meri jedan minut, ali nisam uspela da ga nadjem, prvi put cujem za cuclu-toplomer, gde to ima da se kupi, i koliko kosta???
znam da ima neki dobar za 5 sec se meri u uhu, ali je skup, oko 4000 hiljade!!!

kako ste mame, a bebci??
smajlic
Poslato 14/5/2010 21:54 (#706832 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

500100252525
Mi smo se okupali popili mlekce i sada pavamo,sad cu i ja u krevet da samo da vam se javim.
Vilma mi smo taj toplomer kupili u Zemunu kad smo bili kod rodjaka,kostao je oko 800 dinara to je bilo sa nekim popustom,mislim da je oko 1000 dinara bez popusta.Ja sam stvarno zadovoljna sa njim stvarno prakticna stvar za bebe.
Mame,od kada moze da se daje riba?Ja sam cula da ne valja da se daje riba dok beba ne pogovori?Je li to tacno ii su to samo babske price?
suncokret
Poslato 14/5/2010 22:00 (#706837 - je odgovor na #681919)

Član Veteran

Poruka: 164
1002525
Vidjam stalno taj cucla-toplomjer ali mi je nekako neozbiljan, ima ga u svim radnjama sa bebi hranom, tj u svakom marketu i kosta malo vise od cucle...nemam pojma

Nasla sam sad u baby-magazinu koji dobijam od pedijatra da su ovi stari sa zivom najpouzdaniji kao i ovi digitalni za rektalno mjerenje, sa gumenim vrhom.
Rektalno mjerena temperatura je uvijek za pola stepena visa od vanjski mjerene pa se skida rektalno izmjerena od 38,5 i na dalje.

Tako sad procitah...Malena mi je zaspala, sva je mirna kao bubica cijelo vece i samo se privijala uz mene, sreca moja mala...
ima 38,2 temp mjereno rektalno.
nisam pametna,ona spava sad a ja nemam pojma sta mi je ciniti...cekati do 38,5 pa cepic dati ili je ne buditi, buditi i tusirati.....eeej,prva nasa temperatura, mama joj je nebuloza

doca mi je danas rekao da je nadgledam i ne dolazimo ako ne bude potrebe pa nismo ni isli
Lence
Poslato 15/5/2010 09:17 (#706891 - je odgovor na #681919)

Član Veteran

Poruka: 286
100100252525
jaoooooj,temperature.....

Suncokret,u takvim sam ti i ja dilemama,pa dežuram po ceo dan i sama sa sobom-da li ovo-da li ono

Mi koristimo digitalni,kupili u aksi pre nego što sam se porodila,samo mora direktno pod mišku,ako uhvati malo bodića bude netačno i sve pevam one pesmice što ga zasmejavaju-zum zum zum zum zum,zakleo se bumbar u cvet i u med i jao jao jao,lako je prutu da se sokoli.... šta ću,snalazim se

Ire,preslatka vam je stolica,mi smo dobili našu,tako da to nam je-što nam je,ionako previše obraćamo pažnju na neke stvari i trošimo pare bezveze,a Matija ni nema pojma niti će imati koliko se trudimo,a dupence mu ionako komotno stane ,čini mi se da će mom žgoljavku dugo služiti ,tek će da smrša kad prohoda.

Ovi u Aksi,bolje da ih ništa ne pitaš,nego se sve sam informišeš pa odeš,tako sam i ja kad sam mu kupovala novu garnituru avent-ovih flašica,kupili veće,a vidim neke u novom pakovanju,skuplje,pa pitam za razliku,nešto mi promrmlja,da bar nešto kaže,a ne zna,pa slegnem ramenima i kupim ove koje sam i ranije samo veće-kad ono cela frka nastade oko bisfenola,a to ustvari bile bez bisfenola,a oni neinformisani,pa ja razočarana ,odem da pitam šta sad da radim,da opet kupujem šta sam već kupila????? pa mogla sam detetu da kupim formulu,nemam pare za bacanje,ali nije vredelo,reče mi tamo žena da svom detetu nije kupila,kao bitno da se ne iskuvavaju često,posle mi u halo bebi rekli,da im je stigao dopis iz unicefa da su aventove ipak ok,

malo odvratih misli i raspisah se,moje dete juče,sabornici moji i kolezinice u istom sosetu, nije u usta stavilo N I Š T A, IČ,od hrane,ujutru pio vodu kad je ustao,ja napravim formulu,pred spavanje neće,opet samo vodu,kad se probudio opet voda,slini,proliv tem 38.6,po podne opet voda,ja pred spavanje opet formula,jok,i tako otidosmo kod dr,uradili krvnu sliku hitno,ja sve ispričam da sam počela da se sekiram što ne pije mleko, a ima proliv 4-5 puta dnevno,samo što više nema ni šta da iskaki,a guza mu se nadražila,ona kaže krvna slika lošija,pa dajte mu sokiće,supicu-ali ženo,neće ni mleko a kamoli supicu,samo vodu,pa kaže a da mu date nešto što najviše voli,ja joj lepo objasnim da sam ja sve metode koje ona navodi već isprobala,sokove neće ni pod razno,nikad ih nije ni hteo,čak sam i supicu proceđenu stavljala u flašicu,za krvnu sliku znam i ja da je loša i bez papira,ništa kaže bitno da ne dehidrira,ako vidim da je malaksao,da ga vodimo na infuziju,ne bi trebalo da potraje ,nadam se da neće.
jutros u 05h on se budi i viče-mama-on mene nikad ne doziva,samo tata,tata,on mu je idol,nisam znala dal da se smejem il da plačem,dala mu mleko,popio ,tako da je bar nešto stavio u želudac,uzeli smo mu u apoteci probiotik i elekrolite,od jutros opet samo pije vodu i bljucka vodu,kad se probudio išla mu krv na nos,ne znam šta sad to znači,baš vodim računa da mu ne nadražim nosić pumpicom kad izvlačim

sorry,udavih vas
smajlic
Poslato 15/5/2010 12:39 (#706944 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

500100252525
Lence,bas mi je zao sto vam je jos lose nadam se da cete brzo ozdraviti,evo za brz oporavak

Kako su ostali bebci,jeste le dobro?Mame,gde ste,nema vas danas?
Ja spremam rucak,pravim tortu,bas sam danas vredna,malo da hvalim samu sebe

Malisan je spavao,sad je u ogradici,bas ju je lepo prihvatio.
Juce smo gledali cicibanove cipelici,i nisu bas jeftine,ali sto se mora mora se.
Bibiz
Poslato 15/5/2010 16:33 (#706986 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

Poruka: 668
5001002525

ja samo da se prijavim u grupu bolesnih. Proliv, povracanje i temperatura. Od juce nije povracala, slabije jede, al jede kad ogladni na jedno 5 sati, pije caj od sipka, to mi dr preporucila da ne dehidrira, krvna slika ok, odneli smo urin na analizu pa cekamo rezultate...
Administrator
Poslato (#706995)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

smajlic
Poslato 15/5/2010 17:00 (#706995 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

500100252525
Bibiz,bas mi je zao nadam se da ce te brzo i vi da ozdravite kao i ostale bebice.
Ne znam sta je ovo sve bebe zahvatile virus,nadam se da mi necemo,mada smo mi to vec jednom prelezali,samo pazite da bebci ne dehidriraju i sve ce biti ok
villma
Poslato 15/5/2010 19:23 (#707024 - je odgovor na #681919)

Elitni Član

50010010010025
mi smo definitivno za ginisa, taman se proliv smiruje, pocela je da slinavi i da kasljuca, ja stvarno vise ne znam sta da radim, od prvog maja se smenjuju bakterije, viroze i ostalo...

desni su joj takodje nadrazene, nicu joj i zubi, izvinite ja samo kukam ali malo mi bude lakse

kako su ostale bebe?
Facebook
Pređi na stranu: < ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... >
Nalazite se na strani 65 [20 poruka po stani]
Zamrznuta
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi