Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Prosirene vene na genitalijama!? probam opet
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> TrudnoćaFormat poruke

Danica07
Poslato 15/1/2010 07:45 (#665799)
Naslov: Prosirene vene na genitalijama!? probam opet

Član Veteran

Poruka: 126
10025
Vec ko zna koji put kucam isti tekst koji se nikako ne vidi! Ali su mi vasa misljenja i iskustva vrlo vazna pa cu pokusati da opet otvorim novu temu.

Drage moje, da li neka od vas ima (ili je imala) prosirene vene na genitalijama u trudnoci? Ja ih u prvoj trudnoci nisam imala ali sam ih u drugoj "zaradila" i vrlo su neprijatne! Dr mi je dala da mazem Avaricon gel ujutru i Hepatrombin mast uvece i preporucila odmaranje (sto sa detetom od 2g vrlo cesto i nije bas izvodljivo). Mazanjem mi se tegobe olaksavaju ali se vene prosiruju sve vise Ono sto me najvise brine je nacin porodjaja. Prvi put sam se relativno brzo i lako porodila bez epidurala, sad bih volela isto tako ali me je strah od pucanja vena na porodjaju pa bih mozda bila mirnija ako bi mi uradili carski rez. Ako neko ima iskustva neka se javi. Hvala unapred!

U medjuvremenu zvala sam telefonom dr-a koji me je prvi put porodio i on je predlozio da odem kod vaskularnog hirurga pre odlaska kod njega na kliniku u 36.nedelji. MM je otisao po uput ali mu dr u dz-u (moja dr je na godisnjem, ovo je neka druga) nije dala uput, kao sta sad hirurg moze da mi pomogne, ona je imala puno pacijentkinja sa tim problemom, to ne utice na nacin porodjaja....i sve tako.... Bas sam zbunjena ako neko nesto zna neka se javi!
Vrh stranice Dno stranice
magi
Poslato 15/1/2010 13:32 (#666008 - je odgovor na #665799)
Naslov: RE: Prosirene vene na genitalijama!? probam opet

Expert

Poruka: 1964
10005001001001001002525
Danice, nemam iskustva sa tvojim problemom i u tom smislu ne mogu da ti pomognem, ali ako ti je dr rekao da ideš kod vaskularnog hirurga onda to obavezno i uradi. bezobrazluk dr-a iz doma zdravlja koji sebi daju za pravo da li treba ili ne da nekome daju uput me dovodi do ludila. Neka tvoj muž traži načelnika i neka insistira na tom uputu, stvarno pošizim kad čujem da dr neće da da uput! Bezobrazluk!
Nadam se da će sve proći u najboljem redu. Želim ti lak porodjaj i brz oporavak!
Danica07
Poslato 16/1/2010 21:33 (#666856 - je odgovor na #665799)
Naslov: Re: Prosirene vene na genitalijama!? probam opet

Član Veteran

10025
Hvala Magi! U utorak idem na ctg kod te iste dr jer je moja jos uvek na godisnjem odmoru i tada cu je ponovo pitati za uput. Mozda i promeni misljenje kad bide videla kakvo je stanje kod mene. Javicu se svakako posle odlaska kod nje. Jos jednom puno hvala!
Danica07
Poslato 20/1/2010 09:37 (#669176 - je odgovor na #665799)

Član Veteran

10025
Ja samo da javim da sam juce isla na ctg (sve je bilo ok) i da dr pogleda vene. Kad ih je videla prokomentarisala je da samo sto ne prsnu, cak je i sestru pozvala da pogleda ali je rekla i da vene nece uticati na porodjaj i da ce ubrzo posle porodjaja da se povuku. Videcemo.... Naredne nedelje idem na pregled kod dr-a koji me je porodio prvi put pa cu javiti sta je on rekao....
magi
Poslato 20/1/2010 12:05 (#669327 - je odgovor na #665799)
Naslov: RE: Prosirene vene na genitalijama!? probam opet

Expert

Poruka: 1964
10005001001001001002525
Držimo palčeve da sve prođe glatko. Stvarno pvi put čujem za taj problem, nadam se da će brzo da prođe. Sve najbolje
Danica07
Poslato 29/1/2010 07:30 (#675770 - je odgovor na #665799)

Član Veteran

10025
Hvala Magi puno!
Isla sam kod vaskularnog hirurga koji mi vene na genitalijama bukvalno nije ni pogledao, gledao je samo vene na nogama, konstatovao da nisam kriticna kategorija za trombozu, dao savete za posle porodjaja i rekao da ce vene na genitalijama da pogledaju ginekolozi i da oni moraju da odluce o vrsti porodjaja...Sve u svemu dzabe sam i isla. Dr u domu zdravlja koja mi vodi trudnocu mi je juce rekla da te vene generalno nisu indikacija za carski rez ali da obavezno insistiram na tome da ih dr pogleda. Ja sam isla kod dr koji me je porodio prvi put ali smo uradili samo ctg a za 3.februar smo zakazali pregled (ako se ne porodim do tada). Javicu cim budem nesto vise znala.
E da, u medjuvremenu sam saznala za nekoliko zena koje su se porodile vaginalno iako su imale ovaj problem, jedna cak tri puta.
Danica07
Poslato 3/2/2010 22:13 (#679732 - je odgovor na #665799)

Član Veteran

10025
Evo mene sa novostima. Isla sam popodne kod dr-a koji me je porodio prvi put, uradio mi je ctg (koji je bio ok) i pogledao vene. Pitao me je da li je na prvom porodjaju radjena epiziotomija, pogledao izvestaj vskularnog hirurga i rekao "videcemo...", sta god to znacilo. Naredni pregled mi je zakazan za ponedeljak pa cu se javiti tada. Pozdrav svim trudnicama!
betica_84
Poslato 7/2/2010 20:23 (#681117 - je odgovor na #665799)

Član

Poruka: 8

Draga moja ja sam imala isti problem, tj. imam ga i sada. Prosirene vene sam dobila u prvoj trudnoci i to na levoj nozi i preponama. Bas su bile izrazene i vaskularni hirurg mi je samo prepisao neku inekciju koju sam primila 12 sati pre i posle porodjaja. Porodila sam se prirodno i to je beba imala 4 kg i nije bilo nikakvih problema! Posle porodjaja su se dosta povukle, skoro nisu bile ni primetne, ali sada posto sam opet trudna sve se vratilo i to cini mi se jos vise nego prvi put. Ovaj put nosim blizance pa je to verovatno i razlog vece izrazenosti vena. Samo idi obavezno na color dopler da ti provere da li je dobar protok krvi do posteljice, a inace na porodjaju ne bi trebalo da bude problema!
Nadam se da sam ti pomogla! Veliki pozdrav!
Danica07
Poslato 8/2/2010 23:15 (#681654 - je odgovor na #665799)

Član Veteran

10025
Hvala puno na odgovoru, puno si mi pomogla! Prosto nisam mogla da verujem da se ama bas nikome ovo nije desavalo. Bas si me utesila! Hvala jos jednom! Javicu se svakako posle vecerasnjeg pregleda.
Hopeful
Poslato 22/2/2010 17:31 (#686210 - je odgovor na #665799)

Elitni Član

Poruka: 849
50010010010025
Evo i mene! Ja sam imala prosirene vene na desnoj usmini i sa desne strane! Dr mi je rekao da ce ukoliko budu prevelike da mi rade epizitomiju na levo ali da to nije nikakva perpreka prirodnom porodjaju! Porodila sam se prirodno, porodjaj mi je trajao 17 sati, 45 minuta napinjanje ali vene su ostale ok i ubrzo posle porodjaja i nestale!
Sad imam hemoroide zaradjene na porodjaju i pre par dana sam videla da mi se nazire ta vena ali nista strasno!
Eto ukoliko se nisi jos porodila nadam se da sam ti pomogla!
Srecno :*
Danica07
Poslato 2/3/2010 08:57 (#688154 - je odgovor na #665799)

Član Veteran

10025
Hvala puno Hopeful!
Ja sam se porodila 16.02. Sve je proteklo brze, lakse i lepse nego sto sam ocekivala! Tog utorka sam dosla da me prime na odeljenje da bi u sredu isla na konzilijum za carski rez. Medjutim kad me je dr pregledao rekao je da sam otvorena 4cm, da mi plodova voda curka i da vene nisu strasne i da idem na prirodan porodjaj odmah. Ja nisam imala bolove ali kad su mi prokinuli vodenjak pocela sam brzo da se otvaram i krenule su kontrakcije. Pitala sam za epidural zbog vena a anesteziolog mi je rekla da nema svrhe jer dok mi oni daju epidural i dok pocne da deluje ja cu uveliko drzati dete u narucju, a da ce, ako bude potrebe zbog vena, da mi daju lokalnu anesteziju. Posle 15-ak min ja sam rodila Tijanu (3550g i 48cm) bez ikakvih problema sa venama.
Ako iko ima ovaj problem slobodno neka mi se javi sa pitanjima, znam kako se osecaju trudnice koje ova briga muci.
Estella
Poslato 2/3/2010 11:16 (#688183 - je odgovor na #665799)

Expert

Poruka: 2082
2000252525
Danice, cestitam ti, neka nam je Tijana ziva i zdrava! Citala sam o tvom problemu pre, ali nisam komentarisala jer mi je to nepoznato. Drago mi je sto se sve dobro zavrsilo!
betica_84
Poslato 2/3/2010 14:08 (#688245 - je odgovor na #665799)

Član

Poruka: 8

Bas mi je drago sto je sve proslo kako treba. Rekla sam ti da nema potrebe da brines! Veliki pozdrav za mamu i princezicu!
Ladybug
Poslato 2/3/2010 15:10 (#688273 - je odgovor na #665799)

Član

Poruka: 48
25
Cestitam
Administrator
Poslato (#688885)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Danica07
Poslato 4/3/2010 10:22 (#688885 - je odgovor na #665799)

Član Veteran

10025
Hvala drage moje! Podrska puno znaci! Veliki pozdrav i srecno svima!
Facebook
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi