Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

prevremeno rodjena deca
Pređi na stranu: 1 2 3
Nalazite se na strani 2 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   DECA -> BebeFormat poruke

bojanam
Poslato 8/1/2010 20:25 (#662284 - je odgovor na #647471)
Naslov: Re: prevremeno rodjena deca

Član Veteran

Poruka: 195
100252525
Hvala Ceco!meni je svaka informacija bitna.Bolje mi je malo jer danas je stanje stabilnije.Samo da preguram ovo.Trudim se da budem sto hrabrija i da sto manje placem.
Vrh stranice Dno stranice
Bibiz
Poslato 8/1/2010 20:37 (#662294 - je odgovor na #647471)

Elitni Član

Poruka: 668
5001002525
draga Bojana cim on nije u Bg-u ili NS-u to je sve ok!!!
I moja je bila na aspiratoru, jedno deset dana na intenzivi, pa posle na odeljenju za prevremeno rodjenu decu kada je vec samostalno disala. U bolnici znaci deset minuta po rodjenju su dosli po nju, od 5. novembra pa do 25. decembra Termin za porodjaj nam je taman bio za Novu godinu...

U decijoj bolnici sam bila u sobi sa majkama koje su iz istog razloga tamo boravile, bile su i dve mame sa 'velikim bebama' tako smo ih mi zvale, to su za nase bebice bile velike bebe
jedna porodjena u 35. nedelji i jedna u 34. Mislim da su obe bile nedelju, dve najduze u bolnici. Bebe su dosle sa 2kg i nesto, znaci samo da se rese pluca, i eventualno zutica... jedino sto moze da zadrzi, jeste sekret u nosicu, koji oni aspiratorom ciste. Mi smo zbog toga ostali nedelju dana duze u bolnici, ali eto i sada ga dve nedelje posle otpusta imamo.

Ceca beli : vezbe po vojti
bebica lezi na ledjima glava prema tebi rukom joj drzis rame koje je iza glave, da ga ne odize od podloge
stiska se minut tacka ispod bradavice, do tebe... tada bebica treba da dize noge, siri i skuplja sake...
to j eprva

druga:
dete je na boku.
donja ruka je pod uglpm od 90 u odnosu na celo telo
gore polozena ruka uy telo.
pritiska se lopatica koja je gornja, pritiskas od sebe i kuk gornji, koji se gura ka tebi...to je za aktiviranje misica ramenog pojasa. Noge se savijaju i odize se gornji deo trupa
Bibiz
Poslato 8/1/2010 20:42 (#662296 - je odgovor na #647471)

Elitni Član

5001002525
Nemoj da places! znam da je to tesko ali misli na njega, ne smes da se nerviras puno zbog mleka.

Ja sam imala par puta tako navale suza, i svaki put posle toga mleka sve manje.... Drzi se!!!
Zibic
Poslato 8/1/2010 22:22 (#662351 - je odgovor na #647471)

Član Veteran

Poruka: 261
1001002525
drage moje hrabre mame mislite na svoju djecu ali u smislu da se sto manje sekirate jer je sekiracija glavni okidac svake bolesti a mi mame smo djecici potrebne zdrave. bojanam zao mi je sto si u takvom stanju i potpuno te razumijem jer sam i ja majka. glupo je reci da se ne sekiras, znam da je to jace od tebe, kao i od mene i svake druge majke ako su u pitanju nasa djeca. kao sto rece
bibiz nemoj plakati da ne umanjis mlijeko a sigurna sam da ce s tvojim bebacem biti sve ok cim malo ojaca i zivi samo s tim mislima a ne nikako misliti na nesto lose jer pozitivnim razmisljanjem i prizivamo srecu u to sam sigurna nakon svog iskustva. dat ce dragi bog da bude bolje nego sto ocekujemo i nek je dragi bog uvijek uz nasu djecu. ti si toliko pozitivna osoba i dragi bog ce te sigurno za to i nagraditi i prestani razmisljati sta ce biti poslije bit ce dobro sigurno.

vama i vasoj djeci zelim sretnu novu godinu i sretan i cestit bozic.

moj sin je isto ostao iza mene u bolnici 53 dana i to su mi bile godine cekanja da dodje kuci ali danas je hvala bogu momak i ni po cemu se ne vidi da je nedonosce, a to sto je momak sa pp je uzrocnik moja imuno bolest i lijekovi koje sam uzimala u trudnoci. ne budi primjereno uz vasu djecu. zelim svoj djeci svu srecu ovog svijeta a vama mamama puno vise vjere u boga i bog ce vam i pomoci sigurna sam a i sama sam se uvjerila kad sam bila u bezizlaznim situacijama samo bog mi je davao snagu da izdrzim i uvijek me necim novim radovao. zato glavu gore i samo pozitivno i optimisticno naprijed i bit ce dobro.

svima velika pusa i iskreni zagrljaj podrske kao sto i vi meni davaste to je nesto sto nam je najpotrebnije iskreni razgovor i podrska.
bojanam
Poslato 9/1/2010 12:31 (#662544 - je odgovor na #647471)

Član Veteran

100252525
hvala devojke na recima utehe .Mnogo znace u ovim gadnim trenucima.Jos uvek u ovoj bolnici i stalno cujem plac beba a moj Maki tamo sam i nema nikoga.Znam da je dobrim rukama i bozijim a nadam se uskoro u mojim.
Danas mu e stanje stabilno.Smanjuje se sekret na plucima.Mozda ga danas mm uspe da vidi.Daj bar neko da moze do njega kada ja ne mogu.
Veliki pozdrav za vas!
Bibiz
Poslato 18/1/2010 14:57 (#667838 - je odgovor na #647471)
Naslov: RE: prevremeno rodjena deca

Elitni Član

5001002525
bojanam da li je Marko stigao kuci?ceca beli, da li je tvoja curica mnogo kasnila u psihomotornom razvoju od rocne dece?evo nas u inkubatoru, nisam volela te slike, a sad kad ih vidim sva se raznezimovo je slika dan pre nego sto ce izaci iz inkubatoraovo je prva njena slika tu jos nije imala ni 1800g a vidi nas sada
Zibic
Poslato 18/1/2010 21:47 (#668168 - je odgovor na #647471)

Član Veteran

1001002525
bibiz curica ti je masala preslatka. zelim joj kao i svoj djeci svu srecu ovog svijeta. bit ce sve dobro dat ce bog. ove slike su me vratile u nazad 23 godine kad je moj sin bio u inkubatoru i period kad je on izasao iz inkubatora a eto on prekosutra puni 23 godine. svasta smo prosli ali opet uz pomoc dragog boga danas sam sretna s njim i divan je decko bez obzira kroz sta je sve prosao. samo ne dozvolite da vas optimizam napusti a dat ce dragi bog da svaki dan bude bolji za tvoju curicu kao i za marka i za svu ostalu djecicu s ovog foruma koja imaju poteskoca bilo fizickih ili psihickih.

svima jedan topli zagrljaj saljem a djeci jednu veliku pusu i da im dragi bog uvijek bude na pomoci.
ceca beli
Poslato 25/1/2010 10:52 (#672772 - je odgovor na #667838)

Član

Poruka: 26
25
draga bibiz bice to devojka i po videces imam i ja slika iz inkubatora,i istu onakvu kad spava sa rukicom ispod glavice ljiljana je prvu kontrolu imala posle mesec dana i taj prvi mesec dobila ja 1550gr!LJubim vas sve
tijanast
Poslato 29/1/2010 10:59 (#675933 - je odgovor na #647471)

Expert

Poruka: 2136
200010025
Bibiz, prelepa ti je devojchica...ja stvarno ne znam nishta o ovome, samo da vam pozelim sve najbolje, potrazi na forumu Lejni, njen Vanja je isto rodjen u 32. nedelji pa ti mozda moze dati neke informacije koje te zanimaju, a ja ti mogu reci da je bez obzira na to shto je ranije rodjen sada jedan veliki, lep i zdrav dechak.
Bibiz
Poslato 29/1/2010 12:09 (#675991 - je odgovor na #647471)

Elitni Član

5001002525
Tijana st bas ti hvala!!! Pokusacu da je kontaktiram ako je jos aktivna
bojanam
Poslato 1/3/2010 13:48 (#687961 - je odgovor na #647471)

Član Veteran

100252525
evo sramota me je sto se javljam ovako kasno...ali svas
svasta se izdesavalo i nadam se da razumete.
Marko je konacno izasao iz bolnice 11 februara i sada smo kod kuce.Bila sam sa njim poslednjih nedelju dana u bolnici sto mi je mnogo znacilo.Pluca su mu sada dobro,mada se inhaliramojednom dnevno.Sto se tice ostalih pregleda imamo zakaza uz cns za mesec dana.Oci su ok tu ne treba vise da idemo.Nisu nam dali da radimo vezbice mada mi se cini da je malo stegnut ali ne uvek.Teramo se da sisamo mada cesto zaspi na sisi ali gannjamo se pa videcemo.Naucio je na flasicu i to mu je lakse.Pokusavam da se prema njemu opusteno ponasam ali ne ide mi.Stalno pratim sta se dogadja ...da li dise ...
Hvala vam na podrsci!!!!!!!!
Zibic
Poslato 1/3/2010 20:02 (#688055 - je odgovor na #687961)

Član Veteran

1001002525
bojanam - 1/3/2010 13:48

evo sramota me je sto se javljam ovako kasno...ali svas
svasta se izdesavalo i nadam se da razumete.
Marko je konacno izasao iz bolnice 11 februara i sada smo kod kuce.Bila sam sa njim poslednjih nedelju dana u bolnici sto mi je mnogo znacilo.Pluca su mu sada dobro,mada se inhaliramojednom dnevno.Sto se tice ostalih pregleda imamo zakaza uz cns za mesec dana.Oci su ok tu ne treba vise da idemo.Nisu nam dali da radimo vezbice mada mi se cini da je malo stegnut ali ne uvek.Teramo se da sisamo mada cesto zaspi na sisi ali gannjamo se pa videcemo.Naucio je na flasicu i to mu je lakse.Pokusavam da se prema njemu opusteno ponasam ali ne ide mi.Stalno pratim sta se dogadja ...da li dise ...
Hvala vam na podrsci!!!!!!!!

bojanam drago mi je da s tvojim markicem ide na bolje i ici ce svakog dana sigurno. to sa plucima ce biti sve lakse i lakse kako bude jacao kad se samo sjetim moga sina da nije imao snage ni da place kako treba prvih mjeseci a sada da ga vidis ne ureklo se pravi momak a niko mu nije davao nikakve sanse da ce prezivjeti ali niko nije dragi bog pa da o tome moze odlucivati. istina on je bio i jako zilava beba pa se i sam dosta izborio a tek da vam ne pricam kad sam ga iznijela iz bolnice prvi dan nek mi bog oprosti glava bila sva na jednoj strani jer nisu vodili racuna da ga okrecu na svaku stranu. mislila sam da nikada nece to ispraviti ali moja strina ga je povijala i masirala mu glavicu i danas mu se to nista ne primijeti. nemoj se molim te brinuti toliko bit ce markic pravi momak dat ce bog a to sto se tice sisanja i moj je odbijao sisu od samog pocetka ali sam ja ispumpavala mlijeko 7 mjeseci i davala mu ga poslije hrane umjesto vode. ma svega se sjecam kao da je juce bilo a vec proslo 23 godine a danas se borim da ga zadrzim u svom domu jer ovdje u danskoj je cudan zakon da nakon punoljetstva moramo traziti starateljstvo zato sto je momak sa posebnim potrebama. ispunili smo masu papira ali to tako tesko i sporo ide ali nadam se da ce mo dobiti i to do kraja marta jer bi mi bio veliki problem ako ne dodje u tom roku.

puno srece zelim tvom markicu i da dragi bog bude uvijek uz njega a i tebi da snage da se lakse nosis s tim ali sigurna sam da ce to sve doci na dobro pa ces se i ti sretna prisjecati svega toga kao ja danas.

pusa i ostalim mamama i djeci
maza82
Poslato 8/4/2010 02:03 (#698638 - je odgovor na #687961)

Expert

Poruka: 2992
2000500100100100100252525

Bojanam ostavila sam ti pp!

T3
Poslato 21/4/2010 20:29 (#702075 - je odgovor na #687961)

Expert

Poruka: 8762
5000200010005001001002525

bojanam - 1/3/2010 14:48 evo sramota me je sto se javljam ovako kasno...ali svas svasta se izdesavalo i nadam se da razumete. Marko je konacno izasao iz bolnice 11 februara i sada smo kod kuce.Bila sam sa njim poslednjih nedelju dana u bolnici sto mi je mnogo znacilo.Pluca su mu sada dobro,mada se inhaliramojednom dnevno.Sto se tice ostalih pregleda imamo zakaza uz cns za mesec dana.Oci su ok tu ne treba vise da idemo.Nisu nam dali da radimo vezbice mada mi se cini da je malo stegnut ali ne uvek.Teramo se da sisamo mada cesto zaspi na sisi ali gannjamo se pa videcemo.Naucio je na flasicu i to mu je lakse.Pokusavam da se prema njemu opusteno ponasam ali ne ide mi.Stalno pratim sta se dogadja ...da li dise ... Hvala vam na podrsci!!!!!!!!

bojana tako mi je drago sto si nam se konacno javila,mislila sam na vas u vise navrata..mnogo mi je drago sto je markic bolje i sto je konacno sa svojom mamom..bice to sve vremenom ok,a on sve bolje i bolje,pa normalno je da brines i da si non stop u nekom strahu pa majka si mu..pokusaj da se opustis ,i da uzivas u njegovom odrastanju bice on kad poraste jedan veliki i snazan deckic..

ljubac za oboje i javljaj nam se kad god mozes..

Zorana88
Poslato 2/11/2010 00:30 (#742272 - je odgovor na #647471)

Slučajni prolaznik

Poruka: 4

Vidim da je ovo tema za prevremeno rodjene bebe...I koliko sam pročitala većina vas se porodila u 30 i nekoj nedelji...a ja sam se porodila u 25+4 nedelji...
Beba je na rodjenju imala 720gr... Pa je kalirala na 600gr.... Bila je na intenzivnoj nezi skoro mesec ipo dana.... Na rodjenju su mi rekli da je ekstremno nezrela
imala je krvarenje na mozgu II stepena... Pluća nedovoljno razvijena... Bila je intubirana sigurno nedelju dana... Redovno su radjeni UZ mozga da se vidi da li se
to krvarenje ne daj Bože širi.... Bogu hvala nije se širilo i posle mesec dana je potpuno nestalo... Ona sada ima mesec ipo dana ,ima 1kg i 100 gr... Ekstubirana je odavno ali je bila na kanilama i pod hudom... a posle i na litri kiseonika... Sada je prebačena sa intenzivne nege na odeljenje za nedonoščiće... Bogu hvala pa joj ni kiseonik više ne puštaju u inkubator.... Sada nam ostaje samo da naguramo 2kg. i 200 gr. i da idemo kući.... To je moje iskustvo koje sam imala potrebu da podelim sa vama,jer je moj porodjaj bio mnoooogoo pre vremena.... ali Bogu hvala sve je ok... I bićemo otpušteni kući za mesec dana...
bitten kitten
Poslato 5/11/2010 02:44 (#742731 - je odgovor na #742272)

Elitni Član

Poruka: 613
500100
Ja sam mama prevremeno rodjene devojcice. Rodila se u 34 nedelji i bila na institutu za neonatologiju 2 meseca. Izasli smo sa 2850 grama, 16. septembra ove godine. Za sada nema nikakvih problema, sve deluje sasvim ok. Idemo na kontrole i samo je hvale!
Meni je pukao vodenjak u 31 nedelji, pa sam lezala u bolnici na antibioticima do porodjaja koji je bio prirodan i protekao lako.
Beba je rodjena sa 1700 grama, 43 cm duga. Kalirala je na 1500g. 92h se suncala zbog zutice. 12 dana dobijala kiseonik - neko vreme je bio hood, a posle samo malo povecana konc. kiseonika u inkubatoru. Dobila je sepsu i uspesno je pregurala za nedelju dana. Maltene od samog starta odlicno klopa. Imala je krvarenje u mozgu I stepena, koje se odmah povuklo. Dugo je imala retinopatiju I stepena, ali nije doslo do laserske korekcije, samo joj se povuklo. U sustini, posle 3 nedelje je samo napredovala, sporo, ali je bila stabilna.
Svi lekari na institutu su za svaku pohvalu! Ja sam se izmlazavala i nosila svoje mlekce. Imaju i apartman za druzenje sa bebicom kad ojaca, ma savrseni su! Zorana i ostale drage majcice, ako imate pitanja, za lekare, bilo sta, slobodno...
I sve hocu da vam kazem da su tamo daleko manje bebice lepo napredovale i hocu da Zorani dam podrsku da ce sve biti ok, jer je zaova moje dobre drugarice rodila bebu od 600g koja je sad jedna divna, zdrava i prava curica... i sve bih da pisem prisnije i pristupacnije, ali mi jos uvek stoji knedla u grlu od strahova, pa ne umem bolje...

Mnooogoo vas sve ljubim i kuckamo se, hrabre mamice i bebice!

Promenjeno od bitten kitten 5/11/2010 02:49
olga75
Poslato 15/11/2010 14:29 (#744278 - je odgovor na #647471)

Expert

Poruka: 2146
200010025
Evo i mene da se pridruzim temi . Marija je rodjena mesec dana pre termina .Bila je u inkubaroru par dana na 4 pa onda na 3 l kiseonika . Treci dan je dobila zuticu pa smo u bolnici ostale citavu nedelju. Nije psihomotorno kasnila za vrsnjacima i sad je zdrava prava devojcica. Na samom pocetku sam bila van sebe , sta da vam kazem kad smo prvo vece zavrsili na hitnom jer je plakala a meni se cinilo da nije piskila , stalno sam pazila kako dise , ma nocima sam spavala na pola oka.
Sve to prodje i briga se zaboravi , ljubimo nase hrabre drugare - borce
kicun
Poslato 17/11/2010 08:19 (#744463 - je odgovor na #647471)

Expert

Poruka: 1981
1000500100100100100252525
I ja cu se pridruziti temi, Marija je rodjena 38 dana pre termina, dobila je obe desetke na rodjenju imala je 3010gr i 49cm, dr je ocenila kao odlicnu bebu ali je ipak poslata ne neonatologiju. Bila je na poluintenzivnoj nezi, imala je bas jaku zuticu, suncali smo se, ostali smo u porodilistu 7 dana. Nije kasnila za svojim vrsnjacima, kada smo isli na kontrole dr je uvek bila zadovoljna a ja ja nisam bila opustena dugo vremena. Sada smo mi jedna velika i napredna devojcica, koja prica prica kao mala vodenica, smeje se, trci pravi nestasluke.
Mog brata decak je rodjen isto mesec dana pre termina imao je na rodjenu 2300gr i jako je slabo napredovao, snaja se bas mucila, izmuzala, on nije imao dovoljno razvijen refleks za sisanje, pa cak i na flasicu je islo jako jako tesko, u inkubatoru je bio jedan dan, danas je on jedan veliki i napredan decak od 18 meseci koji rucka bolje nego njegova seka od tri godine. Krvarenje na mozgu je proslo, pratili su ga jedno vreme, sve ostalo je bilo u najboljem redu.
Kao sto je Olga rekla sve to prodje i zaboravi se. Ljubimo nase male drugare i njihove hrabre mame!
Administrator
Poslato (#749577)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

bitten kitten
Poslato 28/12/2010 16:38 (#749577 - je odgovor na #744463)

Elitni Član

Poruka: 613
500100
Drage hrabre mame,
Ja imam jedno pitanje - kada ste pocele da hranite cvrstom hranom vase prevremeno rodjene bebe? Da li ste gledale prema datumu rodjenja ili prema korigovanom uzrastu?
Ja sam pocela malo da hranim svoju bebu, a racunam uzrast ovako - koliko je prevremeno rodjeno dete podelis na 2 i dodas na datum rodjenja, tako sam nasla da treba na jednom sajtu za uvodjenje hrane nedonoscicima, a mnogi govore da treba racunati prema korigovanom usrastu, odnosno prema datumu kad je beba trebala da se rodi. Sve ovo sto pricam, vezano je za ishranu (a vidim i pedijatri slicno gledaju, samo nece nista da kazu glasno, da konacno i ja cujem)...
Ja cu da vas zamolim da mi napisete vasa iskustva sa cvrstom hranom i savete koje ste dobijale od lekara!
Hvala vam drage, unapred!
Kiss
Bibiz
Poslato 30/12/2010 21:07 (#749869 - je odgovor na #647471)

Elitni Član

5001002525
Nama je nas neonatolog savetovao da je hranimo kao da nije prevremeno rodjena, ali mislim da je to najvise bio razlog zato sto je ona imala problema da vari adaptirano mleko. Mi smo poceli sa sokicima, i povrcem kad je Tasi imala oko 5,5 meseci i kasnije smo sve uvodili kao da nije ranije rodjena. Hvala bogu nikakvih problema nije imala sa stomacicem... Jedino sto mi i nismo nesto jesni nego drzimo liniju
Facebook
Pređi na stranu: 1 2 3
Nalazite se na strani 2 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi