Lepljiva Caskanje roditelja dece od 3 god do 6 god
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 ... >
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   DECA -> Predškolski UzrastFormat poruke

Mirche
Poslato 10/12/2009 15:19 (#645612)
Naslov: Caskanje roditelja dece od 3 god do 6 god

Poruka: 2779
2000500100100252525
Eco nove teme...
Vrh stranice Dno stranice
Lavita
Poslato 11/12/2009 00:17 (#645949 - je odgovor na #645612)
Naslov: Re: Caskanje roditelja dece od 3 god do 6 god

Expert

Poruka: 2663
20005001002525
je nova tema a ja prva hhihi

sta se radi mamike
mi juce slavili pa se zaslavili haha
bilo je lepo i veselo

vanje je danas isla samo na engleski
sutra ide od 8 do pola 3 pa se nadam da cu srediti kucu
u haosu je
jeste se slavilo kod devera ali ipak sam spremala i ovde i tako
svekic uvala decu ja pomagala
ma haos je bas bas

mm danas radio ceo dan
tako ce sigurno jos mesec dana da bude ufffffffffffff

otisao u 6 dosao u pola 9
bljak

ljubim vas sveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
adrijana
Poslato 11/12/2009 11:54 (#646159 - je odgovor na #645612)
Naslov: RE: Caskanje roditelja dece od 3 god do 6 god

Elitni Član

Poruka: 1085
1000252525
Jao pa imamo novu temu.............
Cao mame , evo mene na brzinu (opet) nesto sam ovih dana sva u zurbi, David mi je imao temperaturu, sad je bolje ....
Kuckacu veceras sad moram da idem
T3
Poslato 11/12/2009 17:46 (#646390 - je odgovor na #645612)

Expert

Poruka: 8762
5000200010005001001002525
jupi nove stranice...
a vi sve naidjoste u naletu i odoste..
ajde da i ja dam svoj doprinos istima hihihi
adrijana otkud sad T ajoj..i lulin mali je ima,sta je ovo svi bolesni ljubnite ih puno da prodje sto pre..
lavita kod vas veselo ko i obicno..ljubni devojcice..nadam se da ste dobro i da se oporavljate od slave ili ti kolaca hihihi

ja danas nisam bas nesto narocito bila raspolozena..valjda ovo vreme kisa ceo dan,sdamo sam se oko sudova i vesa bakcala ,malo obrisala prasinu i to je sve ,bila po decu ko i obicno sad cekam da im se zavrsi crtac pa da idemo do prodavnice i malo na vazduh konacno je stala kisa..

juce sam bila po ninu pa do grada,bas smo se lepo nasetale,obisle prodavnice ,malo sopingovale,bile do biblioteke da vrati knjige i uzme nove..posle po nikolu,dosla kuci zvala dr i kaze ajde dodji tako mi dunulo nisam mogla iscekati ponedeljak,pa onda ajde na brzinu spremanjac i otisla do mame da ostavim nikolu pa na pregled..
e sad detaljan izvestaj sa istog..

beban je super koliko vidim ne mili mu se napolje bas mu lepo unutra,zatvorena sam totales,na ctg nema ni k od kontrakcija pitao me da li sam imala iste ja rekla onako oce ponekad uvece ili ujutru da me stignu on kaze to su te lazne,normalne ili ti pripremne....uz je takodje ok,plodova voda optimalna itd..rece da dodjem u subotu ponovo na ctg ako budem imala bolove ako ne onda u ponedeljak..sad sve zavisi od ctg-a ako on bude pokazivao sve dobro do termina pustice me da se otvorim prirodno i dobijem bolove,ili pre ili posle istog nebitno i ako predjem termin pustice da sve ide svojim tokom koiko bude moglo naravno i smelo zbog bebe sve zavisi kako ce se i on ponasati,i od plodove vode,posteljice itd..ako ctg pokaze kontrakcije u toku sledece nedelje i u medjuvremenu se otvorim dakle pre termina salje me na malu indukciju ko i prosla dva puta i zavrsavamo sve..inace posteljica je i dalje II stepen zrelosti a beban ima 3250kg mada on kaze da tezina odstupa tj varira za nekih 500-600g najmanje tako da moze da ima isto toliko ili izmedju toga manje ili vise..

i eto..sad me u ponedeljak ceka ctg,pa cemo za dalje videti kako ce se sve odvijati..po njegovoj proceni nekih promena do 15 ne bi trebalo da bude a vec preko tog datuma sve je moguce ,mogu i za jedan dan tj noc da se otvorim i dobijem bolove,a mogu da cekam na isto i do termina a i posle njega..dakle nema pravila i ostaje mi samo da cekam kako ce se sve zavrsiti sto je najgore jer bas to iscekivanje i neizvesnost najvise ubija i smara.

jos 9 dana samo tj spala sam na jednocifeni broj..

inace mm mi veceras dolazi i na godisnjem je i sigurno kuci do 01.januara za posle cemo videti ali se ja nadam da ce i do bozica tj jos nedelju dana u januaru takodje biti tako da eto meni pomoci i olaksanja..bice nam veselo i veceras i svako vece narednih 15 dana cemu se posebno radujem i bas sam srecna zbog toga,treba sad malo vremena da se naviknemo i uhodamo da je kuci ali dobro nece biti problem,mna lepe stvari se covek uvek brzo privikne..

to je to ostalo je sve po starom,ako me manje bude bilo znate to sto je mm tu,a ako bude nekih novina ili razloga javicu vam se ako ne preko dana uvece obavezno a tu su mi i brojevi telefona scing,lavite i adrijane tako da bicete obavestene ako bude trebalo..

ljubim vas sve puno,puno bezim u prodavbnicu pa da spremim vecericu..

puno pozdrava za sve...
Lula
Poslato 11/12/2009 22:30 (#646576 - je odgovor na #645612)

Ekstremni Član

Poruka: 417
100100100100
Pozdravlja vas umorna ii neispavan Lula. Posle pet noci i pet dana bez sna osecam se kao da sam dosla sa fronta.
A borba je bila uh, ali mislim da smo pobedili.
Luka je bolje, od danas popodne nema temperaturu, valjda se vise nece vracati. Prokleti virus izmucio je sve, a Lukicu najvise. Sva sreca da imamo ovako dobru dr. Isli smo na preglede dva puta dnevno, detaljno ga kontrolisala i slusala. Kaze da je virus opasan i podmukao, za cas se spusti na pluca. da je neki drugi lekar kod nas taj bi ga npio antibiotika bespotrebno ili izbusi injekcijama zbog vioke temperature. A ustvari krvna slika kaze sve. Nista ne treba raditi nasumice, eto kod nas jenjava, a ni ka pi od antibiotika. Juliju sam odvela kod moje mame da sto manje bude oko Luke, plasim se da nju ne skopca. Ona jako slabo jede i bojim se kako ce se njen organizam izboriti. Valjda necemo biti sle srece pa da i sa njom vidimo muke.
Moj savet ukljucite deci Probio kid imuno da malo ojacaju organizam.
Adrijana, virus je uzas, ali ne brini. Samo se redovno kontrolisite i regulisite temperaturu tusiranjem i antipireticima. Nemoj se plasiti ako temperatura bude visoka i traje duze, kazu da ide od 5 do 7 dana. Uzas.
Lavita drago mi je da ste lepo proslavili i lepo se odmorite.
T3 blizi se blizi se kraj, mogu li da ti ostavim i moj broj pa da i mene, ako zelis, obavestis kad stigne beba.
Ostale mame pozdrav i vama.
bozana
Poslato 11/12/2009 22:43 (#646594 - je odgovor na #645612)

Expert

Poruka: 3551
200010005002525
juhu hu hu
nova tema evo i nas
mi smo ok,jovan je malo bolestan ima temp.
tasa je ok za sad neide u vrtic dok ovaj virus ne prodje kuci je
kod nas je ludilo sa virusom u skolama i vrticima deca se prepolovila
i oni ce kao raspust od 21 dec/da ga niste malo zaksnili tad vec jenjava treba sad
pa nek na leto odradjuju inako pola dece fali strasno
ja sam ok preko dana retko kada uspem sesti i ako hocu tamara mi je u fazonu pepe
prasica pa samo gleda na komp.gledam oce li poceti roktati od silnog gledanja haha
salim se malcice
eto idem da citam sta ste kuckale sto sa stare sto sa nove teme
ljubim vas sve
t3 sitno nedaj se
T3
Poslato 11/12/2009 23:51 (#646683 - je odgovor na #646594)

Expert

caos zene..evo stigoh i ja da vam se javnem ..mm mi dosao i tu je naredne dve nedelje ko sto vec znate..vecerali smo,dok se raspakovao,popili kafu tu malo sa decom i eto prodje vece,posle sam sebe sredila sve sklonila i sad stigoh malo do i kod vas i da vam se na brzinu javnem..

lula drzi se i nedaj..ozdravice mali misic brzo i sve ce biti ok a ti se vratiti u normalu tako je to kad su nam andjeli bolesni vuise smo iscrpljeni mi nego oni..
ostavi mi broj nije problem..i procitaj PP poslala sam ti ga jos pre nedelju dana..

bole divno sto si se javila nije vajda da i vi kuburite i muke mucite sa T ..veliki ljubac za jocu i tasu i nadam se da cete uskoro svi biti ok i zdravi..

gde su nam adrijana i lavita..????

jos malo sam tu pa bezim u krevet nadam se da cu zaspati ko beba i to odma.

sve vas ljubim i pozdravljam..
adrijana
Poslato 12/12/2009 09:31 (#646738 - je odgovor na #645612)

Elitni Član

1000252525
Cao mame, evo mi smo se izgleda izborili sa T
Da ne ureknem, ali kod nas je trajala samo 2 dana , i bez smrcanja, kasljanja.....
Bole cula sam i ja za raspust, i u pravu si , trebali su odMah, a ne ovako..... Nadam se da nam je imenjak bolje, i da nema vise temperature
T3 znaci "brojis sitno" ? Neka hvala bogu, samo neka je sve ok... A beban je super sa kilazom, i da bude 500 g manje, ili vise, to je u granicama.... Super sto je tm tu, trebace ti pomoc, a od sveki , znam da je nemas... Nego nije mi jasno zasto spominjes indukciju, zasto ne cekas prirodne bolove? Ja sam sa Jovanom morala indukciju jer se nisam otvarala, a sa davidom sam bez icega, i mogu ti reci da su mnogo manji bolovi kad ide prirodno, bez indukcije... Valjda sto sve ide sporije, pa se lakse podnosi.....
Lula, uh vi ste se bas namucili, dobro je sto je bolje........
kUCKAMO SE KASNIJE
adrijana
Poslato 12/12/2009 09:31 (#646740 - je odgovor na #645612)

Elitni Član

1000252525
Cao mame, evo mi smo se izgleda izborili sa T
Da ne ureknem, ali kod nas je trajala samo 2 dana , i bez smrcanja, kasljanja.....
Bole cula sam i ja za raspust, i u pravu si , trebali su odMah, a ne ovako..... Nadam se da nam je imenjak bolje, i da nema vise temperature
T3 znaci "brojis sitno" ? Neka hvala bogu, samo neka je sve ok... A beban je super sa kilazom, i da bude 500 g manje, ili vise, to je u granicama.... Super sto je tm tu, trebace ti pomoc, a od sveki , znam da je nemas... Nego nije mi jasno zasto spominjes indukciju, zasto ne cekas prirodne bolove? Ja sam sa Jovanom morala indukciju jer se nisam otvarala, a sa davidom sam bez icega, i mogu ti reci da su mnogo manji bolovi kad ide prirodno, bez indukcije... Valjda sto sve ide sporije, pa se lakse podnosi.....
Lula, uh vi ste se bas namucili, dobro je sto je bolje........
kUCKAMO SE KASNIJE
Lula
Poslato 12/12/2009 15:06 (#646955 - je odgovor na #645612)

Ekstremni Član

100100100100
Uraaaaaaaaaaa Luka je pobedio temperaturu. Nema je od juce u podne. Noc je bila mirna i sada je sve ok. Sada mu se pojavila ospa u predelu trbuha, ledja, vrata i na celu. Dr nam nije u gradu, cule smo se kaze da nije strasno ako se gubi na pritisak. Imam utisak da se izgubi kad pritisnem prstom, ali se plasim da se nesto ne iskomplikuje. Imate li slicnih iskustva?

T3 super sto je muzic sa vama. Uzivajte. Sto se tice PP na tvoju PP, odgovorila sam ti pre neki dan, nije valjda da nisi dobila. Proveri, ako nisi saljem opet.

Adrijana super da ste tako brzo bolje. Odlezite lepo, treba mirovanja.

Bozana, virus je opasan mucetelj. Samo kontrolisite tem i regulisite je.

Lavita opet si zaglavila u kucnim poslovima ili imas goste, pozdrav, nadam se da ste dobro. Hoces li da povlacis malu iz vrtica opet.

Ja sam Juliju ovih dana vodila, ali pravo iz vrtica kod moje mame, plasim se da joj od Luke ne predje virus. Bice tamo i danas i sutra. Cujemo se telefonom, a ja sam se vec uzelela. Ne znam sta da radim za vrtic, evi kod nas je virus doosao sa sasvim suprotne strane. Tako da pravila nema, nikad se ne zna.......
Lavita
Poslato 12/12/2009 21:10 (#647098 - je odgovor na #646955)

Expert

20005001002525
evo i ja da se napokon javim
kao ja otvorila temu a nema me hehe
kod nas je bilo veselo u petak sam sve ocistila a zavese sam skinula ali ce da se peru u ponedeljak ujutru
stvarno ne mogu
Vanja je spavala kod mojih sinoc
dosla je u 3 popodne
za to vreme sam sredila ormare i ves
i otisla sa jovanom mm u nabavku
sutra imamo rodjendan kod jednog decaka puni 5 godina
kupili smo mu stazu i autice da se vozaju haha na daljinski nadam se da je lep poklon

Vanja mi je dobro a i Jovana da kucnem u drvo
ne znam da li cu Vanju slati u vrtic idu jos ove nedelje valjda
hocu sigurno
ne verujem da moze nesto da dobije to su sve zdrava deca a dr mi je napomenuo da je vodim kakav je to nacin da ne ide kada je u kontaktu sa ostalom decom, ide napolje, mm radi a i ja cunjam i lunjam tako da nema potrebe da je izolujem

sis su otisli u petak ujutru
bilo je super i dok su tu bili iako mi svekar retko dolazi
samo pomazu nista ne odmazu
igraju se sa decom i to je to
tako da sam sa te strane mirna
ne mesaju se ni u sta

mama mi je stigla pa sam bas srecna
eto odma pomaze i divna je
stvarno ta zena je za mene najbolja osoba na svetu
nas tri i sve tri podjednako obasipa paznjom i ljubavlju

sestra u cg radi ne zali se hehe
jasna isto tako ovde i to je to

bili nam neki prijatelji sinoc pa je bilo veselo

sada sam mirna do 23 tako sam sebi zacrtala pa cu da zategnem kucu

nesto sam razmisljala kada god se nerviram oko kucnih poslova na kraju se sve sredi pa mi posle bude krivo sto sam se uopste nervirala bas me briga

T3 super za bebicu sto je tako sve u redu
dusa mala slatka nece da izadje iz svoje divne mame
ti si mi vredna kao i uvek sve ce to doci na svoje
prvih mesec dana je najteze a samo sebi ponavljaj DA TO SVE PRODJE
imas iskustva tako dase ne brinem za tebe
tvoj muz ce biti tu tako da super
a i deca su ti velika nece tu biti problema
samo polako i gotovo jos malo
i posle uzivanje
jedva cekam da mi javis

Lula super sto ste pobedili temperaturu bez antibiotika ali to nekada nije moguce
bravo svaka cast
to za osip stvarno ne znam ali da ga nesto nije ujelo ili tako nesto
sta mu dajes od hrane da jede
sta si mu uvodila osim mleka

moja Vanja je dva puta primala longacef
jednom kada se rodial imala je stafilokok iz bolnice
i drugi put kada je imala t 41 nisu hteli da nas puste bez tog leka
a posle se pokazalo da nema nista u krvi i mokraci
ali ovde oni to ne cekaju da prodje 3 dana od kada rezultat moze da se proveri tj urin
tako da sam im zahvalna bila na tome
mi nismo zivi bili kada se to desavalo
i treci put sinacilin je pila
za ovih 5 godina HVALA BOGU DRAGOM to je to
ali ko zna sta nosi dan i noc tako da se ja toga uvek bas jako plasim tako da necu nista da pricam i pisem o tome vise
samo neka su nam zdrava deca

moje je misljenje kada je temperatura preko 39 sa 5 da se dete odma vodi u dezurnu bolnicu
da ja ne cekam dom zdravlja i sta ti ja znam njihove fore
ovo je jako veliki grad i citate sta se sve desava
a kada odete u hitnu tamo odma vade sve analize koje su brzo gotove
brze nego u domu zdravlje
mi smo dalje od bolnice pa ne smemo da se igramo da ostanemo kuci ako krene visoka temperatura
tako smo radili dva puta i ne daj boze vise nikada ali eto
nismo nikada pogresili sto smo tako radili

se vas ljubim

adrijana i bole mi se kuckamo i na drugom mestu hehe
Lula
Poslato 13/12/2009 14:55 (#647422 - je odgovor na #645612)

Ekstremni Član

100100100100
Pozdrav i od mene. Nedeljno popodne, odmaramo posle rucka.
Prepodne sam spremala rucak i cekala da dodje Julija. MM isao da je dovede. Rucali smo, malo se Julija, Luka i ja igrali. Sada Luka spava, Julija se igra sama, a ja da vam se javnem pa idem da je okupam. Dvoumim se da li da je vodim u vrtic. Kod nas jos ne pominju novogodisnje paketice. Da li ce ove godine da im dolazi Deda Mraz? Pricaju li nesto kod vas u vrticima.
Inace Luka je sada bolje, ospa se izgubila kad sam ga okupala, pa prtpostavljam da je od temperature i preznojavanja, mada sam ga tusirala. Malo mu je slabiji apetit, ali se nadam da ce sve polako doci na normalu. Jos uvek mi ga je zao koliko se namucio, jadnicak mali. Hvala Bogu da je sve sada iza nas. Ie slava Sveti Nikola i nesto se razmisljam da ih nige ne vodim. Ipak vladaju virusi i nikad se ne zna. Bice vremena za posete.
Trenutno razmisljam i jedva cekan novogodisnju dekoraciju. Kako bih volela da kupim veliku jelku. Zato cekam da mi uplate porodiljsko pa trk u nabavku iste da obradujem i decu i sebe, Inace moja deca u skoli primaju po dva paketica, ukupno cetrir, jer i m i ja radimo u istoj skoli. A zamislite prve godine je bilo povuci potegni. I meni je bilo bas krivo zbog toga. Pa moja bi deca primila paketic da ja radim u nekoj drugoj skoli. To sto oba roditelja radi u istoj skoli ne treba da bude znak da treba da prime samo po jedna paketic. Pa za iste se od plate odbija i meni i njemu. I bas me briga, istrajala sam u svom zahtevu jer mislim da sam stvarno u pravu.
Imate li ideju sta cete deci kupiti za Novu godinu. Ja jos uvek razmisljam.
T3 opet sam slala PP, nadam se da je stigla, ako nije ubicu se. A nije da nisam do sada to radila pa da ne znam, stvarno mi nije jasno sta je po sredi.
Jos jednom veliki pozdrav, i kuckamo se.
bozana
Poslato 13/12/2009 22:35 (#647623 - je odgovor na #645612)

Expert

Poruka: 3551
200010005002525
aj i ja pre lalanja
da se javim
deca spavaju tj tasa dole jer sveki je vodi u vrtic
tako nam lakse kad je m nocna
jovan kao spava a vrpolji se sve vreme
mi danas iz kuce nismo nigde nos promolili
jovan nema vise tempr.a dalje mu nosic curi
samo vodica i jako je danas bio kenkav il ga zubi muce,il jednostavno mu tako
dosao dan ko ce ga znati

nadam se da u vrticu malo jenjava,ako ih malo bude u grupi opet cu
ja nju povuci kuci necu da razmisljam opste a i raspust ce sad
eto tako pa se surta kuckamo
odoh i ja malo da se opruzim i gledam tv.
Lavita
Poslato 13/12/2009 23:39 (#647662 - je odgovor na #647422)

Expert

20005001002525
cao mame
mi bili kod kumova celo popodne
Jovanu je cuvala moja baka jer je ne vodimo na vece skupove zbog gripa
rodjendan je bio ipak to su deca iz vrtica mada su svi zdravi naravno
bilo je super ja sam se malo opustila
Vanja se lepo igrala pa je plakala kada smo krenuli ali bilii smo skoro 4 sata sto je mnogo mnogo je hahah

Lula sto se tice nove godine mi imamo jelku staru 5 godina
kupili smo je prve godine kada smo slavili novu godinu zajedno
velikaaaaaaaaaa jeeeeeeeeee i lepa
okitimo ceo stan i divo je stvarno
paketice kupujemo sami jer dobijamo novac za ng
mm 8000 dinara za paketic a ja 1500 od skole uzas sada cu dobiti 3000 jer ih imam dve

dobijaju poklone od mojih sestara, kumova, devera, mojih, njegovih
znaci puna kuca poklona a i mi kupujemo svima njima ali bas svima svake godine
mozda cemo sada da preskocimo starije mada cisto sumnjam haah
znam da je trosak ali to je jednom u godini sto se moraju pokloni samo dobijtai za rodjendan
mada ako nekome ne kupimo za ng kupimo za bozic i tako

Lula Jovana ce dobit neku muzicku igracku i kucu sveznalicu ne znam da li znas za tu igracku 2500 dinara kosta
dobice od mojih i od sestre s tim sto ce moji kupiti i nesto od garderobe
ne lezi niko na parama ali eto jednom u godini
kuca je za bebe od 6 do 36 meseci bila je na vodicu za roditelje na b92 i igracka je neprevazdijena
prica peva znaci pesmice brojeve boje slova govori nezne reci i za bebe i za stariju decu ma kuca je stvarno sveznalica
a vanji cemo princezu mi znaci neku disnijevu videli smo vec u mamutu to sve
znaci ja mojoj deci ne kupujem poklone tokom godine ili igracke neke skupe
DOBIJU SVE ZA NOVU I ZA RODJENDAN I TO JE TOLIKO IGRACAKA DA SE VANJA IGRA CELE GOCINE
NARAVNO DOBIJA NOVE KNJIGE CRTACE I PO KOJU IGRACKU
ALI SKUPE I STA JA ZNAM SAMO ZA NG I RODJUS
a i jovana ce isto tako

tako da mislim da mogu da izdvojim sada za njih oko 4000 dinara na poklone i za rodjendan toliko
to je 100 evra mozda malo jace eto za moju decu za igracke tokom cele godine te skupe

obicno drugima kojima mozemo da kazemo a mozemo skoro svima jer i oni nama govore
kazemo sta da kupe deci sta im se svidja kog crtanog junaka vole sta vole i tako dalje pa je lakse

ili ako treba nesto od garderobice

a to sto si u skoli rekla da hoces po dva paketica TO JE NESTO NAJNORMALNIJE STO SI URADILA
MA PAZI BOGATI AKO RADITE OBOJE U SKOLI DA DOBIJAJU PO JEDAN
KOJI SU TO KRETENI COVECE

super sto ste ozrdavili

odo sada

vanja ide sutra u vrtic

bole t3 adrijana i sve mame kisss
T3
Poslato 15/12/2009 18:48 (#649048 - je odgovor na #645612)

Expert

pozdrav za sve,stigoh i ja..tj konacno malo zavirih i svrnuh i do vas tj do kompa..

mm malo lego ,nina gleda neki crtac do skoro smo vezbale matematiku,ucile gledanje na sat,citale..nikola se igra,ja zavrsih veceru ,palacinke ispekla sam brdo i neverovatno sve su pojeli,oprah sudiove i sad sedoh da malo oduvam..sve radim i nista nece pa nece jos uvek..danas sammalo pomagala mm da cisti sneg,peglala pelene i ostali ves jedno sat i po vremena,skuvala rucak,oprala jedno triput najmanje pune sudopere sudova ,promenila posteljinu sve me nesto uvatilo da sve sredjujem,i mm me zeza jel ti to ides sutra kad si se sve pripremila,ja ga pitam sto bas sutra a on se smeje kao smesna sam mu kad tako kucnim poslovima i nekim radom lecim nervozu..hihi i sama sebi sam vec i smesna i teska..

samo sam malo preletela ocima sta ste pisale nemam sad bas puno vremena da sve citam,znate da vas sve puno volim i da mislim na vas iako nisam bas nesto aktivna poslednjih dana mm mi tu tj na goddisnjem i onda uvek ima nesto da radim ko da vec troje dece imam znate i same kako je kad su muzevi tu ko deca su i triput gori stalno im nesto treba..ali dobro nezalim se i super nam je svima zajedno kad je sad kuci..

evo ukratko cu da vas obavestim o svemu tj iznesem najbovije preglede zbivanja proteklih dana..

pre toga samo da kazem luli dobila sam pp i ok je sve draga..razumele smo se,izvini jos jednom na uznemiravanju i mojim glupim pitanjima..

rece mi nina tj moja cerka da nesmem da idem da se porodim dok ne padne snweg eto pao je tako da sad vise neznam sta cekam..
i jesam uzbudjena i nisam,mesaju mi se osecanja neznam jedan dan bi da me stigne sto pre da odem obavim sve to i budem mirna konacno tj predjem na onaj mnogo lepsi deo zivota sa bebanom u rukama a vec drugi necu jos ,neka jos malo,ma super mi je ovako..itd..

jos uvek nisam svesna da me samo jos 5 ili vec koliko manje vise dana deli od tog dana ja cu verovatno doci sebi kad sve bude gotovo i poverovati da je konacno kraj tj trudnoca ,stomak iza mene kad se i resim istih..verovatno cu tek tad doziveti osecaj uzbudjenja sad sam jos uvek flegma i drzim se..

e ovo je ludilo taman sednem jednom se piski,drugom kaki,prvi trazi vode,drugi opet nesto drugo..sta li ce tek biti sa njih troje..ovo malo sva sreca nece odmah znati da prica i trazi svasta ali ce placem da me doziva..ima da odlepim..dzaba im je tu tata kad su navikli da im ja sve dam i uradim ,kako li ce tek bez mene tri dana minimum nesmem ni da mislim..danas se mm zezao kad je isao po ninu u vrtic i kad su se vratili ja bila u drugoj sobi peglala a ona odma s vrata ge je mama on kaze palo mu na pamet nije planirano to urasdio otisla u bolnicu da se porodi,a ona sva u cudu prvo ma daj nemoj me zezatri mu rekla a posle kad je videla da me stvarno nema se sva uspanicila krenula da proverava prostorije,nneveruje mu i na kraju me nasla..ali eto reakcije znaci bice veselo kad odem tj njemu vise ..i sam je rekao da se plasi tih dana tj da nece uspeti sa njih dvoje bez mene da izadje na kraj jer ce za sve da me traze i drece za mnom..ali ja verujem da nece bice im mozda prvi dan i noc neobicno posle ce navici i cekati me..a i malo nek vidi kako je meni sa njima svaki dan kad on nije tu..ali dzaba i to sve kad je mama mama jedna jedina i nezamenljiva..

e moram da vam se pozalim nisam dugo hehe bar ne na tu temu..danas mm izasao da cisti sneg u dvoristu a mama mu ili ti mohja svekrva cim ga je videla odma se obukla i za njim da se on slucajno ne pomuci i ne umori..koja kobila..onda ja izasla a ona se povukla pa samo kao cisti kod svojih vrata,mm odmrzavao auto ,cistio ga ,ja za njim tu ,a ona brze bolje da pocisti to sto je on ostavio da on nemora joj kad nisam poludela samo je gledam i snimam kako to namerno radi..mislim on moze konju rep da iscupa i kad je vec izasao i uzeo da cisti sta se ona matora drkelja tu petlja i mesa..ona ce da mu pomogne jedva ide ali boze moj mora pomoci sinu makar puzala ..

e sad usli mi unutea i meni se u glavi pojavi slika kad ja odem,mm sam sa decom,naravno sve sam i radi,kuva,sprema ,kupa ih,ovo,ono a ona evo je sine jeste gladni,sine jeste zedni,jel imate sudova sad cu ja to,deco ajde kod mene da tata odmori..itd..itd..
e ja onda skuvala kadfu sela pored mm i reko e pa neces..sve sam mu lepo ocitala sva pravila rekla sam mu da necu da je vidim da je nosem samo promolila kroz vrata a kamoli usla da mi tu kao tebi nestio pomaze glumi dobru mamu i babnu i baulja po kuci..kad mene za sve ove mesece pa i godine nije puitala jel mi nesto treba nece ni tebe..i rekla sam mu jos nedaj boze da cujem od dece da je dolazila ,bila ,kuvala,ugadjala mu i sve ostyalo radila samo da bi se on sto manje mucio tesko li se svima kad se vratim..zna i sam koliko sam alergicna i na nju i na tu temu tako da mi je obecao i dao rec da nece..

e sad videcemo nece on nju zvati ja to znam,ali ona ce cim ja zatvorim vrata i cim mi vidi ledja da dodje i odigra ulogu uzorne bake i mame,a posle kad se vratim a mm ode nikom nista u prevodu ko te j..budal;o..e pa nece moci dok macke nema misecvi kolo vode to bi ona ali malo se zeznula rekla sam mu ako on nebude hteo i mogao da joj kaze da mu njena pomoc netreba i da je suvisna tj da sam ja rekla da nemoze ,ja cu joj reci i ocitati pa da vidim oce li smeti i da zaviri a kamoli udje..

skroz sam ozbiljna i bice velikih problema budu li mi isli kontra tj uradili drugacije od onog sto sam rekla,,mm je tru i uzeo godisnji da bi bio s decom i cuvao ih a ne da ona sve rasdi a on uziva,a posle meni netreba nista i niko ja konjina mogu sve sama ..e pa vala nece biti tako..

eto sad mi je vec lakse,necu dalje da pricam ni o njoj ni o tome da ne bi dobila drhtavicu..ali stvarno ako bude drugacije kuku lele majko njima njoj prvoj..

pita mi je gotova idem da je serviram deci sa sve jogurtom tj da im da veceraju,da ih okupam i sredim,posle sebe i tako..mm ce uskoro ustati najavio mu se veceras onaj drugar ili ti komsija haker tako da nema sanse d vecrsa i pridjem kompu,a i dosta je za danas..kuckamo se sutea neznam u koje doba dana i kad cu vam se javiti akli sigurno hocu ako nista drugo bar virnuti i pozdaviti vas..

za sve veliki kissssssssssssssssssssssssssss
Lavita
Poslato 16/12/2009 16:52 (#649768 - je odgovor na #649048)

Expert

20005001002525
cao mamice evo i ja da se javim
kod nas je strasno koliko sneg pada bas uzas
ne volim vise ni zimu ni sneg sada volim prolece hahaha
mislim ne mogu kolima nigde, danas nam je nestajala struja a nikada nam nije nestajala mislim nikada tako cesto
i juce i prekjuce
ma haos
a mi se grejemo na struju pa se bas bojim
uzasno je bilo stvarno
e onda sam htela da ih vodim negde gde je toplo ali je stigla
mm je sinoc radio do kasno pa je nestala struja ja zaspala tako da ga nisam ni videla
uf bas je gadno tako da razumem t3 sve vise i vise
i sada radi evo bas je na poslu

stigla mi je sveki danas tako da mi je mnogo lakse
imamo i meso i supu i pitu i bas sam vredna bila
samo mi fali jos jednuzavesu da okacim sve sam uradila al ova se tesko kaci pa ce gagi veceras ili da pomera frizider ili da sam kaci hahaha
sta mu je lakse

Vanja ne ide u vrtic i to me raduje necu da mislim sta moze da bude a sta ne moze
ne mogu vise i o tome da razmisljam ipak sam kuci a apeluju na roditelje da nadju nekoga da im cuva decu
e pa meni ne mora niko da ih cuva sama cu
Jovana je dobra imamo 4 zuba zna svasta da kaze i tako
samo je lenja nece da hoda a Vanja je prohodala sa 10 meseci
mada deca su razlicita

ja sam kao i uvek ok samo da imam sve uslove za zivotu struju vodu hahaha
veceras treba da se sredim i okupam na tenane i da ocupam dlake nisam nedelju dana jer to radim sa kremom pa opet nadoslo hahah
sutra idem do poste, do posla da pisem molbu za go odmor da mi disa odobri
treba da pocnem od 2 januara ali imam 28 radnih dana

eto to se desava kod mene

da da kiticemo jelku i sve u subotu nedelju ili tamo ponedeljak sta cemo
ne stizemo nista
valjda ce i plate da stignu da dokupimo jos nesto i tako...

mama cuva iku
jasna radi
lidija radi
svi rade samo ja uzviam hahaha

t3 jao super sto je jos malo ostalo
ma sta te briga bre
izbacis to malo i zdravo
super za decicu sto su dobro za muzica sto je kuci
da da nekada se i ja osecam da je gagi ko moje trece dete ako ne i dva u jednom ali on to isto kaze za mene tako da ga razumem hahaha
super je sve sto je ok i za bebicu i za kucicu i sto lepo kuvas i to
nemoj se nervirati i razmisljati sta ce biti to ne vodi nicemu
bice sve kako treba i kad treba

sto se sveki tice a kome ces da se zalis ako ne nama
ko bolje poznaje zivot mama i zena osim nas koje smo iste kao i ti takoreci u istom sosu
nemam problema sa sveki ali imala je moja sestra, drugarice, rodjake, i tako dalje i tako blize
skkoro svi hocu reci
dobro je sto si lepo muzu rekla sta ces i kako ces da radis
i sta ocekujes od njega
znam ja da ce zmija odma doci ali on moze da joj kaze moja zena ce da se razvede bude li cula da si bila a i ja mogu sve sam ne treba mi pomoc
jao jao
on cisti sneg a ona da odradi umesto njega koje je to djubre

ma najmanje ti sada treba da razmisljas o njoj svoje si rekla i cao
NAJBOJLE JE OD SVEGA STO TI VISE U KUCU NE ULAZI I GOTOVO
A STA CE SA NJIM DA RADI TO TE BRIGA
MISLIM DA CE JOJ TVOJ MUZ RECI ALI I AKO BUDES SAZNALA DA JE BILA NEMOJ NA NJEGA DA VICES I DA SE SVADJAS JER CE ON SIGURNO SVE DATI OD SEBE DA MU SE NE MESA U POSAO
NEGO RECI NJOJ DA TE SE KLONI I TAKO DALJE

ma bas te briga neka ste vi svi zivi i zdravi hvala bogu sa njom ne zivis

Lula, Adrijana, Bole, i svima zelim prijatno vece hahaha
salim se puno vas pozravljam i pisite

caoooooooooooooooo
fiona29
Poslato 16/12/2009 20:30 (#649914 - je odgovor na #645612)

Ekstremni Član

Poruka: 581
500252525
Evo i ja da se javim. Nisam odavno, ne stizem da caskam i sa trudnicama i sa mamama vec velike dece , moram da idem malo tamo, malo ovamo.

Razbolela mi se moja cerkica, sigurna sam da je od sankanja jer su joj noge bile mokre. Od juce ima temperaturu i onako produktivno kaslje. Mislim da nije H1N1 jer je temperatura izmedju 37 i 38. Kod dr. necu da je vodim jos bojim se da tamo nesto ne pokupi. U sustini je vesela i razigrana, hoce lepo i da jede.

Danas smo se nalivali cajevima, pili bronhicum, sad pred vece je popila brufen da joj nocu ne bi skocila temp. Sad cemo da vidimo kako ce noc da protekne...

Budite mi pozdravljene,
Lula
Poslato 17/12/2009 10:39 (#650244 - je odgovor na #645612)

Ekstremni Član

100100100100
Drugarice veliki pozdrav,

konacno da skupim snage da vam se javnem. Ovi dani su mu haos, da veci ne moze biti. Ali, nadam se da cemo sve ruzno ostaviti u staroj godini. Jedva cekam platu da kupim veliku jelku, okitim je i rasteram sve malere.

Prvo je , znate i same, Luka bio bolestan. Malo se oporavio, pa mu oslabio apetit, nemam pojma zasto. Lepo je jeo sve vreme dok ga mucio virus, a sad evo zeza. Ali, nadam se da ce se popraviti, ne forsiram ga mnogo.

E taman sam o njemu malo prestala da brinem, kad zadesi mm. Jednog jutra u pet sati, rano ustane da obidje Juliju u sobi i potece mu krv iz nosa. Nikako da ga zaustavimo. Prepali smo se. Brzo odemo i hitnu, kad ispostavi se da mu skocio pritisak. Katastrofa. Pa na ORL mu stavljali tampone u nos, ma uzas. Evo od ponedeljka obigravamo internisticke ordinacije, radimo EKG, EHO srca. Na svu srecu pa je sa srcem sve u redu. Juce mu izvadili tampone tako da se polako vraca u normalu, al ga sada scepa temperatura. Vrti se tu oko 37. Ma sta da vam kazem. Pojedoh se ziva.

A zaboravihcu i ovo da vam ispricam. Maler do malera. Izlazim iz apoteke pre neko vece i u brzini ispadne mi novcanik, a u njemu nije bilo puno para, ali licna karta, kartica za bankomat. Jao, poludela sam. Brzo dodjem kuci i zovem da mi blokiraju karticu da mi ne naprave katastrofu sa parama tokom noci. Kad ujutru zvoni neko na vrata. Zamislite, covek nasao novcanik i doneo mi kuci. Prosto da ne poverujes. Jos uvek ima postenih ljudih. Zato kazem da ima Boga i da ako cinis dobro dobro ti se i vraca. Bila sam presrecna. U novcaniku sve netaknuto.

Julija sam opet odvela kod mojih, ako mogu bar nju da spasem i postedim virusa. Povukla sam je iz vrtica. Icicemo samo po paketic 28.

Eto to su razlozi zbog kojih se nisam javljala, ma nisam imala volje ni da pogledam kompjuter.

Nadam se da ste svi dobro.

Puno pozdrava i poljubaca od nas.
Administrator
Poslato (#650721)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Lavita
Poslato 18/12/2009 00:03 (#650721 - je odgovor na #650244)

Expert

20005001002525
cao mamike
mi smo svi ok
muzic dosao oko 7 pa smo se druzili i tako svasta nesto
po celi dan
jutros bila do grada pa do posla dogovorila za stari odmor
deca su ok hvala bogu
malo idu na sneg i uzivaju u detinjstvu bas ih briga hehe

Lula jao ala te je poteralo
nadam se da ce sve biti ok
super za bebca da je dobro, muz ce biti a novcanik je vracen tako da eto valjda ce se sve srediti
super sto ti tvoji pomazu

Fionice pozdrav

cao mame i bebe i deco
Lavita
Poslato 18/12/2009 22:04 (#651373 - je odgovor na #650721)

Expert

20005001002525

Facebook
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 ... >
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi