Rani znaci autizma
Pređi na stranu: < ... 8 9 10 11 12 13 14 >
Nalazite se na strani 14 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   DECA -> Deca sa Posebnim PotrebamaFormat poruke

njamiii
Poslato 16/3/2011 00:00 (#757253 - je odgovor na #570260)
Naslov: RE: Rani znaci autizma

Elitni Član

Poruka: 968
5001001001001002525
Sta rade iz RRA? Verovatno i sami prave tako pametne i zanimljive dosetke. Odgledala sam tu scenu na tv-u, rekla je "Jao osecam se kao Snezna", dok je stajala izmedju dve osobe niskog rasta. Kod nas u kuci se ne gledaju rijalitiji, ne gledaju se kanali na kojima se prikazuju takve emisije upravo zbog ovakvih situacija. Neverovato me optereti tudja glupost i beda. Jako je tuzno sto ce ona nastaviti, najveroverovatnije bez da snosi ikakve posledice, da radi posao koji je do sada radila i da i dalje baljezga gluposti.
Sto se Vendi tice, moja prva reakcije je manje vise ono sto je Zibic rekla "ne treba slusati sta kaze vec gledati ko to kaze", s tim sto je ona to rekla daleko finije i suptilnije od onoga kako bih ja to interpretirala Medjutim, cinjenica je da jeste rec o emisijama koje, nazalost, imaju veliku gledanost od strane dobrog dela stanovnistva ove zemlje. Meni je jako zao sto solidan deo publike cine deca, a verujem da ih je na prste prebrojati koji imaju roditelje koji ce sedeti i objasnjavati im da nesto nije doro i zasto nije. Mali je procenat gledalaca koji ce izjave tog tipa registrovati kao nesto lose i neprihvatljivo, vecina ih nece ni registrovati jer je takva terminologija siroko rasprostranjena. Bar 80% stanovnistva se frlja sa takvim atributima, apsolutno ne razmisljajuci o tome sta oni u stvari znace, a verujem da vecina ne zeli nikoga svesno da povredi i uvredi, vec je rec verbalnoj neartikulisanosti, ne poseuduju jezicku kulturu. Roditelji nisu ni svesni kolika odgovornost lezi u njihovom ponasanju, jer svaki put kada na neprimereni nacin iskazu netrpeljivost prema nekome ili necemu sto je drugacije, pored toga sto su ugrozili tudju razlicitost, oni su i svoje dete opteretili negativnim emocijama i strahom.
Drugarica mi je skoro pricala kako je u vrticu u koji je ona isla kao mala bila i grupa u kojoj su bila deca sa posebnim potrebama. Soba u kojoj su oni bili je bila blizu kupatila. Jedan dan se na putu ka kuci upiskila u gace jer je ceo dan trpela, nije smela da ode do kupatila jer se plasila da ce je neko od dece sa pp napasti. To su price koje su kruzile medju decom u grupi, tako su jedni druge plasili. To su mogli cuti ili od roditelj ili vaspitacica. Nikada ih nisu spajali, nisu imali nijednu jedinu zajednicku aktivnost. Cak su i napolju, u dvoristu, bili odvojeni. Dok drustvene institucije ne preuzmu odgovornost u vezi sa vaspitanjem i edukacijom, tesko da ce se svest malog coveka znacajno promeniti.

Promenjeno od njamiii 16/3/2011 00:07
Vrh stranice Dno stranice
Zibic
Poslato 16/3/2011 23:31 (#757291 - je odgovor na #757245)
Naslov: Re: Rani znaci autizma

Član Veteran

Poruka: 261
1001002525
mudrica67 - 15/3/2011 20:06

Hvala vam svima sto nas podrzavate. Jeste ovo zemlja Srbija, ali ja necu odustati!!!!!! Malo sam razocarana u roditelje koje znam i koji ne zele da se "upetljaju" a svi imamo isti problem. Tuzba se potpisuje u petak, tako da nece ostati na ovome!!! Obavestavacu vas o svemu, a vasa podrska mi mnooooogo znaci !!! Podrzite me i dalje. Svima srdacan pozdrav i nemojte se ljutiti, mami Zibic uz pozdrav i veeeliki zagrljaj i kissss!!!!!

IDEMO DALJE UZDIGNUTE GLAVE I CISTOG SRCA I RAZUMA!!!!!!!!!

samo naprijed draga Mudrice svaku srecu vam zelim i da istrajete i dodjete do zeljenog cilja a to je da javnosti prikazete da nasa djeca jesu posebna ali po tome sto su jako mila i bez misli da povrijede nekoga. BOG VAM DAO SRECU I USPJEH i mojim ste molitvama naravno da ostajem uz vas i dao Bog da ova tuzba bar malo probudi paznju i onih koji biraju osobe koje ce sudjelovati u javnim emisijama. trebalo bi kao prvo izabrati normalne ljude a ne samo one koji ce njima donijeti u kasu vise para sto ce svojim bljuvotinama privuci paznju gledalaca jer dosta naroda gleda takve emisije zato sto im se one serviraju. bilo bi puno korisnije prikazivati neke pametnije emisije gdje ce djeca nesto nauciti.

naravno da imate moju podrsku jer to nije samo borba za nasu djecu vec i borba za svu djecu da pozitivno razmisljaju i ne bjeze od djece sa PP jer od njih nemaju nikakve opasnosti, vise opasnosti im dolazi od tkz.normalnih osoba.

pusa i pandin zagrljaj
Zibic
Poslato 16/3/2011 23:45 (#757292 - je odgovor na #757246)

Član Veteran

1001002525
srecna mama - 15/3/2011 20:48

meni nije jasno kako do sada RRA nije reagovala po tom pitanju, mudrice, da li si mozda pokusala da pozoves nekoga iz RRA?Nego, procitala sam danas u novinama, da je voditeljka velikog brata rekla:"Osecam se kao Snezana i 7 patuljaka".To je izgovorila dok je stajala pored dvoje ucesnika patuljastog rasta, aludirajuci na njihovu visinu!!Pa, sta rade iz RRA?????

grozno sreca pa nisam procitala taj clanak a da sam bila jedna od tih osoba odmah bi napustila realitu i time bojkotovala program a sigurna sam da bi se i javnost vise oglasila tada.

ma ja sam prestala pratiti te programe jer nicega dobrog nisam vidjela i cula u tome a razmisljam da potpuno i iskljucim TV pink da ga i ne placam. zgrazavam se na njihov program koji trenutno nude javnosti. nema se nista normalno pogledati kod njih osim dnevnika i rijetkih serija koje bi mozda neko i pogledao ali ako ne ugrabi biti u kuci u to vrijeme nema sanse da pogleda reprizu jer zbog ovih gluposti ih ne repriziraju.

dao Bog pameti svima koji uredjuju i prave programe to je jedino sto mogu recu, krajnje je vrijeme da se opamete.

zalosno je da uopste osobama kao sto je Vendi dozvoljavaju javne nastupe pogotovo sto se vec odavno sama deklarisala kakva je osoba.

ma nije vrijedna pomena a sva se uznemirim kad o tome pisem. zelim samo da sto vise vas plemenitih osoba podrze Mudricu i ostale u ovoj borbi da se zaustavi ovo zlo jer je to za dobro sve djece.

mila moja hvala ti na tvojim rijecima meni licno puno znace a najsretnija bi bila da mogu sa Mudricom pod ruku ici do pravde.

ljubim te mila moja i pusa za tvog andjela i sve plemenite osobe koje imaju takvo pozitivno razmisljanje.

iskreno se nadam da ce se i ostali edukovati i poceti pozitivnije razmisljati a ne bjezati od nase djece.
Zibic
Poslato 17/3/2011 00:04 (#757293 - je odgovor na #757253)
Naslov: RE: Rani znaci autizma

Član Veteran

1001002525
njamiii - 16/3/2011 00:00

Sta rade iz RRA? Verovatno i sami prave tako pametne i zanimljive dosetke. Odgledala sam tu scenu na tv-u, rekla je "Jao osecam se kao Snezna", dok je stajala izmedju dve osobe niskog rasta. Kod nas u kuci se ne gledaju rijalitiji, ne gledaju se kanali na kojima se prikazuju takve emisije upravo zbog ovakvih situacija. Neverovato me optereti tudja glupost i beda. Jako je tuzno sto ce ona nastaviti, najveroverovatnije bez da snosi ikakve posledice, da radi posao koji je do sada radila i da i dalje baljezga gluposti.
Sto se Vendi tice, moja prva reakcije je manje vise ono sto je Zibic rekla "ne treba slusati sta kaze vec gledati ko to kaze", s tim sto je ona to rekla daleko finije i suptilnije od onoga kako bih ja to interpretirala Medjutim, cinjenica je da jeste rec o emisijama koje, nazalost, imaju veliku gledanost od strane dobrog dela stanovnistva ove zemlje. Meni je jako zao sto solidan deo publike cine deca, a verujem da ih je na prste prebrojati koji imaju roditelje koji ce sedeti i objasnjavati im da nesto nije doro i zasto nije. Mali je procenat gledalaca koji ce izjave tog tipa registrovati kao nesto lose i neprihvatljivo, vecina ih nece ni registrovati jer je takva terminologija siroko rasprostranjena. Bar 80% stanovnistva se frlja sa takvim atributima, apsolutno ne razmisljajuci o tome sta oni u stvari znace, a verujem da vecina ne zeli nikoga svesno da povredi i uvredi, vec je rec verbalnoj neartikulisanosti, ne poseuduju jezicku kulturu. Roditelji nisu ni svesni kolika odgovornost lezi u njihovom ponasanju, jer svaki put kada na neprimereni nacin iskazu netrpeljivost prema nekome ili necemu sto je drugacije, pored toga sto su ugrozili tudju razlicitost, oni su i svoje dete opteretili negativnim emocijama i strahom.
Drugarica mi je skoro pricala kako je u vrticu u koji je ona isla kao mala bila i grupa u kojoj su bila deca sa posebnim potrebama. Soba u kojoj su oni bili je bila blizu kupatila. Jedan dan se na putu ka kuci upiskila u gace jer je ceo dan trpela, nije smela da ode do kupatila jer se plasila da ce je neko od dece sa pp napasti. To su price koje su kruzile medju decom u grupi, tako su jedni druge plasili. To su mogli cuti ili od roditelj ili vaspitacica. Nikada ih nisu spajali, nisu imali nijednu jedinu zajednicku aktivnost. Cak su i napolju, u dvoristu, bili odvojeni. Dok drustvene institucije ne preuzmu odgovornost u vezi sa vaspitanjem i edukacijom, tesko da ce se svest malog coveka znacajno promeniti.

draga njamii potpuno se slazem s tvojim misljenjem oni sami prave takve dosjetke kako bi gledaoce drzali da prate sta ce se dalje odvijati.
takve rialitije i ne treba gledati ali na zalost ne razmisljamo svi isto a najzalosnije je sto se nasoj djeci samo to nudi na TV. potpuno si u pravu da je mali dio gledalaca koji ce odreagovati pozitivno i ugasiti tv i potpuno si u pravu da vecina ne zna uopste znacenje rijeci koje je upotrijebila ali da bi ispala nacitana i sveznalica koristi tu rijec bez razmisljanja na posljedice koje je mogu nakon izjave stici.
i ja mislim da roditelji igraju kljucnu ulogu u odgoju svoje djece i da su oni ti koji mogu zabraniti svom djetetu gledanje ovih realitija jer je cinjenica da se u njima cuju najgroznije stvari a sve zbog popularnosti.
mislim da bi se i edukacijom roditelja dosta postiglo da se nasa djeca pocnu prihvacati i druziti se zajedno s puno ljubavi koja ce im sigurno biti uzvracena od strane nase djece.
nadam se da ce ovo doprijeti do svijesti ljudi u drustvenim institucijama da preuzmu odgovornost jer i oni su ako ne svi onda bar dio njih roditelji i nikada ne znaju kakvo im se dijete moze probuditi sutra.
najplemenitija stvar je pomoci drugom a dragi Bog se potrudi da taj koji je pomogao dobije nagradu za to

hvala ti na tvojim rijecima i sto si jedna od plemenitih osoba koje nas prate jer nama roditeljima djece sa PP je zadovoljstvo procitati vasa obracanja. molim Boga da se svakim danom radja sve vise takvih osoba, naravno mislim na sve vas koji nam se obratite svojim rijecima podrske. u ovakvim situacijama se vide pravi prijatelji.

svima velika pusa i zagrljaj a vasoj djeci zelim da uvijek budu sretna i nikada u zivotu ne upoznaju nikakvo zlo.
hippeia
Poslato 18/3/2011 10:02 (#757384 - je odgovor na #757293)

Expert

Poruka: 4341
2000200010010010025
Drage mame, treba mi jedna informacija- je li istina da na zapadu preporucuju odlaganje mmr vakcine do bar 15 mjeseci? Nama nasa dr-ica ne da da je odlozimo, kaze da po zakonu moramo da je primimo s godinu dana i da cemo, ako ne dodjemo, placati kaznu od 500e. Ja sam spremna platiti i kaznu ako treba, promijeniti i doktoricu i tu se i mm i svi moji slazu samnom (na svu srecu). Potrebna mi je ova info da bih odlucila sta da radimo, jer nam se godinica blizi-za 3 nedelje nam je rodjendan...
njamiii
Poslato 18/3/2011 11:15 (#757394 - je odgovor na #757384)

Elitni Član

5001001001001002525
Hippeia, ako te mmr brine zbog one teorije o autizmu, dokazano je da je to bila prevara i taj dr je ostao bez dozvole za rad. E sad, sto se preporucenog uzrasta tice tu ti necu biti od neke velike koristi. Kada sam se ja svojevremeno bavila tim pitanjem, shvatila sam da to varira od zemlje do zemlje. Moje dete je primilo sa 13 meseci, ali cu sa sledecim verovatno sacekati jos bar mesec, dva. Nasa drugarica je recimo primila sa nekih 16 meseci ako se dobro secam, njena mama je prologirala vakcinu jer je mala prevremeno rodjena beba, pa su i ove vakcine primali nesto kasnije, mada je pedijatar bio u fazonu da moze mmr sa 12m. jer je vec velika. Mislim da pedijatar lupeta jer sta je sa onom decom koja su malo malo pa slinava i prehladjena, da li i ti roditelji placaju kaznu... Ne nerviraj se oko toga, polako razmislite sta cete i kako cete, nije da mora na dan rodjendana da se primi vakcina.
chencha
Poslato 18/3/2011 11:19 (#757395 - je odgovor na #757384)

Ekstremni Član

Poruka: 340
10010010025
Hippeia, ja nisam na zapadu, ali nam je nas pedijatar preporucivao da mmr ne primamo pre 16 meseci. Primili smo je sa 18 meseci. Mislim da u kalendaru vakcinacije stoji da se mmr prima u drugoj godini zivota, znaci izmedju 12. i 24. meseca, ne znam kako bi mogli da vas kazne ako dete ne primi vakcinu odmah cim napuni godinu dana.
chencha
Poslato 18/3/2011 11:23 (#757397 - je odgovor na #757395)

Ekstremni Član

Poruka: 340
10010010025
I da, kao sto Njamii rece, istrazivanja britanskih lekara koja dokazuju vezu izmedju mmr vakcine i autizma su opovrgnuta, ako je to ono sto te brine.
hippeia
Poslato 18/3/2011 13:58 (#757404 - je odgovor na #757397)

Expert

2000200010010010025
Drage moje znam za taj "dokaz o prevari" i da je trebalo cak i da tuze dr-e koji su napisali rad, ali, na zalost znam i to da se nikad nista nece dokazati sto moze da dovede u pitanje profit farmaceutske industrije, mm je u med. struci, a ja usko povezana sa tom strukom pa nam takve stvari uopste nisu nepoznate.
Imamo u porodici slucaj djeteta sa autizmom. Dijete je rodjeno 2002. godine, bas, u onoj generaciji u kojoj je incidenca autizma ogromna. U mojoj najblizoj okolini postoji dvoje takve djece, plus jos jedno dijete koje ide u razred s nasim djecakom, plus curica od nekih prijatelja pa povrh svega- mali Aleksa, sin blogerke za B92 koja pise blog o tome kako se njena porodica nosi sa autizmom (zaboravih joj nick)- svi isto godiste (plus-minus jednu godinu)... U BiH postoji udruzenje roditelja djece s sautizmom iz te generacije, koji pokusavaju da dokazu da su vakcine te godine bile posebno lose, naravno nikad nece dokazati...
Nas djecak je do godinu dana bio sasvim normalno dijete, dijete koje komunicira ocima. Posle godinice je prestala ta vrsta komunikacije, dalje otprilike znate kako ide...Dr Selakovic, koja ga prati, je takodjer misljenja da je vakcina imala vezu s tim...
Voljela bih da vjerujem u te dokaze, nasa dr-ica nam je rekla da je dokazano i potkrijepljeno sa milion radova da to nema veze, ali ova djeca mi govre drugacije...kako to da su svi bas isto godiste...i tako...platicemo kaznu ako treba...
Mijenjacemo dr-icu, ona je veoma iskljuciva, cak nam ni Pentaxim nije dozvolila da kupimo jer je moto vladajuce politicke partije ovdje- svi su jednaki...a ona je izgleda jedna od perjanica...nismo trazili da ne primimo vakcinu, trazili smo samo odlaganje od najvise pola godine, a ona odmah zaprijetila kaznom...svom kolegi...izgleda da su neki ipak jednakiji...

Promenjeno od hippeia 18/3/2011 14:23
srecna mama
Poslato 18/3/2011 20:00 (#757414 - je odgovor na #757384)

Expert

Poruka: 2105
2000100

hippeia - 18/3/2011 10:02 Drage mame, treba mi jedna informacija- je li istina da na zapadu preporucuju odlaganje mmr vakcine do bar 15 mjeseci? Nama nasa dr-ica ne da da je odlozimo, kaze da po zakonu moramo da je primimo s godinu dana i da cemo, ako ne dodjemo, placati kaznu od 500e. Ja sam spremna platiti i kaznu ako treba, promijeniti i doktoricu i tu se i mm i svi moji slazu samnom (na svu srecu). Potrebna mi je ova info da bih odlucila sta da radimo, jer nam se godinica blizi-za 3 nedelje nam je rodjendan...

Hippeia, evo kontradiktornosti, nasa je dr bas insistirala da dete bude malo starije, te smo je primili 17.09 kada je Marko imao 15 meseci.Tacnije, 4 dana pre 15 meseci.Tako da, ta njena prica mi je sumnjiva, na tvom mestu je ne bih poslusala, sacekala bih jos malo, milsim da zbog toga te ne mogu kazniti.

Inace, itekako te razumem jer sam o mmr vakcini imala lose misljenje, i dvoumila sam se, iskreno, ta prica o autizmu je jako zbunjujuca...Citala sam o deci iz Bosne, ali i teoriju da je mozda posledica rata, eto i sama nasa Zibic kaze a su za njenog sincica rekli koji je rodjen '86 da postoji mogucnost da je zbog Cernobilja.Ne znam , ja licno ne zelim da verujem u pricu da je od mmr vakcine.

hippeia
Poslato 18/3/2011 20:39 (#757416 - je odgovor na #757414)

Expert

2000200010010010025
pa u ratu su bile i majke djece drugih godista, ne samo te generacije...ne znam, daj Boze da nema nista u tome-ali ja ne bih da se kockam...
njamiii
Poslato 18/3/2011 22:08 (#757419 - je odgovor na #757404)

Elitni Član

5001001001001002525
Eh Hippeia, vazda je svuda bilo i bice jednakijih medju jednakima Slazem se da to sto su dokazali da je doticni dr prevarant ne znaci i da su dokazali da autizam nema veze sa MMR-om. Ja sam licno bliza tezi da MMR ne izaziva autizam, ali da moze da bude okidac kod dece koja imaju genetsku predispoziciju (a verujem da je broj takve dece daleko veci nego sto ljudi uopste imaju svest o tome). Medjutim, sobzirom da su moja sazanja na ovu temu mogu podvesti pod opstu informisanost, besmisleno je da o tome filozofiram. Ono sto sam ustvari htela da kazem je da se zalazem da roditelj uvek treba da slusa na prvom mestu sebe i da sledi svoje instinkte. Doktorku def. menjajte, jer vam treba neko sa kim cete udruzeno raditi za detetovo dobro, a ne da se strecate i krisom sprovodite odluke za koje mislite da su detetovom najboljem interesu. Ona ima pravo da iznese svoje misljeje, ali nema pravo da insistira i preti. Vakcinu komotno odlozite bez da se strecate jer sam 100% sigurna da nikakve kazne nece biti.
Lako je voditi politiku preko tudje grbace. Pusti ti to...
hippeia
Poslato 19/3/2011 12:32 (#757450 - je odgovor na #757419)

Expert

2000200010010010025
njamiii super si se izrazila-okidac, da, ne mislim ni ja da mmr sama po sebi moze biti uzrocnik, ali okidac-vrlo moguce, a eto rekoh vec da imamo u porodici dijete sa autizmom...
Praslin
Poslato 19/3/2011 13:51 (#757460 - je odgovor na #757450)

Expert

Poruka: 2310
2000100100100
Hippeia moja cerka je primila sa 13 meseci. Znaci ne mora tacno sa godinu dana. Bar ovde kod nas. Ja mislim da ta vasa dr preti u prazno.

Mudrice, moja podrska i srecno!

Promenjeno od Praslin 19/3/2011 14:09
katarina
Poslato 19/3/2011 14:31 (#757465 - je odgovor na #757460)

Expert

Poruka: 4011
20002000
Puna podrska za tuzbu i treba jer ima dokaza (snimci) da se konacno neko kazni (ovde je do 5 god zatvora za vredjanje posebno nekog sa pp)...
Srecna sam sto zivim ovde bar za ovakve stvari je zemlja daaaleko razvijenija od nase...Ovde su vrtici mesani tj deca sa pp idu sa zdravom decom u istom vrticu a i grupi,tako da se moze videti dete u invalidskim kolicima sa teskim poremecajem u grupi sa zdravom decom i da deca prihvate normalno i ne plase se vec ga stite!!!Deca su deca iskrena i cista pa ako se od pocetka nauce da su deca sa pp kao i oni nece praviti razliku i gledati ih drugacije...a i veliku ulogu igraju roditelji..
Ne mogu da razumem razmisljanje primitivaca kao sto su ovi gore navedeni ...svakom od nas se moglo desiti da dobijemo dete sa pp ili pa moze se tek desiti i sta onda?odbaciti dete?Svako dete je bozji dar !!!IImaju li imalo mozga ili su im prazne lobanje?!! UH kako me iznerviraju ovakvi NELJUDI...
Zibic
Poslato 19/3/2011 23:11 (#757484 - je odgovor na #757384)

Član Veteran

1001002525
hippeia - 18/3/2011 10:02

Drage mame, treba mi jedna informacija- je li istina da na zapadu preporucuju odlaganje mmr vakcine do bar 15 mjeseci? Nama nasa dr-ica ne da da je odlozimo, kaze da po zakonu moramo da je primimo s godinu dana i da cemo, ako ne dodjemo, placati kaznu od 500e. Ja sam spremna platiti i kaznu ako treba, promijeniti i doktoricu i tu se i mm i svi moji slazu samnom (na svu srecu). Potrebna mi je ova info da bih odlucila sta da radimo, jer nam se godinica blizi-za 3 nedelje nam je rodjendan...

draga hippeia tacno je da na zapadu ne daju mmr vakcine prije15 mjeseci jer moje seke curicama su to rekli a mladja je dobila cak poslije 18 mjeseci.
ti imas prava odluciti o svom djetetu kada ce primiti vakcinu a bilo bi dobro da od te doktorice trazis da ti pokaze taj cl. u zakonu da se uvjeris. cisto da bi vidjela da li je to uopste istina.

evo i ostali su ti napisali za ovog dr. da je izgubio na sudu i ostao bez dozvole rada a kako sam ti ja rodjena Sarajka i znam da jos uvijek majke djece iz autisticnog spektra nisu dobile slucaj na sudu a to je tesko i dokazati.

moj ti je savjet slusaj svoje srce i osjecaje jer si ti ipak najbolji prijatelj tvome djetetu.

tvom andjelu zelim sretan rodjendan i da ga svako zlo u zivotu zaobidje.

pusa i pandin zagrljaj
Zibic
Poslato 19/3/2011 23:30 (#757485 - je odgovor na #570260)

Član Veteran

1001002525
zelila bi samo pozdraviti sve sa ove teme i zahvaliti se u ime mog djeteta sto nas podrzavate i sto ste tako plemenite i suosjecate s nama.
ma ne znam sta da vam napisem jos jer ne mogu nicim izraziti svoj osjecaj radosti sto imamo osobe kao sto ste vi da nam upute tople rijeci koje su nama roditeljima djece sa PP od velikog znacaja i podsticu nas da ne posustanemo.

sve vas ljubim i grlim i molim dragog Boga da vas nagradi za vasu plemenitost i da vasa djeca i vi nikada u zivotu ne upoznate ovakav osjecaj, a Mudrice tebi posebno veliki snazni zagrljaj uz zelje da istrajete do kraja i dobijete ovaj slucaj. ja jako tesko otvaram ovu temu tako da znate da nije zato sto ne mislim na vas.

svima velika pusa
hippeia
Poslato 20/3/2011 23:29 (#757490 - je odgovor na #757485)

Expert

2000200010010010025
Zibic hvala ti

Promenjeno od hippeia 20/3/2011 23:31
Administrator
Poslato (#757509)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Zibic
Poslato 21/3/2011 21:06 (#757509 - je odgovor na #570260)

Član Veteran

1001002525
zaboravila sam napisati ovo sto je srecna mama vec napisala meni su kao jedan od razloga zasto se moj sin svrstao u djecu iz autisticnog spektra i dobio dijagnozu autizam naveli posljedice Cernobila ako se sjecate ono zracenje koje je bilo 26.04.1986 i ako kad bolje razmislim ima vise razloga za to a jedan od njih je i moja autoimuna bolest koja je pocela u trudnoci a dijagnosticirana mi je kad je moj sin imao 8 mjeseci, bas sam gledala njegov karton kad je dobio MMR vakcinu on je imao punih 20 mjeseci. sve ovo sam osjetila potrebu da vam napisem jer vidim da ima dileme oko primanja te vakcine, znaci da ne mora samo ona biti uzrocnik ali slazem se da moze biti okidac autisticnog stanja.

sve vas ljubim i grlim i svaku srecu zelim vasoj djeci i vama.

Facebook
Pređi na stranu: < ... 8 9 10 11 12 13 14 >
Nalazite se na strani 14 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi