Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Puno startateljstvo - sudska praksa?
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   PORODICA -> Samohrani RoditeljiFormat poruke

madrag
Poslato 11/5/2009 10:04 (#541645)
Naslov: Puno startateljstvo - sudska praksa?

Član Veteran

Poruka: 136
10025
E, dosli smo i do toga.
Posle 2 godine razvoda i deljenog starateljstva - sporazumno dete dato majci na staranje a otac ga vidja jedan dan u nedelji.......otac se potpuno povukao.
Kako i zasto to odjednom, mislim da ni on sam ne razume, a ni mene vise ne zanima.

Bila sam kod advokata i trebace mi u najboljem slucaju 100eura za jedno rociste.....
ali, mene zanima da li je to sto ne placa alimentaciju (sto je inace krivicno delo) i sto ne dolazi da vidja dete (sto je grubo krsenje roditeljskih prava)
DOVOLJAN RAZLOG da se njemu bar privremeno oduzme roditeljsko pravo tj. da se meni da puno starateljstvo?

da li imate nekih informacija kako to ide u praksi sto se suda i sudskih odluka tice......
da li moraju biti ukljuceni socijalni radnici (posto mi ih niko do sad nije spominjao). Ako ne postoji pitanje da li sam JA podobna kao staratelj vec samo da ON ne zeli vise da ucestvuje...ne bi trebale da se ukljucuju socijalne sluzbe.

Svejedno, dacu mu jos mesec dana pa cu onda krenuti sa tuzbom, pa sta god znate podelite sa mnom.
Hvala.

Promenjeno od madrag 11/5/2009 10:06
Vrh stranice Dno stranice
kole
Poslato 11/5/2009 10:24 (#541657 - je odgovor na #541645)
Naslov: Re: Puno startateljstvo - sudska praksa?

Član Veteran

Poruka: 230
10010025
A kako to ide ako nismo vencani, dali i onda treba da se ide na sud, mada je dete i prijavljeno na moju devojacku adresu?
madrag
Poslato 11/5/2009 10:38 (#541672 - je odgovor na #541645)
Naslov: RE: Puno startateljstvo - sudska praksa?

Član Veteran

10025

Ne znam da li vi morate ista da definisete....zakonski o detetu se ti staras od rodjenja.
Mi smo napisali tekst "predlog sporazumnog razvoda braka" koji je u jednom pasusu govorio da je dete kod mene a on ga vidja jedan dan i placa alimentaciju......to se preda u sud i kad se presuda donese placa se taksa oko 2000din taksa i 2000 za donosenje presude. (bez socijalnih radnika)

Verovatno (ako on hoce da vidja dete) morate tako nesto da napisete, neki tekst predloga za resenje starateljstva....mozes pitati ili advokata ili soc. sluzbu....oni ce ti objasniti.

madrag
Poslato 14/5/2009 11:09 (#543508 - je odgovor na #541645)

Član Veteran

10025

Evo, da cisto shvatite o kakvom retardu se radi.....novosti:

Posto vec mesec dana ne dolazi i ne placa poslala sam mu opomenu za alimentaciju.
Jutros mu je stiglo i on se sad javlja da ce doci u nedelju po dete.
Razlog sto se nije javljao do sad je sto je SEBE ISPROBAVAO DA LI ON MOZE BEZ DETETA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NISTA U ZIVOTU ME NE MOZE RAZBESNETI KAO TA OSOBA

Apelovala sam na njega da resi da li cve dolaziti redovno ili nece.....
objasnila sam da me je sin pitao za to kad ce tata doci a ja nisam znala da odgovorim.

Njegov odgovor je bio: PITACE STALNO ZA MENE, STO BUDE STARIJI SVE CE ME VISE TRAZITI!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA (kakav bolesni sebicnjak)

Promenjeno od madrag 14/5/2009 11:12
kole
Poslato 14/5/2009 15:15 (#543643 - je odgovor na #543508)

Član Veteran

Poruka: 230
10010025
A on ce na to reci, za to je kriva tvoja mama... uh muskarci , sve ih vise mrzim, ali shvatice dete kad bude vece nemoj se nervirati samo.
madrag
Poslato 15/5/2009 07:12 (#543978 - je odgovor na #543643)

Član Veteran

10025

Da MAMA,

Prvi put sam otisla od njega posle samara koji je usledio u svadji o meni (losoj domacici i zeni) i mojoj majci (koja je za sve kriva, koja ima POKVARENE OCI-normalne plave oci kao ja )......samo ne znam kakve je veze ona imala sa nasim problemima kad nam je retko i u kucu dolazila.

I necete mi verovati, sinoc je zvao dva put da vidi dete kad mu je zena rekla da smo u setnji izdrao se da laze da on zna da se ja skitaram i zna gde sam i sa kim....i zamislite sta je rekao: PAZI SAMO DA DETE NE OSTANE SAMO SA BABOM I DEDOM!!!!!!!!

Zamisli kakva pretnja..... ni ja ni majka nismo oka sklopile sinoc.....a jutros sam ga zvala jer sam primala poruke celu noc i kaze da treba ozbiljno da razgovaramo.....ja ga zovem mirno ....a on trazi da se vidimo, inace mi nece doneti alimentaciju......

idem danas u okruzno javno tuzilastvo.
katarina
Poslato 16/5/2009 17:27 (#544820 - je odgovor na #541645)

Expert

Poruka: 4011
20002000
madrag ovo je strasno
pusti ti njega neka prica sta god hoce..pokusaj da sredis zakonski i pravno ono sta te sleduje zbog deteta i ne dozvoljavaj da te sada nervira ili pa plasi..mentalac!
madrag
Poslato 22/5/2009 09:06 (#548255 - je odgovor na #541645)

Član Veteran

10025

e evo sta se na kraju desilo :
posto nisam htela da rizikujem sa advokatom jer ne stojim dobro finansijski otisla sam u okruzno tuzilastvo pa ako nekome nesto znaci da znate da rade za DZ.

sad ja sam podigla samo krivicnu prijavu za neplacanje izdrzavanja ali mi je odmah rekla da je slaba vajda od toga.
za krivicnu prijavu za uznemiravanje ili nasilje nema jos (sreca) razloga jer nije pretio pred svedocima...tako da smo to ostavile za krajnju soluciju ako bi se on oteo kontroli...ali mi je bilo mnogo lakse da sam rekla nekome ko je nadlezan za to.

sad, ako bi on imao prijavu i platu oni bi skidali odatle ili bi prodali nepokretnu imovinu kada bi je imao. Posto nema nista preti mu se kaznom zatvora od 1 godine (opet do toga sigurno nece doci)

Problem je sto su nam u sporazumnom razvodu napisali da mi daje pare NA RUKE sto je sad moja rec protiv njegove da li je davao....ZNACI KO GOD ULAZI U TAJ PROCES TRAZITE DA PISE CRNO NA BELO DA VAM SE ALIMENTACIJA PLACA NA RACUN!!!!!!!

sad treba da pozovu njega pa mene da damo zvanicnu izjavu....pa cija rec vise vredi...i ako se on uopste pojavi....videcemo.

Administrator
Poslato (#551383)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Veki76
Poslato 28/5/2009 00:01 (#551383 - je odgovor na #548255)

Član

Poruka: 12

то свима пише "на руке" с тим што мој бивши алиментацију шаље преко поштара до петог у месецу. Мислим да ти не треба адвокат. лепо седнеш сама и напишеш молбу за укидање виђења као и за потпуно поверавање детета теби као мајци, наведеш разлоге и потпис. какво тужилаштво, они не раде ништа, само су на платном списку (нажалост), обраћала ам им се пар пута и ништа па сам почела сама преко суда и боље је тако (ако си незапослена не плаћаш ни таксу).
Facebook
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi