Blizanacka trudnoca
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 ... >
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   DECA -> Blizanci, trojke, cetvorkeFormat poruke

maya
Poslato 9/12/2006 12:29 (#27210 - je odgovor na #51003)
Naslov: Blizanacka trudnoca

Slučajni prolaznik

Poruka: 3

Cao svima!
Ja sam nova i zanima me da li neka ima iskustva sa blizanackom trudnocom i porodjajem sa istim?Da li je normalno dobiti vise kilograma u ovakvom slucaju i koliko se brzo skidaju?Unapred hvala.
Vrh stranice Dno stranice
nina*****
Poslato 9/12/2006 19:17 (#27242 - je odgovor na #27210)
Naslov: RE: blizanci

Elitni Član

Poruka: 996
500100100100100252525

CAO MAYA,JA NEMAM ISKUSTVA,ALI BIH TI PREPORUCILA KNJIGU "STA DA OCEKUJETE DOK CEKATE BEBU" KOJU IZDAJE KREATIVNI CENTAR,TAMO IMAS SVE OPSIRNO OPISANO!

POZDRAV!

Aleksandra
Poslato 10/12/2006 00:00 (#27264 - je odgovor na #27210)

Član

Poruka: 42
25
Cao MAYA.Ja sam rodila blizanca-dva decaka na 19-09-2006.Na pocetku trudnoce nisam imala nikakvih mucnina i sve je bilo Ok.Ustvari cela trudnoca mi je bila ok samo 8 i 9 mesec mnogo su mi bili teski.Ugojila sam se 23 kila.
aptjiha
Poslato 10/12/2006 21:46 (#27330 - je odgovor na #27210)

Član

Poruka: 34
25
cao maya, bas mi je drago sto si tu, bila sam usamljena sa mojim blizancima. trenutno sam u 26. nedelji, ugojila sam se 18kg i sva sam u stomaku. u 17. nedelji mi je uradjen serklaz zato sto sam mnogo nemirna i volim da putujem. za sada se super osecam, muka mi je samo ako rano popijem kafu i kad jedem gibanicu gorusica je pocela da me intenzivno muci pre par dana i sada mi nista ne pomaze, a i tu je sve individualno. mene je spasavala crna kafa. ipak, moram ti reci, da koliko god neprijatno bilo, ipak je najlepsi osecaj kada objave rat jedan drugom i pocnu da se tuku u stomaku. nosim dva decaka i dvojajcani su blizanci. sve u svemu, radi i jedi ono sto ti prija, a izbegavaj ono sto ti ne prija. setaj koliko mozes i dok mozes i obavezno vec sad organizuj pomoc za posle porodjaja. sta da ti kazem, uzivaj u svojim bebama, jer nasa sreca je dupla.
Aleksandra
Poslato 10/12/2006 23:33 (#27348 - je odgovor na #27210)

Član

25
Draga Aptjiha mene su mi pomagali samo u prvih 6 nedelja.Od tad pa sve dosad ja sam sama sa mojim decacima.Sama mislim dok mi je muz na posao.Inaku doci ce i moja pomlada sestra ali onako za drustvo.Za sad ne mogu da se zalim.Dobri su.Ja na pocetku kad mi je dr saopstio da su dva malo sam se zabrinula ali kako je vreme prolazilo navikavala sam se.Sad mi je super.Nema nesto bolje od njih.
maya
Poslato 11/12/2006 13:23 (#27460 - je odgovor na #27210)

Slučajni prolaznik

Poruka: 3

Hvala svima na podrsci....
Znam i ja da je to dupla sreca ali opet malo mi je frka.
Ja sam sad u 7 mesecu i da kucnem u drvo sve je ok.Imam dvojajcane blizance,musko i zensko i s'obzirom da mi je to prva trudnoca nemam iskustva i pomalo me plase porodjaj,strije,kilogrami....Kako oko dojenja?Je'l sisaju u isto vreme i je'l se bude u isto vreme?
A knjigu cu sigurno da potrazim.
Pozdrav svima.
Aleksandra
Poslato 13/12/2006 22:39 (#27943 - je odgovor na #27210)

Član

25
Draga Maya i moji blizanci su dvojajcane-muski.Celu trudnocu sam provela bez ikakvih problema ali u 9 mesecu pojavile mi se strije.Porodila sam se prirodno i nije mi bilo lako.Ne zelim da te plasim (to je individualno) ali imala sam tezak porodzaj.Medzutim kad jedna beba izadze za druga je lesno.Moji prvi blizanac je sisao samo dok smo bili u bolnici,a drugi je bio u inkubator pa nije ni poceo da sisa.Od 2 nedelji su na adaptirano mleko posto nisam imala uopste mleko da ih dojim.
Maaarija
Poslato 13/4/2007 18:30 (#51003 - je odgovor na #500724)
Naslov: Blizanacka trudnoca

Član

Poruka: 39
25

Kao sto vec rekoh, 12 nedelja trudnoce, blizanci, prva trudnoca,pa me intersuje sve u vezi viska kg, skidanja istih posle porodjaja! Svi mi kazu da necu moci da dojim decu, da li je to tacno? Radim u turistickoj agenciji, i maja i juna imam nekoliko visednevnih ekskurzija, pa me interesuje(posto mnogo njih kaze da to nece biti zdravo za bebe), da li neka od vas zna nesto o svemu ovome?

Hvala unapred!

tanja.
Poslato 13/4/2007 21:39 (#51037 - je odgovor na #51003)
Naslov: RE: Blizanacka trudnoca

Expert

Poruka: 3339
2000100010010010025
Zdravo draga "koleginice" SmileyCentral.com
Ne znam da li cu ti pomoci ali napisacu ti svoje iskustvo...
Sto se kg tice, trudnice sa blizancima dobijaju malo vise na tezini ali isto tako brzo i skinu visak, bar je meni dr tako rekao (nadam se da je u pravu ) nemoj jesti slatkise ili svedi na minimum, izbegavaj guste sokove sa dosta secera - najbolje uzimaj vodu i caj, limunadu, cedi sama sok...
klopaj voce i povrce u neogranicenim kolicinama, belo meso, ribu. nista te od toga nece ugojiti nego ces dobijati na tezini onoliko koliko treba
Ja trenutno imam 15 kg vise i sve mi je u grudima i stomaku
Sto se putovanja tice, moras se posavetovati sa svojim dr, sve zavisi od toga kako ces se ti tada osecati, kako drzi grlic materice ...posto su ipak blizanci u pitanju. Ja i mm smo bas ovih dana planirali put i kod mene je sve ok ali me devojka u ag.odgovorila od odmora, izmedju ostalog (mogucih komplikacija u toku puta ili na odmoru) moze aviokompanija da odbije da me vozi e sad ako ti vec radis u ag i nemas problem sa tim onda je samo pitanje sta ce ti tvoj dr reci....
Nadam se da sam ti bar malo pomogla
Maaarija
Poslato 14/4/2007 10:16 (#51108 - je odgovor na #51003)

Član

25
Hvala ti puno!
daca77bg
Poslato 14/4/2007 10:27 (#51109 - je odgovor na #51003)

Član Veteran

Poruka: 101
100
Ja ne nosim blizance, vec jednu bebicu, ali cu ti reci moje misljenje o putovanju u toku trudnoce. Zbog prirode posla u prva tri meseca stalno sam bila na putu i to odsutna od kuce i po nedelju dana, Sve je bilo ok dok nisam pocela da osecam bolove u stomaku i kada sam otisla kod doktora on mi je odrzao takvo predavanje( u smislu zasto toliko radim) da mi je bilo neprijatno. Odmah sam otvorila bolovanje. U pocetku mi je bilo jako neobicno sto sam stalno kod kuce, ali sam se vrlo brzo navikla i sto je najlepse otkrila ovaj forum koji mi ulepsava svaki dan. Zato mislim da ne treba putujes pogotovu sto vec samim nosenjem blizanaca tvoja trudnoca se smatra rizicnom.Pozdrav
tanja.
Poslato 14/4/2007 11:45 (#51120 - je odgovor na #51003)

Expert

2000100010010010025
Nema na cemu !
Maaarija
Poslato 14/4/2007 12:19 (#51123 - je odgovor na #51109)

Član

25
Ja stvarno ne znam sta da radim, smatram da mi je prednost sto sam mlada(21god), i super se osecam za sada! Posto na ekskurzije treba da idem kroz mesec dana, videcu tad sta da radim, u zavisnosti od toga kako se budem osecala, mada bolovanje ne bih jos da otvaram, jer tek nedelju dana zivim sa mm, pa ne bih ostajala kod kuce dok se ne naviknem na njihov sistem zivota(zivimo u zajednici sa svekijem i svekrom)!

U svakom slucaju, hvala ti puno!
Beca
Poslato 15/4/2007 15:40 (#51329 - je odgovor na #51003)

Expert

Poruka: 2012
2000
Podrzavam Dacu u potpunosti i mislim da ni priroda posla, ni vremenski period, ni milion drugih nekih, nazovim ih jer i jesu u principu, nebitnih faktora, elemenata ne treba da bude bitnije od tvoje trudnoce, pogotovo blizanacke koja je u svakom slucaju drugacija.
Mislim da i ti i Tanja treba vec da pocnete da odmarate i da sakupljate potrebnu energiju za vase andjele, jer trebace...
Obozavam blizance! Toliko mnogo studija ima u psihologiji o blizanackom odnosu da sam prosto odusevljena tim prirodnim fenomenom.
Nikada ni tanju nisam pitala, a sada pitam obe:
Jednojajcani ili dvojajcani?
Beca
Poslato 15/4/2007 15:41 (#51330 - je odgovor na #51003)

Expert

2000
Tanja izvini sto sam ti ime napisala malim slovom
Prex
Poslato 15/4/2007 23:11 (#51411 - je odgovor na #51003)

Expert

Poruka: 3370
200010001001001002525
Ja samo hocu da potvrdim sto ti je i Daca napisala posto sam imala vrlo slicnu situaciju, cak i goru ustvari. Isto sam zbog posla stalno isla za Bgd, i pred kraj drugog meseca sam isla u Suboticu (nekoliko sati truckanja u autu nije bas prava stvar za ranu trudnocu) i par dana nakon toga - jako krvarenje i problemi, zamalo da izgubim bebu, i to me je skroz "otreznilo" jer ipak je to "drugo stanje" i ne mozemo da se ponasamo isto kao pre trudnoce koliko god mi mislile da se dobro osecamo. Odmah sam morala na bolovanje i dva meseca nakon toga sam samo lezala i mirovala. Hvala Bogu pa je posle sve proteklo kako treba i evo sada uzivam sa mojom devojcicom ali bila sam maltene do kraja trudnoce u strahu da joj se nesto ne desi...a ti jos nosis i blizance sto je jos rizicnije...zato ja ti ne bih preporucila uopste da ides na na putovanja, pogotovo sto kazes da su u pitanju ekskurzije - znaci verovatno bi isla busom, sto podrazumeva ko zna koliko sati truckanja u ne bas ekstra udobnom polozaju...
tanja.
Poslato 15/4/2007 23:48 (#51422 - je odgovor na #51003)

Expert

2000100010010010025
Beclijka, ma kakve ima veze za slovo ne zezaj
Moji bebci su dvojajcani a tebi Majo?
Slazem se sto se tice putovanja, tek pre neki dan u turistickoj ag.sam se zapitala sta ne daj Boze ako se nesto iskomplikuje? i to zbog nekoliko dana odmora... pa kakav bi mi to odmor bio.... nikada sebi ne bih oprostila.... Devojka iz ag. mi je predlozila Portoroz ali i o tome cu razmisliti zbog truckanja u kolima...
Beca
Poslato 16/4/2007 11:43 (#51511 - je odgovor na #51003)

Expert

2000
Napisala sam ti ime malim slovom, pa mi to bilo ruzno, stvarno!posto nam je ovo nacin komunikacije onda mi je to izgledalo kao da te ne uvazavam.
Dvojajcani istog pola?!
Divno draga, to je malo redje po statistikama, najcesce su dvojajcani blizanci razlicitog pola.Znas da oni mogu da lice jako isto kao i jednojajcani? Kako je to lepo!
Za dvojajcane blizance istog pola je karakteristicna neverovatna intuitivna i emotivna povezanost i neverovatan poredak.U 99 % slucajeva jedna beba je uvek dominantnija, energicnija od druge i to se kao moze uociti od prvih dana po rodjenju, a sto se inteligencije tice koeficijent bi trebalo da bude identican, mada ga razlicito i prezentuju.
Eto malo zanimljivosti za tebe, mada svaka osoba na ovom svetu je individua za sebe.ma sve cemo mi to cuti od tebe blagovremeno, hvala Bogu.
Portoroz...?
Sada bi bilo malo svezije jer je to sam sever Jadrana, ali od srca preporucujem.Pa mozes avionom, tek si u sestom mesecu.Po pravilima avio-kompanija posle min 7 meseca ne moraju da te prime, a pre toga nema razloga!
Mi planiramo, ako Bog da za pocetak maja u Sloveniju takodje, ali na Bohinjsko jezero.Bili smo vec nekoliko puta i ja sam jednostavno zaljubljena u taj predeo.Nije nam ni daleko mnogo oko 350 km i putevi su ovde strava, tako da nema mnogo truckanja.
Administrator
Poslato (#51518)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Aleksandra
Poslato 16/4/2007 12:02 (#51518 - je odgovor na #51003)

Član

25

I moji su dvojajcani.Na pocetku (kad su se rodili) prvi je bio dominantniji,ali sad su isti.Evo i ja iako sam majka vec skoro 7 meseci nemogu da zamislim kako to priroda pravi cuda.Pre 3 nedelje izbili su mu zubici u istom danu oboje.

tanja.
Poslato 16/4/2007 18:38 (#51641 - je odgovor na #51003)

Expert

2000100010010010025
Aleksandra, bebci su preslatki
Beclijka, kod ovih mojih vec se oseca dominacija jedan je verovatno neki bokser, fidbaler.... po ceo dan vrcka, sutira, boksuje.... i on je nesto sitniji 635g (pre nedelju dana mereni) a ovaj mirniji je malo krupniji 718g ... kada smo ih gledali na uz, krupniji bebac stalno drzi rucice kao da krije glavu a malisa samo udara nogama.... i eto vec sada imamo jednog nemirka i jednog mirka
Facebook
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 ... >
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi