Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Kolicina sperme
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> Pre TrudnoćeFormat poruke

likica_i
Poslato 6/11/2008 09:46 (#436021)
Naslov: Kolicina sperme

Slučajni prolaznik

Poruka: 2

Prvo da vas pozdravim, posto sam nova na forumu. Ustvari vec nekoliko meseca vas pratim, pa sam odlucila da se i ja pridruzim kako bi dala ili pruzila podrsku.
Pokusavamo dobiti bebu vec 6 meseci. U stvari na pocetku je sve bilo sponatano i mislila sam da ce beba brzo doci, ali nista do sada. Ono sto me interesuje je jedno mozda malo smesno pitanje, ali bi volela cuti i mislenja drugih zena sa foruma. Tokom odnosa posto MM ejakulira nikada ne vidim a i ne osetim spermu, sperma nikada ne iscuri van vagine . Vagina je normalno vlazna unutra ali ja se palsim da je kolicina koju moj dragi izbaci mala, nekako ja nikada ne osetim spermu kada prodre u mene. Posto sam u ranijim vezama uvek koristila kontracepciju (prezervativ), ne znam kako to treba izgledati i osetiti a i sa njim sam razgovarala a on kaze da normalno svrsi. Izvinite jos jednom sbog mozda glupog pitanja, ali sta cu.
Vrh stranice Dno stranice
Mary
Poslato 6/11/2008 09:55 (#436029 - je odgovor na #436021)
Naslov: RE: Kolicina sperme

Expert

Poruka: 2280
2000100100252525
pozdrav i tebi. nemas se sta stidjeti na svako pitanje obicno dobijes odgovor tako da nema tabu teme. ja neznam mnogo o tvome pitanju mi smo bebu dobili iz prve kad smo pokusali hvala Bogu. Za to par puta, ni ja nisam nikad osjetila prodiranje sperme. nemoj da ustajes poslije odnosa ostani lezati neko vrijeme i nemoj odmah da ides na wc. mnogo srece i samo strpljivo, bit ce.

Promenjeno od Mary 6/11/2008 09:56
Iva&Lule
Poslato 6/11/2008 10:05 (#436037 - je odgovor na #436021)

Expert

Poruka: 9310
500020002000100100100
Cao likice.Kao prvo tebi ne treba neka velika kolicina da bi zatrudnela,jer mnoge devojke ovde na forumu se zalile kako sva sperma iscuri iz njih,pa su se bojale da nece ostati trudne.Zena moze ostati trudna i od one semene tecnosti koja se stvori na vruhu penisa,tako ako oboje nemate nikakvih problema ne treba brinuti zaista.Jer spermatozoidu je potrebno manje od 90 sekundi da stigne gde treba

Srecno
likica_i
Poslato 7/11/2008 01:28 (#436420 - je odgovor na #436021)

Slučajni prolaznik

Hvala vam cure. Volela sam cuti i iskustva drugih cura u vezi ovoga. Da li vam se desi da posle ejakulacije ne iscuri sperma van, meni nikaga ne iscuri pa se plasim da on mozda ne svrsi dovoljno.
similic
Poslato 8/11/2008 06:36 (#437696 - je odgovor na #436021)

Expert

Poruka: 1771
10005001001002525

Moje iskustvo puno drugacije.

Naime, kada mm svrsi (mada on to nagovesti) uvek osetim neku posebnu toplinu, to je valjda od sperme. Nekad se desi da kada on "izlazi" sperma pocne da curi, a nekad ne. U svakom slucaju ukoliko odem odmah da se istusiram (sto vise ne radim) cim cucnem sperma izlazi. A ako prespavam, bez ustajanja cele noci, nekada zna tek posle podne kada odem u wc da izadje.

Ali to nista ne mora da znaci jer je samo jedan spermatozoid dovoljan da odradi "posao". A evo i mi smo primer, i posle 4 meseca nista!

Micka&Nidza
Poslato 15/2/2009 11:06 (#493386 - je odgovor na #436021)
Naslov: Re: Kolicina sperme

Expert

Poruka: 3143
2000100010025
Ja posle odnosa nikad ne ustajem odmah niti idem u toalet bar dva-tri sata.
Ali sto kaze Iva&Lule, dovoljna je samo semena tecnost za "oplodnju".
Mi jos uvek nista nismo uradili na broj 2.
zogo
Poslato 15/2/2009 11:56 (#493418 - je odgovor na #436021)

Elitni Član

Poruka: 987
500100100100100252525
Ja licno prvi put cujem da je semena tecnost dovoljna za oplodnju i necu se sloziti sa tim.Spermic je taj koji oplodjava jc a ne tecnost.Za 6 godina koliko radim na bebi i posle 4 insem. i vantelesne oplodnje znam da se kod obradjivanja sperme uvek vadio najpokretljiviji spermatozoid iz semene tecnosti... tako semena tecnost jeste sastav u spermi ali je spermatozoid taj koji oplodjava...Sto se tice kolicine radi se spermogram i na osnovu toga moze se videti kolicina u ml,pokretljivost kao i pokretljivost posle 1 i 2h te se na osnovu toga odredjuje dijagnoza dali je normozospermia ili nesto drugo...
Kale79
Poslato 17/2/2009 14:22 (#494063 - je odgovor na #493418)

Elitni Član

Poruka: 1117
1000100
zogo - 15/2/2009 11:56

Ja licno prvi put cujem da je semena tecnost dovoljna za oplodnju i necu se sloziti sa tim.Spermic je taj koji oplodjava jc a ne tecnost.Za 6 godina koliko radim na bebi i posle 4 insem. i vantelesne oplodnje znam da se kod obradjivanja sperme uvek vadio najpokretljiviji spermatozoid iz semene tecnosti... tako semena tecnost jeste sastav u spermi ali je spermatozoid taj koji oplodjava...Sto se tice kolicine radi se spermogram i na osnovu toga moze se videti kolicina u ml,pokretljivost kao i pokretljivost posle 1 i 2h te se na osnovu toga odredjuje dijagnoza dali je normozospermia ili nesto drugo...

Bas ovako! Ne oplodjuje semena tecnost, pa ni ona koja prva izadje, vec spermatozoidi u njoj. JEdan jedini spermatozid je dovoljan za oplodnju, a bez njega ne moze nikako. Kolicina koju mi vidimo da "izadje" ili predpostavljamo da je izbacena nista ne znaci. Zato se i ide kod lekara koji utvrdjuje kolicinu, broj, pokretljivost, progresivnost...
DINA25
Poslato 19/2/2009 02:07 (#495204 - je odgovor na #436021)

Iskusan Član

Poruka: 58
2525
Koje boje sperma treba da bude? Neko vice bijela a neko vice da moze biti i providna.
Icana
Poslato 3/5/2009 14:29 (#537586 - je odgovor na #436021)

Slučajni prolaznik

Poruka: 1

Pozdrav svima! Nova sam ovde, ali sam vas inace pratila i mogu saznati mnogo toga pametnog od vas! imam jedno mozda glupo pitanje...koje je boje sperme kod nas zena? Kada svrsim u opste nije bela nego providna, i ne znam da li kod mene nesto nije u redu i brinem zbog toga!
sneska89
Poslato 1/10/2009 16:13 (#605585 - je odgovor na #537586)

Slučajni prolaznik

Mi, zene, nemamo spermu vec vaginalni sekret...njegova boja i kolicina se menja tokom ciklusa...za vreme plodnih dana je providan....
duckiduca
Poslato 1/10/2009 16:51 (#605597 - je odgovor na #605585)

Expert

Poruka: 3556
200010005002525
Za vreme ovulacije je rastegljiv kao zvaka..
katja123
Poslato 14/3/2010 21:12 (#692484 - je odgovor na #436021)

Slučajni prolaznik

pozdrav svima,procitala sam sve sto ste pisali na ovoj stranici i sa obzirom na vase dosadasnje iskustvo htjela sam pitati:naime sa mojim dragim sam u vezi 6 godina i zivimo vec 4 godine zajedno,uvijek smo se pazili od nezeljene trudnoce jer jos uvijek nismo bili spremni za to (posao,novac,stambeno pitanje......) do prije koju vecer.Prijateljica mi je rekla da ako se odmah nakon sto on svrsi u meni isperem tusem nemoze da ostane nista unutra i tako nema sanse da ostanem trudna,u toku odnosa predlozila sam mu da to uradi i uradio je,ja sam ustala i sperma je iscurila iz mene.Dok smo raspravljali o tome dal da idem da se isperem ili ne proslo je nekih 5-10 minuta ipak sam na kraju to uradila.E sad mene interesuje da li je ista moglo da se dogodi u tih 5-10 minuta i ako je sperma iscurela vec a i moj ciklus se zavrsio dan ranije. zao mi je sto postavljam ovakva pitanja ali nisam mnogo upucena u svu tu proceduru,bila bih vam zahvalna kada bi ste mi odgovorili,da znam na cemu sam hvala.
ragaco
Poslato 17/3/2010 15:22 (#693143 - je odgovor na #436021)

Član Veteran

Poruka: 196
100252525
Nije mnogo verovatno da plodni dani budu tako rano,ali buduci da spermatozoidi mogu nekoliko dana preziveti u organizmu zene,svasta je moguce!Nego ti draga bolje batali te nesigurne metode ako ne zelite bebu.Kod ginekologa se mozes obavestiti o metodama kontracepcije(pravim) ako niste za prezervativ.Puno pozdrava!
Estella
Poslato 17/3/2010 23:24 (#693202 - je odgovor na #436021)

Expert

Poruka: 2082
2000252525
Katja, najverovatnije sad nisi ostala u drugom stanju jer je odnos bio na kraju ciklusa, ali da znas za ubuduce - to sto je sperma iscurela nema nikakve veze, normalno je da iscuri, a ispiranje posle odnosa samo smanjuje sanse da zatrudnis, nikako nije nacin sprecavanja trudnoce. Slazem se sa ragaco, pamet u glavu i uzmi neko pouzdanije kontraceptivno sredstvo!
ćira
Poslato 19/3/2010 20:18 (#693664 - je odgovor na #693202)

Ekstremni Član

Poruka: 381
100100100252525
EVO I JA DA SE PRIDRUŽIM, ŠTO SE MOG ISKISTVA TIČE STVARI STOJE OVAKO: KATJA, AKO IMAŠ SVAKI DAN ODNOS KOLIČINA SPERME ĆE BITI MALA PA MOŽDA I NE PRIMETIŠ DA JE ISCURELA. JA NIKAD NISAM OSETILA KADA MM EJAKULIRA U MENE,OSIM KADA MI TO NAJAVI(INAČE VEĆ 4 GODINE RADIM NA DRUGOJ BEBI).
JEDAN STARI GINEKOLOG MI JE REKAO DA ŠTO JE "STARIJA" SPERMA TO SU VEĆE ŠANSE ZA TRUDNOĆU, TJ.ŠTO JE VEĆA KOLIČINA SPERME, A TO SE POSTIŽE TAKO ŠTO SE ODNOS IMA NA DRUGI,TREĆI DAN. INAČE SPERMIĆI OSTAJU U MATERICI,VAGINI TRI DANA,A TO SU NAJČEŠĆE ŽENSKI PA ZATO KAŽU DA SE VIŠE ŽENSKE DECE RAĐA NEGO MUŠKE.
JA POSLE ODNOSA NE USTAJEM IZ KREVETA I NEKI PUT MI ODMAH ISCURI NEKA KOLIČINA A NEKI PUT TEK KADA ODEM DO WC POSLE PRESPAVANE NOĆI.

DRAGA KATJA, DA BI ZNALA KOJU KOLIČINU SPERME TVOJ MUŽ IMA NAJBOLJE JE DA URADI SPERMOGRAM I TU ĆE SE SVE VIDETI,KOJU KOLIČINI IMA I POKRETLJIVOST SPERMIĆA.

PLODNI DANI SU TI KADA TI JE SEKRET RASTEGLJIV I PROVIDAN KAO BELANCE ( TO SAM PROČITALA NA FORUMU ).

I PORUKA ZA ONU ŠMIZLU KOJA SE POSLE ODNOSA ISPIRALA,, I JA MISLIM DA SU TI ŠANSE DA TRUDNOĆU SMANJENE TIM PUTEM ALI NIKAD SE NE ZNA, SAMO JE J E D A N S P E R M I Ć DOVOLJAN DA OSTANEŠ TRUDNA PA TI VIDI DA LI ĆEŠ KORISTITI NEKU ZAŠTITU ILI SE ISPIRATI POSLE ODNOSA ALI SAMO DA ZNAŠ DA TIM ISPIRANJEM REMETIŠ FLORU VAGINE PA MOŽE DA TI SE DESE INFEKCIJE RAZNIH VRSTA ILI GLJIVICA KANDIDA KOJA JE DOSADNA DO TE MERE DA TI SE PLAČE OD MUKE ŠTO NE MOŽEŠ DA JE SE OTARASIŠ. U VAGINI POSTOJE DOBRE BAKTERIJE KOJE SE BORE PROTIV ONIH LOŠIH I SAMIM TIM ISPIRANJEM REMETIŠ IM POSTOJANJE.

VELIKI POZDRAV.
Administrator
Poslato (#698017)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

katja123
Poslato 5/4/2010 21:58 (#698017 - je odgovor na #436021)

Slučajni prolaznik

Hvala svima na ovako dobrim odgovorima,od kada sam iznijela ovaj svoj problem pa do danas prosla je par sedmica i mnogo se desilo za to vrijeme naime,moj dragi i ja smo se ipak odlucili na bebu,to sto je on prvi put posle 6 godina nase veze veze svrio u mene i ja otisla da se operem podstaklo nas je na razmisljanje "zasto smo to uradili"? razgovarali smo i odlucili da je vrijeme da i nas zivot uljepsa mala slatka beba. i da Cira potpuno si u pravu za razne bakterije i gljivice koje sam mogla dobiti ali u tom momentu o tome nisam razmisljala a i na srecu desilo se samo jednom. Hvala svima i sada barem znam gdje mogu da se obratim kada budem imala pitanja.
Facebook
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi