Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Produzeno porodiljsko ili bolovanje posle porodiljskog
Pređi na stranu: < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... >
Nalazite se na strani 25 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   PORODICA -> Roditelj AdvokatFormat poruke

Anastasja7
Poslato 8/3/2010 12:29 (#690312 - je odgovor na #690019)
Naslov: Re: Produzeno porodiljsko ili bolovanje posle porodiljskog

Elitni Član

Poruka: 703
500100100
Drage mame,
Po Zakonu o radu u slucaju da ste prethodne godine bile na porodiljskom imate pravo do 30.juna naredne godine da iskoristite odmor. Dakle, Ana to nije politika tvoje firme, nego zakon.
Ja se vracam na posao juna(posle produzenja od 3 meseca) i imam 25 dana odmora. Verovali ili ne, posto 3 dana zalazim u juli, cak ni toliko ne zilaze u susret kod mene, nego strogo do juna!
Vrh stranice Dno stranice
Anastasja7
Poslato 8/3/2010 12:43 (#690318 - je odgovor na #434082)

Elitni Član

500100100
Ana,
Na komisiju se ide po opstini firme. Predas papire u Tirsovu 1 oko dve nedelje pre isteka i pozovu te. Dojes sa bebom. Jesu na NBG strogi, ali mojoj drugarici su dali 2 meseca jedva nekako. Isli su na vezbe, dete nije hodalo, nista posebno. Uglavnom gledaju kako dete hoda, sve to traje minut, pa ti ubaci neki tvoj komentar sta sve dete ne moze isl.
*Sashka*
Poslato 9/3/2010 11:18 (#690591 - je odgovor na #690318)

Član

Poruka: 34
25
Drage mame ja sam pokusala da se vratim unazad koliko god stranica sam mogla, da iscitam iskustva oko produzavanja bolovanja, ali ide jezivo sporo. Vidim da sve spominjete trazenje uputa od pedijatra za Sokobanjsku odakle idete na komisiju za koju papire predajete u Tirsovoj. Mene interesuje da li je neka od vas vodila dete zbog hipotonije ili bilo cega u Tirsovu par meseci i koja je onda procedura u tom slucaju? Da li ipak trazim uput za Sokobanjsku ili nema potrebe? Nije mi jasno. Hvala unapred na odgovoru.
milica doroteja
Poslato 9/3/2010 11:43 (#690608 - je odgovor na #434082)
Naslov: RE: Produzeno porodiljsko ili bolovanje posle porodiljskog

Iskusan Član

Poruka: 97
252525
evo vam clan 73 stav 2 zakona o radu
Zaposleni koji je ispunio uslov za sticanje prava na korišćenje godišnjeg odmora u smislu člana 68. stav 2. ovog zakona, a nije u celini ili delimično iskoristio godišnji odmor u kalendarskoj godini zbog odsutnosti sa rada radi korišćenja porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege deteta i posebne nege deteta - ima pravo da taj odmor iskoristi do 30. juna naredne godine.
ovde lepo pise,sticajem okolnosti to je moja struka tako da god.od prosle god mozere iskoristiti do juna sl.god

milica doroteja
Poslato 9/3/2010 11:52 (#690617 - je odgovor na #434082)

Iskusan Član

252525
Tako da Anastasija stvarno mi nije jasno kako ti ne daju da iskoristis ceo odmor?
pozdrav ja sledece nedelje idem da predam u Tirsovu papire pa mi drzite fige!!!!!
Anastasja7
Poslato 9/3/2010 13:05 (#690652 - je odgovor na #434082)

Elitni Član

500100100
Izgubio mi se post...
Pa Milice upravo po clanu 73 vidis da mora da se ISKORISTI do 30.juna naredne godine, a ne ZAPOCNE do 30.juna. Kao, uostalo, kad radis normalno, odmor od prethodne godine moras da iskoristis do 30.juna sledece. Sve preko toga je "gledanje kroz prste", prosto su fleksibilni u nekim firmama, izlaze u susret, ali zakon na zalost propisuje strogo do 30.juna. Ja radim u drzavnoj instituciji i nasa pravna sluzba uvek sve radi "suvo"po zakonu, nemaju nikakvu fleksibilnost.
Anastasja7
Poslato 9/3/2010 13:58 (#690657 - je odgovor na #434082)

Elitni Član

500100100
Sashka,
Nije bitno iz koje je institucije izvestaj. Mi smo imali iz Tirsove.
*Sashka*
Poslato 9/3/2010 16:27 (#690717 - je odgovor na #434082)

Član

25
Anastasja7, ali ja sam kasno saznala da je ovo moguce, a vec sam bila na kontroli u Tirsovoj gde sam na sva usta hvalila dete kako je super napredovao samo da me ne bi terali da ga opet dovodim... I sad ne znam sta cu. U Tirsovoj mi je sledeca kontrolaa zakazana posle njegovog 1. rodjendana, a porodiljsko mi istice pre toga. Sta sad ja da radim? Da se vratim u Tirsovu i pitam dr da li ce da me predlozi za produzenje ili sta? Niko mi ranije nije rekao za ovo, a sad kad znam ubila bih se sto makar ono vodanje u Tirsovu ne mogu da iskoristim Help!
Anastasja7
Poslato 9/3/2010 18:26 (#690748 - je odgovor na #434082)

Elitni Član

500100100
Jedino da zamolis u Tirsovoj da ti ispisu predlog za produzenje nege deteta...znaju oni sta treba da napisu, samo ako hoce.
*Sashka*
Poslato 9/3/2010 20:32 (#690813 - je odgovor na #434082)

Član

25
Znaci, mislis da bi to bilo resenje? Uf, kako li cu to? Jedino da zovem da zakazem vanredni termin kod dr kod koje smo isli pa da je pitam... Bas mi je nekako bzvz, ali sta cu... Kud ranije nisam znala za ovu temu, postedela bih sebe mnogih muka!
cricketo
Poslato 10/3/2010 13:16 (#691051 - je odgovor na #434082)

Iskusan Član

Poruka: 61
2525
Mame,dobila sam 3 meseca od komisije na Vračaru.Bile su totalno ok.Mada mi stvarno idemo na vežbe u Sokobanjsku.Samo mi nije jasno jer smo dobile običnu potvrdu od komisije pa mi nije jasno šta treba da radim sa njom?Da li nju treba da nosim u firmu i kod pedijatra (koji mi na osnovu nje piše produženje bolovanja)ili treba da čekam rešenje iz Tiršove pa tek sa njim da idem kod pedijatra?Meni porodiljsko ističe za 3 dana pa se bojim da do tada neću dobiti rešenje iz Tiršove.A kako će onda ovi moji iz firme da znaju da mi je produženo bolovanje?Šta njima od dokumentacije treba da dostavim?Pozdrav
Anastasja7
Poslato 10/3/2010 17:21 (#691137 - je odgovor na #434082)

Elitni Član

500100100
Meni nisu dali na komisiji nikakvu potvrdu. Zvali me iz Tirsove posle nedelju dana da dodjem po izvestaj. Trebas odmah da javis u firmu da znaju, a kad sa izvestajem iz Tirsove odes kod pedijatra i dobijes doznake onda sve to nosis u firmu. U firmi ti kucaju resenje i to sve opet nosis u Tirsovu ili firma sama salje.
Anastasja7
Poslato 10/3/2010 17:22 (#691138 - je odgovor na #434082)

Elitni Član

500100100
Meni nisu dali na komisiji nikakvu potvrdu. Zvali me iz Tirsove posle nedelju dana da dodjem po izvestaj. Trebas odmah da javis u firmu da znaju, a kad sa izvestajem iz Tirsove odes kod pedijatra i dobijes doznake onda sve to nosis u firmu. U firmi ti kucaju resenje i to sve opet nosis u Tirsovu ili firma sama salje.
E, da...Super sto su ti produzili!
dosenadv
Poslato 11/3/2010 00:40 (#691257 - je odgovor na #434082)

Slučajni prolaznik

Poruka: 3

Da li neko iz Novog Sada ima iskustvo sa produzenjem trudnickog bolovanja pred lekarskom komisijom.Bilo je dosta informacija da u Novom Sadu komisija nije odobravala bolovanja trudnicam sve dok ne zaglave u bolnicu.Pisale su i novine svojevremeno o ovoj bahatosti gde u komisiji nisu imali ginekologa a preporuke i nalaze ginekologa iz Doma zdravlja nisu fermali dva posto.Zanima me da li se nesto promenilo u poslednje vreme i kakva je sada situacija. Hvala
mici23
Poslato 11/3/2010 12:13 (#691304 - je odgovor na #434082)

Član

Poruka: 5

Drage mame,

zivim u Beograd, ali mi je firma u opstini Stara Pazova. Jel to znaci da cu morati da jurim vezu i tamo kako bi produzila bolovanje?
Bebac je rodjen mesec dana pre termina, u 36 nedelji, i imao je hiperbilirubinemiju 10 dana (bilirubin max 26. rekli su mi da na to mogu dobiti produzenje do 6 meseci.

Da li je neko preko veze sredjivao produzenje, i da li sve moze da se zavrsi u Tirsovoj odnosno da se neide u opstinu gde se nalazi firma?
nellicov
Poslato 11/3/2010 15:01 (#691399 - je odgovor na #434082)

Slučajni prolaznik

Poruka: 2

Da li neko zna nesto o objedinjenim komisijama za opstine Savski venac i Stari Grad? Kako sad to funkcionise? Da li su u komisijama stalni doktori ili se menjaju?
Anastasja7
Poslato 11/3/2010 17:16 (#691447 - je odgovor na #434082)

Elitni Član

500100100
Komisija je izsta za te dve opstine i nalazi se u DZ Savski venac...E,sad da li su isti lekari uvek, ne znam, ali cisto sumnjam.
nellicov
Poslato 12/3/2010 13:48 (#691744 - je odgovor na #691447)

Slučajni prolaznik

Poruka: 2

Hvala na odgovoru. Pokusavam da nadjem neku vezicu, pa da znam gde da jurim
Administrator
Poslato (#692138)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

anadencic
Poslato 13/3/2010 17:21 (#692138 - je odgovor na #690608)

Iskusan Član

Poruka: 50
2525

Hvala ANASTASJA7 i hvala ti MILICA DOROTEJA...neke stvari sam ukapirala.Izgleda mi   da sam se u pogresnom mesecu porodila .Posto mi porodiljsko istice 12 maja,a imam pravo da iskoristim odmor od pr.godine do 30-og juna....ne znam sta da radim sad-da li da koristim odmor,pa produzim ili da zaboravim na odmor i idem na varijantu produzetka ????Zao mi je da tek tako izgubim citav mesec godisnjeg.... .....Uostalom ako ga i uzmem kazete da komisija bas i ne voli takve varijante,ali znacilo bi mi..... ...i to koliko....Kako li u tom slucaju ide predavanje papira i odlazak na komisiju?Cekaju kraj odmora da zovu???Vidim...pisale ste da se na nekim komisijama ne dobija potvrda,da se ceka iz Tirsove,da se treba javiti firmi da zna....ali kako bez i jednog papira?Koce na poslu u znj   firmi da mi oprosti sto nemam papire u roku od 3 dana sto se ne pojavljujem na poslu...Verujte mi takvih firmi ima-takva je moja... A svi traze od zena da radjaju...natalitet ovo,natalitet ono....ma da nam se smuci,toliko sam razocarana i sigurno nisam jedina !Hvala vam puuuuuuno,pomogle ste mi da saznam citavu proceduru....ali da li da uzimam odmor ili ga poklonim.....joooooooooj i dalje ne znam sta da radim......

LJUBIM VAS puuuuuuuuno ,a tebi MILICA DOROTEJA drzim fige sledece nedelje !!!

milica doroteja
Poslato 14/3/2010 15:50 (#692397 - je odgovor na #434082)

Iskusan Član

252525
Ana istripovala si se,koliko se secam tvoj bebac je stvarno bio na vezbama,tako da nemas sta da brines!!!! Mozes komotno da iskoristis odmor bre.
Drugo,imam i tumacenje zakona, u Anastasijinoj firmi ne tumace zakon kako treba ako ne iskoristis u kalendarskoj godini znaci OVOJ mozes i u sledecoj.
Uostalom drage mame ja cu Vam biti primer radim u Drzavnoj ustanovi,idem na produzenje porodiljksom (NADAM SE DA CU I DOBITI),A POSLE cu koristiti odmor sto ce boze zdravlja biti posle juna videces da sam u pravu.Mislim jbg valjda nisam dazbe isla u skolu ako ne znam to.
Mislim da su vec neke mame opustenio posle odmora dobile produzenje,ti razmisli pa odluci sama da te ja ne nagovaram
A sto se tice firme ti im taj dan javis da si na produzenju porodiljskog,kazes cekas resenje od Tirsove i nema sta da brines!!Moraju to da ti opravdaju.Pa jbt nisi ti jedina,neka kadrovska pozove tirsovu da se uvere za proceduru to nije tvoj posao a ni briga,tako da
Facebook
Pređi na stranu: < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... >
Nalazite se na strani 25 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi