Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

HELIKO bakterija??????
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   PORODICA -> ZdravljeFormat poruke

dragana024
Poslato 1/7/2008 05:27 (#318960)
Naslov: HELIKO bakterija??????

Expert

Poruka: 2045
200025

Pretraživala sam forum, ali ne nađoh ništa vezano za heliko bakteriju, pa reših da otvorim temu (nadam se da sam dobro pregledala).

A veoma me zanima pošto su mm rekli da je verovatno ima

E sad, intersuje me kako se dobija, kako se leči, da li postoje neki prirodni lekovi, koji su simptomi, koje mogu biti posledice, vaša iskustva .......

Vrh stranice Dno stranice
Tijancica
Poslato 1/7/2008 06:17 (#319006 - je odgovor na #318960)
Naslov: RE: HELIKO bakterija??????

Expert

Poruka: 1335
100010010010025

Helicobacter pylori

Ova bakterija se moze otrkiti analizom krvi, a u poslednje vrijeme su se pojavili i kucni testovi gdje puhnes na neku plocicu pa u zavisnosti od promjene boje vidis da li imas ili nemas.

Uzrokuje gastritis, cir na zelucu i neke vrste tumora zeluca.

Kazu da dosta ljudi ima ovu bakteriju, ali moguce da je ne otkriju dok kod drugih izaziva pomenute smetnje. Doktori ne znaju jos tacno kako se dobija, ali misle da je preko hrane. Uostalom kao i vecinu ostalih bakterija. Moguce je da se te bakterije ne rijesi cijeli zivot, ali eto moj svekar se rijesio doticne.

Uglavnom su lijekovi prvi za izlijecenje, ali prosurfuj po netu pa mozda nadjes alternativne metode lijecenja.

Mm ima 4 dijagnoze na zelucu i smatrali su da ima tu bakteriju, ali eto  nije je imao.

dragana024
Poslato 1/7/2008 06:41 (#319021 - je odgovor na #319006)
Naslov: Re: HELIKO bakterija??????

Expert

200025
Tijančice hvala ti na brzom odgovoru, odoh da češljam net...
Tijancica
Poslato 1/7/2008 07:20 (#319078 - je odgovor na #318960)

Expert

100010010010025

Nema na cemu da se zahvaljujes. Ja inace cim imam bilo kakav problem otvaram google i trazim. Tako kad je mm isao na te pretrage doktorirala sam na stomacnim tegobama

Nego kakve tvoj muz ima simptome? Ima li cir?

Ovaj moj ima uzasne bolove. A doktoru je otisao tek kad ga je boljelo 4 dana bez prestanka. Da je imao tu bakteriju rijesio bi je se i problemi bi prestali, ovako sve je ostalo. Mada inace on ne pazi na sebe uopste. Pusi i pije kafa mali milion. Ne jede. Prvi obrok mu je u 15h, ali zato ujutru popije dvije kafe umjesto dorucka. Jaaakoo pametno. Alkohol fakticki i ne pije jer ne moze da podnese.

dragana024
Poslato 1/7/2008 07:55 (#319120 - je odgovor na #319078)

Expert

200025

Što je najsmešnije nema ništa od tegoba.

Pošto je sportista otišao je da vadi krv, pa na pregled srca, ekg i sl da se prekontroliše pre priprema.

Malo mu je gvožđe sniženo i povećana sedimentacija, pa su krv proverili i povišena je vrednost za tu bakteriju.

Ali tek sledeće nedelje ide opet nešto da radi pa će da provere. Doca mu je dao neke lekove...

MM niti pije alkohol, niti puši, niti pije kafu, ne jede masno i sll. Vodi računa o ishrani da me to ponekad i nnervira i vidi sad ovo 

Promenjeno od dragana024 1/7/2008 07:58
Tijancica
Poslato 1/7/2008 09:30 (#319215 - je odgovor na #319120)

Expert

100010010010025
Ma da, on je ta grupa ljudi koja ima bakteriju, a kod kojih ne postoje smetnje. Ja mislim da ce lijekovi srediti problem.
A ako se ispostavi da 100% ima tu bakteriju, testiraj se i ti.
ivaiva
Poslato 4/7/2008 05:46 (#321794 - je odgovor na #318960)

Elitni Član

Poruka: 799
500100100252525
Mislam deka i stresot e glaven faktor za pojavuvanje na ovaa bakterija.A jas sum pod stres otkako se rodi Iva Salim se, ali stvarno imam tegobi vo zeludnikot, a i najmala nervoza odma mi reagira na zeludnik.Bas sakam da napravam testiranje, pa da vidime.Neznam dali dokolku ja imam ke moze da pijam lekarstva so ogled na toa deka uste dojam.Ama otom potom.
Tanja&Katia
Poslato 4/7/2008 06:50 (#321901 - je odgovor na #318960)

Elitni Član

Poruka: 677
500100252525
Ja sam imala heliko bakteriju pre nekoliko godina, a ustanovljena mi je gastroskopijom (najgori i najneprijatniji pregled koji sam u zivotu dozivela)
Naime samo jednu noc sam imala nepodnosljive stomacne bolove, meni strane, tako da sam narednog dana odmah otisla na pregled. Dr mi je rekao odlicno sto sam tako brzo odreagovala, pa mi je prepisao antibiotike i naravno nakon 7 dana sve je bilo ok.
Grozna posledica ove bakterije, ukoliko se ne otkrije na vreme i ne pocne da se leci, je gastritis i kasnije cir.
Kazu uzrok je stres, nepravilna ishrana, pusenje....
TINA BAMBINA
Poslato 4/7/2008 08:02 (#322042 - je odgovor na #318960)

Član Veteran

Poruka: 108
100
I ja imam heliko bakteriju,mada je meni izazvala cir na dvanestopalacnom crevu cir .Otkrili su mi ga gastroskopijom,kao sto neko rece,grozan pregled.Pila sam tablete i naredni pregled kada je trebao da bude izvrsen ja sam iscupala ono crevo od gasteroskopa,jer je stvarno ne izdrzljivo.Posle prvog pregleda,kada mi je otkriven cir,velicine palca,dr. mi je rekao da cu morati 24h,ili 12h,ne amerite nisam sigurna jer je to bilo pre 4 godine,da nosim test zalepljen na telu da bi se videlo da li je cir iazvan heliko bakterijom,i rekao mi je ako jeste on mi garantuje da ce mi izleciti taj cir tabletama.Sada sam od vas saznala da heliko bakterija moze da se proveri i putem krvi,i hvala vam na tome.Prvi slobodan dan kad budem imala icicu da vadim krv.Svi vi koji imate probleme sa heliko bakterijom mislim da nema razloga da se brinete jer koliko sam ja cula danas se jako uspesno medikamentima ona leci

Promenjeno od TINA BAMBINA 4/7/2008 08:05
dragana024
Poslato 4/7/2008 09:23 (#322125 - je odgovor na #322042)

Expert

200025
Hvala vam devojke
MM su prepisali neke lekove pa za par dana treba opet da daje krv
Njemu nisu radili gastroskopiju
TINA BAMBINA
Poslato 4/7/2008 12:37 (#322252 - je odgovor na #318960)

Član Veteran

Poruka: 108
100
Dragana jedino gastroskopijom moze da se proveri da li je bakterija izazvala nesto.Pregled je jako tezak,bar meni je bio,ali moj savet ti je da kazes suprugu da bi trebao da je uradi...
Beca
Poslato 10/7/2008 17:39 (#327597 - je odgovor na #318960)

Expert

Poruka: 2012
2000
Heliko bakterija je uzrocnik cira na dvanestopalacnom crevu, sluzokozi zeludca a i uzrocnik je gastritisa kao pred stanja cira.
Sve ove bolesti moraju da se lece jer su dobar put ka nastanku kancera.
Cir se otkriva i najpouzdanije lokalizuje gastroskopijom, pregledom koji nije ni malo prijatan i cesto se radi cak i u opstoj anesteziji.
Tanko crevo koje se uvodi kroz usta u jednjak a kroz jednjak do zeludca i dvanaestopalacnog creva sluzi da bi se kamericom koja se takodje uvodi, pregledala sluzokoza ovih organa.Tada se obavezno uzima i uzorak tkiva i proverava prisustvo heliko bakterije.
Mm je nedavno isao na ove preglede i otkriven mu je cir na dvanaestopalacnom.
Bipsijom je potvrdjeno prisustvo heliko baktera i dobio je terapiju koja je ukljucivala dve vrste antibiotika i lek koji utice na smanjenje zeludacne kiseline.
Na ponovnoj kontroli, po zavrsenoj terapiji, po ponovo uradjenj gastroskopiji, utvrdjeno je da je cir, hvala Bogu zalecen i da je vidljiv oziljak na tom mestu, ali da hronican gastristis sluzokoze zeludca ostaje, ali je potpuno umiren.
Ponovo su mu uzeli biopsiju koja je potvrdila da nepostojanje heliko baktera.
Inace bakterija se nalazi svuda oko nas kao i sve ostale bakterije.Vecina populacije nosi je u sebi, a da li ce ona pokazati sta ume zavisi od mnogo cinioca koji podrazumevaju stres, alkohol, pusenje i uopste los nacin ishrane i zivota.
mayya
Poslato 10/7/2008 18:02 (#327609 - je odgovor na #318960)

Expert

Poruka: 7598
50002000500252525
E, pa sta je ovo ljudi, zar svi forumaski muzevi imaju iste probleme?
I mm ima heliko bakteriju, pije gomilu lekova, ima poseban rezim ishrane (sto meni ne ostavlja prostor nista da mu spremim), nervozniji je nego inace, boli ga zeludac, tj oseca tezinu u njemu...
I ko zna sta sve jos.

Ono sto sam zelela da vam kazem je da je bakterija prrenosiva i da dr preporucuju da se supruznici i deca testiraju na istu, kako bi je na vreme suzbili.
Ja idem ovih dana na analizu krvi.

Srecno i vama i meni i onima koji pokusavaju da je se rese!
Cakii
Poslato 30/12/2009 16:37 (#658060 - je odgovor na #318960)

Slučajni prolaznik

Poruka: 2

Da li neko moze da mi napise konkretnu ishranu tj. kako tacno treba da se hrane ljudi koji su oboloeli od te bolesti ?
jelenaorg
Poslato 4/1/2010 20:33 (#660344 - je odgovor na #318960)

Expert

Poruka: 4696
20002000500100252525
Lecena sam od ovoga sa 21-22 g vise ni ja ne secam kad je to bilo , dijagostikovali su mi je nakon uradjene gastroskopije i uzimanja isecka iz zeludca koji sam nosila na toploti tela 24 ili 48 h ne secam se, tako se tad radila ta naliza da li je sad nesto savremenije ne znam dakle 2001 ili 2002 pojima nemam vise ni ja ... lecena je dugo i mukotrpno uz tonu lekokova. Uz nju sma imala tesku eroziju zeludca dakle mnogo cireva+ gastritis . Bila sam na strogoj dijeti mesecima ! i tako svasta nesto mi se desilo
Administrator
Poslato (#666848)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Cakii
Poslato 16/1/2010 21:22 (#666848 - je odgovor na #318960)

Slučajni prolaznik

Poruka: 2

pa sta si tacno jela ?
Facebook
Pređi na stranu: 1
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi