Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Bronhitis
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >
Nalazite se na strani 7 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   DECA -> Zdravlje DeceFormat poruke

rozga
Poslato 11/11/2009 10:05 (#627394 - je odgovor na #248122)
Naslov: Re: Bronhitis

Expert

Poruka: 2572
20005002525
I drenaza nije naivna ako se ne uradi kako treba. Treba znati kako to uraditi jer moze da dovede do povecanog broja otkucaja srca. Nas su trebali da obuce na Dedinju kako da radimo drenazu ali naravno da nisu. Oni su to odradili nekoliko puta, ja sam gledala koliko sam mogla ali posle nisam smela to da ponovim sama kuci.
Vrh stranice Dno stranice
milica-cica
Poslato 11/11/2009 12:41 (#627556 - je odgovor na #248122)
Naslov: RE: Bronhitis

Elitni Član

Poruka: 724
500100100
Cvecka, nama je rekla da blago lupkamo sa otvorenim dlanom od dole ka gore, par minuta.

Nisam ni ja primetila da se nesto desava( osim kada bi povratio slajm), vec na sledecem pregledu je rekla da je bolje, a vec naredni put da se ocistilo (hvala bogu)

Javi mi kad se vratite sa kontrole kako ste.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
om/kN6cp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie First Birthday tickers" />

tamagotchi
Poslato 11/11/2009 12:58 (#627572 - je odgovor na #248122)

Slučajni prolaznik

Poruka: 4

@dadoijoco Izvinite na zakasnelom odgovoru ali svakako nema potrebe da mene oslovljavate sa gospodinom (a u svakom slucaju hvala na tome) jer sam ja po godinama verovatno dosta mladji od Vas. Ako Vas zanima da li sam po zanimanju lekar to sigurno nisam (informaticar sam) , ali svi smo mi ovde da iznesemo svoje misljenje i svoja iskustva i to sa jednim jedinim ciljem a to je resenje navedenog problema. Lekari kazu kako je astma (ili bronhitis) neizleciva bolest, ali se "odgovarajucim lecenjem" dobro regulise. Ako se taj slajm (sekret) koji je na plucima ne izbaci iz organizma nista se tu nece dobro regulisati zato sto ce on uvek pravi smetnje, kako kod dece koja se zbog njega nece imati cak ni dobar apetit (sto naravno utice na sam rast deteta) a takodje ce uslovljavati i da se dete ne sme preterano zamarati jer prosto nece moci pravilno da dise upravo zbog tog sekreta koji ga gusi i drasticno mu smanjuje kapacitet pluca. Upravo to pokusavam da pojasnim ovde da se za izbacivanje tog sekreta ne moze koristiti inhalacija, niti bilo koji preparati hormonskog tipa jer oni imaju za ulogu samo neku prevenciju, da ublazi mozda trenutno gusenje i to je to. Kao sto sam vec napomenuo nisam lekar ali ove stvari sigurno ne pricam napamet, vec je sve to dugogodisnja praksa borbe protiv ovakvih bolesti (preko trideset godina) koju moja porodica sprovodi. I to naravno sa velikim uspehom. Nazalost savremena medicina nema konkretno kompletno resenje i zato je bolje okrenuti se prirodnim preparatima. Nadam se da sam bio od pomoci. Svako dobro.
dadoijoco
Poslato 11/11/2009 21:32 (#627783 - je odgovor na #248122)

Elitni Član

Poruka: 867
5001001001002525
Tamagotshi inhalacija ne sluzi da se izbaci sekret(slajm)vec da se "otvore"bronhije i da bi se smirio kasalj i da dete lakse dise.
Nismo ovde da se prepucavamo,naravno da svak ima svoje neko misljenje i iskustvo-ali nisam upamtila koje je tvojee i koja su tvoja iskustva.
Slazem se da uz redovnu terapiju moze da se ubaci i nesto iz prirodne medicine,ali samo uz terapiju.
milica-cica
Poslato 12/11/2009 10:05 (#628060 - je odgovor na #627572)

Elitni Član

Poruka: 724
500100100
tamagotchi - 11/11/2009 12:58

@dadoijoco Izvinite na zakasnelom odgovoru ali svakako nema potrebe da mene oslovljavate sa gospodinom (a u svakom slucaju hvala na tome) jer sam ja po godinama verovatno dosta mladji od Vas. Ako Vas zanima da li sam po zanimanju lekar to sigurno nisam (informaticar sam) , ali svi smo mi ovde da iznesemo svoje misljenje i svoja iskustva i to sa jednim jedinim ciljem a to je resenje navedenog problema. Lekari kazu kako je astma (ili bronhitis) neizleciva bolest, ali se "odgovarajucim lecenjem" dobro regulise. Ako se taj slajm (sekret) koji je na plucima ne izbaci iz organizma nista se tu nece dobro regulisati zato sto ce on uvek pravi smetnje, kako kod dece koja se zbog njega nece imati cak ni dobar apetit (sto naravno utice na sam rast deteta) a takodje ce uslovljavati i da se dete ne sme preterano zamarati jer prosto nece moci pravilno da dise upravo zbog tog sekreta koji ga gusi i drasticno mu smanjuje kapacitet pluca. Upravo to pokusavam da pojasnim ovde da se za izbacivanje tog sekreta ne moze koristiti inhalacija, niti bilo koji preparati hormonskog tipa jer oni imaju za ulogu samo neku prevenciju, da ublazi mozda trenutno gusenje i to je to. Kao sto sam vec napomenuo nisam lekar ali ove stvari sigurno ne pricam napamet, vec je sve to dugogodisnja praksa borbe protiv ovakvih bolesti (preko trideset godina) koju moja porodica sprovodi. I to naravno sa velikim uspehom. Nazalost savremena medicina nema konkretno kompletno resenje i zato je bolje okrenuti se prirodnim preparatima. Nadam se da sam bio od pomoci. Svako dobro.

Hajde nam daj neki predlog sta da se radi. Ili nam bar reci sta tvoja porodica sprovodi a da je tako uspesno, jer sam sigurna da bi mnogima koristilo. Mislim da smo svi mi najpre za preparate na prirodnoj bazi, pa tek onda za ostalo, ukoliko priroda zakaze...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
om/kN6cp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie First Birthday tickers" />

marija todorovic
Poslato 22/12/2009 14:52 (#653592 - je odgovor na #622807)

Član

Poruka: 6

Cao ja sam Bilja i ja sam imala tih problema i sada ih imam,iako moj sin ima dve godine.Inhalacija itekako pomaze,cak je i bolja nego da se daje sirup Spalmotil.Inhalacija direktno i odmah deluje na pluca,tako ih siri i beba moze bolje da dise.Marisol mozes da koristis i vise puta na dan.Probaj da posle inhalacije uradis bebi drenazu,tako sto ces je staviti na tvoje krilo na stomacic i lupka ti je polako po ledjiama,da bi se slajm odlepio od pluca.Pozzhttp://forum.roditeljportal.com/images/emoticons/icon_smile.gif
elena0412
Poslato 14/3/2010 19:54 (#692450 - je odgovor na #248122)

Slučajni prolaznik

Poruka: 4

zdravo, ja sam nova ali nazalost imam previse iskustva u tom smislu sa bronhitisiom.zato sto moja cerka od prosle godine ima hronicni bronhitis i sve sto uz to ide..nazalost imuna je trenutno na dosta lekova a da budem iskrena i izbegavam ih,inhalator je jedina stvar koja nam na vreme malo pomogne ali nazalost ne dugo..za par nedelje idem u soko banju posto trenutno zivim u becu i ovde mi je glavni na decijom odeljenju u jednoj bolnici predlozio da to pod hitno uradim i nista manje od 10 dana..samo sto sam ja vec zvala na specijalnu kliniku na ozrenu da pitam za preglede i kako sve to ide nazalost ona fina dama preko zice je bila tako neljubazna da me je vec sada strah da idem tamo zato sam htela da pitam dali neko od vas ima iskustva sa ozren/sokobanjom?!

hvala vam unapred...
marinazlatic
Poslato 3/4/2010 23:21 (#697664 - je odgovor na #248122)

Slučajni prolaznik

Poruka: 2

Ja imam sina od pet godina, sa tri godine imao je tešku opstrukciju pluća i bili smo 11 dana u bolnici, od toga je 3 dana bio na kiseoniku. Evo sad ima pet godina i mnogo je bolje, ali sam pored lekova koristila i dosta prirodnih stvari. Ovde na ovom forumu bih mogla da napišem dosta stvari kojima bi možda bili od koristi, jer iskustva je vrlo bitno razmeniti. Ovde ću govoriti o prirodnim lekovima, ali naravno ne treba izbegavati ono što doktor vam prepiše. Po mom mom mišljenju svakom detetu ko ima bronhitis ne odgovar ista terapija što se tiče lečenja lekovima. Ako terapija ne odgovara treba se posavetovati sa doktorom da je promeni. Evo nekih prirodnih stvari koje sam koristila( prepelica jaja, kozije mleko, smesa koja se pravi sa crnom rotkvom i medom, prepečen šećer sa kuvanom vodom od crnog luka, katarionovo ulje stavljati u nosić kod deteta sa štapićem za uši ukoliko ima bronhitis na alergiskoj bazi, jer ulje oblaže sluznicu nosa i ne dozvoljava alergenima da preko nosa udju u organizam. Znam samo da je bitno da se sirupi za iskašljavanje ne smeju davati ukoliko kašalj nije sazreo jer može da napravi samo još veće probleme. Moja borba je dugo trajala, ne kažem da smo se izlečili u potpunosti i nismo zanemarili doktore ali mislim da treba i pokušati sa nekim prirodnim stvarima, a od svega je najbitnije raditi na imunitetu i naći uzrok bronhitisa, kao što može da bude alergija, sekret iz nosa zbog bakterija. samo još da spomenem da je nama dosta bolje od kada smo operisali krajnike, koji su bili u katastrofalnom stanju
Ocajna Bri
Poslato 8/4/2010 08:11 (#698652 - je odgovor na #248122)

Elitni Član

Poruka: 632
50010025
Elena:čini i se da moj odgovor stiže malo prekasno ali možda će nekom drugom pomoći.Mi smo bili u Soko Banji kada je moj dečak imao nepune dve godine.U samoj banji postoji neki potočić,rečica,čija isparenja treba udisati,tako bar kažu ondašnji ljudi.Dovoljno je da se rano ujutro sedi u parkiću ili pak u specijalnom da ga tako nazovem "balonu" gde su deca pod nadzorom lekara.Ljudi koji idu godinama kažu da pomaže ali najvažnije od svega je dužina boravka.Svaki lekar će te posavetovati da ne krećeš ako ne možeš ostati minimum tri nedelje.Mi smo bili desetak dana,otišli pod terapijom spalmotilom i kad smo se vratili gušenje je opet počelo tako da ne mogu reći da nam je banja nešto pomogla,mada možda bi bilo efekta da smo ostali preporučeno vreme.Što se Ozrena tiče to je stvarno vazdušna banja ali tamo je neka očna bolnica,nema ništa u vezi sa bronhitisom.Vazduh je čist,priroda lepa,pogled ti se neverovatno izošti,verovatno su neke vazdušne struje u pitanju.Ako ste u međuvremenu bili obavezno napiši svoje iskustvo.
Ocajna Bri
Poslato 8/4/2010 08:20 (#698655 - je odgovor na #248122)

Elitni Član

50010025
Marina:da li ste ove prirodne proizvode koristili u isto vreme kad i regularnu terapiju koju je pripisao lekar ili si davala samo preventivno?Šta vam se pokazalo kao najbolje od tih prirodnih preparata?I još jedno pitanje:šta je kod tvog deteta uzrok bronhitisa?Kod nas ne postoji alergija,barem ne ni na jedan testiran alergen ali nam je loš rezultat od IgA i IgE a ne može da se utvrdi od čega.Izbegavamo alergenu hranu,mada kožne reakcije nema niti je ikada bilo.Do nedavno smo izbegavali i kolektiv,sada je opet krenuo nakon skoro godinu dana izolacije.Mi smo završili sa zaštitnom terapijom singulair-om i kod nas se pokazao kao jako delotvoran,nismo imali niti jedan napad za više od godinu dana.Nadam se da će tako i da ostane i da je bronhitis iza nas.Svima koji se suočavaju sa sličnim ili istim problemima želim puno uspeha i zdravlje za svu decu!
marinazlatic
Poslato 9/4/2010 14:23 (#699014 - je odgovor na #248122)

Slučajni prolaznik

Poruka: 2

Ovo smo sve koristili kao preventivu,osim crne rotkve i čaja od luka i prepečenog šećera. Moj sin ima bronhitis na aleriskoj bazi, alergičan je na polen trave i grinje, a pre 2 godine test je pokazao da je na sve alergičan. Mislim da alergo probe nisu toliko pouzdane. Doktori tvrde da ako si alergičan na nešto ostaješ alergičan do kraja života, ali kod nas nije tako. Takodje mislim da emulgatori u hrani, pogotovo u slatkišima utiču na astmu i bronhitis, pročitajte na internetu koliko su pojedini štetni.
mungosijada
Poslato 23/4/2010 17:06 (#702559 - je odgovor na #248122)

Slučajni prolaznik

Poruka: 1

Kada je u pitanju deciji bronhitis jako je dobra guscija mast koja se stavlja kao oblog. Moja sestra je kao beba imala tezak oblik bronhitisa koji nije mogao dugo nicim da se izleci pa je baba rekla da je dovedu kod nje i uz pomoc guscije masti za nedelju dana dete prodihalo. Na sajtu http://www.priroda-leci-sve.com/ moze se naci uputstvo za taj tretman. Nije tesko probati a ne moze da skodi.
jopav12
Poslato 12/10/2010 12:20 (#738505 - je odgovor na #248122)

Slučajni prolaznik

Poruka: 1

Evo da se i ja prikljucim temi, nisam nikada nista komentarisala, uglavnom samo citam i naravno primenjujem korisno
I moje dete jos od sestog meseca muci muku sa bronhitisom i upalom pluca Bili smo na intezivnoj nezi nedelju dana kada joj je prvi put ustanovljen bronhiolitis i blaga upala pluca, elem, sve bi bilo ok da se taj bronhitis iznova i iznova ne vraca, bukvalno jednom mesecno. Nama niko ne daje antibiotike,nikada, vec samo inhalacije berodualom i fizioloskim rastvorom. Verujte, a znate i same, bilo mi je vise muka da svaki cas gledam dete kako mi se pati iznova i iznova pa sam danas uzela malo stvar u svoje ruke. Otisli smo kod specijaliste u DM na dedinju i dobili od prilike onu davno prevazidjenu terapiju pulmicontom i jos nekim(zaboravih koji) sirupom koji se pije dva meseca.... odemo kod redovnog pedijatra da nam prepise recept, a on....katastrofa ni da cuje, umesto toga salje nas na institut za majku i dete kod dr Softica kod kog je jedino moguce dobiti termin mozda negde posle nove godine, hm....i kako ja sada da pomognem mom detetu?! Ona ima samo godinu dana. U potpunom sam ocaju,zaista ne znam sta dalje
P.S. A što se tiče tog lupkanja koje pominjete, da, to je standardna terapija na plućnom odeljenju Dragisa Misović, mom detetu su to radili svaki put posle inhalacija...
Pozdrav svim
nakica
Poslato 12/10/2010 16:47 (#738567 - je odgovor na #248122)

Expert

Poruka: 1411
1000100100100100
izvini, jopav, ali to je trebalo da pitas svog pedijatra, koji nije hteo da propise terapiju specijaliste, a poslao te tamo gde ces da cekas mozda 2 meseca, a on to sigurno zna...sta mi mozemo da te sada posavetujemo? Moj jedini savet je majkama da sve sto ih interesuje pitaju na licu mesta pedijatre, jer su oni duzni da vam daju sve informaciji o trenutnom i daljem lecenju vase dece...nema opravdanja tipa- nije imao vremena pedijatar, bila je guzva itd.
Ocajna Bri
Poslato 12/10/2010 18:03 (#738584 - je odgovor na #248122)

Elitni Član

50010025
Jopav:da nije možda dete dobilo galatifen sirup?To je,čini mi se,jedini lek koji se daje a da je prevaziđen,mi smi išli u Bečej kod jedne dr koja daje terapiju galatifena,gorku so i pantenol rastvor,pije se tri meseca ali kod nas nije bilo rezultata.
Imaš li mogućnosti da dete odvedeš privatno kod nekog pulmologa/imunologa?
Znam šta znači čekati dva meseca a dete ti stalno bolesno

Evo,da se pohvalim,krenuo je opet u kolektiv,slinavi,kašlje ali pregura na nogama,bez temperature,bez inhalacija,eventualno fiziološkim razbijamo sekret i dreniramo se lupkanjem.

Ima da se kupi neki italijanski lek ,ustvari više je melem,može i za bebe,zove se fitobalm,maže se na grudi,leđa,može i za sinuse i moji od toga brzo prodišu,kašalj im sazri,zapušeni nos procuri.
njamiii
Poslato 14/10/2010 08:08 (#738883 - je odgovor na #248122)

Elitni Član

Poruka: 968
5001001001001002525
Jopav, nama je nas pedijatar isto dao uput za Institut i kada sam pri prvom pokusaju da zakazem shvatila da se ceka po 2, 3 meseca, pitala sam je da nam da za Misovica (jer je drugi pedijatar iz istog doma zdravlja moju drugaricu odmah poslao tamo i nisu cekali), ona je rekla nikako, da za DM salje samo bas bas slucajeve gde je urgentno da pogleda pulmolog, a da posto nama nije hitno bolje da sacekamo da nam dete pregleda neko ko svoj posao ne radi ofrlje i traljavo, nego neko ko je strucan i pouzdan. E sad, ne znam da li idemo kod istog pedijara Ona nama nikoga nije preporucila, ali mi je zena koja se javlja na telefon i zakazuje preporucila doktora Minica, ako sam je dobro shvatila on je tamo nacelnik, medjutim nisam mogla da se cimam i da ga lovim, pa sam zakzala kod nekog drugog (ne znam napamet kako se zove) i 18. oktobra imamo zakazano.
Moj ti je savet da ti svakako sto pre zakazes kod njih kad god da imaju termin, a dok cekas, ako nemas mira odvedi dete negde privatno. Mozes i da probas da saznas da li taj lekar kojeg ti je preporucila radi negde privatno, ako veruje u njenu preporuku.

Mene zanima kako izgleda taj pregled kod pulmologa i da li treba ili je pozeljno da se ponesu neki izvestaji od pedijatra, o bronhitisima, upalama pluca...?
njamiii
Poslato 14/10/2010 08:15 (#738885 - je odgovor na #248122)

Elitni Član

5001001001001002525
Ocajna bri koliko kosta taj melem i gde ga kupuje, u apteci?

Mi opet navukli bronhitis, ovaj put virusni, sreca pa smo jedan dan imali temperaturu. Za sad smo prosli bez antibiotika, samo inhalacije spalomitlom, ali mislim da ce nam danas kada budemo isli na kontrolu verovatno udeliti i njih, jer cini mi se da solidno krci i struze u predelu grudnog kosa. Upala uha bronhitis upala uha bronhitis upala uha bronhitis.... aaaaaaaaa kako je moguce da je meni zapalo najfrljavije i najkilavije dete na svetu?!
astor
Poslato 14/10/2010 10:05 (#738922 - je odgovor na #738885)

Član

Poruka: 34
25
Evo info za taj balzam, davno sam ga kupila, pre sigurno 5 meseci, ako me secanje ne vara do 1000 din. Odlican je, proizvodjac je Pharmalife, a osim tog fitobalm preparata, imaju super sirup za imunitet Immuno, cena je oko 700 din.Ima ih u apotekama
Administrator
Poslato (#739097)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

njamiii
Poslato 15/10/2010 11:06 (#739097 - je odgovor na #738922)

Elitni Član

5001001001001002525
Jopav, sada sam proverila na papiru gde sam zapisala, mi imamo zakazano bas kod Sovtica.
Astor hvala ti puno, pogledacu po apotekama.
Mi juce nismo dobili antibiotike, ali smo dobili neku injekciju koja ne znam bas kako se zove, meni zvuci kao marisol, ima nesto isol u imenu ili teko nesto, u svakom slucaju je na fazon urbazona i nasa dr nam je povecala spalmotil sa 6 kapi na 10, kaze da su mu tih 6 kapi sto su nam na dezurstvu prepisali malo i da smo ranije trebalo da dodjemo na kontrolu kod nje. Pfff...... U svakom slucaju u ponedeljak opet u dom zdravlja, mada u ponedeljak idemo i u Institut.
Ja se sad razmisljam da li da ga odvedem i do usnog, pedijatar mu je poslusala pluca, ali mu nije gledala grlo ovaj put. uff ne znam vise, izludela sam. Pre 2, 3 nedelje je na kontroli po zavrsenoj terapiji panklavom, grlo uredno, se zalio da ga boli uvo i posalju nas do usnog za svaki slucaj i ono stvarno upala jednog dela leve bubne opne i usni nam produzi antibiotik.

Nego, nisam znala da se longacef kupuje?
pulinka
Poslato 15/10/2010 13:25 (#739117 - je odgovor na #739097)

Ekstremni Član

Poruka: 386
100100100252525
Ja ulećem bezveze, ali sam radoznala-njamiii i jopav, šta vam kažu za mogućnost alergije, tj. jesu vas slali na testiranje? Jasno mi je za tvoje dete, njamiii, da je u kolektivu pa pokupi sve živo, ali za ovo detence od godinu dana-bronhitis svakog meseca-da nije to neka neprepoznata astma? Napad astme ne mora biti uvek klasično gušenje, nego baš tako- bronhitični kašalj, a i od alergije temp. može blago da poraste, ono do 37,5 C recimo...Znam da alergije spominjem isuviše često po forumu, ali da je meni bilo koji pedijatar za mojih prvih 18 godina posumnjao na alergije, detinjstvo bi mi prošlo bez nepotrebnih antibiotika a sa odgovarajućom terapijom. Ali toga se setila tek jedna obična laboratorijska sestra kada je videla 10 puta povećane eozinofile kod bronhitisa (a provereno nisam imala gliste, Nakice )...
Facebook
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >
Nalazite se na strani 7 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi