Letovanje u Grckoj - preporuke, saveti
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 ... >
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   SLOBODNO VREME -> PutovanjaFormat poruke

krisstina
Poslato 30/3/2007 19:45 (#48404 - je odgovor na #209398)
Naslov: Nei Pori

Ekstremni Član

Poruka: 363
1001001002525
Da li je neko letovao tamo?Ima li ko kakva iskustva sa tim mestom?
Mi smo ove godine odlucili da na vreme zapocnemo temu godisnjeg odmora...
Uplatili smo rezervaciju za N.P. tako da cemo u junu tamo.
Odlucili smo se za predsezonu zbog guzvi u sezoni i naravno zbog kudikamo nizih cena.
Zato ako je neko bio tamo...pisite kako je bilo i kako ste se proveli
Vrh stranice Dno stranice
kika
Poslato 30/3/2007 22:51 (#48442 - je odgovor na #48404)
Naslov: RE: NEI PORI

Expert

Poruka: 3015
20001000
AKO SE NE VARAM, TO JE ISTOCNA OBALA KASANDRE, JEL DA?
ONDA CETE NAMA BITI PREKO PUTA, MI SMO OD 20.06. NA ZAPADNOJ OBALI SITONIJE, U NEOS MARMARASU!!!!
krisstina
Poslato 31/3/2007 00:01 (#48455 - je odgovor na #48404)

Ekstremni Član

1001001002525
Pa tako nekako...Malo dalje od Platamona,podno Olimpa
Al mimoici cemo se nazalost!.
Mi cemo od 11.-21.6
kika
Poslato 31/3/2007 13:41 (#48531 - je odgovor na #48404)

Expert

Poruka: 3015
20001000
VIDIMO SE NA GRANICI !!!!
racic
Poslato 23/6/2007 08:07 (#69389 - je odgovor na #48404)
Naslov: Re: NEI PORI

Počasni Član

Poruka: 1282
1000100100252525
Krisstina, nadam se da ces napisati utiske, mi idemo u Nei Pori 08. septembra.
krisstina
Poslato 2/7/2007 00:27 (#72190 - je odgovor na #48404)

Ekstremni Član

1001001002525
Evo...mi se vratili!!!!!!!!!!
Bilo je super!
Mesto je idealno za porodice sa decom.Pescana velika plaza,more cisto.Plicak je 50 m sigurno,tako da ima mesta za sve!
Kako su mene naplasili sa cenama,i nije tako skupo.
Opremu za kupanje nemojte kupovati,ako nemate,jer su tamo cene iste.Suncobran obavezno ponesite,ili tamo kupite(4.5eura)
Hranu ponesite,pogotovo neke mazalice,salame,tj.nesto za dorucak i veceru.Rucak je 4.8eura-8,zavisi sta uzimate,tako da posto su porcije velike,moze da se kombinuje.
Mi smo jeli u nekom restoranu(kod Harija),gde pricaju srpski,tako da ti sve objasne.Na prvi pogled nije napucano mesto,ali je hrana OK.
Posto vi idete u septembru,ponesite nesto toplije,jer su jedni nasi prijatelji isli tada i trebalo im je.Mi smo vukli dzabe.
IMA JAKO PUNO KOMARACA TAKO DA BEZ TECNOG RAIDA(koji se nama perfekzno pokazao)NE KRECITE!!!Naravno i Autana za mazanje,kad krenet u setnju.Imali smo i tablete,tako da je bilo OK.Cudi me da se i sami nismo potrovali od koncentracije svega toga,ali j neverovatno koliko ih ima.
Mi smo bili upuceni,pa smo dobro prosli.
Iznajmljivanje bicikle je 1e za 1 sat,odnosno 2e 3 sata.
Tu neme velikih prodavnica,supermarketa,nego ko nase privatne prodavnice.
Garderoba im je nikakva,jer je sve ko kinesko i kinesko,a skupo.Najobicniji autici kojih kod nas ima za 95 din su od 6 eura pa navise.
Te gluposti za decu su skupe.Najobicnije bombonice,naravno sa tupavom igrackicom su od 1e-5.
Prvih dana ti je sve kao skupo,posle se opustis pa sve gluposti koje si izbegavao,uzimas.
Ima neki vozic sto ide u Platamon,3e je karta,za decu 2.
Mi smo prvi put isli njime,posle smo setali do tamo i nazad.
Tamo ima jedna radnja sa zenskom garderobom gde je sve 2e.Ja nakupovah nekoliko majica i tunika,bas su fine.
Niko mi ne veruje da su toliko.
Najgori od svega je put.Tamo smo isli 18,a nazad 14 sati.Drndali nas makedonci.Bezveze smo stajali.
Inace i slona mozes da preneses jer samopecatiraju u kucici pasose,i niko ne ulazi u bus.
Eto...pitajte ako vas sta jo interesuje...
Sve u svemu nam je bilo super.
Nema nekih diskoteka,ludila,ali za pravi odmor i decu je ok mesto!
lunaa78
Poslato 4/7/2007 08:20 (#72588 - je odgovor na #48404)

Član Veteran

Poruka: 205
100100

Krisstina, potpuno se slazem sa tobom, ocarala me cistina mora sirina plaze , ono sto ti nisi rekla a ja bih dodala da kad smo dosli da smo nakupovali 3 paketa vode, ali posle u razgovoru sa mestanima smo culi da je to retko mesto koje ima zdravu pijacu vodu koja dolazi sa Olimpa.Tako da smo mi pili njihovu vodu, i niko od nas nije imao nikakve probleme.

Ko jos uvek nije tamo bio zelim mu lep provod, stvarno je prelepo za porodicni odmor

krisstina
Poslato 5/7/2007 20:36 (#73048 - je odgovor na #48404)

Ekstremni Član

1001001002525
Mi smo culi za vodu,ali nismo pili jer nam je receno da bi trebalo da je dobra,pa nismo reskirali,a nikog nismo culi da pije.
Kupili smo vodu,i sokove,tako da smo na cesmovacu zaboravili.
racic
Poslato 21/9/2007 14:15 (#103444 - je odgovor na #48404)

Počasni Član

1000100100252525
Meni se Nei Pori jako dopao, evo nekoliko slicica

Sneki
Poslato 21/9/2007 15:17 (#103487 - je odgovor na #48404)

Expert

Poruka: 4950
200020005001001001001002525
Ovo stvarno izgleda fenomenalno! Nego, račić, ne mogu da provalim, kakva je ono bljuzgica na zadnjoj slici?
racic
Poslato 21/9/2007 15:48 (#103515 - je odgovor na #48404)

Počasni Član

1000100100252525

Sneki verovala ili ne ti je neka braon meduza okrenuta naopacke, na obodu ima neke ljubicaste bobice, ne znam da li se lepo vidi na slici, ja sam ovakvo cudo prvi put videla pa sam morala da slikam i da podelim sa vama.

p.s. a onaj guster nam je bio na terasi, zabravo bilo ih je vise, beze od ljudi ali kad nismo kuci i padne mrak onda tako izmile i skroz se skamene ne mrdaju uopste. Pobegnu kad sklonimo sa terase. 

Promenjeno od racic 21/9/2007 15:53
j210
Poslato 20/2/2008 03:02 (#209398)
Naslov: Letovanje u Grckoj - preporuke, saveti

Član Veteran

Poruka: 160
1002525
Možda je još prerano ali ja bih da se na vreme raspitam.Koje mesto u Grčkoj da nije mnogo skupo biste mi preporučili (koje nema u julu)meduza i gde voda nije prljava?Kako ste se snašli za vize ako se ide sopstvenim prevozom i da li ima problema prilikom dobijanja istih?Pročitala sam na internetu da hvale neku Vrasnu .Pošto bi išli sa našom devojčicom od 3 godine zanima me zbog sunca da li na plaži ima suncobrana i jel ih skupo iznajmljivati ili ste nosili svoje(plašim se jer je mnogo osetljiva na sunce)?Koju agenciju biste mi preporučili ili je bolje ići u sopstvenoj režiji?Znači svi saveti su mi dobrodošli i mnogo će mi značiti(izvinite ako je neko pitanje glupo)!Unapred hvala
maja22
Poslato 20/2/2008 05:49 (#207902 - je odgovor na #209398)
Naslov: Olympic beach

Expert

Poruka: 2209
2000100100
Da li je neko od vas letovao u O.B.?Mi smo uplatili aranzman,pa me interesuje kakva su vasa iskustva.Mi prvi put letujemo tamo....
zoe
Poslato 20/2/2008 09:34 (#209996 - je odgovor na #207902)
Naslov: Re: Letovanje u Grckoj - preporuke, saveti

Član Veteran

Poruka: 207
100100
Mi smo letovali u O.B tri godine za redom.Ustvari,proslog leta smo tamo samo spavali,a kupali se u Neo Poriu.Bilo je previse medeuza i voda je bila grozna.Meni je Grcka posebno draga i mogu uvek za sve da progledam kroz prste.
Ostalo je ok.Fino,lepo mestasce.
JecaN
Poslato 20/2/2008 09:36 (#209999 - je odgovor na #209398)
Naslov: RE: Letovanje u Grckoj - preporuke, saveti

Elitni Član

Poruka: 839
50010010010025

j210 - 20/2/2008 09:02 Možda je još prerano ali ja bih da se na vreme raspitam.Koje mesto u Grčkoj da nije mnogo skupo biste mi preporučili (koje nema u julu)meduza i gde voda nije prljava?Kako ste se snašli za vize ako se ide sopstvenim prevozom i da li ima problema prilikom dobijanja istih?Pročitala sam na internetu da hvale neku Vrasnu .Pošto bi išli sa našom devojčicom od 3 godine zanima me zbog sunca da li na plaži ima suncobrana i jel ih skupo iznajmljivati ili ste nosili svoje(plašim se jer je mnogo osetljiva na sunce)?Koju agenciju biste mi preporučili ili je bolje ići u sopstvenoj režiji?Znači svi saveti su mi dobrodošli i mnogo će mi značiti(izvinite ako je neko pitanje glupo)!Unapred hvala

Prošlog leta (početak septembra) smo bili u mestu Polihrono (pored Haniotia) i super smo se proveli. Mesto je malo, ima glavnu ulicu sa dva veća marketa, lepo sređeno dečije igralište, i plaža je OK. Voda je bila čista, vreme super,a najvažnije uopšte nije bilo gužve. Odprilike takvo mestašce smo i tražili zbog Ive, malo i bez gužve. U blizini na nekih 5km nalazi se Hanioti koji je dosta veći, sa puno kafića, restorana, prodavnica i diskoteka. Toplo preporučujem svim parovima sa manjom decom, koji žele baš da se odmore.

Pošto pitaš konkretno za jul, mislim da ćeš u tom periodu pošto je tada špic sezone malo teže naći kristalno čisto more. Suncobrana ima za iznajmljivanje, a koliko se sećam za ceo dan je negde 7e, što se definitivno ne isplati, budući da ćeš suncobran tamo kupiti za nekih 5e. Išli smo preko agencije, i zadovoljni smo istom (neću da je reklamiram, ako te zanima reći ći ti na pp).

Nadam se da sam ti bar malo pomogla.  

macaraca
Poslato 5/3/2008 09:10 (#224222 - je odgovor na #209398)

Elitni Član

Poruka: 1083
1000252525
malo ste se zeknuli za OB, bila sam tamo proslog avgusta a i turisticki sam radnik,a i mnogo sam videlaod Grcke, jako prljava voda,mnogo Srba,buke, galame, malo manje nego u Paraliji ali to je to.U vodi ima puno trava,meduza da ponekad.To je zbog luke u Solunu a i zbog blizine Paralije pa sve nanosi na dole.Iskreno meni se nije nista spec. svidelo, ali sto kaze Zoe i ja obozavam Grcku i gde god me smestis ja sam odusevljena ali def. nije pravi izbor olimpijska regija!!!! Halkidiki rules-mnooogooo cista voda i puno lepih,malih,neistrazenih plazica na svakom koraku!
macaraca
Poslato 5/3/2008 09:13 (#224232 - je odgovor na #209398)

Elitni Član

Poruka: 1083
1000252525
Za cik sezone je definitivo Halkidiki ako idete sopstvenim prevozom jer je najblizi, a i najbistrija voda i najjeftiniji.Bilo Kasanda bilo Sitonija,mada bi ja za malu decu vise preporucila Sitoniju manja su mesta,mirnija...Sto se tice viza isto vam je ko kad je na grupnu samo sto vi licno morate da je cekate,nije problem dobiti je ako su uredna dokumenta i nemate odbijenicu!
Angel
Poslato 7/3/2008 03:03 (#226172 - je odgovor na #209398)

Expert

Poruka: 4025
2000200025

Ja celog zivota svakog leta idem u Grcku. Sem u stvari dva puta kad sam isla u Tursku i jednom u Francusku. Elem, isla sam i avionom i busom, ali najcesce kolima sa mojima u vreme pred sankcije.
Moja NAJTOPLOJA preporuka ti je ostrvo Tasos! Mirno je, puno maslinovog drveca i borova, malo ostrvo koje kolima moze da se obidje za dan i takodje mogu se obici i prelepe divlje plaze. Voda je fantasticna, savrsena potpuno, ni hladna ni topla, NEMA MEDUZA nigde na ostrvu, klima je extra i nije pretoplo. Bila sam 2004. godine busom i prezadovolja sam! Od toliko godina u Grckoj, savetujem Tasos svima!
Jedino nije pogodan za tinejdzere zeljne provoda i diskoteka jer na ostrvu postoji samo jedna i skupa je jako. Tasos je zlatno mesto za odmor, do njega se putuje busom 12 sati od cega je upecatljiva voznja trajaktom od pola sata.
U Grckoj generalno treba kupiti suncobran. U Turskoj se oni podrazumevaju u sklopu hotela ako je na samoj obali i ima svoj deo plaze, ali u Grckoj smo svake godine kupovali suncobran. Nije skup detalj a znaci ti sve vreme pogotovo zbog malog deteta, a posle mozes i da ga ostavis tamo jer nije faktor.
Mi ove godine isto idemo u Grcku, mala ce imati samo 9 meseci ali idemo i to kolima. Ja bih najradije na Tasos opet i jako tugujem jer je to verovatno nemoguce. Naime do njega se ide 12 sati sto NIJE puno, ali recimo do Paralije ima 7 od prilike, a ona je mala pa samo bebica moze da bude odlucujuci faktor za to putovanje. Mada videcemo jos, imamo tenk od auta i auto sediste i mozemo da stajemo tako da lako moze da padne Tasos. Evo i par slika koje nisu uopste naduvane-tako je kako izgleda!
P.S. Svake godine smo se jako patili u Grckoj zbog meduza-ceo zivot mi idu na nerve i kada sam otisla na Tasos odusevila sam se jer nema ni jedne. Ne samo meduza nego nema niceg opasnog, peckavog, ljigavog ili kakvog vec. Raj na zemlji!

Ej i moram da kazem da sam isla u vreme Olimpijade koja se tamo odrzavala i da je bilo povoljno i tad, od aranzmana do iznajmljivanja automobila sve vreme boravka tamo!

Ovde sam ja bila, u ovom mestu Limenaria

A ovo je fenomenalna cuvena rajska plaza! Savrsen pesak, prelepa voda i dovoljno plitkog i dovoljno duboko sa pescanim dnom

E a sto se viza tice, ako ides sopstvenim prevozom isto nije problem za dobijanje samo ce ti traziti neko uverenje, dal sa faxa ako si student ili o izdrzavanju ako si nezaposlena ili sta vec ako si zaposlena. Sve u svemu neko uverenje i to je cela mudrost. Tako da viza nije stavka o kojoj trebas da brines, trebas samo da odaberes mesto.

Dakle Rajska plaza...

Evo ti i klima na Tasosu

Klima  AprilMajJunJulAvgustSeptembarOktobar
 Temperatura danju21232529302822
 Broj sunčanih sati7911131296
 Temperatura vode15192324262420

POLOŽAJ ::

Najsevernije ostrvo Egejskog mora, 11-12 km udaljeno je od obale Istočne Makedonije, Keramoti zaliva i estuara reke Nestos, 24 km od Kavale i 50 km od Svete Gore.

POVRŠINA ::

Ostrvo zauzima površinu od 393 kilometra kvadratna i na njemu živi oko 13.500 stanovnika. Pripada opštini Kavala. Glavni grad oblasti je grad Tasos (Limenas).

OBALA ::

Ukupan obim ostrva je svega 95 km, tako da se može obići za jedan dan. Mnogobrojne plaže su najvećim delom peskovite.

PREPORUKA ::

Ovo zeleno ostrvo, prekriveno šumom i maslinjacima očaraće Vas svojim prirodnim lepotama, smaragdno zelenim morem i gostoljubivošcu ljudi, bilo da se odlučite za boravak u glavnom gradu Limenasu, Limenarii ili Skala Potamii. Proverite zašto je kraljica Egipta, Kleopatra, slala svake godine brodove po vino sa Tasosa i zašto je maslinovo ulje sa ovog ostrva nadaleko čuveno. Iskoristite povoljne cene iznajmljivanja automobila i obiđite celo ostrvo u jednom danu.

I eto upravo saznah da cemo i mi tamo ovog leta jeeeeeeeeeeeeeeeee 

Administrator
Poslato (#226183)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Tinka
Poslato 7/3/2008 03:08 (#226183 - je odgovor na #209398)

Iskusan Član

Poruka: 99
252525
Mislim da je prvo bitno da nam kazes da li ti je bitna cena. Tooooooooo je mnogo bitno. Ostrva su lepa i skupa, ostalo je ok. To je uglavnom ukratko.

Mi smo letos isli u Haniote (Halkidiki), klasika, sopstveni prevoz, vaucer dobili od agencije, pa na osnovu toga vizu. Tina je tada imala 10 meseci i bilo nam je divno. Mirno mesto, porodicno, nosili suncobran i ostalu opremu. Voda ok (mada smo mi isli u septembru), usluga ok. Meni se dopada i mislim da je zgodno za klince.
Angel
Poslato 7/3/2008 03:13 (#226185 - je odgovor na #209398)

Expert

Poruka: 4025
2000200025
Napisala sam da NIJE skupo! Naravno da mi je bitno kao i vecini vas! Dvokrevetni apartman sam ja gledala i cena je 300 evra a ima i jeftinije. Napisala sam da u vreme Olimpijade koja se odrzavala u Grckoj to ostrvo je bilo DZABE bukvalno, a kamoli sad. A fantasticno je. Znaci JAKO pristupacno. Skupo je samo kupovati stalno suhomesnato u prodavnicama inace ruckovi u restoranima, iznajmljivanje kola i smestaj-POVOLJNO!
Facebook
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 ... >
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi