Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Lepljiva Kontracepcija
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... >
Nalazite se na strani 3 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   PORODICA -> ZdravljeFormat poruke

emili
Poslato 19/3/2008 08:04 (#237300 - je odgovor na #237246)
Naslov: Re: Kontracepcija

Ekstremni Član

Poruka: 522
500
JA OVOG MESECA POCINJEM PONOVO SA PILULAMA ZBOG CISTE NA JAJNIKU NISAM ZA TO ALI MORA SE.VIDECEMO KAKO CE BITI
Vrh stranice Dno stranice
teana
Poslato 19/3/2008 11:54 (#237634 - je odgovor na #196992)
Naslov: RE: Kontracepcija

Ekstremni Član

Poruka: 416
100100100100
Mm i ja do skora nismo nista koristili malo brojanja malo onog drugog da ne pominjem pa posle ispadne da sam vulgarna ali mislim da sve znate na sta mislim

Pre par meseci ja dobila kandidu i dr. savetovao prezervativ da se i mm ne zarazi, kad sam se izlecila mi smo nastavili da koristimo jer nam taj vid kontracepcije najvise odgovara
- opustenija sam
- sadrzi lubrikant
- i ne moram ja da mislim o kontracepciji nego je to sad zadatak mm
mira-z
Poslato 24/3/2008 07:45 (#241851 - je odgovor na #196992)

Ekstremni Član

Poruka: 444
10010010010025
Ja sedam godina koristim pilulu Microginon. Nisam se ugojila, niti ni se ista od pilule promenilo. Samo sam prvih mesec dana kada sam pocinjala da je pijem plakala kao ludak. Nisam je pila dok sam dojila 7 meseci, kada sam prestala da dojim opet sam pocela. Prvi put sam odmah ostala trudna kao i sada drugi put. Ova pilula je za mene zakon ! Lekarka mi je predlozila pre par godina da promenim i predjem na Jeanine medjutim ja od te pilule uopste nisam dobila menstruaciju 3 meseca, bila sam zbunjena svaki mesec i kupovala prvo test za trudnocu pa onda opet pilule i onda sam odustala od nje i vratila se mojoj staroj Microginon, a da ne spominjem kolika je bila razlika i u ceni !
Mary
Poslato 1/4/2008 10:41 (#249057 - je odgovor na #196992)

Expert

Poruka: 2280
2000100100252525
ja sam jucer bila na prvom pregledu posle porodjaja i malo sam razgovarala sa dr. na temu kontracepcije. ja sam odmah odbila pilule jer ih mrzim a i nisam bas azurna da ih pijem svaki dan sigurno cu je zaboraviti nekad ( kao sto ne popijem nijednu drugu terapiju kako treba)
onda mi je dr. predlozila flastere tj. Bedz kako ih oni zovu.
bedz se nosi 3 nedelje pa jednu odmaras, stim da se svake nedelje menja taj bedz.
moze da se nosi na ruci (na misici) na ledjima ili na stomaku. ja jos nisam pocela jer moram da cekam prvu vesticu ( koja ce po njenoj proceni doci brzo) pa cu onda da krenem.

dali jos iko koristi ovaj vid kontr. i sta znate o tome. Dr. mi je zagarantovala 100% sigurnost.
MissGak
Poslato 3/4/2008 00:12 (#250545 - je odgovor na #237300)

Expert

Poruka: 2308
2000100100100
emili - 19/3/2008 08:04

JA OVOG MESECA POCINJEM PONOVO SA PILULAMA ZBOG CISTE NA JAJNIKU NISAM ZA TO ALI MORA SE.VIDECEMO KAKO CE BITI

I meni su pilule terapije iz istog razloga i moram priznati da za sada deluje.Obilnije i bolnije menstruacije koje su usledile nakon porodjaja sada su mnogo podnosljivije.
Tanja i Mia
Poslato 3/4/2008 03:26 (#250616 - je odgovor na #196992)

Elitni Član

Poruka: 724
500100100
Mrzim kondome, ke osjecam se prijatno, a poslije sve me nesto pecka, .... brrr nikada ih nisam voljela. Tablete nisu dolazile u obzir, pa ja antibiotike na mogu da popijem do kraja a da bar jednu ne zaboravim ili promasim vrijeme...
Nakon Miinog rodjenja pricala sam sa doktorom i on mi je preporucio spiralu. Posto ja imam najboljeg doktora na svijet, poslusala sam ga, i nisam se pokajala ni jednog momenta. Sama "ugradnja" je takoreci bezbolna, period navikavanja kod mena je prosao za dva dana. U tom priodu pojavilo mi se na vesu nesto kao sukrvica. mi je redovna. Ja sam stvarno prezadovoljna.
Mary
Poslato 3/4/2008 15:25 (#251508 - je odgovor na #250616)

Expert

Poruka: 2280
2000100100252525
Tanja i Mia - 3/4/2008 09:26

Mrzim kondome, ke osjecam se prijatno, a poslije sve me nesto pecka, .... brrr nikada ih nisam voljela. Tablete nisu dolazile u obzir, pa ja antibiotike na mogu da popijem do kraja a da bar jednu ne zaboravim ili promasim vrijeme...
Nakon Miinog rodjenja pricala sam sa doktorom i on mi je preporucio spiralu. Posto ja imam najboljeg doktora na svijet, poslusala sam ga, i nisam se pokajala ni jednog momenta. Sama "ugradnja" je takoreci bezbolna, period navikavanja kod mena je prosao za dva dana. U tom priodu pojavilo mi se na vesu nesto kao sukrvica. mi je redovna. Ja sam stvarno prezadovoljna.

tanja i ja sam svoju dr. pitala za spiralu ali me je odbila idejom da cu imati UZASNO BOLNE menstruaciju.

reci mi jel ima u tome istine? jesu li ti vestice bolnije ili??
Brandza
Poslato 3/4/2008 15:55 (#251546 - je odgovor na #196992)

Expert

Poruka: 2698
2000500100252525
ja nikada ne bih stavila spiralu...a sada sam i vishe nego u nedoumici shtaaaaa vec vishe da isprobam?mislim da je Ivana-Lukina mama pisala o pilulama koje mogu i za vreme dojenja (opet ja i pilule )...meni je prosli put dr. rekla nikako nijedne pilule dok god dojim...zanimaju me iskustva mama koje su koristile pilule za vreme dojenja (pod br.1 da li su efikasne,da li i kako utichu na mleko....?)
Iva&Lule
Poslato 3/4/2008 16:19 (#251571 - je odgovor na #251546)

Expert

Poruka: 9310
500020002000100100100
Brankice ja jos uvek pijem pilule za dojilje zovu se Cerazzete,medjutim vec 20 dana Luka ne sisa,nikad do sad nisam imala problem.
Koza lica cista,nisam nervozna,nemam glavobolje(samo kad se nesto iznerviram) nisam nabacila kilograme od pilula,nego uvek kad odem kod mojih u Srbiju pa klopam.Pilule se piiju odmah posle porodjaja tj. 15 dana pre nego da imas odnose.Tako je sa ovim pilulama,mora tako,mleka sam uvek imala na pretek,nije se smanjivalo,jednostavno grudi da puknu,Luka takodje ok sit,zadovoljan,raspolozen(sem kad mu nicu zubici)
Zelja sa sexom posle porodjaja malo redje,sto umor,sto obaveze,i sve ostalo,ali zato posle milina neke zene nemaju zelju,ali kod mene nije bilo tako.Znaci ovim pilulama sam prezavodvoljna...Mene je doktor odmah posle porodjaja pitao za koji vid kontracepcije se odlucujem,kad mi je pomenuo pilule ostala sam zapanjena pa reko dali sme(citala sam da nesme) i onda rece da su specijalno uradjene pilule i jos neke medicinske recenice sto se ja ne razumem.
Secam se na jednoj temi mi MissGak i Dr.Avluela kritikovale ne pilule ni slucajno,ja se opet tu uspanicim i terala muza da zove doktora i da pita,on kaze bez brige taman posla pa ja sam odgovoran za sve sto vam prepisem i preporucim.Kad sam videla da i Ella koristi te pilule(dok je dojila) bilo mi lakse,i jedna drugarica iz Italije.Medjutim komsinica iz Srbije kaze da kod nas nema tih pilula za doilje.
Ima i pilula za dan posle Nurelvo(imam dve rezerve i nikad nije bilo potrebe da ih upotrebim jer strogo vodim racuna)

E sad moj problem je kako je Luka prestao da sisa ja bas tad dobila i menstruacija mi traje 21 da,bez prestanka.Sutra imam uvece zakazano kod mog ginekologa,mada je muz pricao sa njim i kaze posto ne dojim da je vreme da promenim pilule ili ako zelim neku drugu kontracepciju ima ih 14 vrsta kako rece.

E sad imam uput od ginekologa napisao mi posto sam se raspitivala o implantatu
Mala trskica velicine sibice ugradjuje se ispod nadlaktice,koza se malo anestezira i implatat ispusta odredjenu dozu svaki dan.Menja se svake tri godine.Ako se zeli doci pre do zaceca ode se u kliniku i izvadi.Od moje kume sestra koja zivi ovde u FR ima tri sina i izmedju svake trudnoce koristila je implantat,nikakva nezeljena dejstva nije imala,samo mi je doktor rekao da nekim zenama se menstruacija malo oduzi,ali to je vrlo mali procenat.
Sad ne znam sta da radim da li da ugradim implantat ili da uzmem druge pilule...
biki
Poslato 3/4/2008 16:43 (#251586 - je odgovor na #196992)

Expert

Poruka: 2640
200050010025

Ja sam nosila srebrnu spiralu pune 3 god u periodu izmedju prvog i drugog deteta.Kao sto je gore navedeno bezbolno je i stavljanje i vadjenje spirale.Kazu da je najsigurniji oblik kontracepcije,ne osecate da je uopste imate ni pri odnosu ni nikako.Ja bih je i sada stvila ali mi zbog mog zdravstvenog stanja ginekolog ne preporucuje (u mom slucaju ona nebi imala nikakvu svrhu)

Ja vam je toplo preporuvujem

Evo nekih zanimljivih predloga i objasnjnja koje sam nasla na netu

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.ljubavje.com/images/stories/sexguru/183666_colourf

1. Kontracepcijske pilule za žene - radi se o pilulama koje u sebi sadrže dvije vrste ženskih hormona - estrogen i progesteron. Na tržištu postoji više vrsta kontracepcijskih pilula i svaka od njih sadrži različit omjer navedenih hormona.

Ti hormoni sprečavaju ovulaciju (izbacivanje jajašca) i time onemogućavaju mogućnost začeča. Kontracepcijske pilule su 99% učinkovite ukoliko ih se koristi pravilno.

Kako bismo doznali koja će na nas najbolje djelovati (ukoliko se odlučimo za ovu metodu kontracepcije) potrebna je konzultacija s ginekologom. Ginekolog vas, prije nego što vam preporuči pilule, MORA poslati na vađenje krvi. Ukoliko to ne napravi, tražite ga sami jer u principu vam ne bi smio preporučiti hormonske pilule prije nego što vidi kakva vam je krvna slika.

U svakoj kutijici imate 21 tableticu koju pijete svaki dan uzastopno dok ne popijete svih 21 i to u isto vrijeme. Nakon 21 dana, radite pauzu od 7 dana tijekom koje bi trebali dobiti krvarenje. Ukoliko krvarenje izostane potrebno je kontaktirati liječnika. Kontracepcijske pilule idu isključivo na liječnički recept, ali se plaćaju. Svakih 6 mjeseci preporuča se otići na kontrolu kod ginekologa koji će vas opet poslati na vađenje krvi kako bi vidjeli da li vam tablete možda štete.

tablete Nekim tabletama se pripisuju negativne posljedice kao što su debljanje i depresije, te neke pozitivne - čišći ten, povećanje grudiju, veći seksualni apetit isl. Ali bitno je napomenuti da te stvari ovise od osobe do osobe i zato je važno kod kontracepcijskih tableta - pravilna upotreba i redovita kontrola.

Veliki plus kod kontracepcijskih pilula je reguliran menstrualni ciklus, kao i jednostavna upotreba. Nakon vrlo kratkog vremena, uzimanje tableta vam pređe u naviku, pa kad je vrijeme za spolni odnos, ne morate razmišljati o dodatnim zaštitama.

Veliki minus kod kontracpecijskih tableta je da ne štite od spolnih bolesti, pa je preporučljiv kondom kao dodatna zaštita od spolnih bolesti.

2. Kondomi - popularno znani i kao gumice, zapravo su gumeni "ulošci" u koje muškarac ejakulira te sprečavaju daljnji prolaz ejakulata u rodnicu.

kondom Kod kondoma je bitna pravilna upotreba, te kvaliteta. Nemojte kupovati najjeftinije kondome na kiosku, već se odlučite za durex ili control, tj. kvalitenije brandove.

U svakom pakiranju nalazi se uputa za pravilno korištenje, a ja vam mogu samo još dodati da pazite da kondom ne oštetite noktima ili tijekom penetracije. Naime, ukoliko vagina nije spremna za penetraciju (suha je), može doći do prevelikog trenja pa samim time i do pucanja kondoma. Da bi to spriječili, obratite više pažnje na dužu predigru ili upotrijebite specijalizirani gel/vazelin za dodatno navlaživanje. Svakako provjerite da na gelu piše da se može koristiti sa kondomima tj. da je na bazi vode. Lubrikanti na bazi ulja mogu uništiti kondom.

Kondomi su, kraj kontracepcijskih pilula, najrasprostranjeniji po korištenju jer, osim što pružaju 99% učinkovitost protiv začeča, pružaju i zaštitu od spolnih bolesti.

Mnogi muškarci negoduju na upotrebu kondoma pod izlikom da ih stišću - to nije dovoljno dobra isprika. Treba samo pronaći one koji im više odgovaraju jer na tržištu sad već postoje deblji, tanji, rebrasti, sa i bez seprmicidnog premaza, za produženi odnos itd. itd. itd.

Mada je mala gnjavaža prekidati predigru kako bi se prije penetracije navukao kondom, nemojte to propuštati.

Ne zaboravite: "Poslije je...., nema kajanja!"

Uglavnom su nam poznati muški kondomi, ali na svjetskom tržištu su se pojavili i ženski kondomi. Navodno su proizvedeni prije 15 godina, ali još uvijek ih nema na našem tržištu.

Ženski kondomi imaju veliki prsten na jednom kraju gumice i manji prsten na drugom kraju. Manji prsten ide u vaginu, a veliki bi trebao ostati vani. Navodno je jednako učinkovit kao i muški kondom, ukoliko je pravilno umetnut i ukoliko muškarac ne stavi penis izvan velikog prstena. Za razliku od muških kondoma, ovi su napravljeni od poliuretana pa se neće raspasti pod lubrikantima na bazi ulja.

Kondom nevidljivac - još jedna novost koju moram spomenuti je tzv. kondom nevidljivac. Zapravo se radi o gelu koji se premaže preko penisa, te se stvrdne kad se nađe u području povišene temperature (dakle, u vagini ili u rektumu). Navodno je zaista učinkovit, a i praktičan, jer osim što nema neugodnog navlačenja u najnezgodnijem trenutku, nakon nekog vremena se unutar tijela razgradi i nestane.

kondom u spreju Kondom u spreju je još jedna novost koja bi jednom trebala doći i na naše tržište, a procedura je više nego jednostavna. Dovoljno je staviti penis u limenku, aktivirati sprej i pričekati nekoliko sekundi da se pretvori u gumenu oblogu. Druga mu je velika prednost apsolutna prilagodljivost veličini/obliku penisa, pa će mnogi kojima treba manji ili veći broj od uobičajenog izbjeći neugodnosti koje u pravilu prate one koji su izvan standarda. Navodno će se moći birati i boje, a s obzirom da savršeno prianja uz tijelo penisa, neće biti straha od sklizavanja.

3. Spirala - Jedna od najsigurnijih i najdugotrajnijih metoda kontracepcije je intrauterini uložak ili spirala. Najviše se savjetuje ženama koje su rodile, a spirala je kontraindicirana kod žena koje su imale česte upale genitalnih organa i male zdjelice. Djeluje kemijski i mehanički sprječavajući ugradnju oplođenog jajašca u sluznicu maternice.
Više pročitajte ovdje.

dijafragma 4. Dijafragma - sastoji se od gumenog prstena i kupolastog dijela. Neposredno prije spolnog odnosa se stavlja duboko u rodnicu, kako bi prekrila vrat maternice i tako mehanički spriječila prolaz spermatozoida u materničnu šupljinu. Obavezno se mora koristiti u kombinaciji sa sa spermicidnom kremom koja se nanosi duž ruba gumenog prstena i to sa strane koja priliježe na vrat maternice. Mora proći najmanje 6 sati od spolnog odnosa da se dijafragma može izvaditi jer u protivnom nije sigurno da li su svi spermatozoidi uništeni.

5. Kontracepcijski flaster - ovoj metodi su se mnoge žene razveselile i konačno je prije cca dve godine došao na naše tržište. Radi se o flasteru koji dolazi u pakiranju od 3 komada. Svaki tjedan se jedan flaster zalijepi na predviđeno mjesto (ima nekoliko točno definiranih mjesta) i on preko kože otpušta hormone koji zatim vrše svoju dužnost kao i kod kontracepcijskih pilula. Dakle, osim što ne morate svaki dan paziti da li ste popili tabletu, flaster je jednako pouzdan. Čvrsto je zalijepljen tako da nema straha da se sam odlijepi tijekom normalnih aktivnosti, pa čak i sporta, kupanja isl.

Više o flasteru možete pročitati ovdje. Ja ću još samo dodati da budete oprezni. Ako nakon što krenete s korištenjem osjetite bilo kakve negativne promjene - gubitak apetita, depresije, naglo debljanje ili naglo mršavljenje, razdražljivost, napadaje panike isl, ODMAH kontaktirajte liječnika.

6. Sterilizacija - je zapravo operacijski zahvat isijecanja ili podvezivanja jajnika kod žena. Ovaj zahvat nije potpuno siguran i statistika začeča je 1 - 6/1.000 sterilizacija. Pri tome se češće javlja izvanmaterična trudnoća (trudnoća u jajovodu), nego maternična trudnoća. Trudnoća najčešće nastaje, ne zbog pogrešno izvedenog ili nedovoljno dobro izvedenog zahvata, već zbog spontane rekanalizacije ili stvaranja fistula jajovoda.

Nakon sterilizacije je moguće napraviti refertilizaciju, ali samo je 60-80% šansi da će ona biti uspješna. Zato ova metoda nije najpametnije rješenje bez obzira da li želite trenutnu zaštitu od začeča ili potpunu sterilizaciju.

Ovdje ću samo spomenuti Histerektomiju - kompletno odstranjanje maternice iz žene, o kojem možete više pročitati ovdje.

8. Vazektomija - nešto jednostavniji operativni zahvat od sterilizacije, ali i mnogo trajniji, stoga oba partnera moraju biti sigurna da to zaista žele, ukoliko se odluče na ovu metodu. Vazektomija je, dakle, trajno prekidanje protoka sperme iz testisa u ureter, tj, izlaska sperme van pri ejakulaciji. Više o vazektomiji pročitajte ovdje.

9. Prirodne metode - u najpoznatije prirodne metode spadaju kalendarska metoda (izračunavanje plodnih i neplodnih dana prema menstruacijskom ciklusu), mjerenje bazalne temperature, prekinuti snošaj i sl. Neću svaku zasebno obraditi, ako vas zanima, pročitajte članak Poliklinike Harni, ali napominjem da ove metode nisu sigurne. Kod svake od njih vam je cca 60% vjerojatnost da nećete ostati trudni, a smatram da je to premali postotak, zar ne?

Osobito problematičan je prekinuti snošaj jer mnogi ne znaju ili zaboravljaju da u predejakulatu kod muškarca (koji on ne može kontrolirati) također postoji mala količina spermića, a dovoljan je samo jedan za oplodnju...

vaginalni prsten 10. Kontraceptivni vaginalni prsten - radi se o fleksibilnom gumenom prstenu promjera 52,5 mm koji se postavlja u rodnicu prvog dana menstrualnog ciklusa i ostavlja na tom mjestu naredna tri tjedna.

Nakon tri tjedna, slijedi jedan tjedan pauze, za koje vrijeme dolazi i do krvarenja. Sedmi dan pauze, u rodnicu se postavlja novi prsten. Osim jednostavnosti, najveća mu je prednost mala količina hormona, pogotovo estrogena, koji je uglavnom krivac za negativne posljedice hormonalne kontracepcije.

Ne znam da li je već prisutan na hrvatskom tržištu, ali ako vas zanima više, bacite pogled ovdje.

11. Pilula za dan poslije - ne znam zašto se ovo zove pilula za dan poslije kad se zapravo radi o različitim metodama. Najčešće je riječ o kombiniranom uzimanju 4 kontracepcijske pilule sa većim postotkom hormona. Bitno je da ove pilule ne uzimate na svoju ruku, već da potražite savjet svog ginekologa. On će vam odmah dati odgovarajuće tablete i u roku 72 sata od odnosa ih morate popiti prema rasporedu koji vam liječnik prepiše. Učinkovitost je 98%, s tim da kod nekih žena može izazvati povraćanje ili glavobolje zbog naglog povećanja hormona u tijelu.

Iskoristite ovu metodu, ako je prekasno za druge, ali nemojte da vam onda bude stalan spas. Bolje je spriječiti, nego liječiti...

Brandza
Poslato 3/4/2008 17:30 (#251612 - je odgovor na #196992)

Expert

Poruka: 2698
2000500100252525
11. nikako nemojte uzimati...
Ivana,pitacu dr.,al` sumnjam da kod nas ima bilo shta od toga shto si pomenula...hej,implanti?qq,pa to mi ovde mozhemo da ochekujemo u sledecem veku
maleenaa
Poslato 4/4/2008 05:01 (#251898 - je odgovor na #196992)

Expert

Poruka: 1364
10001001001002525
Mary ja isto cekam menstruaciju pa da pocnem da koristim flastere.Bas isto kao sto si ih ti opsala s ekoriste.Poz
mama natasa
Poslato 25/4/2008 12:05 (#268800 - je odgovor na #196992)

Iskusan Član

Poruka: 81
252525
ja već 2,5 godine koristim yasmin pilule,i jako sam zadovoljna sa njima. Vidim da se puno vas boji da ne zaboravi da je popije,ja sam to rešila tako što sam na mobitelu namestila alarm da mi zvoni svaki dan u isto vreme i rešila sam problem
STEFI
Poslato 14/5/2008 18:30 (#280310 - je odgovor na #268800)

100252525
MAMA NATASA, POTPUNO SE SLAZEM SA TOBOM I MENI SU ONE NAJBOLJE.A VIDIM DA  U POSLEDNJE VREME DOSTA GINEKOLOGA BAS NJIH PREPORUCUJE.
Joanna
Poslato 22/5/2008 10:45 (#285768 - je odgovor na #196992)

Iskusan Član

Poruka: 64
2525
Zna li iko da mi kaze koliko se mora cekati nakon CR da se stavi spirala?
Ja sam je imala par godina i meni je bilo super resenje izmedju prve dve trudnoce.
Sada ponovo moram da cekam dve-tri godine do sledece...

Pregled mi je tek za tri sedmice, pa cu pitati dr,
al' sam radoznala, pa cisto da pitam - da li neka od vas zna nesto vise o tome...?
tina
Poslato 23/5/2008 16:38 (#286592 - je odgovor na #285768)

Iskusan Član

Poruka: 61
2525
Meni su u porodilistu preporucili neku spiralu kojoj naziv pocinje na M (imam negde letak kako se zove ali ne mogu da trazim probudicu klinke),ona je silikonska i posle posle ugradnje menstruacija vam traje duplo krace negde izmedju 3 do 5 dana.Pravo dejsto te sirale pocinje tek za tri meseca od ugradnje(ispustanje tih hormona)Traje 5 godina i onda se menja ili imate [pauzu u koliko zelite jos dece.mene je bio strah od spirale jer sam genetski na mamu a mojoj mami je organizam 5 puta odbacivao spiralu.Doktor me je ubedjivao da to kod ove spirale ne moze da se dogodi.Nisam otisla na ugradnju jer moram da sacekam da gobijem jer se ugrdjuje dok imas.Malo vise kosta.Mada sem ja uvek bila pre za pilule i to za Jasmin nego za spiralu.MM i ja nikad nista nismo koristili i za Saru nam je trebalo gorinu ipo da uspemo.Kad smo posle SAre poceli da se druzimo (u krevetu)koristili smo kondome jer nismo mogli pilule zbog dojenja.Onda mi e lekar preporucio te flastere.Ali to tad nije bilo kod nas nego smo morali da nabavimo iz Slovenije,pa nam se to nije islatilo.Mi smo se vratili na kondome i posle 9 meseci napravili smo Ivu iako smo pazili.Svako mora da izabere sta njegovom organizmu odgovara.Pozdrav mamama.
katarina
Poslato 23/5/2008 17:55 (#286669 - je odgovor na #286592)

Expert

Poruka: 4011
20002000
neznam ja nisam za spiralu ipak je to strano telo u organizmu a i plasljiva sam po tom pitanju..pre bi pilule a kad rodim drugo moj ce dragi ici na operaciju pa nam posle nista ni ne treba...
Jecca
Poslato 3/6/2008 11:47 (#294740 - je odgovor na #196992)

Expert

Poruka: 1885
1000500100100100252525
Odustala sam od silikonske dijafragme, jer me uzasno cinila svadljivom. Na sex ni pomisljala... I sve to nadjoh u kontraindikacijama. Sad sam na Jasminé pilulama i super mi je! I takodje sam resila problem zaboravljanja alarmom na mobilnom.
Spirala mi se cini strasna. I ova dijafragma mi je stalno bila u glavi tokom odnosa, ispadne nekad! I onda batalih!!!!
Administrator
Poslato (#295680)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Ella
Poslato 4/6/2008 13:02 (#295680 - je odgovor na #196992)

Expert

Poruka: 6222
50001000100100
Ja sam takodje na istim pilulama kao i Jecca   Sad je sve uredno, hocu reci, dobijam kad trebam, na vreme, ne boli me kad dobijem i krvarim manje nego obicno. Divota :&gt;
Ivanela
Poslato 4/6/2008 13:22 (#295686 - je odgovor na #196992)

Expert

Poruka: 2043
200025
Ja stvarno ne znam sta da radim
Meni se ne svidja ni jedan vid kontracepcije...
Prema pilulama imam averziju, ne samo tim nego bilo kojim...
Dijafragma i spirala, sve mi je to strasno, strano telo tamo dole, ne mogu da se opustim...
Prezervativ, i to mi je nesto bezze, imam strah da ce puci ili nekako spasti pa ostati unutra...
Bas sam vala komplikovana za to...
Moracu da porazgovaram ozbiljno sa svojim ginekologom o tome, jos nisam...
Od kako sam zatrudnela, pa do skoro, koristili smo kontracepciju zvanu "apstinencija" , a sada presli na, kako je to moja kuma strucno rekla "izadjes stanicu pre"
Al ne, moracu da se uozbiljim....
Facebook
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... >
Nalazite se na strani 3 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi