Polip na materici
Pređi na stranu: 1 2
Nalazite se na strani 2 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   PORODICA -> ZdravljeFormat poruke

Biterlemon
Poslato 30/11/2009 08:08 (#638489 - je odgovor na #113198)
Naslov: RE: Polip na materici

Expert

Poruka: 1483
1000100100100100252525
Maja nisam isla na histeroskopiju, doduse ne znam da li je ovde kod nas rade.... isla sam na obicnu keretazu, mada nije trebala da bude, jer smo se svi spremili da je endocervikalni polip, meni ga doktorka nije videla u materici, mada koliko sam citala po raznim forumima jako tesko se dijagnostikuje, tj. vidi a ja sam bila jer sam krvaruckala..... i onda kad je utvrdjen endocervikalni polip receno je da ne moram da skinem jer je mali... medjutim ja se odulicm ne bili krvaruckanje prestalo i.... na intervenciji koja je trebala da bude bezazlena utvrdimo da polip nije endocervikalni nego je u materici i da je mnogo veliki pa sam tako zavrsila sa keretazom....
Inace i sad opet ima krvarenja slicna tome, ali sad kao nema polipa pa cu videti, imam i ja grceve ali ja sam ih oduvek imala.
Sto se priraslica tice to su mali oziljci, skrama koje obicno imaju veze sa operacijama, mada i prehlade jajnika mogu da izazovu priraslice, sve zavisi od organizma...
Vrh stranice Dno stranice
maja30
Poslato 1/12/2009 06:20 (#639185 - je odgovor na #638489)
Naslov: RE: Polip na materici

Slučajni prolaznik

Poruka: 4

Biterlemon - 30/11/2009 08:08

Maja nisam isla na histeroskopiju, doduse ne znam da li je ovde kod nas rade.... isla sam na obicnu keretazu, mada nije trebala da bude, jer smo se svi spremili da je endocervikalni polip, meni ga doktorka nije videla u materici, mada koliko sam citala po raznim forumima jako tesko se dijagnostikuje, tj. vidi a ja sam bila jer sam krvaruckala..... i onda kad je utvrdjen endocervikalni polip receno je da ne moram da skinem jer je mali... medjutim ja se odulicm ne bili krvaruckanje prestalo i.... na intervenciji koja je trebala da bude bezazlena utvrdimo da polip nije endocervikalni nego je u materici i da je mnogo veliki pa sam tako zavrsila sa keretazom....
Inace i sad opet ima krvarenja slicna tome, ali sad kao nema polipa pa cu videti, imam i ja grceve ali ja sam ih oduvek imala.
Sto se priraslica tice to su mali oziljci, skrama koje obicno imaju veze sa operacijama, mada i prehlade jajnika mogu da izazovu priraslice, sve zavisi od organizma...

Biterlemon hvala sto si pisala...meni na uz rekli su da je polip u materici ali sutra idem kod ginica da vidim sta ce reci jer tu je takva procedura ne ides kod ginica dok ti nesto ne nadju na uz ili pap test, to mi je mene mnogo glupo....pa da vidimo sta ce biti sutra pa da budem sigurna sta dalje....

Pozdrav
maja30
Poslato 1/12/2009 07:23 (#639203 - je odgovor na #637400)
Naslov: Re: Polip na materici

Slučajni prolaznik

Poruka: 4

Estella - 28/11/2009 00:39

Cao, ja sam imala polip na endometrijumu materice i ostala sam u drugom stanju, mada je dr. mislila da smeta zacecu. Inace, polip ume da nestane sam od sebe, sa menstruacijom, moze se videti ultrazvucno, ali zavisi i koliko je dobar uzv aparat. Ja bih sacekala par meseci i pratila da li ce da nestane, pa tek onda na histero.

Polip znala si da imas jos pre sto si ostala u drugom stanju? Jer znas koliki je bio, gde tacno se nalazio na materici (levu, desnu stranu gore dole...?) Koliko vremena si imala polip nakon sto si ostala u drugom stanju//...ako mozes pisi sto vise znas o tome..jer si imala bolove ili krvarila...?
Hvala ti puno, pozdrav
Administrator
Poslato (#684980)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Dzombica
Poslato 18/2/2010 12:29 (#684980 - je odgovor na #113198)
Naslov: Re: Polip na materici

Slučajni prolaznik

Poruka: 1

Pozdrav svima!!
Ja Sam jutros izasla iz bolnice radili su mi HSG,intervenciju je radio dr.Milan Hadzovic
nalaz je sledeci:Leva tuba se projektuje celom duzinom i delimicno propusta kontrast.Desna tuba je izvijugana i ne propusta kontast.
Takodje na materici imam 3 polipa doktor mi je predlozio da uradimo histeroskopiju,pa bih volela da mi neko objasni kakva je to procedura da li je bolna!!Hvala unapred
Facebook
Pređi na stranu: 1 2
Nalazite se na strani 2 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi