Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Lazne i prave kontrakcije
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... >
Nalazite se na strani 4 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> TrudnoćaFormat poruke

unicorn
Poslato 23/8/2007 15:23 (#89875 - je odgovor na #102125)
Naslov: Kontrakcije u 5.mjesecu

Elitni Član

Poruka: 752
5001001002525
Evo mene opet.
Prekjuče sam bila na UZ i doktorica mi je rekla da imam kontrakcije. Čak sam i na UZ vidjela kako je kontrakcija podijelila matericu na 2 dijela tačno preko sredine i bebač se povukao u donji dio stomaka gdje ima tako malo mjesta da sam se umalo rasplakala. Inače sam u zadnjih desetak dana osjetila neku težinu u stomaku, ali sam mislila da je to od bebe, pošto je počela naglo rasti, nisam ni sanjala da bi mogle biti kontrakcije.
Doktorica mi je prepisala Apaurin 2mg i naredila strogo ležanje i SVE BEZ STRESA, kao i da ležim sa jastukom pod guzom da bi se beba malo vratila unutra. Vjerujte mi da sam očajna, za 10 dana trebam raditi amniocentezu, a doktorica mi kaže da ako se kontrakcije ne povuku da mi neće htjeti ni raditi amniocentezu, a kako da se opustim kad mi je pred očima samo slika mog bebača kako se nožicama pokušava odgurnuti nazad dublje u matericu?
Tako mi je teško, nećete mi vjerovati, najradije bih plakala i vrištala, a trudim se da budem staložena i smirena kako bi se materica malo opustila i kako bih sačuvala trudnoću. Doktorica opšte prakse mi kaže da je to relativno u redu i da je ona svu trudnoću pila Apaurin i još 3 različita lijeka (valjda neke hormone), tako da se ne brinem, da je baš opasno da bi mi ginekolog dao još i druge lijekove.
Ima li iko sličnog iskustva, ljudi pomagajte, ja ću izgubiti razum!!!

Vrh stranice Dno stranice
unicorn
Poslato 23/8/2007 15:25 (#89876 - je odgovor na #88456)
Naslov: RE: pitanjce

Elitni Član

5001001002525
Idi u kupovinu, a stomak ni slučajno uvlačiti.

Ceca25
Poslato 23/8/2007 15:27 (#89878 - je odgovor na #89875)
Naslov: RE: Kontrakcije u 5.mjesecu

Ekstremni Član

Poruka: 544
50025
Unicorn, ja ne mogu da ti pomognem jer nisam imala takvo iskustvo. Ja imam eke kontrakcije ali to su one normalne kratke kontrakcije koje traju po par sekundi. Samo ti poslusaj svog doktora i odmaraj i verujem da ce sve biti ok.
pregnant
Ceca25
Poslato 23/8/2007 15:29 (#89880 - je odgovor na #88456)
Naslov: RE: pitanjce

Ekstremni Član

50025
Idealna losa, nikako nemoj da uvlacis stomak i nemoj da oblacis uske pantalone!!!!!!! Pa meni je dr. rekao da kupim sve nove gacice koje me nece ni malo stezati a kamoli farmerke!
pregnant
unicorn
Poslato 23/8/2007 16:06 (#89894 - je odgovor na #85121)
Naslov: RE: STEZANJE STOMAKA

Elitni Član

5001001002525
Dragana, baš mi je drago da je sve ok. Ja sam prekjuče bila na UZ, u pitanju su ipak kontrakcije. Preporučeno mi je strogo ležanje i Apaurin 2mg, a i beba je jako nisko.
Valjda će biti sve u redu.

karanfil83
Poslato 23/8/2007 18:50 (#89947 - je odgovor na #85121)
Naslov: RE: STEZANJE STOMAKA

Član Veteran

Poruka: 281
100100252525
evo nekoliko dana i kod mene se javlja taj zategnut stomak al bas je jako zategnut ne stalno ali cesto ... ja sam mislila da beba raste pa zbog toga je tako nisam imala pojma da bi to mogle bit kontrakcije i da se tako ispoljavaju.... meni se zategne stomak ali ispod rebara i to zaista jako da imama osjecaj da ce mi koza puci..ali opet nakon nekog vremena se opusti da li i ja imam razlog za brigu i neznam da li da odem na pregled jer sam bila prije 2 sedm. i sve je bilo ok ... inace nista me neboli ali malo se sad bojim .... ja sam 24 sedm.
lilica
Poslato 24/8/2007 11:53 (#90145 - je odgovor na #89875)

Ekstremni Član

Poruka: 302
100100100
Nemoj molim te da se sekiras! Pa vidis koliko ovde, na forumu ima zena koje imaju kontrakcije! To je relativno cesta pojava - mene dr pita svaki put na kontroli da li osecam stezanje u stomaku, dakle nije to nista sto se vec nije desavalo, i doktori odavno znaju kako da to suzbiju i sacuvaju trudnocu.
Samo ti poslusaj dr i sigurna sam da cete biti dobro i ti i bebac!
unicorn
Poslato 24/8/2007 13:20 (#90208 - je odgovor na #89875)

Elitni Član

5001001002525

A moram se smiriti, htjela to ili ne, radi mog bebača...
LediIv
Poslato 24/8/2007 14:15 (#90243 - je odgovor na #89875)
Naslov: Re: Kontrakcije u 5.mjesecu

Expert

Poruka: 3407
20001000100100100100
ne brini, unicorn, vazno da je sve pod lekarskim nadzorom, a posto je to toliko uobicajena stvar, znaju oni sta da rade.
sto se bebe tice, nemoj da ti je zao. one se ionako posle guraju u stomaku, poslednja 2-3 meseca im je ionako tesno kao sad tvojoj bebi u tom jednom delu, ali im to nista ne smeta, to budi sigurna.
dragana.srb
Poslato 24/8/2007 16:41 (#90331 - je odgovor na #89875)

Ekstremni Član

Poruka: 569
5002525
Što se tiče kontrakcija Unicorn nemaš razloga za brigu. Ja ih imam još od četvrtog meseca, pijem ginipral i verapamil. Ponedak doktori kad su malo jače i učestalije kontrakcije daju apaurin ili bensedin da bi žena mirovala jer mirovanjem smanjuje kontrakcije. To je takodje standardna procedura. Nije da te tešim već jednostavno to je sve sasvim normalno. Stavi se u moj položaj, imam i hematom i kontrakcije i moram da mirujem 24č dnevno, mada ja to baš i nepoštujem. Sve će biti ok, samo više miruj i to je to.
dragana.srb
Poslato 24/8/2007 16:45 (#90333 - je odgovor na #85121)
Naslov: Re: STEZANJE STOMAKA

Ekstremni Član

Poruka: 569
5002525
Karanfil83, idi obavezno kod lekara. To su sigurno kontrakcije i nisu toliko opasne, ali ginekolog mora da proveri da se nisi slučajno otvorila. Ne verujem da jesi ali ipak! Ako su kontrakcije, pićeš lekove i biće sve ok.
mimica
Poslato 24/8/2007 17:10 (#90353 - je odgovor na #89875)

Ekstremni Član

Poruka: 430
10010010010025
znam da ti nije lako, ali moraš se sada opustiti i misliti na bebu. i ja sam isto tako prošla, dobijala sam lekove preko infuzije tri dana da zaustave porođaj u osmom mesecu. i izgurala sam do termina i sve je bilo super.
jacika
Poslato 24/8/2007 18:29 (#90376 - je odgovor na #90353)

Slučajni prolaznik

Poruka: 4

Nemas razloga za toliku brigu,ija imam kontrakcije na zadnjem zidu materice od cetvtog meseca,pijem Gynipral i Verapamil.Rekli su mi da sto vise odmaram i to je to.Nema razloga za preteranu brigu.Pregleda me prof. Radunovic.Opusteno i uzivaj u trudnoci sa nama!!!
Takki
Poslato 24/8/2007 20:48 (#90423 - je odgovor na #89875)

Član

Poruka: 11

Ovo je moje iskustvo od pre 4 dana - izgleda da smo u istom sosu, samo što sam ja svoje kontrakcije veoma dobro i jako osetila...

21.08.2007. - 18 nedelja i 3 dana

Probudila sam se negde oko 9:30 h, istuširala se i oprala kosu, napunila šolju jogurtom i sela za računar da vidim šta ima novo na internetu... Osetim neko boluckanje u donjem delu stomaka, ali rekoh verovatno sam nezgodno sedela, sad ću da se opružim i malo da čitam pa će me proći... U 12:00 h već počinje da me hvata panika jer bolovi ne samo da ne prestaju već se pojačavaju, a najviše od svega me plaši nagon koji me tera da se napnem – imala sam osećj da će mi biti mnogo lakše ako se napnem (kao kad mi se ide u WC) – i svim silama svog razuma sam se borila protiv tog nagona...

Muž-puž me je strpao u kola i pravac VMA. Prva doktorkina reakcija kad me je videla onako izbezumljenu i preznojanu što od bolova, što od straha, bila je: „Pa što odma niste otišli na neku kliniku, mogli ste i bez uputa!“ Poenta je u tome da na VMA postoji ginekološka ambulanta i savetovalište, ginekološko odelenje i sala za intervencije, ali ne postoji porođajna sala i bolničko odelenje za trudnice – ukoliko se desi ovakav slučaj kao samnom trudnica može da bira na koju će kliniku otići sa ili bez uputa... Naravno meni je onako izbezumljenoj najlogičnije bilo da odem kod moje doktorke jer mi je tamo i trudnički karton, pa da mi ona kaže šta dalje da radim!

Doktorka je odma htela da mi napiše uput za bolnicu, ali se predomislila i odlučila da me ipak prvo pogleda na UZ. Tu nam je obema pao kamen sa srca kada je konstatovala da je grlić zatvoren i da je sa bebom apsolutno sve u redu, ali su se na UZ jasno videle i kontrakcije materice. Prepisala mi je Ginipral (zaustavlja kontrakcije, ali i ubrzava rad srca) 8x1, Verapamil (usporava rad srca koje je prethodni lek ubrzao) 3x1, Utrogestan (progesteron) 2x1 i Bensedin 1x1; dala mi je odmah i uput za Višegradsku, ukoliko me bolovi ne prođu ili se stanje pogorša da direktno idem u bolnicu. Naredila mi je STROGO MIROVANjE sa sve jastukom pod zadnjicom – dakle ne mrdati iz kreveta, sem do WC-a... Kad sam krenula kući rekla mi je da popijem jedan Bensedin odmah zato što sam se suviše uznemirila, a oko ponoći još jedan!!! Na VMA treba da se javim ponovo 31.08. u savetovalište...

Već sutradan ujutru mi je bilo mnogo bolje i više me ništa nije bolelo, ali ne mrdam iz kreveta! Jedino što mi ni pored sveg ležanja ne polazi za rukom jeste da se naspavam jer me sat budi na svaka 3 sata zbog lekova:

03:00 – Ginipral
06:00 – Ginipral i Verapamil
09:00 – Ginipral i Utrogrstan
12:00 – Ginipral i Verapamil
15:00 – Ginipral
18:00 – Ginipral i Verapamil
21:00 – Ginipral i Utrogestan
00:00 – Ginipral i Bensedin

Ovakv isti spisak držim i pored kreveta da bih znala kad šta treba da popijem.

Beba se non-stop mrda i stalno je osećam što mi je najbitnije, ali sam prestravljena i ne pada mi na pamet ni da pokušam na svoju ruku da ustajem, da sedim ili da šetam (muž-puž mi je namestio računar da mogu da ga koristim iz kreveta), dok ne budem otišla na kontrolu, pa ću videti šta će mi onda doktorka reći...
anna79
Poslato 24/8/2007 21:00 (#90425 - je odgovor na #90333)

Član Veteran

Poruka: 156
1002525
e kad smo vec kod te teme,ja sam 20-ta nedelja,i povremeno mi se javljaju blage kontrakcije,tj.to stezanje stomaka~!!!!!
Nemam nikakve bolove,ali i ja se brinem da nije ovo malo prerano za pojavu kontrakcija???I da li cu morati da se zbog toga javim na pregled kod svog ginekologa iako sam bila na UZV prosle nedelje i sve je bilo ok???????
lilica
Poslato 25/8/2007 13:01 (#90614 - je odgovor na #90425)

Ekstremni Član

Poruka: 302
100100100
Obavezno se javi ginekologu, on ce oceniti da li treba da budes pod terapijom i da mirujes ili ne
Fifika
Poslato 25/8/2007 18:45 (#90740 - je odgovor na #89875)

Član Veteran

Poruka: 193
100252525
Takki ,to je bas nezgodno. Evo i ja pijem Ginipral na 6 sati po pola tablete,a Verapamil po potrebi jer sam pre nedelju dana bila na amniocentezi. I ja mirujem (prilicno), s tim sto sam 3 dana lezala non-stop a poslednja 4 dana setam po stanu ,cak operem i sudove i obrisem prasinu ali bez naprezanja. Evo juce sam brisala u dnevnoj sobi i izgleda da sam se preforsirala i jutros me je boleo stomak, nekako bas nisko,kao kad boli besika. Ja sam se uplasila da nisu kontrakcije, ali ne bi trebalo jer sam na Ginepralu. Valjda ne bi trebalo?
Moze li neka da mi detaljno opise kako se osete kontrakcije , u kom delu stomaka i koliko traju ? Ja sam cula da to boli sa svih strana.
Takki
Poslato 25/8/2007 19:17 (#90746 - je odgovor na #89875)

Član

Poruka: 11

Kao što sam već napisala - boli te donji deo stomaka (otprilike 4 prsta ispod pupka - ja sam bebu osetila iznad bolnog dela stomaka) i imaš osećaj da će ti biti lakše ako se napneš, može da se uporedi i sa konstantnim grčem koji nikako da popusti. Liči na porođajne bolove, samo što je mene mnooogooo više bolelo kad sam se porađala - pretpostavljam da bi me i sada tako jako bolelo da nisam na vreme otišla kod doktorke.

Jesu mi se leđa ukočila od ležanja, ali sam isto tako primetila da mi jednostavno ne prija kad ustanem (npr. do WC-a) jer odmah imam osećaj napetosti i zategnutosti u stomaku, jeste da me ne boli, ali nije ni prijatno...
Administrator
Poslato (#90755)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Ceca25
Poslato 25/8/2007 20:23 (#90755 - je odgovor na #89875)

Ekstremni Član

50025
Ja sam danas bila na kontroli. Doktor me je pregledao i pitao da li osecam pritisak u donjem stomaku. Inace, pre nedelju dana mi je rekao da nosim 24 sata dnevno pojas za trudnice jer mi je materica malo meksa, nisam otvorena ali je materica meksa (kaze da je moguce zato sto imam dosta sekreta)
Znaci, kada me je danas pitao za taj pritisak u stomaku rekla sam mu da ih imam. Najcesce kada setam. Ne boli me nista ali odjednom osetim taj pritisak i imam utisak kao da mi se odjednom piski i da mi je skroz "napumpan" taj donji stomak i kao da ce puci... to traje par sekundi i popusti. Na to mi je dr. rekao da nosim malo nise i da bih trebala da se malo primirim... Ja inace se ne krecem puno zbog ovih vrucina... Jedino sto sada od nedelje trebam da pocnem da radim nesto pa ne znam koliko je to pametno. Videcu da se sto vise izvucem pa da sto manje radim
Milslim da dosta trudnica prodje kroz taj period niskog nosenja, ranih kontrakcija.... pa ipak vecina izdrzi do kraja trudnoce...
pregnant
Fifika
Poslato 26/8/2007 11:10 (#90950 - je odgovor na #89875)

Član Veteran

Poruka: 193
100252525
Zenske, ja sam juce bila kod mog dr dok je dezurao i pregledao me je rucno i rekao da nema govora da su u pitanju kontrakcije i da me je najverovatnije bolela puna besika, kao sto je bila i kad sam otisla kod njega. Bas sam tupsonka!
A kako mi rece jedna trudnica njena dr joj je objasnila da su kontrakcije negde u visini pupka dva-tri prsta sa leve i desne strane, tako da me zbunjuje to sto kazes Takki da su kontrakcije nisko 4 prsta ispod pupka
Facebook
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... >
Nalazite se na strani 4 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi