Lazne i prave kontrakcije
Pređi na stranu: < ... 15 16 17 18 19 20 21 >
Nalazite se na strani 21 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> TrudnoćaFormat poruke

Ksenija 09
Poslato 9/12/2009 10:39 (#644692 - je odgovor na #102125)
Naslov: RE: Lazne i prave kontrakcije

Ekstremni Član

Poruka: 540
50025
Drago mi je zbog toga !
Vrh stranice Dno stranice
Tristan
Poslato 2/1/2010 08:44 (#659003 - je odgovor na #102125)
Naslov: Re: Lazne i prave kontrakcije

Član

Poruka: 22

Hejjjjjjjjjjj drustvo, evo napokon i mene! Prvo, SRETNA VAM NOVAAAA i naravno necu reci NEK JE SRETNA, jer MORA BITI, kad ocekujemo ove bebce...
Ja sam negdj pre Novu pokusavala pisati na forumu trece tromesjece i nikako poruke nisu htjele ici danima...kad probam sad VIDIM PISE MI STQTUS DA SAM ZAMRZNUTA...kako, zasto, zbog cega?? POjma nemam sta se desilo...kao ni kako sam uskocila sad ovdje...))
Ja evo izgurah i jos 20 dana...u iscekivanju
Citam ove vase komentare, i sad mi je vec lakseeeeeeeeee....prepala sam se od "bolova" koji su poceli jos prije 10 dana...i zamalo ne zavrsih u bolnici 31.12. tj...noc uoci 31. sam imala takve bolove, da nisam znala na koju stranum, gdje kako...uzas. Krsta su me nagrdjivala, pritisak ispod stomaka...malecki se uznemirio...jaooooooooo....ono, bas mi je bilo "pod znakom pitanja". Naravno, "pretekla" sam sve to, ali zato ujutru kad sam mojima ispricala, oni se pomamili, sto nisam zvala i ova drugarica mi skocil,a idi javi se u bolnicu da te doktorica pregleda, ipak je 31, mozda ce negdje popodne strknut, ne igraj se...mozda ti je sinoc bila priprema za danasnji dan....Ja reko, ma jok, osjecam da to nije to, ljudiiiiiiii....Medjutim, toliko su me iscrpili sa pricama, da mi nista drugo nije preostalo nego da zovnem dr i da je pitam da li da dodjem da me POGLEDA, da se nisam slucajno otovirla i tako...Ona naravno, dolazi i aako bude trebalo da ostanes koji dan....Ja kako mi je rekla DA OSTANES KOJI DAN, tako mi se smklo, no ajd.
Ja tamo, ona vec OSTAJES...meni se noge odjskle...ne mogu vam opisati kakav osjecaj. Kao da idem i da se nikad vise necu vratiti, a pri tom se nisam ni sa kim pozdravila...i ono THE AND....UZASSSSSSSSSSS
Inace, nisam tip koji se lako prepane, i dosta sam jaka...ali me to jutro tako PRESJEKLO, da nisam mogla vise progovorit. Pregleda ona mene, pola prsta otvorena, rece malo se grlic omeksao...ali bolje da ostanem. Ja moli ne moli da idem doma, odmarat cu, MISLIM GDJE NOVU da docekam u BOLNICU...to mi je bilooooooo UZASSSS...NEKAKO SE IZVUKOH, posla me ona na CTG i da mi izmjere karlicne kosti...tako da je ctg pokazao samo one pocetne kontrakcije.
A bolovi su bili isto kao sto ste vi opisivale.
Sad me sve to nekako isprepadalo, vise ne znam nista da ocekujem...ni KAKAV OSJECAJ tjl BOL treba da me uhvati da znam da je TO TO...
Eto.... pisite...jer sam totalno zbunjena....
I ako je neka upucena...i zna...moze li mi protumaciti mjere karlicnih kosti...koje su mi uzeli...obzirom da sam se samo 6 ipo kg ugojila za svo ovo vrijeme...a termin mi je za 20 dana....i ici cu na PRIRODAN PODODJAJ.
OVO SU MI MJERE
24, 26, 34, 19
jelenaorg
Poslato 12/1/2010 18:44 (#664259 - je odgovor na #102125)
Naslov: Kontrakcije

Expert

Poruka: 4696
20002000500100252525
Postoji li neka tema koja govori o fazama kontrakcija na porodjaju ? Ako da onda cool ako ne onda evo prilike da svako svoje znanje sa vezbica iskucka ovde !
Fifika
Poslato 26/1/2010 15:56 (#673948 - je odgovor na #664259)
Naslov: RE: Kontrakcije

Član Veteran

Poruka: 193
100252525
O fazama porodjaja, kontrakcijama ,tipovima disnja i ostalom najvise sam saznala iz knjige BEZBOLNI PORODJAJ . Evo linka http://www.scribd.com/doc/8561815/Bezbolni-porodjaj . I ja sam isla na vezbe za trudnice ali ovako detaljno nam nisu objasnili ni disanje ni relaksaciju ni napinjanje, nista. Ja sam skinula ovu knjigu i malo je redukovala za svoje potrebe na 8 strana i svakog dana utvrdjujem gradivo. POzzzz
Bele
Poslato 26/1/2010 17:39 (#673989 - je odgovor na #664259)
Naslov: Re: Kontrakcije

Expert

Poruka: 2828
200050010010010025
Ja sam imala 8 sati kontrakcije i najvise mi je pomagalo da stojim na nogama iako me babica grdila i govorila da moram da legnem i da ce mi tako biti bolje..ma kako da ne..ja sam se setala po sobi i disala tako sto sam za vreme kontrakcija udisala vazduh kroz nos a izdisala polako sa otvorenim ustima...na samom kraju kad vise nemam vazduha,ono vazduha sto je ostalo u plucima izdahnem sa pritiskom na stomak (usta su namestena kao da gasim svecu) i sve ispocetka toliko koliko traju...(trajale su po minut)

U pauzama kad ih nema,odmarala sam,takodje disala polako i skupljala snagu za novu kontrakciju...

Kad sam dobila napone,disala sam ubrzano,onako ko na filmovima huhuhuhuhuhu...

Disanje sam ucila u skolici i pomoglo mi je dosta..
mnaire
Poslato 20/2/2010 12:32 (#685606 - je odgovor na #102125)

Iskusan Član

Poruka: 70
2525
Posledanja 2-3 stalno osecam grc u donjem delu stomaka (kao kad treba da dobijem). Juce sam bila na kontroli kod dr koja je na CTG-u izmerila kontrakcije koje su isle cak i do 75mmHg (iako ja nisam osetila da su tako jake vec samo grc). Nakon pregleda mi je rekla da sam otvorena za jedan prst, grlic je nestao i da se javim u porodiliste. Tamo su me pogledali i rekli da se javim tek kad imam redovne kontrakcije na 5min ili ako mi pukne vodenjak. Sada sam potpuno zbunjena i ne znam da li su ovo prave ili BH kontrakcije Sta ako ja ne mogu da razlikujem pocetak i kraj kontrakcija kako cu onda znati na koliko se javljaju? Da li je moguce da vec 3-4 stalno osecam te grceve a da nisam ni blizu porodaja?
Blue
Poslato 7/3/2010 11:38 (#689920 - je odgovor na #102125)

Expert

Poruka: 3095
20001000252525
To su pripremne kontrakcije, pojačavaju se sa blizinom termina. prave nećeš moći da ne osetiš, ne brini
snegulica
Poslato 31/3/2010 09:25 (#696794 - je odgovor na #102125)

Član

Poruka: 13

devojke, odmah cu da pogledam link koji je postavila Fifika, ali mi prsti ne daju mira pa cu vam preporuciti i knjigu Trudnoca i porod, Sheila Kitzinger. Jeste da je izdanje iz 1982. kad sam se i ja rodila, i da je deo o ishrani malo prevazidjen, ali je je deo o fazama porodjaja odlican.
lilica
Poslato 3/4/2010 13:44 (#697596 - je odgovor na #102125)

Ekstremni Član

Poruka: 302
100100100
Meni je dr rekla da svaka trudnica ima kontrakcije i da one nisu opasne ako ne otvaraju grlic. E sad, jedino sto ja nisam sigurna kako da znam otvaraju li grlic, ali valjda ako se nemaju neki veliki bolovi, ne bi trebalo da su opasne kontrakcije. Inace, ja sam pila ginipral i verapamil do prekjuce, a jos ni u 5. mesec nisam usla, i sad malo pravim pauzu, ali cu garant morati ponovo da ih pijem - moj dr iz Visegradske i ne zna da ih trenutno ne pijem, to mi je rekla dr iz Doma zdravlja da malo pauziram. I, da, kazala mi je da drugorotke po pravilu imaju kontrakcije.
A da je prijatno - nije
eleven
Poslato 28/3/2011 14:34 (#757924 - je odgovor na #102125)

Ekstremni Član

Poruka: 576
500252525
Odavno se niko nije javljao na ovoj temi.

Kod mene nova trudnoca i nove, jace i cesce kontrakcije

Zanima me da li se i jedna trudnica bori sa ovako cestim BH kontrakcijama. Pretpostavljam da su lazne jer sam otovrena samo jedan prst, ali opet CTG ih ocitava kao prave jer prelaze 100. Nije ih tesko podneti jer nemam bolove, samo to neprijatno stezanje stomaka. Znaci, meni licno ne smetaju, ali jako me brine da li pate bebu jer znaju se javljati i na 5 minuta. Od dr-a sam dobila Gynipral i Bensedin (koji ne pijem jer sam se uzasno lose osecala od prve tabletice pa sam na svoju ruku odlucila da ih odbacim).

U prvoj trudnoci sam sa istim bolovima zavrsila u bolnici, pa su me posle par dana otpustili jer se nisam otvarala a kontrakcije su se same od sebe smirile. 6 dana nakon povratka kuci sam se porodila.

Da li jos neko ima slicnog iskustva?
eleven
Poslato 28/3/2011 14:34 (#757925 - je odgovor na #102125)

Ekstremni Član

500252525

Zanima me da li se i jedna trudnica bori sa ovako cestim BH kontrakcijama. Pretpostavljam da su lazne jer sam otovrena samo jedan prst, ali opet CTG ih ocitava kao prave jer prelaze 100. Nije ih tesko podneti jer nemam bolove, samo to neprijatno stezanje stomaka. Znaci, meni licno ne smetaju, ali jako me brine da li pate bebu jer znaju se javljati i na 5 minuta. Od dr-a sam dobila Gynipral i Bensedin (koji ne pijem jer sam se uzasno lose osecala od prve tabletice pa sam na svoju ruku odlucila da ih odbacim).

U prvoj trudnoci sam sa istim bolovima zavrsila u bolnici, pa su me posle par dana otpustili jer se nisam otvarala a kontrakcije su se same od sebe smirile. 6 dana nakon povratka kuci sam se porodila.

Administrator
Poslato (#757926)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

eleven
Poslato 28/3/2011 14:37 (#757926 - je odgovor na #102125)

Ekstremni Član

500252525

Facebook
Pređi na stranu: < ... 15 16 17 18 19 20 21 >
Nalazite se na strani 21 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi