Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Anksioznost u trudnoci
Pređi na stranu: < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 >
Nalazite se na strani 33 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> TrudnoćaFormat poruke

anjy
Poslato 25/9/2009 17:31 (#602328 - je odgovor na #59355)
Naslov: RE: Anksioznost u trudnoci

Član Veteran

Poruka: 203
100100
Kad nece da radi nece, al kad proradi, sve radi po 3x
Vrh stranice Dno stranice
tanja2812
Poslato 26/9/2009 14:15 (#602759 - je odgovor na #59355)
Naslov: Re: Anksioznost u trudnoci

Član

Poruka: 23

Hello Anjy!
E pa iste smo I ja sam usla u 18 nedelju Uglavnom ide ok, osim onih strahova, ponekad mi je muka, sad redje povracam (mozda jednom u nedelju dana) ali je u principu ok. Pol smo saznali pre 3 nedelje i decak je
Suprug je presrecan i mnogo me cuva i mazi, i sve mi ugadja. Sto se tice strahova, uvek je tu da me saslusa i da me tesi i ubedjuje da je to samo u glavi. Danas mi je kupio konjsku kobasicu, kaze da je to jako dobro za trudnice i plod... ja nemam pojma.
E pa kad je svadba, jel za manje od nedelju dana? Koliko gostiju imate? Jedva cekam da vidim slike, pa da se upoznamo preko slika, a kasnije i uzivo, mada smo dosta daleko, ja sam u Novom Sadu.
Ajde pisi, kakva je vencanica...sta kaze buduci tata?
Ljubim te
anjy
Poslato 27/9/2009 13:03 (#603124 - je odgovor na #59355)

Član Veteran

100100

Cao Tanja, evo me!!! Najzad nadjoh malo vremena jer je haos ovih dana! Ako smo mi kod kuce, onda je neko kod nas, i mogu ti reci bas mi treba mira! Znam da je bolje da mi misli budu preokupirane, ali meni ova svadba bas pravi pritisak! Kako je tebi bilo? Da, svadbu pravimo 2x ! Jednom za matorce, u petak, i jednom za drustvo, u nedelju ! Obe pocinju u 6 popodne, tako da bar ceo dan necu biti na nogama. Nesto sam bas nervozna kad pomislim na to! Prolazi mi kroz glavu svasta, uvek najgori moguci scenarijo , da li cu biti ok, kako ce to sve proci i tako...

Nocas sam grozno spavala. Prvi put sam imala grc u nozi, a citam ovde da se dogadja. Uzasno mi je bilo, a sad imam upalu lista na nozi koliko je to bilo jako... 

I opet sam se tripovala sinoc o pitanjima, kakva cu majka biti, da li cu znati da budem majka i jos puno, puno toga, tako da sam ti danas ko ispumpan balon !

NS uopste nije daleko i nadam se da cemo se nekom prilikom sresti! 

Ljubim te, odoh sad da pecem ribu posto danas postimoo

tanja2812
Poslato 27/9/2009 21:20 (#603267 - je odgovor na #59355)

Član

Poruka: 23

Hey ti si online? poslala sam ti private message
Alisa, Alisa
Poslato 1/11/2009 14:05 (#622370 - je odgovor na #59355)

Član

Poruka: 5

Vidim da nisam sama u ovome.Na zalost...
Novi sam clan i tesko se borim sa panicnim napadima i uzasnom anksioznoscu.Po citave dane se osecam napetom, uplasenom....placem i lose mi je.Ovo postaje neizdrzivo. Molila bih nekoga ko prolazi slicne situacije da mi pomogne savetima...
Doktor mi je ukinuo lekove i trvdi da mogu bez njih.Mogu, naravno da mogu...Zbog bebe se borim i ne uzimam ih. radim vezbe koje mi je lekar preporucio, pokusavam sve sto mogu, ali meni nije bolje...samo za trenutke...
Nadam se da se ostale trudnice koje imaju ovakav problem lakse bore od mene i nadam se vasoj pomoci.
anjy
Poslato 5/11/2009 00:56 (#623676 - je odgovor na #59355)

Član Veteran

100100
Draga Alisa, iskreno, dugo nisam bila na ovoj temi jer se niko sem mene nije javljao. Naravno da u ovome nisi sama, ima nas dosta sa takvim problemima. Ono sto je za tebe najbitnije je da verujes svom doktoru, jer te on mnogo realnije sagledava od tebe same! Mnogo smo jaci nego sto mislimo, samo je tuzno sto to uvek drugi mnogo bolje vide od nas! Kolika ti je trudnoca? Ja sam u pocetku trudnoce bila u takvom haosu kao ti i mislila da necu izdrzati! Pocetak je jako tezak, a i ti znas da se mi sa anksioznoscu mnogo teze privikavamo na nove stvari! Trudnoca je jedna od najvecih novih stvari koja moze da nam se dogodi, pa je tvoja reakcija ok! Procice te ta polazna panika, a onda ces u nesto kasnijoj trudnoci da uzivas i neces pomisljati na lekove!
Puno te pozdravljam, cuvaj se!
gagapsi
Poslato 6/11/2009 00:10 (#624273 - je odgovor na #59355)

Iskusan Član

Poruka: 60
2525
Jao, sta bih ja bez ovog sajta... Pre 2 ned sam saznala da sam trudna, najraniji rani pocetak, po njihovom 6 ned. trudnoce, i ne znam kako cu do kraja...
Dve god smo pokusavali, ovog meseca sam cak htela da pijem pilule da odlozim, sva sreca da nisam... I sada ne mogu ni malo da se radujem, jer me je strah... Strah me je od pobacaja (pre neko jutro sam sanjala da sam dobila), kad god idem u vc sa strahom pogledam ves...Strah me je i da bebi nesto ne bude... ne znam Dr je na uz rekao da je u redu, ali da "pomognemo" trudnocu dao mi je utrogestan, to me je jos vise unervozilo svo vreme motam film, za neki dan idem ponovo i planiram da mi objasni da li ima ili nema potrebe za tim... I da tada se na uz po prvi put video "hiperehogeni odjek", da li sam maler a pre ovog sam jula radila uz i sve je bilo u redu... Pisem zato sto znam da cete me vi najbolje razumeti, inace o svojim strahovima slabo pricam
Alisa, Alisa
Poslato 6/11/2009 15:04 (#624631 - je odgovor na #59355)

Član

Draga Gagaksi,
ne brini...isto sam se tako osecala, iste strahove imala...cak sam i iste snove sanjala. ..I ..stigla sam do 20-e nedelje.
Na svu srecu u pitanju su samo nasi strahovi i vreme koje je potrebno da se priviknemo na to novo, drugo stanje...
U prvim nedeljama i meni je bilo mnogo gore, ali su mi doktori rekli da je to posledica divljanja hormona...Pomagala mi je setnja...a i plakanje, priznajem...
Ne mogu da ti kazem da se opustis jer ,na zalost, dobro znam da tu takve reci ne pomazu...Ali ne brini,ma koliko ti se to cinilo daleko i nemoguce, opustanje ce polako doci.Razgovaraj sa doktorom kako se osecas.Ako ne pokazuje mnogo znanja ili razumevanja obavezno potrazi nekog dobrog psihologa koji ce ti pomoci da prihvatis promene u sebi....Samo polako...i javi kako ti je.
Sve najbolje..
Alisa, Alisa
Poslato 6/11/2009 15:05 (#624632 - je odgovor na #59355)

Član

Draga Gagapsi,
ne brini...isto sam se tako osecala, iste strahove imala...cak sam i iste snove sanjala. ..I ..stigla sam do 20-e nedelje.
Na svu srecu u pitanju su samo nasi strahovi i vreme koje je potrebno da se priviknemo na to novo, drugo stanje...
U prvim nedeljama i meni je bilo mnogo gore, ali su mi doktori rekli da je to posledica divljanja hormona...Pomagala mi je setnja...a i plakanje, priznajem...
Ne mogu da ti kazem da se opustis jer ,na zalost, dobro znam da tu takve reci ne pomazu...Ali ne brini,ma koliko ti se to cinilo daleko i nemoguce, opustanje ce polako doci.Razgovaraj sa doktorom kako se osecas.Ako ne pokazuje mnogo znanja ili razumevanja obavezno potrazi nekog dobrog psihologa koji ce ti pomoci da prihvatis promene u sebi....Samo polako...i javi kako ti je.
Sve najbolje..
gagapsi
Poslato 8/11/2009 14:00 (#625567 - je odgovor na #59355)

Iskusan Član

2525
Alisa hvala na razumevanju. Nadam se da ce biti lakse, sada me jos uhvatio virus.... po ceo dan sam kuci- uglavnom sama, sva sreca da spavam od jutra do sutra. Jedva cekam da mi bude bolje da izadjem malo iz kuce.
dockimbel
Poslato 9/11/2009 10:11 (#625971 - je odgovor na #59355)

Slučajni prolaznik

Poruka: 3

Veliki pozdrv svima, evo da vam se i ja pridruzim. Moj problem je sledeci, vec pola godine sam na terapiji jednog lorazepama od 1 mg i polovini zolofta tj 15mg ujutru i 15mg calixte uvece, dok sam uzimala sve dobro sam i spavala i osjecala se a vec ima 2 mjeseca kako ne uzimam calixtu uvece. E sad prije 3 dana sam uradila test pa zatimi betu i utvrdila trudnocu koju sam godinama unazad toliko zeljela, sad mi se cini da se ne radujem dovoljno, a i cim sam saznala prestala sam sa uzimanjem lorazepama i zolofta, d ali jeto mozda razlog moje nervoze sada ili kako ja u panici kazem nema mi spasa Sta mislite po dosadsnjem iskustvu da li bih smjela popiti lorazepam kada se osjecam lose ili ipak da izdrzavam kako znam tj kako moram?
Imam vec velike mucnine i evo vec dva dana ne idem na posao, malo me strah i od ove gripe jer radim sa velikim brojem studenata
gagapsi
Poslato 9/11/2009 11:56 (#626054 - je odgovor na #59355)

Iskusan Član

2525
Dockimbel pozdrav! Zelim ti lepu i laku trudnocu, sto se tice lekova, mislim da ne mozes tek tako da prestanes da ih pijes, isto tako ni da nastavis bez nadzora lekara, kao sto lekovi mogu biti stetni, tako i lose psihicko stanje steti, poz i javi se sto pre lekaru koji ti je dao tu th, cula sam da caj od maticnjaka mnoge trudnice piju pre spavanja...
Alisa, Alisa
Poslato 9/11/2009 17:43 (#626269 - je odgovor na #59355)

Član

Draga Dockimbel,

Cim sam saznala za trudnocu lekar mi je rekao da prestanem sa lekovima.Odjednom...Pila sam Citalopram od 20 mg i Diazepam od 1 mg, ponekad od 2.
Svakako da ces konsultovati svog doktora i toplo ti preporucujem da nastavis sa razgovorima bez obzira na lekove.
Ono sto mogu da ti prenesem iz licnog iskustva je da se ne sekiras zbog toga sto si dovoljno srecna ili ne...Ti sada imas samo saznanje o trudnoci i jos uvek ne vidis sta se to u tebi desava.Ja sam od pocetka jako srecna zbog bebe...ali zbog sebe i onog sta se u meni desava....e to je vec druga prica...Ne zove se to bez razloga " drugo stanje"...
Meni je mnogo bilo tesko sto sam stalno gledala slike srecnih trudnica, a ja sam posle prve radosti bila sva zbunjena, uplasena, nesigurna..I pitala sam se sta to nije u redu sa mnom, kad muz i ja zelimo decu,a ja sam sve samo ne srecna....
Mislim da je svaka trudnoca razlicita, kao i osobe, i da svako ima pravo da se drugacije oseca. I da je razlicit intenzitet hormona i nacin kao to podnosimo.
Vazno je da ides na kontrole i da vodis racuna o sebi, kao i da das sebi prostora da sve to polako prihvatis.
Srecno!
dockimbel
Poslato 10/11/2009 07:53 (#626577 - je odgovor na #59355)

Slučajni prolaznik

Hvala vam puno, svakako da cu ici kod ljekara koliko je sutra sam zakazala, puno mi znaci vasa podrska i savjeti. Pozdrav za sad javljam se posle konsultatice sa ljekarom.
anjy
Poslato 12/11/2009 11:54 (#628150 - je odgovor na #59355)

Član Veteran

100100
Drage moje evo i ja da vas pozdravim! Zao mi je sto vas ima sve vise ovde, ali mi je drago sto ste resile da pricate o svom problemu i na ovaj nacin. STrahovi su cudo i cini mi se da je govorenje o njima jedan od prvih koraka u prevazilazenju istih! Budite hrabre i trudite se da verujete u sebe! Ja sam sada u 6. mesecu i mnogo puta sam dokazala sebi da sam jaca nego sto mislim! Znam da cete se iznenaditi sopstvenom snagom! Iako i meni po koji dan nije ni do cega i telo i um mi trpe zbog anksioznosti, uvek se naredni dan osecam lakse! Samo nemojte da generalizujete, i da mislite da ce vam se ponovo dogoditi nesto sto vam se ranije dogadjalo! Svaki trenutak je za sebe! Ne postoje dva minuta u zivotu koja se prozive na isti nacin!
LJubim vas i pisemo se!
itana
Poslato 17/11/2009 11:56 (#631064 - je odgovor na #59355)

Slučajni prolaznik

Poruka: 1

pozdrav svima!!! evo da vam se priključi još jedna panična osoba koja bi željela svoju bebicu, a trenutno za to nema hrabrosti... imam 30 godina, predivnog muža punog razumijevanja za moj problem, liječim se od 7. mj 2009. godine sa 10 mg cipralexa. helex nisam nikad uzimala, u vrijeme kad mi je bilo najgore bila sam zatvorena u kući i čekala da antidepresiv počne djelovati. popila sam svega 2 puta po 0.25 helexa, jednom kada me panični probudio usred noći i jednom u danu. čitajući vaše postove vidjela sam da ima nade i za mene i želim vam od srca zahvaliti na tome. uglavnom, danas sam se naručila kod ginekologa, a u četvrtak idem kod psihijatra pa da vidimo što će reći o mojoj želji za bebicom. puno vam hvala!!! sve vas lijepo pozdravljam
dockimbel
Poslato 26/11/2009 09:55 (#636375 - je odgovor na #59355)

Slučajni prolaznik

Evo mene opet, sad sam vec u drugom mjesecu, bila sam kod ljekara i sve je u redu. bebica dobro napreduje, a ja od kad sam saznala za trudnocu ne pijem nikakve ljekove i cini mi se da sam svaki dan sve bolje i bolje sto i svima vama zelim.
natasenkica
Poslato 28/11/2009 00:47 (#637402 - je odgovor na #59355)

Član

Poruka: 7

Zaista mi je drago kada citam koliko iskreno pisete o svojim stanjima i osecanjima, toliko se krije i cuti o anskioznosti.

I ja ''patim'' od anksioznosti i povremenih napada panike. U braku sam i zeleli bih da imamo bebu. Mene je jos uvek strah od same pomisli o trudnoci.

Krenula sam na psihoterapiju kognitivno-bihejvioralnu, polako i napredujem. Od srca savetujem svima, koji mogu sebi da je priuste. Mnoge situacije sam i sama prevazisla, neke jos uvek resavam. Ucim kako da se prepustim siptomima kada me uhvate, kako da ne hranim strah strahom. Polako vracam svoje poljuljano samopouzdanje. Anszioznost je reakcija na nagomilani stres. POmaze mi kada citam vasa iskustva.

Lekove pokusavam da ne uzimam, a i uzimala sam ih vrlo retko, kad bas nisam mogla da izdrzim.

Veliki pzdrav za sve vas ;))
Administrator
Poslato (#638424)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

natasenkica
Poslato 29/11/2009 23:58 (#638424 - je odgovor na #59355)

Član

Poruka: 7

Drage sadasnje i buduce mame,

ne bih volela da se ova tema ugasi, pomaze kad imate nekog koga muce slicni problemi i nedoumice. Volela bih da nastavimo sa ovom temom.

Kao sto sam pisala, ja sam krenula na psihoterapiju, kako bi sebi olaksala zivot. Zelim da uzivam u svim stvarima u kojima sam i ranije uzivala, a od kojih trenutno pomalo zazirem. Znam da je to dugotrajan proces, kao sto se anksioznost nije javila preko noci, duboko u nam je kunjala, okidac, i eto je, tako i nece nestati preko noci. Nasa podsvest je cudo, vrh ledenog brega, kako kaze Frojd. Kada sam krenula na psihoterapiju imala sam grozne snove, kazu da se to cesto desava. Savetovala bih svima, da pokusaju da rese svoju ansioznost i napade panike, psihoterapijom. Upotreba medikamenata je ok, prema mom misljenju ali ne resava sustinu problema, koji je duboko u nama, pogotovo ne dugorocno.

I sama sam pohadjala obuku za neku vrstu psihoterapije, ali sam stala negde na 2 godini. To mi je donekle pomoglo da bolje shvatim i prihvatim svoje stanje. Negde sam, medju postovima neke od clanica, procitala kako kaze da je panika i anksioznost bolest. Ne, to nije bolest.

Korene mojih problema sam shvatila uz pomoc mog psihoterapeta, razna odvajanja i gubici, o kojima ne bih zelela da sada pisem.

I ja bih kao i neke od vas, zelela da u skorije vreme imam bebu, ali me muce moji strahovi? Kako ih prevazilazite?

Pisite ako imate zelje i vremena, bila bih vam zahvalna.

Promenjeno od natasenkica 30/11/2009 00:01
kekica
Poslato 2/12/2009 14:41 (#639858 - je odgovor na #59355)

Slučajni prolaznik

Poruka: 2

kako da savladam gusenja i strahove.pijem asentru i ksalol a i planiram bebu ne znam sta da radim.u bunilu sam totalno.
Facebook
Pređi na stranu: < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 >
Nalazite se na strani 33 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi