Razrokost
Pređi na stranu: 1 2 3
Nalazite se na strani 3 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   DECA -> Zdravlje DeceFormat poruke

tatijana
Poslato 5/2/2007 19:00 (#36997 - je odgovor na #34344)
Naslov: RE: zdravlje dece - razrokost

Član

Poruka: 16

katarinab - 24/1/2007 2:07 AM

Postovani,
Nasa cerkica, koja sada ima 3,5 god. ima urodjeni deciji strabizam i slabodvidost. Pregledana je u Novom Sadu od strane ruskih specijalista - oftamologa. Utvrdjeno je da joj je mreznjaca levog oka razvijna 50%, a ugao skretanja levog oka ka nosicu je za sada 15 stepeni. Desno oko joj ne seta. Odredjene su joj i naocari i to sa dioptrijom +1.5 za desno i +2.5 za levo oko. Zakazana je i fotostimulacija na svaka 3 meseca, po 10 dana, u narednih godinu dana. Posle toga ce joj uz pomoc atropina proveriti da li su postignuti zeljeni rezultati, ali vec sada je izvesno da do 6-te godinice mora imati operaciju, a mi kao roditelji toliko strepimo i bojimo se… Molimo Vas za svaki savet, iskustvo, pomoc… Zahvaljujemo se unapred.

draga Katarina nista nije tako strasno kao sto izgleda u prvom momentu...nas Vuk je imao dve operacije i sada je ok...inace on ima 6 godina i sve to je vec zaboravio...da ne nagadjate mnogo, ja vam od srca preporucujem sigurno najboljeg strabologa u zemlji, pogotovo kada su operacije u pitanju dr. Stankovica...on je nacelnik u Pasterovoj, ali smo mi isli na privatnu varijantu, pa cu ti ja poslati njegov broj ako zelis da zakazes pregled , ali na tvoj private mail, da ne bi bilo da ga reklamiram, to mi nije namera....Sve najbolje
Vrh stranice Dno stranice
sodjom
Poslato 13/11/2007 02:41 (#133422 - je odgovor na #2219)
Naslov: Re: razrokost

Član

Poruka: 22

Joj...nisam videla ovu temu, pa sam otvorila novu ... sorry Moj decak ima strabizam. Kao sto sam napisala ima dve godine i nosi naocarice od prve....Slede flaster i vezbice...videcemo...Nasledno definitivno nije....

Promenjeno od sodjom 13/11/2007 02:43
sodjom
Poslato 13/11/2007 02:52 (#133434 - je odgovor na #2219)
Naslov: Re: razrokost

Član

Poruka: 22

Eh da, zaboravila sam. Atropin kapi vec nekoliko meseci stavljamo u jedno oko dva dana...pauza tri dana....pa u drugo oko ponovo dva dana...pauza nedelju - dve.

Kad mu stavimo u levo oko...desno se aktivira, i obrnuto...Doktorka nam kaze da je to dobar znak....

U decembru idemo na kontrolu kako bi pokusala da mu odredi dioptriju tacnije. Za sada nosi +1.5 na oba oka.
Medjutim, Djole je pravi nemirko tako da ce to biti teeeezak posao.
skorpija72
Poslato 8/7/2008 16:10 (#325807 - je odgovor na #2219)
Naslov: RE: Razrokost

Slučajni prolaznik

Poruka: 1

Nase iskustvo.
Sa oko 18 meseci desno oko nasoj cerkici pocelo je da bezi povremeno ka nosu (znaci nije stojalo stalno). Otisli smo u institut majke i dete kod doktora Marijanovica (po preporuci). Ustanovljena dijagnoza, dioptrija +1.5 naocare. Okluzice je pocela da nosi mesec dana pre operacija (nakon godinu dana lecenja). Operaciju je radio Dr Marjanovic s instituta majke i dete, (naravno jos jedan od korumpiranih lekara). Operacija nije donela nikakvo poboljsanje cak je doticni doktor napravio detetu 2 ciste na oku.

Revoltirani otisli smo u privatnu ordinaciju Prof. Stankova.
Posle pregleda utvrdio je dioptriju od 1.5 do +3.75.(cilindre), "uocite razliku". Nakon 2 godine lecenja, okluzice, naocare, vezbe fuzije itd..i doslo je iznenada vreme i za drugu operaciju. Dooobroo.
Nakon druge operacije "dobri" doktor Stankov uklonio joj je ciste koje je predhodni doktor napravio ali desno oko vise nije povremeno bezalo ka nosu nego je sada skoro stalno islo na suprotnu spoljnu stranu (znaci skoro stalno razroka) i jos zbog novonastale situacije vidi duplo. To sto vidi duplo moze da potraje do godinu dana po njegovom i to je "verovatno" sto je pre operacija videla mono tj bukvalno jednim okom (sto nije istina, proverili kod drugog doktora a i cela prica mu je nebulozna, snimili smo razgovor sto preporucujem i drugima da bi posle na tanane preslusali jer ne mozete sve da ispratite sta pricaju). Po njemu mozda ce biti i treca operacija a mozda i nece, to je za sada teoriski. A to sto je sada razroka (posle operacije) to nije toliko bitno, taj estetski deo moze da se otkloni, bitno je da ona sinhronizuje slike i ne iskljuci drugo oko (sto se upravo desava nakon operacije) a ceo proces je takoreci decenijski. Slusaju ci ga malo mi je falilo da eksplodiram ali......
Iz naseg iskusta i za sada kako ide lecenje sigurno ce biti treca s obzirom da ako za 2 god. nije uspeo vezbama da ispegla stanje nece ni sada.
Znaci napominjem da su nas oni zvali na operaciju i da je dobri doktor radio operacuju zbog estetskog dela uklanjanja ciste i sinhronizacije slika, a sta je uradjeno bog ce znati ?

Lecenje moramo da nastavimo kod Prof. Stankova jer nema smisla da lekara opet menjamo. Pre svake operacije trazili smo misljena i od drugih lekara koja su bila razlicita. Totalno smo razocarani novonastalim stanjem i doticnu dvojicu ne preporucujem nikome.

Da postoji nacin tuzio bi ih.
katarina
Poslato 9/7/2008 03:44 (#326036 - je odgovor na #325807)
Naslov: Re: Razrokost

Expert

Poruka: 4011
20002000
sto morate da ostanete kod njega NEMA SMISLA kazes uuu tvoje je dete i plus naprvaio gresku uuu sto bi imalo smisla i to znas kako..
pokusajte kod dr Stankovica da odete i vidite sta on kaze posto ga sbi hvale...nisu oci za igranje!!!!
Iva_A.A.A.
Poslato 13/10/2008 18:31 (#417861 - je odgovor na #2219)

Expert

Poruka: 2057
20002525
Mi smo mislili kad je Andjela imala 2 godine da joj oci malo setaju i odveli s,mo je u kliniku Stankov i stvarno sam prezadovoljna sto sam je odvela na vreme i nije bilo nista,poucena iskustvom koje mi je pricala mama da je tetka mog brata odvela sa 5 godfina i tada su joj rekli da je kasno da se to is[ravi tako da i on sada sa 20 godina ponekad mu oci setaju
mmama
Poslato 11/11/2008 03:01 (#439875 - je odgovor na #36786)

Slučajni prolaznik

Pozdrav svima!

Ja sam kod svoje sad vec sestogodisnje cerke Jovane, 14.11. joj je rodj.primetila da joj ponekad jedno oko pobegne (desno) prema nosu to sam samo ja primetila dok su mi svi u porodici govorili da oni ne primecuju.Nikad nisam primetila da dobro nevidi,crta,pise u zabavistu se dobro snalazi sve normalno.Uglavnom kad sam je odvela kod specijaliste rekli su mi da joj stavljam kapi u oci narednih 5 dana.Tako sam i uradila kad sam je odvela na pregled doktorica je na brzinu za vreme pregleda koji je trajao 5 min.(drzavna bolnica) rekla da ce morati nositi naocare i da je na jednom oku bas velika dioptrija.Rekla mi je da dodjemo za tri nedelje po nocare.Kad sam pokusala da je nesto upitam u vezi tog sta je u pitanju ona je rekla da kad dodjem opet da ce mi objasniti.Ja tako zbunjena i uplasena napustila ordinaciju.Kad sam pogledala izvestaj ja sam bila sokirana na izvestaju pise:
D +7,0 ---------L +3,0
D +9,0----------L +3,0
Pomislila sam da je ona nesto pogresila jer iako se nerazumem u te dioptrje bilo mi je jasno da je ovo stvarno velika dioptrija.Vodila sam je kod opticara na onaj kompijuterski pregled i rezultat je bio:
D +7.00 C + 1.50 A 86 L +2.25 C+1.00 A 175. Taj pregled je obavljen na jos uvek rasirene zenice.Opticar mi je malo objasnijo o cemu se radi (onoliko kolko se razume)
Ja sam stvarno uplasena i zbunjena i nije mi jasno kako nismo mi primetili da ona nevidi dobro.Pitala sam i vaspitacicu koja je iskusna sa decom ovo joj je zadnja generacija pred penziju, da li je ona primetila da moja Jovana nevidi dobro,na to mi je odgovorila da Jovana normalno pise i crta igra se nista po njoj se neprimecuje da slabo vidi. I kad sam joj rekla dioptrije ona je bila iznenadjena.Sad cekam da joj se skupe zenice pa cu je "testirati"pokazujuci joj iz daljine slova.Planiram posle posete specijalisti da trazim uput za N.Sad.Ne zato sto neverujem njihovim dijagnozama vec zato sto je to stvarno velika dioptrija,drugarica mi je rekla da u N.S. ima bas deciji specijalista za oci (tamo je ona vodila svog sina koji je operisao oko)Jos jednom pozdrav svima a ako neko ima ovakv problem nek me posavetuje.Hvala unapred!
sandra78
Poslato 14/4/2009 21:46 (#527985 - je odgovor na #2219)

Član Veteran

Poruka: 175
100252525
Mojoj devojcici od 13 meseci je dijagnostikovan "blagi' konvergentni strabizam,levo oko povremeno,diskretno,jedva primetno skrece ka nosu! Danas smo bili kod oftalmologa u nasem gradu. Preporucila je zatvaranje zdravog oko po 3sata 3 meseca, pa na kontrolu!

Ja sam jako uplasena,jako... Lekar je rekao da smo dosli u pravo vreme! Moj suprug je vec duze vreme to govorio ali ja to nisam videla
Mada je on kao opterecen time,stalno vidja da su ljudi po malo "razroki". Iz tog razloga nisam pridavala veliku vaznosta njegovim recima sad bih d.... svoje da pojedem.
Mogli smo i ranije da pocnemo sa lecenjem. Mada ona kaze da ni sa 3god nije kasno...

Da li mi preporucujete nekog lekara u Bg-u??? Iz unutrasnjosti sam i mi uvek sumnjamo u strucnost nasih lekara,mozda i gresimo. Ne znam dal da idemo na jos neki pregled,nas lekar je oftalmolog nije strabolog!!!

Ima li neko slicnog iskustva...zanima me koliko ce pomoci zatvaranje oka samo...sta li nam sledi dalje????? Nadam se da ce nam otkrivanje ovog problema u ovom uzrastu doneti brz oporavak.

Puno vam hvala!
ZABRINUTA MAJKA
klidi
Poslato 7/10/2010 22:35 (#737662 - je odgovor na #2219)

Slučajni prolaznik

Zdravo eto vidite slucajno sam procitao vasu poruku.
Vidite ja radim sa decom koi imaju bas taj problem.
U kratkim crtama mogu da vam kazem da je razrokost jedan kompleksan problem koi dosta cesto moze da bude pracen i sa velikim padom vida.Ima mnogo vrsta razrokosti i stvarno sad to nemogu da vam objasnim.Nastanak razrokosti u vecini slucajeva ni je sa sigurnoscu potvrdzen ali svakako nasledni faktor je veoma bitan ali ne i presudan.sto se tice vaseg deteta koliko sam razumeo ono ima pet godina i kod njega sa sigurnoscu moze da se primeti dali se radi o razrokosti ako je u pitanju veliki ugao ,a ukoliko je u pitanju neki majni to mora da se proveri kod oftalmologa. U svakom slucaju vako putem interneta mogu da va kazem ako dete nema nekih drugih ispada sto se tice vida i kretanje ociju ne bi trebalo da se brinete,a ako vec postoji neka sumlja kod vas u vezi toga svakako dobro bi bilo da se proverite posto sad tretman razrokosti i slabovidosti izuzetno se tretira i ima veliki uspeh , a i uzrast vaseg deteta je idealna za to sto vid se jos kod njega razvija i svoj maksimum treba da postigne negde oko osme godine.
Ja se nadam da sam vam bar malo pomogao i razresio neke dileme i pored toga sto je ovako dosta tesko.
Puno pozdrava Kliment _Ohrid
nakica
Poslato 7/10/2010 22:52 (#737668 - je odgovor na #737662)

Expert

Poruka: 1411
1000100100100100
Ja imam licnog iskustva. Kao mala sam imala strabizam, s tim sto su kod mene sa skoro 5 godina poceli sa terapijom,dok je tvoje dete mladje, pa ce to ici brze. isla sam na vezbice, a pored toga mi je zatvarano zdravo oko. Inace, uzrok strabizma je u vecini slucajeva samo slabost odredjenog misica ocne jabucice, koji bi trebalo da je "povuce" na odgovarajucu stranu, pa se zato zatvara zdravo oko, da bi misici "bolesnog" oka ojacali (mada je nepravilno reci-bolesnog oka, jer je samo oko zdravo)...
Administrator
Poslato (#745386)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

majahn
Poslato 25/11/2010 20:09 (#745386 - je odgovor na #2219)

Slučajni prolaznik

mi smo se operisali pre godinu ipo dana kod dr.Stankova u beogradu,operacija je trajala 20 min a primetila sam da mu okice beze sa godinu ipo dana i vodila kod nasih ocnih ali nisam bila zadovoljna zato smo posli za beograd.sve je proslo u jednom danu peracija danas izlazak sutra i nije tako strasno samo ti je naravno zao deteta .on se meni nije zalio da ga boli ali mene je bolelo kada mu vidim crvene okice
Facebook
Pređi na stranu: 1 2 3
Nalazite se na strani 3 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi