Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Lepljiva Video snimak porodjaja
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Nalazite se na strani 4 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> PorođajFormat poruke

biki
Poslato 30/9/2007 15:43 (#106995 - je odgovor na #46566)
Naslov: RE: Video snimak porodjaja

Expert

Poruka: 2640
200050010025
kika - 22/3/2007 04:35

HVALA MAJI.
PRELEPO. OVO JE PORODJAJ KAKAV SE SAMO POZELETI MOZE. SVE JE TU, KONTRAKCIJE, NAPONI, BOLOVI, ISKUSTVO, VITKA TRUDNICA,EJ 9 cm,( A JA 3650g IZBACILA SA 7cm), FENOMENALNO, DABOGDA SE SVE OVAKO ISPORADJALE, I JOS BEZ EPIZIOTOMIJE, I JOS I TATA SNIMA.
HVALA TATI.

Da porodjaj kakav se samo pozeleti moze a ne kao moja dva porodjaja koja su trajala od 10h-15,30 ,a da ne govorim o celokupnoj drami u toku samog porodjaja i posledica koje su me snasle posle oba i da sam ja izasla iz sale tek u 20.00h..No Bogu hvala te su deca ziva zdrava i rastu kako i treba.
Sad i kad bi htela trece dete,nebi mogla da iznesem a da ne odlezim svih 9 meseci.

Promenjeno od biki 30/9/2007 15:46
Vrh stranice Dno stranice
Sanja_Bg
Poslato 5/10/2007 15:05 (#109821 - je odgovor na #46458)
Naslov: Re: Video snimak porodjaja

Član

Poruka: 13

Ovo je jako dirljiv trenutak.....gledajuci kako jedno malo prelepo stvorenje dolazi na svet..........Stvarno nemam reci...
Stvarno je predivno.......
Mene to tek ceka,a kada dodje do toga znam da cu moci da racunam na sve vas za savete........
Ja mislim da muz treba da prisustvuje porodjaju ipak je to najvazniji trenutak u zivotu svakome ko postaje roditelj.......Pa i njemu.......
Bole
Poslato 9/10/2007 12:16 (#112211 - je odgovor na #106738)

Član

Poruka: 9

CAO! JA NEMAM SNIMAK SVOG PORODJAJA ,ALI ZATO IMAM ISKUSTVO :-)! PRODILA SAM SE 29.9.2007 U 14:30 . PORODJAJ JE TRAJAO 2 SATA . INACE KONTRAKCIJE SU POCELE U POLA 3 IZJUTRA TAKO DA SE NISAM USUDJIVALA DA ODMAH IDEM U BOLNICU VEC DA IZDRZIM KOLIKO MOGU ,TAKO DA SAM IZDRZALA NEKIH 8 SATI ALI KAD SU POCELE KONTRAKCIJE DA BUDU UCESTALIJE ,DUGE I JACE ONDA SMO KRENULI ZA BOLNICU.
KADA SAM STIGLA REKLI SU MI DA SAM SE OTVORILA 5 PRSTA I DA CU UBRZO. I TAKO JE I BILO. NE BIH DA NIKOG PLASIM ALI SVAKA TRUDNICA SE PORADJA NA SVOJ NACIN .NEKOGA BOLI MANJE NEKOGA VISE. MENE SU RASTURALE KONTRAKCIJE(KAD POGLEDAM SAMO ONE I BOLE,SAM PORODJAJ KAD IZLAZI GLAVICA I OSTALO JE NEKAKO BEZBOLNO). I RADJENA JE EPIZIOTOMIJA JER MI JE MALO TEZE ISLO TO NAPINJANJE I GLAVICA MOG MALOG JE BILA VEJIKA:-) .I TO SE NE OSETI NA SAV ONAJ BOL. SIVENJE JE ISLO BRZO I NIJE BOLELO.INACE PORODILA SAM SE U GRADCKOJ BOLNICI ,DOKTOR KUSLJEVIC I BABICA SLAVOJKA SU BILI MOJI ODGOVORNI:-) . RODILA SAM SINA OD 4KG I 53CM I ZOVE SE KRISTIJAN LUNIC. U BOLNICI SMO BILI 4 DANA . USLOVI SU ONAKO ,HRANA JE ONAKO ...(MISLIM STA OCEKIVATI U BOLNICI) ...JEDINO NEORAGANIZACIJA SVIH SESTARA I BABICA. SVAKA IMA SVOJE METODE A MI JADNE NEZNAMO KOGA DA SLUSAMO. BILA SAM NA 1 SPRATU U SOBI SA JOS 2 MAME(KOJE SU TU BILE 8 DANA) .DONOSILI SU NAM NASE BEBE -KIFLICE NA PODOJ NA SVAKIH TRI SATA I DRUZILI SMO SE OKO SAT VREMENA MAX. SVE U SVEMU JE BILO OK , I ZAVRSILO SE OK .NAJSRECNIJI SMO BILI KAD NAS JE TATA SACEKAO ISPRED BOLNICE I OTISLI SVI ZAJEDNO KUCI KAO PRAVA PORODICA. SAMO NAPRED BUDUCE MAME I HRABRO ! TREBA SE BORITI ZA OVAKO NESTO! A BOL! TO PRODJE!
dacika
Poslato 16/10/2007 07:19 (#115678 - je odgovor na #46458)

Expert

Poruka: 1474
10001001001001002525
A STO JA NE MOGU DA VIDIM SNIMAK!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????''
lillyblue
Poslato 16/10/2007 17:21 (#115991 - je odgovor na #46458)

Expert

Poruka: 2638
200050010025
ja sam ceo dan maltretirala mm da gledamo zajedno snimak i upozoravala ga da ce mu mozda pozliti i da ce mu se neke scene gaditi itt. Pri tome sam ja bila hrabra i odlucna u zelji da pogledam snimak. Elem, kad je snimak poceo ja sam osetila kako sve vise bledim i kako mi nije dobro A on, odusevljeno je posmatrao, i na kraju kad je dete izaslo rekao" jaaaaao, vidi beba!" Ne treba da vam govorim da je posle otrcao u kuhinju da mi doda secera i vode.
cicanich
Poslato 16/10/2007 21:18 (#116056 - je odgovor na #46458)

Elitni Član

Poruka: 643
50010025
svaka cast, draga!!!
unicorn
Poslato 18/10/2007 04:23 (#116763 - je odgovor na #46458)

Elitni Član

Poruka: 752
5001001002525
Kao prvo, moram da vam kažem da sam već više puta htjela da pogledam snimak, ali me je bilo strašno strah, jer ću uskoro postati mama po prvi put i nisam samoj sebi htjela da pravim zbrku u glavi, niti da stvaram neku vrstu traume prije samog čina porođaja, jer ipak nemam iskustva u tome. Ne kažem da je porođaj za mene trauma, nego jednostavno nisam nikada dobila ovako detaljno objašnjenje kako to sve ide, pa eto...
I sada, kada sam ispratila mm na posao, javila se u meni želja da to vidim i moram vam priznati da mi je prvih 10 sekundi bilo pravo teško gledati, ali ostatak kada bebica potpuno izlazi i kada prvi put počinje plakati - krenule su mi suze na oči, od neke neizrecive ljubavi i sada jednostavno jedva čekam!!! Isto tako vam moram priznati da sam definitivno odlučila da neću gledati "dole" kada ako Bog da budem rađala, jer ne mogu da podnesem da gledam krv, a malkice su me prestrašile slike"odozdo" sa Majinog porođaja, ali sve u svemu želim i sebi ovako brz porođaj (kao i svim ženama), jer sam se naslušala dosta priča kako je to sve "j**eno bolno)...
Pitanje za one koje su već mame: Da li je stvarno istina da kada beba izlazi manje boli od kontrakcija, pošto vidim da su to neke od članica napisale u svojim postovima. Puno bi mi značio iskren odgovor, jer kada ovako gledam ovaj snimak, nekako mi je nelogično da ne boli...

Ah, da, mm želi da prisustvuje porođaju, što me zaista raduje i pruža mi dodatnu snagu, jer stvarno ne želim biti okružena samo totalnim strancima pri dolasku naše curice na svijet. Šta mislite, da mu pustim ovaj snimak?

Misteri
Poslato 18/10/2007 04:28 (#116770 - je odgovor na #46458)

Expert

Poruka: 1934
100050010010010010025
Unicorn, mene su samo kontrakcije i boljele. Sam porod traje minutu i maciji je kasalj naspram kontrakcija.
mamajac
Poslato 28/10/2007 17:05 (#122944 - je odgovor na #46458)

Član

Poruka: 5

Evo ga glavni akter ;) Nabasala posle duze vremena, pa vidim tema je jos aktuelna.

Dacika, treba ti Real Player, skini ga sa www.real.com i mocices da vidis.

lillyblue, bas me obradovala reakcija tvog dragog! Izuzetno je kad on unapred zeli da bude tamo. Moj isprva nije hteo, i nije bio na prvom porodjaju. Na drugi je dosao, ali se u pocetku neckao. Sada mu je bezmerno drago sto je bio tamo i napravio ove snimke, i kaze da bi isao i na treci porodjaj :))) A ja rekoh da mora prvo da menja zenu jer ja vise ne radjam! :) Imamo dva mala decaka-djavola sa razlikom od 15 meseci, i bog'me se porodjaja rado secam kao lakseg dela roditeljstva! :)

unicorn, reakcija ti je odlicna, nema cega da se plasis. Slike jesu prave bas da pokazu kako JESTE a ne kako su cesto upakovane na tv emisijama ili filmu. Nije cilj ikoga zaplasiti, nego se dobro pripremiti, imati realna ocekivanja, i tako se necete razocarati. Covek (zena) nije ni svestan koliko moze, i kad misli da ne moze. Ja sam prva padala u nesvest na obicnom davanju krvi, a ne daj boze da vidim neku ranu! Dok sam ja bila trudna sa prvim detetom bas sam trazila da vidim slike porodjaja jer nikako nisam mogla da zamislim kako "to" tehnicki izadje ;) i nasla sam svasta po netu. Ako te zanima jos, samo ukucaj "labor video" ili "delivery video" ili nesto slicno u Google, i dobices svasta. Ima snimaka i iz donjeg ugla, i opet nije tako strasno za pogledati kao sto se mozda cini. I da, sam izlazak bebe NE boli. Neverovatno zvuci, ali tako je. Bole kontrakcije - blago, pa sve jace, pa jaaako, pa naaaaaaaaaaaajjace i onda krenu naponi - sto je skroz drugaciji osecaj od kontrakcija, kao da ti se kaki, bukvalno, i beba se radja u tim naponima. Naponi dodju spontano, a porodilja treba da im pomogne i da se i sama sto jace napinje. Naponi nisu neosteni, ali ne mogu reci da bole. To je neki cudan osecaj, kao da ces da iskakis nesto veliko, d'izvines na opisu, ali to je najpribliznije. Uglavnom kad krenu naponi kontrakcije prestaju, tj. dosta oslabe. Materica se konkrakuje i neko vreme nakon porodjaja, ali jako blago, to skoro i ne osetis. A i tad je vec sve gotovo, i puna si novih, mnogo jacih utisaka.

Svakoj zeni iskreno zelim da iskusi snagu prirpdnog porodjaja, to je nesto za sta ce muskarci uvek biti uskraceni.

Pozdravi!
sandrabgd
Poslato 1/12/2007 10:31 (#146031 - je odgovor na #46458)

Expert

Poruka: 1767
10005001001002525

Snimak je...ne znam...plasim se
devana
Poslato 4/12/2007 04:11 (#147848 - je odgovor na #46458)

Iskusan Član

Poruka: 69
2525
Malopre sam pogledala snimak i odmah javila muzu da ne znam kako cu ja uspeti da se porodim, tako mi je to sve strasno izgledalo. Onda sam se malo zamislila i shvatila da i pored sveg straha ne postoji nista na svetu sto bi moglo da bude vece, znacajnije i lepse od donosenja sopstvenog deteta na svet. Svi mi kazu da su kontrakcije najstrasnije, njih sam se najvise i plasila, ali mislim da pogled na svoju bebicu vredi svakog bola na svetu! Videcemo kako cu se ja provesti, nadam se da cete biti tu... Mislim da cete mi biti potrebne
Vucko
Poslato 4/12/2007 16:57 (#148509 - je odgovor na #46458)

Član

Poruka: 17

Drage moje buduce mame!

Kada sam ostala trudna posle dugo dugo iscekivanja i pokusavanja mojoj sreci nije bilo kraja. Do pred sam kraj trudnoce ja nisam ni razmisljala da li porodjaj boli, kako cu proci. Tek pred kraj pocela sam sa pitanjima i svaka zena koju sam pitala mi je rekla da se ne seca koliko ju je porodjaj boleo i da i ako boli sve prodje kada se vidi svoje dete. Ja sam ocigledan primer da nema pravila. Meni je termin za porodjaj bio oko 29.12.2006. 21.12. sam otisla na CTG i na pregled i tada mi je lekar rekao da nema sanse da se porodim pre Nove godine jer nemam ni kontrakcije, a bila sam otvorena pola prsta. Medjutim to kod mene nije vazilo nista jer sam vec sledece jutro dobila kontrakcije. Tokom celog dana sam ih imala na nekih 15 minuta i to nije nista strasno. Zacas prodje. Medjutim meni su naglo sa 15 presle na 7 minuta, a to se desilo negde oko pola pet ujutru. U bolnici sam bila pre sest, a porodila sam se u 9 i 40. Secam se da me je na putu u bolnicu stomak jako boleo. To je bol koji sada ne mogu da opisem. Iz ove perspektive veci mi je sok bio prijem u bolnicu nego sam porodjaj. Dobila sam epidural koji svim buducim mamama iskreno preporucujem ne zbog toga sto se ne oseca bol (na samom kraju epidural iskljuce tako da sam ja sve osetila, sto je i bolje) vec zbog opustenosti koju osecas u tom trenutku. Sto se tice samog porodjaja boli, ali najiskrenije kada bebica izadje to je najvece olaksanje koju zena moze da oseti. Nemojte da Vam bude cudno ako Vam posle porodjaja bude hladno i ako se budete tresle kao da imate groznicu. To je sasvim normalno. Ja sam se tresla i plakala jedno sat vremena posle porodjaja. Eto to je moje iskustvo. I da sto je najbolje od svega u celoj prici pored toga da sam rodila lepo i zdravo musko dete koje 23.12.2007. puni godinicu dana, obzirom da sam prvorotka i to starija (imam 32 godine) nigde se nisam pocepala, niti sam secena, tako da sam iz bolnice prakticno izasla kao nova zenska. Zelim Vam svima da prodjete kao ja i da dozivite ovo sto ja sada imam jer niko Vas u zivotu nece voleti i pogledati sa tolikim obozavanjem kao svoje dete.
Ammy
Poslato 4/12/2007 18:49 (#148596 - je odgovor na #147848)

Elitni Član

Poruka: 870
5001001001002525

devana - 4/12/2007 10:11 Malopre sam pogledala snimak i odmah javila muzu da ne znam kako cu ja uspeti da se porodim, tako mi je to sve strasno izgledalo. Onda sam se malo zamislila i shvatila da i pored sveg straha ne postoji nista na svetu sto bi moglo da bude vece, znacajnije i lepse od donosenja sopstvenog deteta na svet. Svi mi kazu da su kontrakcije najstrasnije, njih sam se najvise i plasila, ali mislim da pogled na svoju bebicu vredi svakog bola na svetu! Videcemo kako cu se ja provesti, nadam se da cete biti tu... Mislim da cete mi biti potrebne

Draga Devana, ono sto si videla na tom snimku to na svom porodjaju neces videti, jer ti to polozaj ne dozvoljava. Kontrakcije bole ali se i podnose, dakle sve to, veruj mi, nije nista stasno! Kad beba krene vec ce te sve manje boleti a kad se rodi neces osetiti vise nikakvu bol!

Mi smo tu, kad god ti zatreba!!!

devana
Poslato 5/12/2007 09:30 (#149047 - je odgovor na #46458)

Iskusan Član

Poruka: 69
2525
Hvala, hvala, hvala! Kiss
glamchick
Poslato 16/12/2007 20:28 (#158659 - je odgovor na #46458)

Član Veteran

Poruka: 132
10025
Evo i ja da se oglasim...

Prvo da kazem svaka cast Maji sto je svoje iskustvo podelila sa mnogim zenama koje se plase porodjaja jer ne znaju sta ih ceka!

Ipak, ja nisam pristalica toga da muz prisustvuje porodjaju. Ne bih sada sirila temu, jer svako ima pravo na svoj izbor, ali eto to je moje misljenje... Mislim da je bezveze da ulazimo uopste u polemiku o tome...

Ja sam se porodila carskim koji sam i prizeljkivala jer sam zelela da beba i ja budemo najsigurnije i da obe prodjemo najbezbolnije. Daleko od toga da sam kukavica, na porodjaj sam dosla u mini suknji i osmehom na licu, trudnoca mi je bila predivna, jurila sam po ceo dan negde, izlazila,...I bila je karlicna, pa je moralo na carski, te se silno obradovah. Ako nekoga bude zanimalo kako i sta oko carskog, rado cu podeliti svoje iskustvo...

I to je bio moj izbor u dogovoru sa doktorkom naravno. Porodila sam se u Frontu gde su lekari i osoblje bili sjajni! Oporavak je boleo, ali ne toliko mnogo jer sam vec drugi dan sama odlazila do toaleta i setala po sobi i hodniku... Nego, odoh ja od teme

majo SVAKA CAST, ali sto bi rekli englezi to nije "MY CUP OF TEA"

Veliki pozdrav!
teana
Poslato 3/1/2008 09:54 (#168681 - je odgovor na #46458)

Ekstremni Član

Poruka: 416
100100100100
SVAKA CAST!
Ovo me je potsetilo na moj porodjaj ustvari dva i samo sto nisam zaplakala, mislim da cu da rodim i trece .
idealna losa
Poslato 18/1/2008 01:26 (#177874 - je odgovor na #46458)

Expert

Poruka: 1298
1000100100252525
Ne znam zasto ne mogu da otvorim link i vidim porodjaj smrc
Oblak_u_bikiniju
Poslato 18/1/2008 05:24 (#178156 - je odgovor na #46458)

Expert

Poruka: 1575
1000500252525
Ni ja ne mogu da ocitam snimak. Ali vidim slike. ZA nekoga ko nikada nije rodio, pratio neciju trudnocu - vrlo sokantno. I prijatno. Shvatite kako hocete. Ne plasim se porodjaja i nadam se da ce biti prirodan i, Boze daj, lagan.

A sto se muza tamo tice - za sada ne vjerujem. Mislim da mm ne bi mogao da gleda ni kako mi vade krv - a kamoli dijete! Ma kakvi. I kod zubara me nerado ceka... Jednostavno ne moze. A i ja sam stava da nije neophodan, mada ga jako volim i kao sto sam jednom bila u muzeju tehnike i zalila sto nije tu on da mu pokazem to, tako mislim da ce mi jako nedostajati dok bude trajalo.
Ima vremena, ja sam "mala" trudnica... Iduce sedmice ulazim u treci mjesec
Administrator
Poslato (#178183)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Bambina.
Poslato 18/1/2008 05:42 (#178183 - je odgovor na #178156)

Expert

Poruka: 2723
2000500100100
malo duze traje otvaranje pokusajte opet ali ov puta sacekajte nekoliko minuta
Melani
Poslato 23/1/2008 12:57 (#182258 - je odgovor na #46458)

Iskusan Član

Poruka: 77
252525
Idealna losa, moras da downloadujes Real Player sa neta..
Ovakav sam problem ja imala i rjesila ga

Pozdrav,
M.
Facebook
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Nalazite se na strani 4 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi