Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Lepljiva Video snimak porodjaja
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 7 ... >
Nalazite se na strani 2 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> PorođajFormat poruke

kika
Poslato 24/3/2007 12:47 (#47100 - je odgovor na #46458)
Naslov: RE: Video snimak porodjaja

Expert

Poruka: 3015
20001000
a ha, ha, haaaaa!!!!
a moj muz je, zanemeo dok je gledao, ono , sledio se do koske, i kad bi gotovo, on je skocio sa stolice , sav izbecen, uhvatio se za glavu, i uzvrteo se po sobi u krug :"joj ja ovo ne mogu da gledam, jao kako je ovo, pa ja nisam znao da je to ovako, jao ja sam to zamisljao drugacije, uh, uh !!!"
ja sam se valjala od smeha!!!!
ej, pa nije porodjaj holivudski film.........
ali je ovo divan i lak porodjaj, i neka svima bude ovako,kvalitetno.

a ja, ako se budem ikada vise poradjala, vezacu mm za krevet!!!
ha!
ma lazem, prvi put su ga zvali da udje, ali ja nisam odobrila, jer ipak sam postupila sebicno, i htela sam da to bude zauvek stvar izmedju mene i bebe, htela sam tu privilegiju, ma koliko da boli, da zadrzim za sebe. prosto, to mi je bilo kao da mi se on ubulji u grudi dok dojim. to je n a s a stvar, moja i bebina.
a 1oo puta je ivu prepovijao, uzeo flasicu i nahrano, sjajan je tata.
ali porodjaj, to je moje, i ne dam.
pravo da vam kazem, na porodjaj bih najpre povela svoju rodjenu sestru.
Vrh stranice Dno stranice
Standzi
Poslato 24/3/2007 22:10 (#47150 - je odgovor na #46458)

Expert

Poruka: 5129
500010025
Snimak je super,ne znam da li je preterano da kazem da obozavam to da gledam,ali ja sam stvarno ponosna JAKO na nas zene!!
i ja sam imala slican porodjaj,stvarno sam se brzo porodila i bila cak 10 cm otvorena,kad vidim njen setim se svog porodjaja...I uvek ga se rado secam kao i moj muz koji je NARAVNO prisustvovao!
Aiko
Poslato 29/3/2007 14:48 (#48093 - je odgovor na #46880)

Expert

Poruka: 3345
2000100010010010025
karlica - 23/3/2007 6:32 PM
!Nikada ne bih dala muzu da prisustvuje porodjaju!
Ipak mislim da oni to ne treba da gledaju!

Ne mogu da izdrzim, a da ne pitam zasto mislis tako? Jao, ne mogu da izdrzim da ne pitam.
ada
Poslato 29/3/2007 15:18 (#48103 - je odgovor na #48093)

Elitni Član

Poruka: 1097
1000252525
Ja sam pogledala i bolje da nisam!
Mozda ce me neko osudjivati ali strasno izgleda!Nikada ne bih dala muzu da prisustvuje porodjaju!
Ipak mislim da oni to ne treba da gledaju!

I mene interesuje zasto mislis tako???Ja ipak mislim da je to nesto najljepse sto se moze doziviti i mislim da i njima treba omoguciti da dozive tako nesto!!!MM kaze da nikad nista ljepse nije dozivio od onoga kad se rodila nasa mala mrvica a on je svo vrijeme bio tu!!!
beban
Poslato 29/3/2007 16:07 (#48121 - je odgovor na #46458)

Član Veteran

Poruka: 148
10025
...............Ja ostala bez teksta.....Svaka cast i mami i tati. Moj dragi mora da vidi ovo.
...............Prvo sam se rasplakala kad je beba izasla a onda snimak ponovuila nekoliko puta.
STRAVA STE!
kika
Poslato 29/3/2007 16:46 (#48133 - je odgovor na #46458)

Expert

20001000
ZASTO SAM SEBICNA?
PA TO JE ONAJ DIVAN LEP NEZAN OSECAJ, NE MISLIM IZ PAKOSTI, NEGO ONAKO, VISE JE TO INTIMNA STVAR U TIM TRENUCIMA, IAKO SU TU LEKARI I SESTRE, IAKO MI JE BILO DIVNO DA GLEDAM MAJIN SAVRSENI PORODJAJ, IPAK, JA NAJISKRENIJE MISLIM, DA NE BIH VOLELA DA ON BUDE TADA TAMO.
VERUJTE, JA BIH VOLELA DA MI TADA NISU POTREBNI NI LEKARI, NI SESTRE, NIKO, SAMO JA ,I MOJA BEBA, CUTIMO, DISEMO, SKUPIMO SNAGU, I URADIMO TO BEBA I JA U SVOM TAJNOM I PRELEPOM DOGOVORU, U NASOJ SNAZI, NA NAS NACIN, BEZ IKOG DRUGOG.ALI LEKARI I BABICE MORAJU. A NIKO DRUGI NE MORA.

SUPER MI JE KADA CUJEM SRECNE PAROVE KOJI SU TO URADILI ZAJEDNO, LEPO JE KADA SU PAROVI U TOME SLOZNI I PRESRECNI.ZAISTA TO POSTUJEM I VOLIM DA SLUSAM TAKVA ISKUSTVA.MENI JE TO MALO CUDNO, PRELEPO I CUDNO.

NAS DVOJE SMO SLOZNI NA OVAJ NACIN, I OVAKO NAM JE LEPO.
PROSTO, MENI BI BILO SUVISNO DA TADA GLEDAM U NJEGA, KADA JE SVA MOJA LJUBAV I SNAGA UNUTRA, A SVI KOJI TREBA DA POMOGNU MOJOJ BEBI, TU SU NA SVOM POSLU, I SVOJOJ SMENI, ODRADICE TO I IDU KUCI DA JEDU SPAVAJU PRICAJU O DESETIM STVARIMA I NJIMA JE TO NACIN DA ZARADE PLATU.KAO STO JA PROKNJIZIM IZVOD, PROKNJIZIM TROSKOVE I SIROVINE, SRAVNIM PAR KARTICA, NAPRAVIM TABELU ZA SLOVENCE, I BLA BLA....CAO DJACI, ODO KUCI.

KADA SAM RADJALA IVU, IAKO JE BIO KOMPLIKOVAN PORODJAJ, JA NIUJEDNOM TRENUTKU NISAM TRAZILA DA MM UDJE, A KADA SU MI TO PREDLOZILI, JA SAM TO ODBILA, BILO MI JE DOVOLJNO STO SAM OSECALA I ZNALA DA MISLIMO JEDNO NA DRUGO. I DA JE ON TU NEGDE, REKLA SAM DA IDE IZ BOLNICE, ZNALA SAM DA JE PAR ULICA ODATLE, NISAM CAK NIKAD UKAPIRALA GDE GLEDA TAJ PROZOR TE SALE, NISAM VIDELA NISTA OSIM NEBA PRED SNEG. I TO MI J EBILO DIVNO, JER SAM HTELA DA RODIM DEVOJCICU,DA LICI NA MM, DA SE ZOVE IVA, PO PESMI KRASIVA KOJU PEVA ZDRAVKO COLIC, I U TOJ PESMI POMINJE SNEG. I TO JE BILO SVE O CEMU SAM MISLILA. NISAM GA NI DOZIVALA, NI PSOVALA, HTELA SAM SAMO DA URADIM SVE STO JE NAJBOLJE DA SE BEBA ( NISAM NI ZNALA DA JE DEVOJCICA) STO LAKSE RODI.

JA SAM SE USREDSREDILA NA NAS DVE, SLUSALA LEKARE, BABICU, ODMARALA IZMEDJU BOLOVA, JA SAM ZAISTA UZIVALA U SVAKOM MINUTU, CAK I KADA SU BOLOVI POSTALI NESNOSNI, JA SAM TO DOZIVELA NORMALNO, I ZNALA SAM DA SMO SVE BLIZE TOM TRENUTKU, I NIKO MI NIJE BIO POTREBAN DA ME DRZI ZA RUKU, ILI DA ME GLEDA, ILI DA ME MAZI.BILA SAM SVOJA I NJENA, I NICIJA VISE. OSECALA SAM DA SAM TADA NASOJ BEBI POTREBNA JA, TAKVA KAKVA SAM, I MOJA SNAGA, I MOJA POSLUSNOST, I SARADNJA SA DR, BILA SAM NEKAKO TIHA I NORMALNA, NISAM TADA TO DOZIVLJAVALA KAO DA RADIM VELIKU I SAVRSENU STVAR, I DA CU SADA JA BITI MAJKA HRABROST, A MM SADA TREBA DOBRO TO DA ZAPAMTI.ISTO TAKO, NIJE MI BIO TADA POTREBAN NI DA BI MI JEDNO DRUGOM POKAZALI LJUBAV, NISMO TADA BILI BITNI MI, TADA SE N A S A LJUBAV POKAZALA N A M A, KADA JE KONACNO ZAKMECALA, TIHO I NEZNO.

MENI JE PORODJAJ ZENSKA STVAR, MAJCINSKA STVAR, I KAZEM, AKO BIH IKADA IKOGA I POZVALA DA BUDE TU KRAJ MENE, TO JE MOJA RODJENA SESTRA, ILI, MOZDA I MOJA MAMA.

NE MISLIM DA MM NE BI BIO DOBAR U PODRSCI, JA GA VOLIM I BEZREZERVNO MU VERUJEM, I UVEK SAM U NJEMU IMALA PODRSKU I ZASTITNIKA, ALI JA MUSKARCA DOZIVLJAVAM KAO VODJU , KAO NEKOG KO DONOSI KRAJNJU ODLUKU, KAO NEKOG KO NIKAD NE TREBA DA ZNA BAS SVAKU MOJU ZENSKU TAJNU, ALI MORA DA ZNA DA DONESE ODLUKU KOJA JE DOBRA ZA NAS TROJE, MORA DA IMA ODLUCNOST I KADA JE JA NEMAM ZA NEKE POTEZE, MORA DA ZNA KADA MI SE CUTI DA MI JE LEPO DA CUTIM, MORA MI BITI MOJE SVE, A PRE SVEGA, PRE SVEGA, MORA UVEK BITI VODJA NASOJ IVI, DA UVEK ZNA DA JE NJEN TATA UVEK TU ZA NJU.

ALI MAMA R O D I,
A TATA D O B I J E BEBU.

A I DA SE NASMEJEMO, STO PA ON PRVI DA JE VIDI ????

mogla sam ovo da napisem odmah.
kika
Poslato 29/3/2007 16:53 (#48134 - je odgovor na #46458)

Expert

20001000
MENI NIJE BILO NEOPHODNO NI NJEGA DA DODIRNEM I GOLIM OKOM VIDIM DA BIH SE DOZIVOTNO ZALJUBILA U NJEGA I ZAVOLELA GA VELIKO I DUBOKO.
NAMA SE FATALNA LJUBAV DESILA VEC U PRVIH 20 DANA DOPISIVANJA, U TIH 450 PISAMA, SLIKA, IMALI MSO OSECAJ DA SMO MESECIMA ZAJEDNO, SAMO JE PITANJE KADA CE POSTATI NEIZRDZIVO DA SE NE DODIRNEMO.
ONDA SMO SE 21. DANA DOPISIVANJA UGLEDALI, DOTAKLI, I DUUUUUUUUUUUUUGO LJUBILI, KAO DA SMO CELOG ZIVOTA SAMO TO CEKALI.
NIJE MI NEOPHODNO DA BUDE FIZICKI TU DA BIH GA OSECALA.
JA GA ODUVEK VOLIM I KAD NIJE TU.
kika
Poslato 29/3/2007 16:58 (#48135 - je odgovor na #46458)

Expert

20001000
JU !
PA VI PITALE KARLICU A NE MENE.
A JA RAZBALAVILA......CELU STRANU ZAUZELA......

beban
Poslato 30/3/2007 11:33 (#48263 - je odgovor na #46458)

Član Veteran

Poruka: 148
10025
Moj mm je morao ovo da pogleda... i pogledao je. Samo se smeskio a ja jedva dolazila do vazduha. Kaze, pa to je normalno, ne brini se. Ne brinem se ja ali MAJKA PRIRODA JE CUDO....
Jos jednom
SVAKA VAM CAST!
makica 265
Poslato 30/3/2007 11:53 (#48264 - je odgovor na #46458)

Expert

Poruka: 2007
2000
Vasi su barem htjeli da pogledaju,a moj nece ziv.Ma nema sanse da hoce da pogleda,kaze bude mu tesko onda.
La_mamma
Poslato 30/3/2007 14:22 (#48293 - je odgovor na #46458)

Član Veteran

Poruka: 131
10025
Svaka cast ....Nism ni ja za to da muz prisustvuje porodjaju... Nije lijepo da vidi kako se zena muci, kako joj se tijelo i neki djelovi "mijenjaju" Ne ne...
Ima neke stvari koje nisu za njihove oci. A i oni to tesko podnose , jer dokazano je da su muskarci slabiji pol....da se boje doktora i da su po tom pitanju vece kukavice. Pa onda , zasto im priredjivati tu "scenu" ...Sad bi neke zenske rekle ...PA DA VIDI KAKO SMO SE NAMUCILE! Bljak ...Ja se ne slazem s tim...Nikad nisam voljela da izigravam Pacenicu , zasto??? Zna on dobro i da ne gleda sta se tamo desava...i tesko mu je...vjerujte...
Ja nemam takvo iskustvo jer sam se porodila carskim rezom, a i ovaj drugi ce vjerovatno biti ....ali svakako nisam za to da muzevi prisustvuju....
Ne svidja mi se ideja.
Strijeljajte me..
La_mamma
Poslato 30/3/2007 14:23 (#48294 - je odgovor na #46458)

Član Veteran

Poruka: 131
10025
kika...prelijepo receno . Bravo!
kika
Poslato 30/3/2007 22:10 (#48424 - je odgovor na #46458)

Expert

20001000
TO SU MOJE NAJISKRENIJE I NAJINTIMNIJE MISLI U VEZI SA TIM SADA....

UGLAVNOM SAM UVEK MISLILA TAKO, SAMO SAM JEDNOM DREKNULA "JA ISTISNULA IZ SEBE TRI KILA I 650, A TI URLAS ZA JEDNU BUBULJICU OD 3 GRAMA !!!!"

A ON JE URLAO "ALI OVO JE PROTIVPRIRODAN BOL, A PORODJAJ JE PRIRODAN!!!!"

MUSKARCI........ALI ON JE DIVAN VODJA COPORA I JA GA ZAISTA OBOZAVAM, I TOLIKO JE ENERGICAN I SPOSOBAN, AL IMA ETO PROBLEM SA CEDJENJEM , ISTISKIVANJEM , SVEGA TEZEG OD 1 GRAM.
kika
Poslato 30/3/2007 22:12 (#48426 - je odgovor na #46458)

Expert

20001000
O BOZE, OTKRILA SAM NAJSLABIJU TACKU MOG VELIKOG VOJSKOVODJE.
I TO USRED FORUMA
Jecca
Poslato 31/3/2007 13:29 (#48524 - je odgovor na #48424)

Expert

Poruka: 1885
1000500100100100252525

Kiko  

Ja sam prvo zelela da muz prisustvuje porodjaju, ali sad ga vidim da on bi ali... tako da cu pristati i na opciju da je samo samnom dok ne odem u porodjajnu salu. Sto da ne. Iako bi mi puno znacilo da ipak bude kraj moje glave, da mu psujem sve po spisku , bolje njega da psujem nego osoblje tamo. Hehehe! Salim se. Ali nece mi ni biti jako zao ako ne moze da prisustvuje tom radjanju.

Promenjeno od Jecca 31/3/2007 13:31
makica 265
Poslato 2/4/2007 09:12 (#48933 - je odgovor na #46458)

Expert

Poruka: 2007
2000
Ovi kod nas jos nisu uveli to da muz moze da prisustvuje porodjaju.Ne mogu ni posjete.
Karli
Poslato 2/4/2007 10:41 (#48947 - je odgovor na #48933)

Expert

Poruka: 1402
1000100100100100
Nema tu puno objasnjenja zasto nisam zato da mm prisustvuje porodjaju!Jednostavno mi nije prirodno pa neka se ljuti ko hoce!
mamajac
Poslato 2/4/2007 11:16 (#48966 - je odgovor na #46458)

Član

Poruka: 5

Vidim, polemiše se oko pristustva muža na porodjaju. Evo, kao glavni "glumac" ;) ovog filma da kažem i ja koju.
Moj dragi nije hteo da ide na prvi porodjaj. Ja ga pitala da li hoće, on iskreno rekao da bas i ne bi. I ok. Bez nekog velikog objašnjavanja zašto tako želi, i zasto ja želim da bude tu.

Onda se porodih. Svako k'o je osetio prirodan porodjaj mora da se složi da je to potpuna gužva raznih novih, jakih osećanja. Ne jakih, prejakih. Ne mislim samo na jak bol, već na snagu celog tog čina, trenutak kad se nova dusa radja, to je jezivo koliko tu ima emocija. Žao mi je mnogo sto muž nije bio pored mene tada. Osoblje je tu da stvar odradi "tehnicki", nedostajalo mi je da imam sa kim da delim jačinu tih trenutaka.

U drugoj trudnoći smo pričali o njegovom prisustvu, i on je rekao kako ne bi da me gleda kako se mučim, kako misli da ne može da mi pomogne itd. Tad ja videh da on uopšte ne može iz mog ugla da posmatra stvar i da je pogrešio u pristupu. Pa ne mislim ja da on treba da mi bukvalno pomaže i da upija bol mojih kontrakcija! Niti da mi treba publika za izigravanje mučenice i paćenice! Treba mi da je neko moj, koga mnogo volim, tu pored dok je tesko, da vidi i dozivi tu snagu prvog bebinog placa, ma samo za ruku da me drzi, da podeli sa mnom suze radosti... I pošao je sa mnom na drugi porodjaj. I bilo je MNOGO LEPO. Premašio je sva moja očekivanja, bio je stvarno pribran i koristan, jos je i taj snimak napravio. Verujte da nisam uopšte znala, tj. mislila sam da će samo napraviti par fotki, skroz sam zaboravila da aparat može i filmić da snimi. Žao mi je samo što nije ušao na vreme nego kad je porodjaj vec krenuo, al' to je zivot.

Ljudi, porodjaj je prirodna stvar, baš kao što je i sex prirodan, odrastao zreo muškarac ne bi trebalo tu ičega da se gadi niti žena da se stidi. Ljudsko telo je i dalje veliki tabu, nažalost. Taj novi život koji stiže je naš proizvod, samo naš, moj i njegov. Sasvim mi je normalno da mi ostanemo ta celina i tada, kad se beba radja. Mamu i sestru bezmerno volim, ali ne bih ih na porodjaj zvala.

Opet, ovo je samo moje misljenje, ko misli da ce mu uz sestru biti lakse - što da ne?

Pozdravi!
Administrator
Poslato (#49002)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Aiko
Poslato 2/4/2007 14:08 (#49002 - je odgovor na #46458)

Expert

Poruka: 3345
2000100010010010025
Tako je mamajac
kika
Poslato 2/4/2007 18:09 (#49061 - je odgovor na #46458)

Expert

20001000
MAMAJAC

VALA BAS, SVAKO U SOPSTVENOM ARANZMANU

SAMO VI TOLIKO LEEEEEEEEEEEEEEEEPO PRICATE O TOME, DA MI DODJE DA SLEDECI PUT PROBAMO ZAJEDNO.........PA LAKO CU GA ZAMOLITI DA IZADJE....ILI CE LAKO ON IZACI, AKO OSETIMO DRUGACIJE.....
JOJ, KAD BI BAREM DO KRAJA GODINE OSTALA TRUDNA......

Promenjeno od kika 2/4/2007 18:13
Facebook
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 7 ... >
Nalazite se na strani 2 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi