Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Lepljiva Vasa iskustva - carski rez
Pređi na stranu: < ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 >
Nalazite se na strani 55 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> PorođajFormat poruke

villma
Poslato 25/3/2010 11:06 (#695230 - je odgovor na #695205)
Naslov: RE: Vasa iskustva - carski rez

Elitni Član

Poruka: 835
50010010010025
Ivina mama - 25/3/2010 09:56

Meni su takođe stavljali kateter pre anestezije(ja sa imala totalnu anesteziju) i nije bolelo, više je neprijatan osećaj kada ti stavljeju kateter, ja sam imala osećaj da mi se mnoooogo piški. Dok sam ga imala, a to je trajalo 2 dana, nisam ga uopšte osećala ali me je nerviralo to što sam ge god da krenem morala sa sobom da vučem i "tašnicu" (kada me je doktor video sa šetam hodnikom sa kesom od katetera u ruci rekao je :"Vidi ti nju, pošla u šetnju i tašnicu ponela ).

A bilo mi je glupo i to što dok imaš kateter kupaju te babice, a meni je bolje da se sama okupam ko čovek nego one na brzinu.

bas tako
Vrh stranice Dno stranice
Lara NS
Poslato 25/3/2010 17:21 (#695346 - je odgovor na #45772)

Elitni Član

Poruka: 760
5001001002525

Meni je kateter postavljen pre anestezije. Samo postavljanje je bilo jako neprijatno, a kad su mi ga stavili toliko mi je bio jak neki nadrzaj od toga da su mi suze krenule kad sam imala osecaj da piskim. I prvih 24 sata nakon CR su mi svaki put suze isle kad sam piskila i bolelo me je na tom mestu gde je kateter bio. Posle toga sam prestala da ga osecam, a imala sam ga 48h.

Cimerka u sok sobi se pozalila dr u viziti da je boli kad piski, imala je isti problem kao i ja a dr joj je na to odgovorio "Vi ne mokrite, vi imate kateter", tako da sam ja nakon toga shvatila da treba da cutim i trpim jer nema svrhe zaliti se na to

dragana.srb
Poslato 25/3/2010 19:46 (#695401 - je odgovor na #695346)
Naslov: Re: Vasa iskustva - carski rez

Ekstremni Član

Poruka: 569
5002525
Ja sam dobro prošlo kad je katetar u pitanju, s obzirom da sam išla na hitan carski rez na brzaka su me skinuli stavili na sto i nisam čak ni osetila kad su mi stavili katetar i već posle par sekundi sam bila uspavana. Nikakve tegobe nisam imala posle carskog kad je katetar u pitanju i bilo mi je žao ka su mi ga skinuli jer sam onda morala da ustajem iz kreveta i da idem u wc.
villma
Poslato 25/3/2010 21:38 (#695435 - je odgovor na #45772)

Elitni Član

50010010010025
ja mislim da tu veliku ulogu ima strucnost sestre, tj da li ga dobro stavi, meni je nakon stavljanja bio neprijatan osecaj u predelu besike, ali ga posle operacije nisam ni osetila, ja nisam mogla da ustanem odmah i da setam, tako da je meni koristio..
Sanjalica
Poslato 25/3/2010 22:57 (#695454 - je odgovor na #695435)

Expert

Poruka: 2163
20001002525
Ma katetar je vazan posle carskog, ja sam ga oba puta imala 2 dana, odnosno 48 sati. Oni preko njega mere koliko se tecnosti izbacuje, to im je vazno zbog onih infuzija koje smo primale.I mene je bolelao postavljanje, skidanje mi je samo bilo neprijatno. Nisam imala nikakvih problema sa mokrenjem kasnije.
nacafaca
Poslato 30/3/2010 13:36 (#696589 - je odgovor na #45772)

Expert

Poruka: 1255
10001001002525
Znaci samo meni su stavili posle
villma
Poslato 30/3/2010 19:57 (#696669 - je odgovor na #45772)

Elitni Član

50010010010025
mozda su zaboravili
Jelena
Poslato 4/4/2010 19:48 (#697737 - je odgovor na #45772)

Član Veteran

Poruka: 281
100100252525
Moje iskustvo

Presla sam preko termina 10 dana, nisam imala bolove ni bilo sta sto bi izgledalo da ce uskoro porodjaj. Tako da su se doktori opredielili za indukcij. 29.03 sam smestena u bolnicu sa
namerom da uvece indukuju porodjaj. Radili su mi stalno ctg, i bebac je stalno bio u pokretu tako da su indukciju ostavili za sutradan. Ja i dalje nisam imala nikakve znake porodjaja.
Rano ujutru su me stavili na ctg, i dok je ctg trajao meni je pukao vodeljak 08:00, poceo je prirodnim putem, i bila sam presrecna sto nemora da se radi indukcija.
Ubrzo su poceli bolovi koji su vremenom postajali jaci ja sam bila samo 1 cm otvorena,
vreme je odmicalo bolovi su bili sve jaci i jaci.
Svakih sat vremena su me pregledali i radili ctg slali u setnju. Negde oko 14 h su poceli malo jaci bolovi ja otvorena svega 2 cm, i dalje samo setnja.
Negde oko 16h supocelibolovi na 10 min, ja i dalje 2 cm otvorena, zatim su mi dali
ne znam ni ja sta da stopiraju bolove, sto je do nekle i uspevalo.
Ja sam trazila epiduralnu ali nisam mogla da je dobijem jer sam sasvim malo bila otvorena.
Dali su mi injekciju koja je skroz stopirala bolove na nekih pola sata , beba je bila jako pokretna.
Ja i dalje 2 cm otvorena, nekgde oko 17 pocinju bolovi na 5 min, ubrzo zatim i bolovi sa naponima
koje vise nisam mogla da izdrzim, doktora sam sve vreme molila da mi uradi carski da on je insistirao na cekanju.
MM je bio stalno samnom kada su poceli bolovi sa naponima bilo je strasno a ja i dalje samo 2 cm otvorena. Kazem mm da ide i razgovara sa doktorom jer vise ne mogu da izdrzim bol.
Beba je bila visoko na ctg-u su bebini tonovi srca bili sve slabiji.
Mm nije ni uspeo da razgovara sa doktorom jer je doktor resio da se uradi carski.
zatim je rekao da sala nije spremna i da moramo da sacekamo pola sata, sto je meni bila vecnost.
Konacno sam usla u op salu, dobila spinalnu i beba je bila za 15 min tu, bolovi su prestali.
Kada su bebu izvadili i kada sam cula njegov plac posle su mi suze koje nisam mogla da kontrolisem, ubrzo su mi ga doneli na 2 min i bila sam presrecna i sve bolove sam zaboravila.
Oporavak mi je jako tezak i posle 5 dana nemogu da ustenm iz kreveta lepo, imam bolove jake
ali kada njega ugledam sve zaboravim.
Zato drage moje mazite vase tibe i koliko god da je tezak porodjaj,
vredi izdrzati kada ugledate bebu to je najlepsi osecaj u zivotu

novosadjanka100
Poslato 14/4/2010 13:32 (#700269 - je odgovor na #692330)
Naslov: Re: ima li iko da je imao tri carska reza

Slučajni prolaznik

Poruka: 1

danas je dozvoljeno 5 carskih rezova.nakon treceg preporucuju podvezivanje jajnika,a nakon 5 carskog je obavezno podvezivanje jajnika.ja sam pre 27 dana imala treci carski rez u betaniji i sve je dobro proslo.poradjala me je dr Sanja Bulatovic,i ako neko pita kakva je doktorka je odlicna.ona mi je radila sva tri carska reza.prvi pre 9 godina,drugi pre 6 godina i treci pre manje od mesec dana.to sto se neki gadjaju sa ciframa za carski rez je laz.ti kad dodjes na betaniju moras ici na dodatnu komisiju u kojoj se ne nalazi tvoj doktor i ona je sastavljena od nekoliko doktora koji odlucuju dali si za carski ili ne.meni je prvi radjen po hitnom postupku jer je beba pocela da se gusi.srecom bio je termin i tada sam upoznala dr Bulatovic.zena je fenomenalna.sto se tice cascavanja doktora nista ja tu posebno nisam castila,a cak nikakvu vezu nisam ni imala.za svaki naredni mi nisu pravili problem.ja zivim u rumi,vodila sam trudnocu u rumi i tamo sam se samo pojavila da se odradi taj cin.oni te sami pitaju dali ima nedki doktor za kojeg bi voleli da vam uradi carski.eto na takav nacin mi je ista doktorka uradila sva tri carska reza.castila sam je sa picem,bombonjerom......ali nista kazem posebno.i da ne zaboravim da kazem ja sam se odlucila za sterilizaciju i u samom cinu carskog reza mi je uradjeno podvezivanje jajnika.
Ivina mama
Poslato 17/4/2010 11:08 (#701025 - je odgovor na #45772)

Član Veteran

Poruka: 157
1002525
Novosađanka, da li je oporavak posle drugog i trećeg carskog reza teži nego posle prvog ili to nema nikakve veze sa tim koji je CR po redu?
fiona29
Poslato 7/5/2010 20:20 (#705191 - je odgovor na #45772)

Ekstremni Član

Poruka: 581
500252525
Moje iskustvo

Porodila sam se carskim rezom u bolnici Dragisa Misovic. Indikacija za carski rez mi je bila karlicni polozaj bebe, i svo vreme se lomila odluka da li da se ide prirodno ili carski. U bolnici je jako velika guzva i prosto je tesko uleteti kad je prazno mest. Posto sam uveliko bila u terminu, pocela se otvarati i sa trecim stepenom posteljice moja dr je odlucila da me nekako ubaci na odelenje patologije. Tamo su uglavnom zenice koje odrzavaju trudnocu kao i one sto cekaju na carski rez,
Po prijemu su utvrdili na UZV da je bebi pupcanik 3 puta oko vrata te su me stavili odmah sutra prvu na program u 8 sati.
Pripreme pocele od 8h.
klizma, stavljanje katetera, ctg, anestezija...

Radila sam carski rez sa spinalnom anestezijom. Jaaako cudan osecaj. Bila sam uplasena, suvog nosa i usta, sa maskom za kiseonik. Imala sam osecaj da pomalo osecam bol ali nisam. Bebica se rodila u pola devet. Premestili su me na odeljenje gde leze zene koje su se porodile carskim.
Babice koje tamo rade su odlicne, ne zna se koja je bolja, stvarno su divne i jako blage.Prikljucili su mi lekove, infuziju, bocu sinocitina koja kontrahuje matericu i to je ono sto me jako bolelo. Dali su mi trodon kroz infuziju koji na mene nije delovao tako da mi olaksa bol ali me opio do te mere da nisam mogla da drzim oci otvorene. Svanulo mi je kad su mi dali diklofen protiv bolova.
Ustala sam na noge posle 12h doneli su mi dete odmah i to je ono sto nije dobro jer majka nije u stanju da se brine o bebi.
Ostalo je sve proteklo kako treba. Uspostavili smo dojenje, ja sam se brzo uhodala jer mi je ovo drugo dete, i tako...

Estella
Poslato 8/5/2010 13:53 (#705303 - je odgovor na #45772)

Expert

Poruka: 2082
2000252525
Fiona, pozdrav! Super sto je sve ipak dobro proslo!
fiona29
Poslato 8/5/2010 14:56 (#705311 - je odgovor na #45772)

Ekstremni Član

Poruka: 581
500252525
Jeste Estella najvazinije je da je dete dobro. Nisam napomenula da kad su vadili bebu da je postojao i cvor, koji bi u slucaju da je porodjaj tekao vaginalno sprecio normalan tok porodjaja tako da je odluka da se radi carski stvarno bila prava odluka i hvala mojoj doktorici do neba sto je insistirala na tome.
hippeia
Poslato 12/5/2010 12:19 (#706138 - je odgovor na #45772)

Expert

Poruka: 4341
2000200010010010025
Fiona bas sam se pitala jesi li dobila spinalnu, ali nikako da stignem sve da iscitam na forumu, sad vidim da jesi. Drago mi je da je sve lijepo proslo i da je bebica dobro.
I nama je pupcanik bio omotan oko vrata, ali posto se od samog pocetka znalo da cu na carski, nije bilo posebnog rizika s te strane.
Ja nikako da napisem svoje iskustvo, malisa je vecinu vremena budan, pa nikako da se skoncentrisem, ali pokusacu...

Imala sam dva carska reza. Oba su prosla odlicno, ali prvi put je sve to bilo malo traumaticno za mene jer nisam znala sta me ceka, a tu je i ta opsta anestezija koje se panicno bojim.
Prvi put- klasika-nema tu sta mnogo da se isprica- zakazan carski, ujutro me primili, pripremili, odveli na operaciju, uspavali me, kad sam se probudila-odjednom sam majka-sve mi je to bilo mnogo konfuzno, prosao je cijeli dan, a da se ja nisam skoro ni sjetila da imam bebu, samo sam mislila - hvala Bogu-prezivjela sam...cudno, bas cudno...oporavak je bio prilicno brz i lagan i vec nakon par dana ja sam bila oporavljena do te mjere da sam sasvim normalno funkcionisala.

Drugi porodjaj je moj porodjaj iz snova(jest da je CR, ali kad vec ne moze drugacije, ovo je moj porodjaj i snova). Ponovo je bio zakazan carski rez. Dan ranije su me formalno primili u bolnicu, namolila sam ih da me puste ad prespavam kuci, sama pomisao da cu operaciju cekati sama u bolnickoj sobi me je uzasavala. A i htjela sam da provedem to vrijeme sa Ksenijom sto mi se na kraju nije ispunilo, jer sam izgleda zakacila neki stomacni virus i cijelu vecer mi je bilo mnooogo muka, a tu noc sam imala i proliv. Ispostavilo se da je taj proliv odlicno dosao, jer sutra, prilikom klistiranja ja nisam imala sta da izbacim iz sebe Sjecam se da mi je to klistiranje prvi put bilo prilicno neprijatno, ovaj put-piece of cake
Posto sam po protokolu bila primljena u bolnicu dan ranije, morala sam da dodjem jako rano, vec oko 6 ujutro i tad su pocele pripreme. Bila sam prva na programu i odveli su me u op. salu vec oko 7 ipo. To je bilo malo neprijatno, cekati tako na op. stolu toliko vremena (op. je pocela tek oko 8:45), prikacena na monitore, ne mogu mrdnuti...joz uz to radi i klima-hladjenje, a meni hladnooooo...sreca-bio mm sve vrijeme samnom, pa je bilo podnosljivo.
A onda je pocelo...dosao je anesteziolog, prvo me je bilo malo strah, ali kako on nikako nije mogao da prodje iglom do spin. kanala, moj strah se pretvorio u ocaj- nece uspjeti, dobicu opstu...samo sam molila Boga da vec jednom ta igla prodje, zaboravila sam na strah...I konacno!!! Da nisam bila "domaca" (mm je njihov, jelte, kolega :D) sumnjam da bi se anesteziolog toliko mucio sa tim spinalom, vjerovatno bi davno odustao...
Elem dobih ja spinal i noge su pocele blago da trnu i da se griju. Ta toplina koja se razlijevala po mojim nogama je tako prijala (jer sam se smrzla cekajuci preko sat vremena gola u ohladjenoj sali), kao kad izadjete iz ledenog mora i umotate se u topao peskir, bas sam to zapamtila kao prijatan osjecaj.
Dr-ica je pocela da radi, a ja nisam osjecala nista. Osjecala sam ja da imam noge, cak i kad bi stavili neki instrument na njih osjecala sam trnce, ali nisam osjecala da mi ista rade, uopste nisam osjecala dodir, pogotovo ne bol...
Bebu su izvadili u 8:52, cini mi se da nije proslo ni 5min. od pocetka operacije. Moje zlato je isti momenat zaplakalo i odmah su mi ga pokazali. Odmah se vidjelo da ce biti beba sa stavom- odlucno se dernjao i protestvovao zbog toga sto su ga izvadili iz mame, sto ga maltretiraju sa aspiriranjem nosica, grla itd...
56 cm, 3700g, 10/10 (mamin odlikas isto kao i seka )
Onda su mi ga tako ociscenog donijeli jos jednom, mm je sve uredno fotkao, snimao filmice Pomislila sam kako je savrsen i kako nikad nisam vidjela tako cistu, a tek rodjenu bebu. Onda je babica rekla-a sad idemo na kupanje, a ja mislim-pa zar nije okupan (bio je tako cist...)
ja sam cijelo vrijeme bila u euforiji, svi su bili super, dr-ica me svaki cas pitala osjecam li nesto, dr i ostali se salili, pricali viceve, bila i muzika, ma kao zurka, Cijelo vrijeme sam mm-u ponavljala kako mi je divno i kako bih ja opet
Jedini freakyosjecaj je bio kad su me prebacivali na kolica-tad sam vidjela svoje noge savijene u koljenima, a ja sam ubijedjena da su ispruzene. U stvari je u mom mozgu stajala informacija o njihovom poslednjem polozaju prije anestezije i cijelo vrijeme sam imal aosjecaj da su ispruzene, a kad sam ih vidjela savijene u koljenima, jos onako bezivotno djeluju- e to mi je bilo onako brrrrr, nisam ih mogla gledati...

Doveli me u sobu, nisam htjela apartman, jer ne mogu podnijeti da sam sama u sobi i nisam pogrijesila-imala sam divnu cimerku s kojom sam ostala u gotovo svakodnevnom kontaktu.

anestezija je trajala oko 5 sati, popustala je postepeno-od pojasa prema stopalima, a tako se javljao i bol, pa sam dobila analgetik. Taj dan se u boksu potrefila sestra koja mi je dolazila kao patronaza kad se Ksenija rodila i ona je mi je cijeli dan donosila bebu svako malo iako kod nas nije praksa da se beba prvi dan uopste donosi majci. Poslije je svaki put, kad je bila u smjeni donosila bebu kad god zaplace, bez obzira na satnicu i protokol, mnogo mi je pomogla oko grudi i zahvaljujuci njoj ja danas uspjesno dojim. Hvala ti teta Slavice!!!

Sta jos da kazem...jos me drzi ta euforija, osjecaj je neopisiv, uopste ne mogu porediti prvi porodjaj sa ovim, kada vidis svoju bebu i zaljubis se na prvi pogled- to se ne moze rijecima opisati...Sa Ksenijom su ti osjecaj dosli mnooogo kasnije i mnogo mi je zao zbog toga, ne mogu da se otresem osjecaja krivice sto i u nju nisam bila ovako zaljubljena od prvog dana...(naravno sad je osjecaj- zagrliti nju i njega potpuno isti...)

Poslije svega, ja jedva cekam i treci put (ako Bog da)...

Promenjeno od hippeia 12/5/2010 12:31
magi
Poslato 12/5/2010 14:55 (#706229 - je odgovor na #45772)

Expert

Poruka: 1964
10005001001001001002525
Hippi božanstveno, hoću i ja tako!!!! Stvarno divan porođaj, i nije čudo što ti je to porođaj iz snova. Koliko znači kad znaš lekare tj. što im je tm kolega......Ja nisam te sreće pa još uvek ne znam kako ću. Mislim, idem na cr ali ko zna da li će mi dati spinal, a o prisustvu muža nema ni govora , ipak to bih prebolela samo kad bih odmah mogla da vidim bebca.....
Stvarno, divan si porođaj imala, za poželeti.......Neka ti svaki sledeći bude takav
magi
Poslato 12/5/2010 14:57 (#706230 - je odgovor na #45772)

Expert

10005001001001001002525
Hippi božanstveno, hoću i ja tako!!!! Stvarno divan porođaj, i nije čudo što ti je to porođaj iz snova. Koliko znači kad znaš lekare tj. što im je tm kolega......Ja nisam te sreće pa još uvek ne znam kako ću. Mislim, idem na cr ali ko zna da li će mi dati spinal, a o prisustvu muža nema ni govora , ipak to bih prebolela samo kad bih odmah mogla da vidim bebca.....
Stvarno, divan si porođaj imala, za poželeti.......Neka ti svaki sledeći bude takav
Lara NS
Poslato 12/5/2010 15:07 (#706234 - je odgovor na #45772)

Elitni Član

Poruka: 760
5001001002525

Tako si sve lepo opisala Hippeia da pozelim odmah da sam ponovo trudna

Super sto si imala tako dobro iskustvo. A gde si se poradjala?

Natasa
Poslato 12/5/2010 15:42 (#706236 - je odgovor na #706234)

Elitni Član

Poruka: 729
50010010025
Hipi i ja sam se posle opste anestezije tako osecala, nisam imala osecaj da sam mama, sve me je bolelo... Nudili su mi spinalnu ali ja sam se bojala da budem budne, ali iduci put cu skupiti hrabrost. Jer nista ne moze da zameni to da vidis svoju bebu odmah.
Administrator
Poslato (#706439)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

hippeia
Poslato 13/5/2010 11:04 (#706439 - je odgovor na #45772)

Expert

Poruka: 4341
2000200010010010025
Drage moje, od srca vam preporucujem spinal-bez ikakvog razmisljanja, nemate ama bas nicega da se plasite. Samo bockanje ne moze ni na koji nacin ostetiti ni kicmu, ni kicmenu mozdinu, a sada se koriste tako tanke igle da vise nema ni onih posledica tipa glavobolje, bolovi u ledjima...meni je dr rekao da ne moram da lezim hoizontalno cim prestane dejstvo anestezije, da necu imati nikakve posledice i stvarno ih nisam imala. A sam ubod ni malo ne boli (dobije se lokalna anestezija prije bockanja).

Magi, ako budes isla na carski nema razloga da ne dobijes spinal, jer se sada opsta anestezija smatra kontraindikovanom kod carskog reza, daje se samo kod komplikovanijih zahvata. KOd nas je jos uvijek opsta glavna, a spinal samo ako trazis0ali to zato sto se zene boje i rijetko koja hoce tako da se poradja. Ja sam za 7 dana koliko sam bila u porodilistu, bila jedina koja je imala spinalnu anesteziju, bas mi je zao bog toga...U svakom slucaju zelim ti da i ti imas porodjaj iz snova, pa kakav god da je

Laro ja sam se poradjala u Podgorici.

Natasa, kao sto vec rekoh- velika je steta prespavati rodjenje bebe. Nemas cega da se bojis zaista. Drzim fige za sledeci put (ako Bog da)

P.S. Irena i Milice- dok sam lezala u boksu prvo sto sam potrazila pogledom je sat ZetaGradnje :D :D :D Odmah sam ga skontala, on definitivno nije bio tu kad sam se poradjala prije 4 godine, tad je bio neki bijeli sat
magi
Poslato 28/5/2010 11:39 (#710599 - je odgovor na #45772)

Expert

10005001001001001002525
Evo i mene sa iskustvom sa 2. carskog....
Primljena sam 17.05. u Višegradsku, zakazan prijem. Ja sam se nadala da neću morati dugo da čekam na sam carski jer je u Višegradskoj procedura da se ide na konzilijum itd. Dakle došla sam u ponedeljak i odmah su mi upisali na istoriji bolesti da je konzilijum u sredu, ja sam već poludela jer mi se nije toliko ležalo bez potrebe, da skratim, nakon svih pregleda i uz-a i brojnih stepenica gore-dole to popodne mi je pukao vodenjak mojoj sreći nije bilo kraja jer sam se spasila čekanja. Odmah su me odveli u porodilište na pripremu, i stavili u box i ukljičili ctg, morala sam da čekam jer sam jela neposredno pre toga pa nisu mogli da mi daju anesteziju. Naravno spinal nije ni bio opcija , ali dobro de bila sam srećna bar da ne moram da ležim danima.....
Odveli su me u salu, sama sam prešla na operacioni sto i pomno pratila celu proceduru, vezali su mi noge, levu ruku uvili u čaršaf pored tela a desna je bila pružena zbog svega što se daje, ubrizgali su mi injekciju i sestra anestezologa mi je rekla laku noć (btw to mi je baš bilo slatko), dr mi je objasnila šta ću da osetim pre nego što zaspim, okrenula sam se i ka dr ginekologu koja je stajala pored i čekala, namignula mi je i to je to...Zaspala sam.
Probudili su me ovog puta nakon vađenja tubusa, i mnogo je bolji osećaj, rekli su mi da je sve super da je dečko odličan i da uopšte ne deluje da je dve nedelje ranije rođen...
Prešla sam odmah na odeljenje carskih i predivna babica mi je istog momenta donela bebu da je vidim. Dala mi ga je da ga poljubim i pomirišem i beskrajno sam srećna zbog toga jer Lolu nisam videla 36 sati nakon prvog carskog i zbog toga sam i želela spinal ovog puta. Eto, ipak je ispalo odlično....
Odmah sam dobila i moj telefon pa sam telefonirala svima i gledala tv celu tu noć jer me je bolelo pa nisam baš mogla da spavam (ništa strašno ne brinite daju lekove protiv bolova) a i bila sam uzbuđena.
Sutradan je već došla sestra da me digne iz kreveta, uuuuuu, boli, ali čim ustanete lakše je, već to popodne sam šetala po hodniku. Kateter vade čim isprimate svu infuziju koja vam je namenjena i to je to....
Na sreću velika im je gužva pa puštaju žene ranije kući tako da smo mi izašli već u petak (i to sam jedva dočekala) i evo nas sad kod kuće uživamo..... Juče sam i konce skinula i sad tražim silikonske flastere za ožiljak koji su navodno super jer sam ja sklona stvaranju keloida (prethodni ožiljak je bio takav pa bih sad da sprečim ako je moguće).....
Da boli boli, ali nije nepodnošljivo i traje vrlo kratko, samo neposredno nakon zahvata a posle kao da ništa nije bilo, malo se pazim, ne dižem teško i ne zamaram se mnogo fizički ali funkcionišem najnormalnije i sve mogu sama da radim......
I da dodam, i dalje sam oduševljena odeljenjem carskih rezova u Višegradskoj babice su im prepreprepredivne, i svi su vrlo ljubazni....I da, ako je ikako moguće preporučujem apartman, posete non-stop, i najbitnije sopstveno kupatilo.......
Facebook
Pređi na stranu: < ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 >
Nalazite se na strani 55 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi