Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Prvi simptomi trudnoce
Pređi na stranu: < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... >
Nalazite se na strani 43 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> TrudnoćaFormat poruke

Mina25
Poslato 27/3/2008 21:47 (#245556 - je odgovor na #245218)
Naslov: Re: Prvi simptomi trudnoce

Elitni Član

Poruka: 658
5001002525
Simptomi trudnoce

Da li sam trudna? Mnogim ženama ova pomisao donosi radost dok drugima osecaj nesigurnosti. Dok god ne odete kod ljekara ne možete biti sasvim sigurni da ste trudni. Ipak postoje neki simptomi koji ukazuju da se možda radi o trudnoci.

Rani simptomi trudnoce su:

Izostanak menstruacije nedjelju ili dvije, koje su do tada uglavnom bile redovne kod seksualno aktivne žene , sa velikom vjerovatnocom govori da je možda u pitanju trudnoca.

Bolovi u ledjima

Konstipacija (zatvor), ovaj simptom se dešava zbog hormonalnih promjena i zato što nabubrela materica vrši pritisak na crijeva.

Tamnjenje areole i bradavica na grudima - ovaj simptom se cesto javlja prvi, vec nedelju dana poslije zaceca i zadržava se do kraja trudnoce.

Pojacano lucenje pljuvacke

Osjecaj pospanosti, javlja se 6 do 8 nedelja posle zaceca i može trajati do kraja trudnoce.

Pojacan apetit

cesto mokrenje, ovaj simptom se može pojaviti izmedu šeste i devete nedelje trudnoce i traje do kraja trudnoce. Javlja se zbog hormonalnih promjena i pritiska materice na bešiku.

Glavobolje

Pojacan osjecaj za mirise

Mucnina i povracanje, ovaj simptom se obicno javlja oko 10-te nedelje trudnoce, karakteristicna je jutarnja mucnina ali se ona moze javiti u bilo koje doba dana, prouzrokuju je hormonalne promjene.

Uvecane i bolne grudi, ovaj simptom se veoma rano javlja, nedelju do dve posle zaceca i prati vas tokom cijele trudnoce.

Stres, bolesti, promjene u ishrani mogu prouzrokovati simptome trudnoce. Jedini nacin da potvrdite vašu sumnju da ste trudni je da izvršite test na trudnocu a zatim da posjetite ginekologa zbog potvrde i daljeg pracenja trudnoce.

Testovi za provjeru trudnoce su veoma pouzdani, vecina je pouzdana vec 10-tog do 14-tog dana po zacecu.

cak i ako imate pozitivan test trudnoce i vecinu simptoma koji vam ukazuju na nju, morate da odete na pregled kod ginekologa kako bi ste dobili apsolutnu potvrdu o trudnoci .

Ako imate simptome trudnoce i ako vjerujete da ste trudni pobrinite se o vašem zdravlju. Izbegavajte kofein, alkohol, cigarete i lijekove dok se ne posavetujete sa ljekarom koji ce voditi vašu trudnocu.

Promenjeno od Mina25 27/3/2008 21:49
Vrh stranice Dno stranice
Makedonka- nana
Poslato 30/3/2008 10:28 (#246964 - je odgovor na #43445)

Član

Poruka: 17

Zdravo svima
kod mene vestica jos nema...uradila sam neki testovi...ono sto mene zbunuje sto razlicni tesovi razlicito mi pokazuje...Jedan test ovih dva dana mi pokazuje non stop dve crtice,,,, a drugi tip negativno..Jel neko zna sta da radim sad. Jel mogu kod ginikologa ili je uste rano. Kad moze da se vidi plod??? Pisala sam u neki prethodni mejl da ja i moj decko imali smo odnos samo jedanput i to na 30og zbog poslovnog puta, tako da ako sam vec trudna trebalo bi da ulazim u petoj nedeli... Nemam nikakvih simptomi osim temperatuta koje je nekad 37,9 nekad 37,1 i neko belo pranje...

pozz
Makedonka- nana
Poslato 30/3/2008 10:31 (#246965 - je odgovor na #43445)

Član

Poruka: 17

greska...ne 37,9 nego 36,9
tufnica
Poslato 30/3/2008 10:40 (#246970 - je odgovor na #43445)

Član Veteran

Poruka: 201
100100
Makedonka najbolje uradi test krvi da vidis kolika je beta hcg ,i bices sigurna,a nakon toga ukolko test krvi pokaze trudnocu sto se nadam zakazi kod ginekologa.Jedva cekam da nam potvrdis trudnocu pa da ti cestitamo i da se zajedno sa tobom .
tufnica
Poslato 1/4/2008 16:41 (#249371 - je odgovor na #43445)

Član Veteran

Poruka: 201
100100
Makedonka nedrzi nas vise u neizvesnosti ,vec nam odma saopsti da je beta pokazala da si nam ti
Tinna
Poslato 4/4/2008 02:59 (#251762 - je odgovor na #43445)
Naslov: RE: Prvi simptomi trudnoce

Expert

Poruka: 1901
1000500100100100100

Posto vec duze vreme nisam mogla da ostanem trudna, kupila sam kompleks B vitamina i svako jutro prvo kad ustanem popijem ga uz zeleni caj. Najbolje je da odete na kalendar ovulacije i da tamo vidite otprilike kada vam pada ovulacija ili jednostavno da osluskujete svoje telo, onda kad vas zaboli nesto, stomak, glava, sta god tada hvatate muza. Nakon odnosa, ja sam eto prvi mesec podizala noce i tako jedno 2-3 minuta. Nemojte da odmah skacete na tusiranje, to zaboravite nego ujutru.

Kada vam nisu plodni dani odnosi svaki drugi dan, tri dana pre, za vreme ovulacije i tri dana kasnije, dakle sedam dana svaki dan! (Taogicin recept)

Moji prvi simptomi

5 dana nakon ovulacije znaci 28.03. pocele su da me bole grudi, osecala sam probadanje u jajnicima, naduo mi se stomak-klasicni simptomi PMSa. 01.04. kolega je kupio virsle za dorucak, ja ih inace obozavam medjutim meni su jako smrdele i mislila sam da su pokvarene, kod kuce isti dan sveki je isprzila virsle i one su mi smrdele. E onda sam 02.04. osetila jak bol u stomaku i tada mi je krenulo nesto malo braon i tada sam ovde na forumu napisala kao nema nista. Od kada mi je to braon krenulo i naravno nista posle toga ja sam 02.04. i 03.04. isla najmanje po 10-11 puta dnevno u wc.

To su moji simptomi, znaci klasican PMS.

A ono sto sam primetila, prvi put nisam kenjkala o simptomima nego sam digla ruke. Ja sam prva bila protivnik tome kad neko kaze ma samo se opusti, ali..... vredelo je. Ja sam samo sebi pricala ma bas me briga

Danica NS
Poslato 4/4/2008 03:13 (#251770 - je odgovor na #251762)

Član Veteran

Poruka: 161
1002525
Sila si!

Uglavnom sve što kažeš sam i ja radila, samo nisam pila b vitamin?
Koja je inače njegova funkcija u ovoj priči??

A jesi li nastavila sve do juče da svaki drugi dan?
Mi već tri dana preskačemo ???

A grudi ?....
Izvini ako davim?

Promenjeno od Danica NS 4/4/2008 03:14
Tinna
Poslato 4/4/2008 03:29 (#251786 - je odgovor na #43445)

Expert

1000500100100100100

ma ne davis da li si normalana. Ne znam koja je funkcija B vitamina , ali sam znala da nesto moram da pijem! ima malo folne kiseline u njemu, a da, jel sam punooooooo brokolija, prokelja , zelene salate i sve sto je zeleno. Grudi me i dalje bole kao i pre 5 dana, ali kao kad se izgoris na paru pa dotaknes, eto tako.

Ma ja se nisam sexala od 25.03. nema nikakve veze, bitna je ovulacija

Promenjeno od Tinna 4/4/2008 03:31
Danica NS
Poslato 4/4/2008 03:39 (#251789 - je odgovor na #251786)

Član Veteran

1002525
A pa ako ne davim, onda ću te udavim ha,ha,ha

Pošto sam ja opterećena, kao da ću videti neku promenu na grudima i stalno zadižem majcu i gleda i merim da su veće ili nisu , bradavice tamne ili ne..vene i ostalo....zanima me tvoj profil grudi...
Izem ga nikad se nisam opekla na paru,pa ne znam kako to izgleda!
Što ne znači da danas i to ne bih mogla probati

Tinna
Poslato 4/4/2008 03:43 (#251792 - je odgovor na #43445)

Expert

1000500100100100100

NEMOJ DA TI JE PALO NA PAMET DA SE GORIS NA PARU!!!

Ma ne, meni su grudi iste, nista potamnelo nije samo bole, sve zavisi kako kome. Jedi puno zelenog, ali puno i pitaj me dan noc sta ti dusa pozeli

Danica NS
Poslato 4/4/2008 04:01 (#251812 - je odgovor na #251792)

Član Veteran

1002525
Ha, ha što se tiče pare, toliko još nisam skrenula,mada nisam ni daleko !

Ja sam još daleko od testiranja, ali koliko se sećam ti si u nekoj mojoj fazi imala iste simptome kao pred .
Ista je situacija i samnom.Sve je kao pred veštičaru.
Grudi me isto bole,leva dosta jače, smeta mi grudnjak.A bol je najveći kada ih stisnem iznad bradavice.Stamak često preseče i to nekad u predelu jajnika, a nekad više i nivou jajnika,ali tačno u sredini(bešika ili materica).Ali sve je to već viđeno kod mene pre .
Jedino novo je sekret.Dosata je pojačan.Onaj jedan dan mi je izazvao svrab, ali sad je ok,mislim ne svrbi me više, ali ga i dalje ima.

Još malo pa očekujem da postanem nepodnošljiva.

Tinna
Poslato 4/4/2008 04:04 (#251818 - je odgovor na #43445)

Expert

1000500100100100100
e pa da, bas u to vreme su mi bili simptomi, eto isti su ti kao moji, bas isti....covece kad bi mogla da ubedis sebe sa je PMS bilo bi najbolje. Kao sto sam ja samu sebe, pa mene su juce na chatu naterali da radim test, nisam htela
Danica NS
Poslato 4/4/2008 04:22 (#251847 - je odgovor na #251818)

Član Veteran

1002525
Nema šta da se ubeđujem, već sam milion simptoma imala kao prava trudnica ...pa opet bio ćorak...
Znam ,misliš biće mi lakše...ma kakvi....
Prošli put smo tri puta ,za čitav mesec i bila sam ubeđena da smo skroz promašili plodne dane....(i bila sam tužna...), i onda tri dana pred ,ponadala se ko blesava da sam ...i opet bila tužna, kad je stigla
Tako da ako stigne(NE DAJ BOŽE) I OVAJ MESEC, OPET ĆU BITI TUŽNA!
E pa zato hoću dok mi je ovaj hormon raspoloženja prisutan da se bar nadam i budem pozitivna.
A vama ću biti na grbači za tešenje za par dan, kako god da okreneš! , jer čim hormon opadne, eto mene u bedaku.

Čuvaj svoju tačkicu ...... i puno mi znače tvoji odgovori
Jeki
Poslato 4/4/2008 04:28 (#251859 - je odgovor na #43445)

Expert

Poruka: 1503
1000500
Joj kad bi covjek kako mogao da se ne opterecuje. Ali ja to nekako sad uspjevam,jer razmisljam kao male su nam sanse da uspijemo prirodno,ali eto ipak cemo pokusavati po taogicinom receptu,pa ko zna,ali se ne nadam i jos ne trazim nikakve simptome.Ali tinna mislim da cu se iduce sedmice vratiti na ovu temu da citam tvoje simptome da bi uporedila sa svojim.
Anchy80
Poslato 4/4/2008 06:19 (#252014 - je odgovor na #43445)

Elitni Član

Poruka: 710
500100100
Ja mislim da nemam ni jedan simptom ovulacija a ni simptom trudnoce. Po kalendaru bi danas trebalo da mi pocne PMS!
Jos uvek imam par dana nadaja, mada sam pesimisticna po pitanju trudnoce kao i uvek.
Ako primetim neki simptom, pocecu da mucim "Tinnu" sa pitanjima!
MaLeNa76
Poslato 5/4/2008 03:45 (#252805 - je odgovor na #43445)

Ekstremni Član

Poruka: 585
500252525
Evo da se i ja prijavim na listu cekanja Zadnju sam dobila 20.marta a 31.marta smo ... znaci 12-ti dan ciklusa. Inace mi traje ciklus 25 dana. Toga dana sam osecala blage bolove u jajnicima pa pretpostavljam da su mi bili plodni dani. Ja se sve nadam da sam ostala ... Pomalo me bole grudi i imam kao neki cudan osecaj da se nesto desava u stomaku, takodje neki tupi bol u predelu jajnika i cesce idem u wc. Nestrpljiva sam i koliko god se trudila da skrenem misli na druge stvari one opet zavrse na temi trudnoce. Nekako mi jos uvek rano za sve te simptome jer obicno 5 dana pre osetim bol u grudima i stomaku ... Drage moje, zelim vam svima koje cekate tu drugu crticu da je ubrzo ugledate i budete srecne
mostarka
Poslato 7/4/2008 18:42 (#254882 - je odgovor na #43445)

Član

Poruka: 9

Ćao ja sam tek upala pa još nisam u tijeku.Za početak ćao svima
Jeki
Poslato 9/4/2008 07:49 (#256316 - je odgovor na #254882)

Expert

Poruka: 1503
1000500
Cao drage moje! Evo da se javim i na ovoj temi,mada ni sama ne znam sta ovde radim ali dobro. Ja moju ne cekam iducu srijedu. Od eventualnih nazovi simptoma jedino idem cesto u wc, pospana i gladna sam stalno. To sto idem u wc,mozda sam se prehladila, pospana sam vjerovatno zbog ovog vremena, a to sto sam stalno gladna moze biti pms. Eto,trenutno ja te moje nazovi simptome tako tumacim. Ali naravno nadam se.
Zelim vam svima da ugledate narednih dana svoje II crtice!

Promenjeno od Jeki 9/4/2008 07:51
Administrator
Poslato (#256438)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

Flame
Poslato 9/4/2008 09:36 (#256438 - je odgovor na #43445)

Ekstremni Član

Poruka: 545
50025
Ukratko, evo nekih mojih simptoma, ali nisam sigurna koliko cu vam pomoci. Meni je pms bas zestok, boli me kicma, skace mi temperatura pa se preznojavam, stomak mi se naduje pred samu vesticu. O nervozi i ujedanju u te dane i da ne pricam. A ovog puta me kicma nije bolela, grudi su mi naduvene od O, a inace budu bas pred vesticu. I donji stomak mi je naduven od O sa blagim grcevima. Sedmu-osmu noc od O me je stomak boluckao kao da imam. Cesto sam umorna i nista mi se ne radi, par jutara posle O mi je bila blaga mucnina jer sam bila gladna, a i cesto sam gladna, ali ne kao pred pms da mi se jede nesto slatko, nego sam bas gladna. U par navrata sam bila bas razdrazljiva i placljiva. Areole nisu potamnele, vena na grudima ima isto kao i proslog meseca, dakle tu nema promena. Tek mi se juce malo vise siskiriskilo i imala sam blagu gorusicu, ali to ne bih ni primetila. Kicma me ne boli. Temperatura mi je u porastu od O. I da najvaznije, sto sam sve vreme mislila da ipak neceg ima je to sto mi je cervikalni mukus posle O ostao belicast i kremast i nije nestao skroz. Inace se skroz sasusi, pa onda naidje i vesticara. Sve u svemu, da nisam pravila bebu namenski, ne bih ni primetila simptome, a danas je 28mi dan ciklusa. Javicu vam kakvi su sledeci simptomi. Verujem da ce biti sve izrazeniji ubuduce...
zmajica
Poslato 9/4/2008 10:52 (#256513 - je odgovor na #43445)

Član Veteran

Poruka: 127
10025
mene ubija stomak kao da ce vestica sad da mi dodje a nikako da stigne od bolova idem svaki cas u wc. desna bradavica me pece ali pece kao da gori i imam neki kvryice oko nje kao mlecne zlezde da su otecene. ma sve to manje vise ne smeta mnogo al stomak me ubija u moyak mi udara poslednja dva dana sam dobijala 3-4 dana ranije al bila sam i pod stresom pa mi nije ni cudno. iskreno od sve te nervoze ovog meseca se ni nenadam nicemu a opet kazu da to dodje kad se najmanje nadas tako da cemo videti ima jos puno do vestice.

FLAME jesi ti trudna tj jel znas za sigurno ili samo jos uvek mislis posto ti na tikeru pise da si vec trudna
Facebook
Pređi na stranu: < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... >
Nalazite se na strani 43 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi