Roditelj Portal - Informativni portal za roditelje
Roditelj Portal - VestiBebaRoditelj Portal - Clanci
Roditelj Portal - ForumBebaRoditelj Portal - Kontakt

Trudnoca i Bebe

Prvi simptomi trudnoce
Pređi na stranu: < ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... >
Nalazite se na strani 61 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   U IŠČEKIVANJU -> TrudnoćaFormat poruke

marjetica
Poslato 10/2/2009 13:02 (#491059 - je odgovor na #43445)
Naslov: Re: Prvi simptomi trudnoce

Slučajni prolaznik

Poruka: 4

slažem se da ne treba imati ikakav pritisak kod začeća, sve dodje samo po sebi. Stres odmaže začeću a ne pomaže.

http://decakilidevojcica.blogspot.com/
Vrh stranice Dno stranice
milenadj
Poslato 27/2/2009 00:25 (#500660 - je odgovor na #491059)

Slučajni prolaznik

Poruka: 1

zdravo svim,nova sam na forumu i zanime me da je neka imala simptome kao i ja.Naime.ciklusi su mi uredni na 25,28 dana.Poslednja menstruacija je bila 06/02,isla sam na folikulometriju i imali smo ciljane odnose 16,17 i 18.02.Zadnjih par dana me stomak nekako cudno zateze,grudi me ne bole a uvek me otkidaju u PMS samo su nabrekle,vrele i mekane.Tu i tamo m ezignu jajnici i krsta.Da li je rano za test s obzirom da trebam da dobijem 02.03 ?E da imam i pojacan sekret i nenormalno mi se luci pljuvacka.Tako bih volela da i ja konacno ugledam svoje dve crtice
Ance86
Poslato 27/2/2009 03:23 (#500686 - je odgovor na #500660)

Iskusan Član

Poruka: 94
252525
Pozdrav svim devojkama na forumu.Volela bih ako mozete da me posavetujete.Juce napokon ugledah plusic i to se bas ocrtao onako jako,tako da nema sumnje da je trudnoca u pitanju ali jedna stvar me pomalo zabrinjava a to je sto vec 8 dana(toliko mi kasni poslednja menstruacija) imam jace bolove u donjem stomaku tj.jajnici oba i cini mi se cela materica.Nisu bas prejaki ali su jako neprijati periodicni,recimo da na svakih pola sata-sat osetim jako probadanje.Problem je u tome sto sam radila vezbe nekoliko dana pre nego sto sam trebala da dobijem..i to trbusnjake sa 10kg,pa se bojim da nisam povredila radeci vezbe i da mozda zbog toga imam te bolove,posto mislim da je jos prerano da osetim bilo kakve simptome trudnoce(ispravite me ako gresim-stvarno ne znam).Da li je su ti bolovi normalni u ovom periodu ili mislite da bih sto pre trebala doktoru?? Hvala unapred
maja021
Poslato 27/2/2009 11:15 (#500906 - je odgovor na #43445)

Član Veteran

Poruka: 149
10025
Mislim da su normalni bolovi,jer se beba ucvrscuje.Materica se siri.Tako da mislim da nemas razlog za brigu,a trbusnjake...mani sad.Bice sve ok samo prilezi malo da ti bude lakse.Akonemas obilno krvarenje sve je ok.To govori moje iskustvo.
Ance86
Poslato 1/3/2009 13:53 (#502250 - je odgovor na #500906)

Iskusan Član

Poruka: 94
252525
hvala ti majo na odgovoru..hvala bogu nemam krvarenja nikakva a bolovi se smanjuju...
Sandrolina
Poslato 1/3/2009 15:27 (#502288 - je odgovor na #43445)

Član Veteran

Poruka: 152
1002525
Milenadj mislim da ti nije rano da uradis test.. kupi dobar test koji otkriva trudnocu 5 dana pre ocekivane menstruacije.. ali najbolje bi bilo ako bi mogla da sacekas malkice samo jer je onda test pouzdaniji.. srecno i nadam se da ces konacno da ugledas svoje 2 crtice.. osecaj je predivan..
maja021
Poslato 1/3/2009 16:04 (#502293 - je odgovor na #502250)

Član Veteran

Poruka: 149
10025
Ance86 - 1/3/2009 13:53

hvala ti majo na odgovoru..hvala bogu nemam krvarenja nikakva a bolovi se smanjuju...
drago mije.Ma svasta nam se nesto desava kad smo
XLAGUNA
Poslato 13/3/2009 08:32 (#509515 - je odgovor na #43445)

Elitni Član

Poruka: 759
5001001002525
Evo i mene.....ja sam pre 3 dana bila kod lekara i potvrdjena mi je trudnoca.Inace i pre nego sto sam saznala da je to to osecala sam promene.
Mucnina najvise pre podne,smanjen apetit,malaksalost umor,imam i 37 temperaturu,stomak me bolucka kao da trebam da dobijem,a grudi su mi tvrde i bole me.
Osim toga sto mi je najgore cas mi je vruce cas hladno.....uglavnom mi je hladno pa se sva tresem.
Verovatno je sve to dok se organizam ne navikne na bebu...pa se tesim da je to ok normalno i da ce vremenom proci
annchyd
Poslato 26/3/2009 12:32 (#517976 - je odgovor na #43445)

Slučajni prolaznik

cao devojke, nova sam i prvi put se nalazim u ovakvim nedoumicama, jel mi moze neko reci da li su testovi na trudnocu 100% tacni, jer imam iste simptome kao pred menz a kasni mi i odradila sam test juce ali je negativan... ( jako su me bolele grudi a sad kao da prestaju i imam problem kao da mi je neka kiselina u grlu i to jako cesto, jel mi moze neka pomoci hvala
XLAGUNA
Poslato 26/3/2009 12:36 (#517983 - je odgovor na #43445)

Elitni Član

Poruka: 759
5001001002525
Ne znam sta da kazem...koliko ti kasni dana?Mozda da uradis jos jedan test ujutro za dan dva.Jer to mogu da budu simptomi a i ne moraju.
marincheNS
Poslato 29/3/2009 21:01 (#519607 - je odgovor na #43445)
Naslov: RE: Prvi simptomi trudnoce

Član

Poruka: 14

Poslednja mi je bila 23.02, sto znaci da je danas 35. dan ciklusa (inace traje izmedju 30-32 dana, bar u poslednjih godinu dana, ranije je trajao duze). Uradila sam 2 testa (jedan pre 10, drugi pre 2 dana) i oba su bila negativna .
I pored toga, ja se i dalje nadam da sam posto imam par simptomcica tipa - bolne i otecene grudi, doduse bez pigmentacije, ali sa izrazenim i osetljivim bradavicama. Zatim, povremeno osetim probade u stomaku i jos nesto, uzasno mi se povecao libido, jadan MM , pocece da bezi od mene Do pre par dana sam imala uzasan problem sa hipersalivacijom posto radim u skoli i po ceo dan pricam...e da jedan dan mi je bilo i muka,ali sad eto nista...BT mi je 37.4, povecala se za 2 stepena u odnosu na period pre 10 dana....da li, i pored ta dva razocaravajuca testa , postoji sansa da cu biti necija mama?
marincheNS
Poslato 29/3/2009 21:04 (#519610 - je odgovor na #43445)

Član

I zaboravih da navedem i ucestale posete toaletu... bas ucestale...
marincheNS
Poslato 30/3/2009 09:56 (#519807 - je odgovor na #43445)

Član

Evo da prijavim da svi oni silni simptomi nisu bili simptomi trudnoce...pa dobro,neki drugi put, bicu optimista
La piaf
Poslato 9/4/2009 22:32 (#525671 - je odgovor na #43445)

Slučajni prolaznik

Pozdrav svima

Ovde sam jer mi se dešava nešto što se nije dešavalo do sada, pa, ako je neko imao slično iskustvo, nek se javi
Uvek dobijam na vreme, 28. dan je plafon, često dobijam i ranije... Sada sam na 26. danu, i to je ok. Imam klasičan pms kao i svakog meseca, s tim što: me grudi toliko jako bole da hoću da izludim! Prošle noći nisam spavala zbog toga, ne mogu da se okrenem ni na jednu stranu... gde god se okrenem: boli... I ne samo što boli, već me i peckaju zajedno sa tim bolom, od unutrašnjih strana pazuha pa se to peckanje širi ka sredini, do bradavica...
Uvek me grudi bole u pms-u, ali nikad ovako!
da li neka imala ovakav primer u trudnoći?

Da li sam trudna trenutno sada - uh, ne znam, bilo bi mi drago, mada... i ako nisam, svejedno je, jer nisam planirala
Samo me zanima da li je neko imao ovo specifično peckanje (ponavljam - od pazuha se širi ka sredini, pa do bradavica), + svrab, nabreklost grudi & sve ostalo što uz to ide...

Hvala...
Tratincica25
Poslato 10/4/2009 17:33 (#526080 - je odgovor na #43445)

Slučajni prolaznik

Poruka: 3

Pozdrav svima!

La piaf, imam slicno iskustvo, mada ne osecam peckanje, vec neku tupu bol koja krene od pazuha ka bradavicama, i traje nekih 5-6 sekundi.... a grudi su mi natecene i non stop bole vec 10ak dana.
Zadnja menstruacija mi je bila 12.3, i stalno je redovna 27-28 dana, juce je bio 28ti dan i nista , jos uvek mi je stomak naduven i imam osecaj da cu dobiti. Pripremila sam kucni test ali strah me da je jos rano da ga uzmem, strpicu se bar do sutra!!!
MAMAuPOKUSAJU
Poslato 13/4/2009 22:15 (#527405 - je odgovor na #43445)

Član Veteran

Poruka: 258
1001002525

e ovako je to bilo kod me

dobijam m najkasnije 30ti dan ja sam prvi test uradila 26ti dan-jako bleda linija,drugi 28-malo jaca vidljivost linije i 29-prilicno vidljiva. 30tog dana sam vadila krv gde je beta HCG dodatno potvrdela trudnocu.I na kraju UZ pregled.pozz od

marijica
Poslato 19/5/2009 09:47 (#546305 - je odgovor na #43445)

Član

Poruka: 19

Posto sam jutros ugledala II crte,evo da referisem o simptomima.

Bolne i uvecane grudi-NE,tek jutros 31-og dana ciklusa(dobijam na 25-26,dva puta godisnje na 29-i dan)
Vene na grudima i bolne i uvecane bradavice-apsolutno NE
Ucestalo mokrenje-NE
Nadutost-NE
Bolovi u krstima-NE
Predmenstrualni bolovi-Poceli tek juce i posto nocas nisam dobila to me i navelo da uradim test,ali do juce ama ni najmanji bolcic.
Bolovi u jajnicima-NE
Mucnine-NE
Povecan apetit-NE
Povecana zedj-NE
Umor-MA JOK
Pospanost-Nikako,ja mucim muku sto se budim u 6h ko vampir,a nemam nikakvih obaveza.
Pojacano culo ukusa i mirisa-NIKAKO
Nervoza-e to da malcice,ali mnogo manje nego u pms-u
Zgaravica-Jok
Vrtoglavica-NE
Povecana temperatura-Ne znam,nisam to pratila,ali se dosta znojim,mada kako je vruce napolju mozda je i od toga.
Metalni ukus u ustima-NE

To je to,cega sam se u ovom trenutku setila.Ovo sam napisala zato sto sam manijakalno trazila simptome trudnoce i posto ih nije bilo,a nije dosla 25-26-i dan,mislila sam da mi je anovulatorni ciklus jer jedino tada nemam nikakve simptome i ona dodje 29-i dan.Sad idem vaditi betu,da vidim sta se desava.
Aratinga
Poslato 23/5/2009 12:59 (#548917 - je odgovor na #43445)

Član Veteran

Poruka: 113
100
Da li je neka od trudnica imala negde od 7-8 DPO pojacan onaj gusci sekret, koji je normalan bez neprijatnog mirisa, bez ikakvih tegoba samo sekret koji izgleda kao sto uvek izgleda u tom periodu ali se pojaca. Citala sam da mnoge trudnice imaju ovaj simptom kao jedan od najranijih.
Ima li takvih iskustava???
Administrator
Poslato (#549717)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

mia77-77
Poslato 25/5/2009 10:42 (#549717 - je odgovor na #43445)

Slučajni prolaznik

trebala sam da dobijem jos 6og Maja, ali nista od toga. Imam konstantan bol u grudima, jako sam se ugojila, ali mozda je to od depresije, naduven stomak, bolovi u jajnicima, osetljiva, vene po grudima,umorna, ali nemam mucnine niti nista tako. takodje jako manje pusim, ali to je uvek situacija kad vise jedem. uradila sam test prosle nedelje, bio je negativan.
Sta da radim? Plasim se jos jedan test da uradim jer zivim u zemlji gde je abortus zabranjen, a ja ne zelim da zadrzim dete, tako da ako jesam trudna, moj zivot ce bti jos veci pakao nego sto jeste.

Ja se stvarno izvinjavam ako ce neke od vas uvrediti sto ako jesam, da zelim abortus. jednostavno mislim da ako covek nije spreman,i da ima dete, to je sebicnost.
marijica
Poslato 25/5/2009 11:21 (#549750 - je odgovor na #43445)

Član

Poruka: 19

Ja nisam ilmala ni jedan simptom,osim neznatno bolnih grudi i uradila sam test 30-og dana ciklusa i bio je pozitivan.A tebi je menstruacija trebala da stigne 06.05. sto znaci da ti kasni vise od dve nedelje i mislim da je onda rezultat testa tacan.Ako kaze da nisi trudna,onda verovatno i nisi,mada se sa tim testovima nikad ne zna.Idi u neku laboratoriju i trazi da ti urade betu hcg i tako ces sto posto biti sigurna.Mozda je doslo i do nekog hormonskog poremecaja pa se zbog toga osecas kao trudnica.
U svakom slucaju ne panici,jer to ti moze samo stetiti.
Ja se nadam da ce biti onako kako ti zelis.
Facebook
Pređi na stranu: < ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... >
Nalazite se na strani 61 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi