Iskustva usvojioca koji su uspeli
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 ... >
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pregled prethodne teme :: Pregled sledece teme
   PORODICA -> Usvajanje DeceFormat poruke

jabo1966
Poslato 19/2/2007 22:55 (#39910)
Naslov: Iskustva usvojioca koji su uspeli

Slučajni prolaznik

Poruka: 2

ovim putem molim parove koji su uspeli da usvoje dete da iznesu svoja iskustva.Suprug i ja smo u centru za soc rad dobili inf da nakon gomile prilozenih papira i potvrda prolazimo skolu i ako se to sve to dobro zavrsi dobijamo uverenje smo podobni. Nakon toga su nam rekli da idemo od centra do centra i trazimo dete. Ja sam cula da postoji centralna lista ali kako to sve funkcionise nije mi bas najjasnije. Da li jos mogu da se usvajaju deca iz Crne Gore. Hvala i pozdrav
Vrh stranice Dno stranice
graha
Poslato 19/2/2007 23:33 (#39915 - je odgovor na #39910)
Naslov: RE: iskustva usvojioca koji su uspeli

Član

Poruka: 45
25
Pre svega pozdrav i dobro dosli u klub usvoioca.Ne znam kom centru pripadate,tacno je to sto su vam rekli da posle edukacije dobijate podobnost za usvajanje,ali se ne bih slozila da vi sami obijate pragove centara cemu onda sluzi centar kom ste se vi obratili...ovo vam govorim iz svog licnog iskustva,nazalost suprug i ja nismo jos usvoili ali se nadamo da ce i u nasem domu se oglasiti deciji smeh.Ono sto vi mozete da ucinite,a to je da u pisanoj formi posaljete svim centrima svoju biografiju i podobnost o usvajanju,mada ce uvek pre imati prednost parovi iz njihovih opstina nego mi sa strane.Po novom zakonu spisak pozeljnih usvoioca se salje i direktno iz ministarstva,a sa tog spiska nas strucni tim odabira adekvatne parove,obicno se poziva pet parova sa kojima se opet vodi isti razgovor koji ste vodili u vasem centru kada ste podneli zahtev i posle par dana se odlucuje koja porodica dobija dete na usvojenje.Moze se desiti da budete pozivani i par puta,a da ne budete odabrani u svakom slucaju ne moj te gubiti nadu i zelim vam puno srece.
sani-sk
Poslato 21/2/2007 10:00 (#40152 - je odgovor na #39910)

Iskusan Član

Poruka: 70
2525
Ja vam samo zelim pozeleti srecu i da sto prije postanete roditelji!!! To je nesto najlepshe na svetu!!!
graha
Poslato 21/2/2007 11:20 (#40176 - je odgovor na #39910)

Član

25
Hvala vam na lepim zeljama...
Marijana FC
Poslato 27/2/2007 13:14 (#41348 - je odgovor na #39910)

Član

Poruka: 49
25
I moja sestra i zet vec neko vreme pokusavaju da usvoje dete. Na jesen prosle godine su zavrsili obuku i postali 'podobni' da usvoje dete. I njima su u Centru rekli da oni sada moraju da se angazuju i da nadju dete. Cak su im rekli da mogu da nadju neku devojku koja je trudna a nece da zadrzi dete. Moja sestra se prilicno nervira zato sto se cini da niko ne daje potpune informacije i covek se oseca bespomocno.
graha
Poslato 27/2/2007 21:49 (#41481 - je odgovor na #39910)

Član

25
Dobro vece Marijana drago mi je da ste se javili...Nije za utehu ali ne osecaju se samo vasa sestra i zet tako,ima nas mnogo vise.Tacno je da vi mozete napraviti dogovor sa majkom koja ce ostaviti svoje dete i da vas ona navede kao potencionalne usvoitelje...mogu vam taj zakon i poslati.Ali da idete od doma do doma ne vredi izlazete se stresu,a svi ce vam isto reci nemamo dece za usvajanje i vracati vas ponovo u vas centar.Tuzno je sto niko nema sluha za usvoitelje i sto nas niko ne stiti.Put je jako dug,ali ne smete klonuti duhom.Zelim vam svako dobro...
jabo1966
Poslato 3/3/2007 00:26 (#42274 - je odgovor na #39910)

Slučajni prolaznik

Poruka: 2

Hvala svima na informacijama i podrsci, nadam se da borba nece biti bezuspesna. Posto jos prikupljamo dokumentaciju interesuje me kako izgleda obrada u centru za socijalni rad, sta Vas pitaju, da li radite testove i kako to sve izgleda. Puno hvala
maruska
Poslato 6/7/2007 11:33 (#73239 - je odgovor na #39910)
Naslov: Re: iskustva usvojioca koji su uspeli

Slučajni prolaznik

Poruka: 1

Pozdrav. I ja sam buduci usvojitelj.Nadam se. To kazem zato sto smo suprug i ja predali papire jos 2005 godine i do sada nismo ni usli u registar za usvajanje. Socijalno ne radi nista po tom pitanju. Cak smo mi nabavili i jedini papir koji su oni trebali da odrade (da nismo osudjivani / po sluzbenoj duznosti to treba oni da odrade). Iskreno, stekla sam utisak da cekaju da ih malo "castis" mada mi to direktno niko nije trazio. Savet je da sami proverite da lin su oni odradili svoj deo posla, a ako mislite da vas lazu da napisete zalbu na rad socijalne sluzbe i posaljete u ministarstvo. Mi cemo to sigurno uraditi.
graha
Poslato 7/7/2007 00:07 (#73418 - je odgovor na #39910)

Član

25
Maruska,sto se tice papira iz suda suprug i ja smo takodje sami isli po taj dokument da nismo krivicno gonjeni i mislim,a mozda se i varam da im nije to duznost nego da mi sami moramo prikupiti dokumentaciju kada podnosimo zahtev za usvajanje.Naravno da nije problem proveriti da li smo u registru(sto smo i ucinili) i jesmo na spisku ministarstva i ako vam je za utehu suprug i ja smo dobili podobnost za usvajanje 2004g i jos uvek cekamo.Ne moj te sebi otezavati jos vise i kupiti bes,potpuno vas razumem nije lako cekati pokusajte sa vasim soc.radnikom da na lep nacin razgovarate i vidite u cemu je problem zasto se vi ne nalazite u registru.Kao poslednja alternativa vam ostaje da na nekog idete djonom,jer to moze imati i kontra efekat.
mayya
Poslato 19/7/2007 00:17 (#76574 - je odgovor na #39910)

Expert

Poruka: 7598
50002000500252525
Ljudi, citam vase price i ne verujem!
Sve je to bruka i sramota za nasu drzavu. Koliko dece ceka da ih neko pozeli, koliko roditelja pati bez dece, a oni. Jos papira, jos pravilnika, jos gluposti... Ne mogu da verujem. Besna sam zbog toga.
Pitam se cesto zasto bogati ljudi ne usvoje po jedno nesrecno dete pored svog i tako ulepsaju nekome zivot. Pa nije ni cudo sto ne pokusavaju, kad znaju kakva je procedura.
Za svaku osudu!
Ima li zaista neko ko je uspeo da usvoji dete, da nam ulepsa zivot svojom pricom i da nadu buducim roditeljima?
chigaptt
Poslato 29/7/2008 17:11 (#346194 - je odgovor na #39910)

Iskusan Član

Poruka: 84
252525
cao! citam ove poruke i ne znam sta bih rekla.suprug i ja smo predali dokumentaciju za usvajanje i sad cekamo sta ce biti dalje.znam da treba jako puno vremena ako i uspemo al se nadam da cemo i docekati.nama su rekli da moze da se desi i da ne dodje do usvojenja tj.da ne uspemo.ja se nadam da do toga nece doci.suprug i ja smo pozitivci u ovoj prici pa cemo videti.zelim svima uspeha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
graha
Poslato 30/7/2008 07:01 (#346826 - je odgovor na #39910)

Član

25
chigaptt zelim Vam jedno malo slatko bice koje je upravo rodjeno za Vas.....budite optimisti i verujte da ce te uspeti...koliko god Vam grubo zvucala izjava od strane soc.radnika da postoji mogucnost da ne dodje do usvojenja je nazalost i tacna..mm i ja smo cekali na nase pile skoro 4 godine...prve dve smo cekali strpljivo,a onda smo krenuli sa nasom borbom jer spadamo u mladju grupu usvoitelja (nismo imali nikakvih uslova,uzrast deteta,pol...)i nije nam bilo jasno zasto mi nismo usvojili a neki parovi samo posle par meseci od podnosenja zahteva su usvojili...duga i teska je borba bila,ali se ne kajemo ni malo...Vi se sada naoruzajte strpljenje i nemojte previse trositi se sada na pocetku..neke stvari su se promenile i sada ipak se resavaju brze usvojenja...ako Vas nesto zanima slobodno me pitajte.pozdrav
chigaptt
Poslato 12/8/2008 06:06 (#358605 - je odgovor na #346826)

Iskusan Član

252525
cao ! mi smo inace jako strpljivi jer su nam to i rekli,ali cemo cekati jer to je zaista nesto sto jako zelimo i vredi cekati.naravno pitanja ima uvek.mi smo dokumentaciju predali i rekli su nam da ce nas zvati ukoliko bude jos nesto trebalo.da li mozda znas koliko bi to moglo trajati? cisto od prilike da znamo.i da li mozda imamo manje sanse jer nemamo kucu na svoje ime?mi imamo 100 kvadrata koje su samo nasi al smo u kuci sa muzevim roditeljima i bratom koji su naravno svi posebno,dvoriste je zajednicko?! jako bi zeleli da uspemo da usvojimo dete pa zato i imamo jako puno pitanja,cisto da znamo na cemu smo.

hvala unapred!!!!!!!!!
graha
Poslato 12/8/2008 17:06 (#359084 - je odgovor na #39910)

Član

25
pozdrav....jeste li prosli kroz skolicu roditeljstva(radionice)koje se odrzavaju dva puta nedeljno i traje 6 nedelja....to sledi kada se kompletna dokumentacija dostavi...posle obuke se ceka na PODOBNOST(za usvajanje) od strane CZR i tada se Vasi podatci unose u jedinstveni registar usvojitelja pri Ministarstvu...svi Vasi podatci su tamo i naspram Vasih godina i eventualnih zahteva Vi cete biti pozivani od strane CZR iz bilo kog mesta iz Srbije a koji ima dete za koje ste Vi podobni...vremenski je tesko reci kolikovremena je potrebno da se birokratski deo zavrsi,jer to zavisi od samog centra i koliko u Vasem centru ima zainteresovanih parova za usvajanje,jer ne mogu drzati obuku samo Vama kao pojedincima...sem ako ne pripadate nekom malom centru gde nama jos zainteresovanih parova......mi licno nismo dugo cekali,jer u momentu kada smo mo podnosili zahtev za usvajanje,jos je bio na snazi stari zakon(podobnost smo dobili za mesec dana) a naknadno smo morali proci i kroz radionice po novom zakonu i posle tih sest nedelja koliko je trajala skolca u roku od nedelju dana mi smo dobili novu saglasnost od CZR ...nas entar je tu zaista bio brz,ali je i nas parova dosta bilo.sto se tice imovinskog stanja,mislim da Vam to uopste nece umanjiti sanse jer svi ste odvijeni,a za dete je bitno da ima i baku i deku i strica...bitno je da su svi saglasni sa Vama u Vasoj zelji...et,moze da se desi da Vam uskoro zazvone telefoni od strane centara...sto Vam ja od srca zelim...da jedan mali mis uskoro pronadje put do svog toplog doma......ako Vas zanima jos nesto slobodno me pitajte,s tim da u petak mi idemo na more i necemo biti tu 15 dana......pozdrav
chigaptt
Poslato 12/8/2008 17:26 (#359109 - je odgovor na #39910)

Iskusan Član

252525
PUNO,PUNO,PUNO HVALA.PUNO SI NAM POMOGLA.NISMO JOS PROSLI KROZ SKOLICU JER NAS JOS UOPSTE NISU NI ZVALI.MI SMO INACE IZ MALOG MESTA KRAJ NOVOG SADA TAKO DA JE SAMO JOS JEDAN PAR UZ NAS PRIJAVLJEN ZA USVAJANJE.NARAVNO DA BI VOLELI DA NAM TELEFON ZAZVONI STO PRE AL MI CEMO CEKATI I TO STRPLJIVO.STO SE TICE BAKE I DEKE TU IMAMO TOTALNU PODRSKU TAKO DA SE ZA TO NE SEKIRAMO.PUNO HVALA NA SAVETIMA STVARNO SI NAM MNOGO POMOGLA.NECEMO TE VISE UZNEMIRAVATI,UZIVAJTE NA MORU.CAO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chigaptt
Poslato 12/8/2008 17:35 (#359121 - je odgovor na #76574)

Iskusan Član

252525
cao Maya!
Nazalost ima ih jako puno koji nemaju misljenje kao i mi.nekom je to strasno da hrane i odgajaju tudju decu.ja i mm smo nazalost prinudjeni na ovakav korak al veruj da nam nije zao cak stavise i jedva cekamo da nam kucu ispuni decji smeh. ja sam jako razocarana sa pojedincima koji su jako uznemireni nasom odlukom,al mm i ja naprotiv jos nam je jaca volja da uspemo. ta deca su zeljna paznje,ljubavi i svega pa zasto da im to ne pruzimo,zar ne?ima nas jako puno ljudi i razlicitih misljenja sto je i normalno,mada po meni i nije,al sta da se radi?mi tu ne mozemo nista. ima i dobrih ljudi na ovom svetu!!!!!!!!!!!!!
graha
Poslato 13/8/2008 16:48 (#360005 - je odgovor na #39910)

Član

25
chigaptt ne smetas mi,cak naprotiv voljna sam da ti pomognem koliko je to u mojoj moci..jer znam kako je nama bilo...verovatno cekaju da prodju godisnji odmori,pa ce onda skolica da krene...posto si iz okoline Novog Sada zelim da te pitam da li si onda u Novosadskom centru i predavala papire za usvajanje ili zivis u opstini koja ima svoj CZR...ako si negde zaista blizu,mozemo se i upoznati...i ne obaziri se uopste na one koji ne shvataju Vasu odluku...puno pozdrava i zelja da sto pre dobijete jednog malog Andjelcica....
chigaptt
Poslato 14/8/2008 06:46 (#360358 - je odgovor na #39910)

Iskusan Član

252525
hvala na podrsci i pomoci.nisam u novosadskon centru mi smo u nasem centru u Temerinu odakle smo mi.sto se mene tice naravno da se mozemo i upoznati,bice mi drago da upoznam nekog ko je prosao ovako nesto.ne obazirem se ja na druge samo me je malo iznenadilo i to je to.nisam ocekivala tako nesto.zelim vam lepo vreme i da se odmorite i naravno da se SUPER PROVEDETE.Puno pozdrava i cujemo se kad se vratite.CAO
Administrator
Poslato (#361009)
Naslov: Reklama

Google Oglasi

Poruka: 1
500100

graha
Poslato 15/8/2008 02:26 (#361009 - je odgovor na #39910)

Član

25
manja opstina i manje parova za usvajanje dece,ali nemoj da te to brine ako se pojavi jos jedan par oni mogu da Vam organizuju radionice...lepo,bilo bi bas lepo da se upoznamo i samo opusteno rodjena je beba negde bas za Vas....puno pozdrava ,pa se cujemo kada se mi vratimo......
Prex
Poslato 18/8/2008 10:44 (#363651 - je odgovor na #361009)

Expert

Poruka: 3370
200010001001001002525
Izvinjavam se sto upadam kao padobranac ovde, ali prvo zelim da vam pruzim punu podrsku i svima pozelim da se u vasim domovima uskoro cuje deciji smeh
Ja uopste ne razumem te ljude koji ne shvataju vasu odluku da usvojite dete, meni je to najprirodnija odluka na svetu samo napred i zelim vam da sto pre uspete, a znam da je procedura jako duga i strasno stresna.

Ne znam da li ce vam nesto znaciti ova informacija, ali citala sam pre par dana u lokalnim novinama da je u niskom porodilistu od pocetka ove godine ostavljeno 11 beba Ja sam bila u shoku kad sam procitala, ali ovo sada nije tema u kojoj zelim da komentarisem osobe koje su u stanju da rode i ostave svoju decu, to je za neku drugu temu, vec sam samo htela da vam kazem da eto ove godine je rodjeno cak 11 beba samo u ovom gradu koje ce biti date na usvojenje ili date na cuvanje hraniteljskim porodicama, pa ako to ikako moze da pomogne mozda da pozovete niski CZSR i raspitate se, ne znam da li moze par sam da inicira usvajanje nekog deteta i da li to moze ikako da utice na to koliko brzo cete dobiti dete.
Eto, ako je to od pomoci super, ako ne nista, svakako vam zelim sve najbolje
Facebook
Pređi na stranu: < 1 2 3 4 5 6 ... >
Nalazite se na strani 1 [20 poruka po stani]
Pređi na forum:
Pošalji E-mail-om link ka ovoj temi